|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   žalost.....
25.2.2005 18:22:10   
Sisy
pozdravljene punčke,

želela sem še z vami delit mojo današnjo žalost...:(( Nikoli nisem pričakovala da se bo kaj takega zgodilo tudi meni....

Danes zjutraj so mi na HSG-ju ugotovili da imam zlepljene jajcevode in da moram na lapoaroskopijo in histeroskopijo, kjer pa seveda ni nobenih garancij za uspeh tako da bi v naslednji fazi, če operacija ne bo uspešna ostane le IVF:((:((:((ne morem vam opisat moje žalosti in razočaranja...tako mi je hudo da me kar duši....

Moram povedat da je bil sam postopek HSG nekoliko boleč-zato ker imam zlepljene jajcevode, osebje-sestre in zdravnik pa zelo prijazni in nežni in so mi takoj povedali "realno sliko"....

Velikokrat so se tukaj punce na forumu pogovarjale tudi o tem, pa sem pač te teme kar avtomatično preskočila saj sem si mislila da se to pa pač meni ne more zgoditi pa sem se zmotila! :((:((:((

Zdaj razmišljam kako je dobro da sem tako hu
itro ukrepala...še dobro da nisem čakala eno leto....Vsi so mi govorili da preveč razmišlajm o tem in da je kriva psiha....no tu je dokaz da psiha to definitivno ni bila....

No po opravljenem HSG-ju sem šla po napotnico za laparo, kjer so mi rekli da je najbolje da poseg opravi dr.Tomaževič,ki je najboljši in ima pri teh posegih največ uspeha,tako da se še danes oddrvela v porodnišnico in na mojo srečo govorila kar osebno z njim...Tako da se moram v ponedeljek naročit pri sestri in baje čez kakšen mesec me bodo operirali...

Sploh vam ne morem povedat kako se vsega bojim...Še nikoli nisem imela nobenih hujših zdravstvenih težav,zato je zame še to tako večji šok....

Žalostna sem,razočarana,hudo mi je....

to sem mogla deliti z vami ker vem da boste razumele....

lep pozdravček,

S.:rozica:




Neposredna povezava do sporočila: 1
   žalost.....
25.2.2005 18:40:21   
Udb
Ojoj, Sisy!
To pa ni lepa novica!! Hudo mi je zate!

Ampak nikar že na začetku ne obupaj!!! Naše zdravstvo je kar dobro in velika verjetnost je, da se stanje popravi!! V nasprotnem primeru pa tudi IVF ni tako slaba stvar!!! Glavno da bo na koncu :duda:!!

SISY, drži se in ne pozabi...me smo tukaj, ko se hočeš komu potožiti!!

:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   žalost.....
25.2.2005 18:42:59   
tinkamiška
Sisy, ne zdej obupat:rozica: Sama sicer nisem imela zlepljenih jajcevodov, ampak sigurno bo katera izmed nas vedla povedat kej o tem.

Važno je, da zdravniki vidijo možnost, da to poštimajo in zato moraš upat tudi ti.:rozica:

Fino je, da si že kr danes govorila z dr, ki te bo operiral in en mesec bo hitro na okoli.

Sej bojo poštimal boš vidla:rozica::rozica::rozica:

Tinka

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   žalost.....
25.2.2005 18:55:00   
Kornelija
Draga Sisy, takšna novica bi vsako razžalostila, saj vsaka izmed nas,ki gre na kak pregled si želi dobrih novic. Dobro je to, da si šla na pregled in sedaj veš kaj je krivo, da ne zanosiš, kajti ob današnji napredni medicini ti bodo sedaj zagotovo pomagali.Laparoskopije se nič ne boj saj ti jo naredijo pod narkozo in samo mičkeno boli ko je že vse končano, takrat pa dobiš tablete proti bolečinam.Boš videla, da jim bo uspelo tvoje jajcevode porihtat, da bodo spet prehodni, vsaj enega jim naj uspe pa bo vse OK. Vse bomo držale pesti zate, da se bodo tvoje težave čimprej in z dobrim rezultatom uredile:miska::miska::miska::miska::miska::miska:
Naj te čuvajo:angel: in omilijo tvojo žalost!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   žalost.....
25.2.2005 18:59:15   
Sisy
hvala punce, zlate ste.....:rozica:

vaše besede so v tem trenutku res balzam za mojo dušico.....:rozica:

Če ima pa še katerakoli kakršno koli informacijo,izkušnjo ali mnenje o laparo in histero-skopiji je bom pa zelo vesela ker me je vsega skupaj resnično strah.....

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   žalost.....
25.2.2005 19:06:18   
ElaM
Sisy, ne morem ti dat kakšnih konkretnih informacij o teh postopkih, ker jih ne vem.
Želim ti pa, da ti porihtajo jajcevode in, da boš čimprej mamica malemu :duda:.
Še ena :rozica: zate.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   žalost.....
25.2.2005 19:07:29   
biba77
Sisy, ne tega dozivljat kot poraz, temvec kot novo informacijo, ki ti bo pomagala na poti do :modri:.
Zelim ti cimboljse izvide cez mesec dni in potem enega zlatega bebija! :duda:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   žalost.....
25.2.2005 19:21:05   
Pia73
Sočustvujem s teboj a ti moram še nekaj povedati.

Ker smo vse približno enake in ne beremo nečesa, ko nas tisto še ne zanima ti bom nekaj razložila. Jaz sedaj kar skoraj vse preberem, ker so me izkušnje naučile, da nikoli ne veš, kdaj boš rabil,...

Skratka, rezultati slikanja HSG, niso nujno pravilni! To se je izkazalo že pri marsikateri od nas. Jaz sem dobila slike na katerih se sploh ni videlo maternice,... In prognoza je bila, da imam verjetno vse zaraščeno,... :(( kar bi lahko pomenilo, da sploh ne bom mogla več imeti otrok,... :(( Pol sem šla pa na histeroskopijo, ki je pokazala, da je z mojo maternico vse v najlepšem redu in da se je na slikah HSG-ja ni videlo maternice le zato, ker je nagnjena nazaj in zato kontrast ni prišel do nje,... Tudi zaradi tega jaz vsaki predlagam, da počaka eno leto, saj taki šoki sigurno ne koristijo,...nikomur,...

Pa zelo dolgo sem že na tem forumu in velikokrat se je zgodilo, da so punce naravno zanosile po več kot letu dni truda, pa tudi z nemogočimi diagnozami,... poglej lano, pa dvojčica ima za sabo neuspešen IVF, tako, da draga moja Sisy ni nujno, da je vse tako črno,...

In jaz še vedno stojim za svojimi besedami!

Pa srečno,... :rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   žalost.....
25.2.2005 19:23:22   
emaa
sisy nič še ni izgubljeno, če bi bilo te ne bi napotili naprej, tako da ti priporočam pozitivne misli, le z njimi boš prišla do naslednje točke v potovanju do tvoje male :duda:
LP Ema:rozica:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   žalost.....
25.2.2005 19:33:41   
AKŠ
draga sisy....ne smeš biti tako črnogleda. Seveda si žalostna, kdo pa nebi bil po takšni zgodbi - priznam še mene boli ko sem tole prebrala.....

res ne smeš obupati...danes je medicina tako napredovala, da sem 1000%, da te bodo uredili tako, da boš kaj kmalu tudi ti na čisto spodnjem seznamu.....

zate bom držala :miska:, da bo opracija uspela in da boš lahko čimprej ugledala :roza: in bila v 9nebesa

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   žalost.....
25.2.2005 19:35:37   
Ezi
Sisy,
punce imajo prav ... ni nujno, da je to to, moraš ostati pozitivka in vesela! Ne smeš pozabiti, da se čudeži še dogajajo in zakaj se ne bi tebi to zgodilo! Mlada si še, ta pregled moraš vzeti za dobro in še vedno slediti svoji želji. Želji po tem, da bi bila še bolj srečna.
Gotovo boš dobila tudi veliko informacij o laparo in histeroskopiji in to te bo pomirilo. Slišala boš za veliko primerov, kjer se je vse krasno končalo in to te mora bodriti ... in prepričana sem, da ti bomo punce z RR-ja stale ob strani.

Eno :rozica: in :angel: zate in za tvojega ...

Lp, Ezi:racka:


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   žalost.....
25.2.2005 19:38:06   
Urša76
sisy, dokler je še možnost, ki ti ostaja na izbiro za pridt do :duda: to pomen da so šanse. prosim ne obupvat, drž se, me smo s tabo...

lp, u

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   žalost.....
25.2.2005 19:48:51   
Sisy
hvala punce, zlate ste....

Pia glede maternice pa je meni doktor že vnaprej povedal da se je ne vidi zato ker je nagnjena nazaj,zato da se ne bi predčasno ustrašila...torej jih je verjetno že "izučilo" da se je pri nekterih pacientkah pač ne vidi...

Drugače pa nama je dr.Tomaževič danes razložil da on pravzaprav iz rentgenskih slik HSG-ja ne vidi dejanske slike, ampak da se to vidi šele ko med samo operacijo,tako da ni nujno da je vse tako črno.....

Torej upanje še imam in upam na najboljše...

Danes je prvi šok, zadevo moram resa prespati in bo verjetno jutri že boljše....

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   žalost.....
25.2.2005 19:56:00   
emaa
Sisy traja, da se sprijazniš, ampak se in samo s pozitivnim razmišljanjem narediš kaj zase, tako da nasmeh na lica in jutri se boš lahko kepala z :love::bravo:, pol se bosta pa lah mal crklala

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   žalost.....
25.2.2005 20:37:23   
diamantka
ojla, sisy
navijam zate, da se bo vse dobro končalo!
namen laparoskopije je, da zanosiš čim prej, da so odpravljene ovire na poti do zanositve!
a veš, meni je dr.Drobnič zadnjič reku in to mi vliva mnogo poguma, da za laparo odpravijo že tiste čisto majčkene problemčke in ravno tako večje, da je možnost zanositve večja!
verjamem, da boš vse to zmogla in da boš ugledala :modri::roza:
lep pozdrav

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   žalost.....
25.2.2005 20:58:38   
Gina
Poglej na to s svetle plati. A ni dobro, da vsaj veš pri čem si in ti lahko pomagajo. Tudi če bi se zgodilo najslabše in bi jajcevodov ne mogli prepihati, je še vedno vse ok s tvojimi jajčniki in maternico, kar pomeni, da lahko zanosiš. Kaj pa potem, če gre za umetno opl. (pa še to le v najslabšem primeru). Kmalu bo vse za tabo in še hitro si dobila termin, tako da si vsak dan bliže trenutku, ko bo mala pikica v tebi v resnici začela rasti in boš božala svoj buši. Sem prepričana, da bo vse ok, saj si naredila vse za to, da bo. Drži se.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   žalost.....
25.2.2005 21:01:28   
cmokec
Sisy, sočustvujem s teboj in vem, da ti je hudo. Probaj razmišljati pozitivno, drugega ti sedaj ne ostane. Si pa vsekakor na dobri poti, saj so zdravniki zato, da ti pomagajo.

Na tvojem mestu bi vseeno počakala do preteka 1 leta (rezultati niso veredostojni). Jaz sem zanosila v 13M, tako da imam mali trebušček, v rokah pa veljavno napotnico za HSG. Če bi prehitevala dogodke, če bi mi HSG narobe pokazal, ... raje ne razmišljam.

cmokec

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   žalost.....
26.2.2005 4:08:39   
Palčica
Draga Sissy,
Ura je štiri zjutraj in res sem imela vas namen samo na brzino prečekirat (iz službe sem šele prišla),pa me je tole prignalo,da si ti oglasim.
Razumem tvojo stisko in kljub temu,da je HSG za mano in nimam izvida podobnega tvojemu,ti moram napisat nekaj besed.
Tudi sama sem naročena na laparoskopijo,ker imam na desnem jajcevodu zarastlino...Ampak kaj hočem reči.
Draga moja SISy ne vrzi puške v koruzo.Izvid,ki ga imaš je vse prej vzpodbuden,a ni katastrofalen.
Zdaj rabiva pozitivo!
O.k.,
so ti povedali kaj je narobe a nikjer ne piše,da se problema ne bi dalo opravit že z laparoskopijo.Nikjer ne piše,da je tole obsojeno na slabo.

Ni,Sissy!
Pač..novička ni vzpodbudna,vsako bi prizadelo,a boja še ni konec.Zakaj bi se predala brez truda?
Ja...ne bo se prijelo prvi mesec,tudi drugi ne in tudi tretji je na vprašaju...a sedaj,ko veš da nekaj ni tako kot bi moralo biti naredi vse,da vsaj približno bo.
Punca,nič še ni izgubljeno!
Jajčnike bodo spravili v red,boš videla!

Ni tako črno kot izgleda.Le mi premalo vemo,da se da pomagat takrat,ko telo ali deli telesa ne funkcionirajo tako kot bi morali.

Vem...ni enostavno.In ne trdim,da bo.A važen je končni rezultat.In svetujem ti (prisili se),da si optimist glede na izvide,kajti pesimizem naj počaka,do dokončne odločitve-DO KATERE NE BO PRIŠLO v slabem pomenu,boš videla.Nič še ni odločeno.

Ja.Imaš malo težjo pot kot nekatere,a nikjer ne piše,da je ne moreš prehoditi.

Vem,da ni izgubljeno.Verjemi tudi ti.

Palčica

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   žalost.....
26.2.2005 8:40:35   
Anonimen
Sisy,

pridružujem se mnenju in željam predhodnic.

Res, ni vse izgubljeno. Nekatere stvari so nam žal težje dostopne. Niso pa nemogoče. Jaz upam, da tvoja pot naprej ne bo preveč trnova ter da boš čimprej postala srečna mamica.

Za ostale punce ne vem, katere so vse to dale skozi, vem pa za Kiro in Vikico. Sedaj je res srečna mamica in prepričana sem, da ti bo ona (in ostale seveda) lahko najbolj pomagala, te vzpodbudila za naprej in ti dala upanje!

zate :rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   žalost.....
26.2.2005 9:25:05   
Anitka
Draga moja SISY!

Hudo mi je ob tvoji žalosti in vem kako se počutiš. Vem pa tudi, da boš že čez nekaj dni na vse skupaj gledala z malo svetlejše plati. Verjamem, da ti besede dr. kar odzvanjajo v glavi, sploh sedaj, ko so informacije še čisto sveže. A kot so ti že mpje predhodnice odgovorile, ne jemlji si preveč k srcu, ker morda pa le ni vse tako črno kot se zdi. Sedaj ti bodo to vse skupaj strokovno odstranili in spet boš bližje :duda: Morda vama uspe pa že prej in sploh ne boš rabila hoditi na operacijo. Držim :miska::miska::miska::miska::miska:

Tudi mene najverjetneje čaka THL ali laparoskopija, pa je bil moj HSG čisto v redu.:zmeden2: Bom prestala tudi to, samo da se bom potem lahko veselila :duda: v naročju. Draga moja Sisy uspelo nama bo in uspelo bo tudi vsem najinim soborkam. Bodo verjetno še kakšni črni dnevi na tej naši poti, a bo na koncu "zmaga" toliko slajša.

Naj ti bodo dnevi, ki so pred tabo obsijani s :) in srečno!

Anitka:metulj:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   žalost.....
26.2.2005 10:23:53   
Skye
:(Sisy:(

Nikoli ne izgubi upanja, kajti upanje je že pol poti k uspehu. Kot veš, je današnja medicina že tako napredna, da mislim, da bodo tud tvoj problem uspešno rešili.
Glavo pokonci in z polno mero optimizma v nove boje, pa boš videla, da se bo vse končalo tako kot si sama najbolj želiš.

:rozica::rozica::rozica::rozica:
:rozica::rozica::rozica:
:rozica::rozica:
:rozica:
zate

Skye

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   žalost.....
26.2.2005 10:47:41   
Sisy
zlate ste :rozica: kaj bi brez vas.....:rozica:

Danes sem že malo bolje,prvi šok je za mano,žal pa si ne morem izbiti iz glave in kar naprej mislim na to....Zjutraj je bila to moja prva misel in v glavi se mi kar naprej ponavaljajo zdravnikove besede....Upam da bo kmalu minilo.....

Žalosti se pač ne da kar tako znebiti....

Res pa sem hvaležna za vsako vašo vzpodbudno besedo in srečna sem, da imam še s kom,ki me popolnoma razume deliti te moje težke trenutke...

Vsaki eno :rozica:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   žalost.....
26.2.2005 10:58:26   
lapuh
Sicer se ne spoznam na te zdravstvene zadeve in posege, vem pa to, da ti je hudo. Ampak ne skrbi. Vse bo ok.
Vse držimo pesti zate in smo ti na voljo.:pujs::pujs:

Drži se!:rozica::rozica:

LP:muca:


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   žalost.....
26.2.2005 14:57:35   
Mana
Ne bodi žalostna!
Po dolgem času sem se odločila,da malo odpišem in sicer tebi Sisy, saj sem tudi jaz dala čez vse te preiskave, preglede katerim so sledile operacije, in njim nova upanja in nova razočaranja in na koncu po dolgih 9 letih tudi ZMAGA.
Tudi jaz sem mislila, da se meni kaj takega ne more zgoditi, saj imam iz prvega neuspelega zakona že enega skoraj odraselega otroka. Drugič sem si uredila lepo,srečno vezo kateri je manjkal le še :duda:. Po prvi izvenmaternični nosečnosti so sledili pregledi, slabe diagnoze, ki so jim sledile še operacije, med drugim tudi PAP3 in konizacija. Ker še vedno ni bilo nič mi je sledil IVF v katerega sem šla zelo optimistično, saj sem mislila, da glede na to, da že imam otroka se bo prijelo prvič.Velika zmota. Sledili so postopki-vsakič novo upanje in razočaranje. Toda šestič mi se je nasmehnila sreča in z njo veliko veselje. Vendar ne za dolgo, saj so se začele pojavljati krvavitve, nove skrbi in trepetanje za težko dobljeno pikico in do 16 tedna strah ob večnih, ponavljajočih krvavitvah. Po tem je bilo malo bolje vendar so me po 20 tednu ponovno prestrašili z kratkim MV. Pristala sem v porodnišnici na popolnem mirovanju, ki pa ga je prekinili bolečina : POPADKI v 29 tednu, ki so povzročili prezgodnji porod. Ponovno strah za mojo bebico, vendar sva obe imeli veliko srečo in moja:roza: je bila prava borka in preživela. Imela je 1250g in 38 cm.Danes po treh mesecih ima že 3850g in 50cm in je pravi :angel:
Ker so me slabo ščistili sem bila v kritičnem stanju vendar sem spet imela srečo, saj so me rešili in sedaj po treh mesecih in enem tednu se prvič počutim odlično (vmes tudi viroza in uroinfekt), psihično sem bila v popolnem razsulu.
Velikokrat stojim ob posteljici, jo občudujem in razmišljam o poti, ki sem jo prehodila, da sem prišla do moje deklice. Še enkrat bi šla.
Rada bi ti povedala, da ne bodi žalostna,saj so odkrili kaj je narobe in bodo čimprej začeli delati na tem, da prideš do svojega sončka.
Bodi močna in zdrži vse pritiske. Na tej poti je veliko oblakov in celo viharjev, a vedi, da za vsakim dežjem posije sonce.Enako vsem, ki se trudite in naj vas čimprej doleti ta sreča, ki je doletela mene. Z Mašo drživa pesti za vse.
SREČNO mana in Maša.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   žalost.....
26.2.2005 18:22:15   
miska2004
Draga Sisy,
hudo mi je, da to doživljaš, in sploh si ne znam predstavljati občutkov, ki te obdajajo. Ampak vem, da bo vse v redu! Ostani pozitivna, in glej na to kot na na korak bližje svoji pikici. Zdravniki ti bodo pomagali! Me pa držimo pesti da se ti čimprej uresniči tvoja največja želja!!
Srečno, in naj bo :angel: vedno s tabo!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?