|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   železo
7.9.2007 16:19:11   
samomi
moj sin je star dve leti in ima premalo železa (80). Kaj naj mu dam jesti ali piti, da se mu krvna slika izboljša? Ne bi mu rada dajala sirupa, ker menda škodi zobem. Hvala za vse nasvete. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: železo
7.9.2007 16:21:41   
žmož
Vsa zelenolistnata zelenjava ima dost železa, predvsem špinača, pa rdeče meso, suhe marelice, fige, pa še kaj bi se lahko našlo.

(odgovor članu samomi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: železo
7.9.2007 16:45:10   
nuala
Žitarice obogatene z železom in polnozrnat kruh, rdeča pesa, brokoli, temno zelena listnata zelenjava, jetra, govedina, strčnice.
Vedno z železom bogato živilo v kombinaciji s C vitaminom, da se bolje absorbira. Naj otrok npr. poleg govedine z grahom pije pomarančni sok.
Zraven pa lahko daš kakšen vitaminski sirup za otroke, da je notrio tudi železo.
Lahko mu tudi namesto kravjega mleka daješ prilagojeno mleko, ki je obogateno tudi z železom.

Mojemu sinu se je stanje zelo hitro popravilo. Razlog za slabokrvnost je bil predvsem, da ni maral mesa.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu samomi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: železo
7.9.2007 21:14:52   
jazz
Vse, kar rad poje. Niti približno pa ne komplicirati okrog tega. Jaz sem imela iste težave, in se sekirala pa smo spili 6 flašk sirupa ubogi otrok. Zdravnica je seveda pozabila povedat, da ga moram dajat vsaj uro in pol pred obrokom, jaz pa sem mu ga dajala 15 min. prej. Naredila sem še slabše. Pa me je raz...... in sem vrgla sirup stran!!!!! Mali je veselo jedel kar mu je pasalo,o kakšni slabokrvnosti ni bilo več ne duha ne sluha! Pa veselo na jelo!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu samomi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: železo
7.9.2007 21:52:16   
eya
Našteta zelenjava ima res več železa kot meso, ampak se to železo iz zelenjave mnogo slabše absorbira kot tisto iz mesa. Daj mu dosti mesa, rdeče meso in perutnino, mogoče tudi kdaj piščančja jetrca. Tudi v rumenjaku je precej železa. Pa obvezno mora dobiti dovolj vitamina C, kot je že ena napisala, ker brez njega se tudi ne more železo absorbirat.

Se mi pa zdi 80 zelo malo, mislim, da je spodnja normalna meja 120.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: železo
7.9.2007 23:01:57   
tanara
Meja 120 je za odrasle, pri majhnih otrocih je 100 čisto OK, vsaj tako mi je pred časom razložila zdravnica.

Menda je zelo dobro konjsko meso, pa oreščki, suho sadje, iz zelenjave je absorbcija v telo slabša, pa še ponavadi se mulčki zmrdujejo nad kakimi zelenimi omakami (vsaj moja se), pa mogoče sirup Kindervital.

Meni so med nosečnostjo zelo pomagali Hippovi sokovi za nosečnice, morda bi malo pobrskala če kaj podobnega obstaja tudi za otroke?

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: železo
10.9.2007 7:47:19   
Lenny
Jaz sem se sirupa "rešila" s prehrano. Vsak dan je spil en Frutek z dodanim železom, pojedel je kup suhih marelic, zelenjavo pa je tako in tako jedel ves čas. Po enem mesecu smo imeli kontrolo in zdravnica je bila prepričana, da je sirup pripomogel k dobremu izvidu.

(odgovor članu tanara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: železo
10.9.2007 21:00:41   
mojsoncek
Sok rdece pese, suhe marelice in rozine, pa vsake kvatre kaksen koscek prsuta... v kombinaciji z vitaminom C, da se lazje in hitreje absorbira.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
VIDEO: Odvajanje od plenic v treh dneh
video
Odvajanje otroka od plenic je lahko stresno in zelo utrujajoče. Tale mamica pa je našla odlično rešitev. Preverite!




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?