|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   železo
15.12.2008 9:55:23   
Romč
Meni pa je ginekolog rekel, da moram jesti več železa oziroam malo več rdečega mesa.

Katera živila so še taka, da vsebujejo železo, ker vedno pa tudi ne morem jesti rdečega mesa.

Svetujte mi prosim, kaj naj še uživam.

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: železo
15.12.2008 10:00:54   
Goldy
Špinačo, radič, zeleno solato, slive (tega jaz največ pojem - suhe slive)..... Druga se pa zdajle ne spomnim.

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Romč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: železo
15.12.2008 10:15:55   
zmajaz
Se mi zdi, da je s hrano težko nadomestiti pomanjkanje železa v nosečnosti. Jaz sem v 1. nosečnosti jedla Elevit in pa tudi ogromne količine zelene solate in radiča (pa bolj zato, ker jo imam rada in mi je pasala) in se mi je raven železa lepo dvignila. Mesa sem pa jedla bolj malo, ker nisem neki strašen mesojedec. Koliko je sicer prispevala solata ne vem (niti ne vem, koliko ima sploh železa) - morda je bil za izboljšanje stanje zaslužen samo elevit.

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: železo
15.12.2008 10:19:01   
goričanka
Čiao,
tudi jaz sem imela premalo železa in sem zvedela za ful dober recept ki meni pomaga do take mere da ne pijem več tablet z železom. Korenčku odreži 1cm na začetku in 1cm na koncu, ga na drobno naribaš, dodaš jedilno žlico kisle smetane, zmešaš, pustiš za 5minut v hladilniku in poješ. Je dobro in meni ful pomaga. Pa srečno!

(odgovor članu Romč)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: železo
18.12.2008 12:32:14   
lilka
Meni je v prvi nosečnosti uspelo držat železo na neki solidni ravni z jagodami, špinačo, zeleno papriko(ker jaz ne jem zelene solate), suhim sadjem, pa ne vem kaj sem še vse, morem zdej spet začet...
Tole s korenčkom pa še nisem slišala bom pa definitivno poskusila, se dobro sliši.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu goričanka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: železo
21.12.2008 14:12:05   
krfjolca
Veliko železa vsebujejo tudi oreščki in temna čokolada.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: železo
21.12.2008 14:31:19   
biba14
Ojla..
Poleg mesa in jeterc še : polno mleta žita, krompir, rumenjak, zelena zelenjava in suho sadje.
user posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: železo
22.12.2008 18:25:31   
lino
user posted image pa rdeča pesa in njen sok.

(odgovor članu biba14)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: železo
22.12.2008 19:12:10   
bjondi
Pa meso ko ga imaš na krožniku ga pokapaj z limono ,ker se skupaj še boljše vežeta in je odlično za železo...
Drugače pa še mandli pa kakav za ostalo bi pa mogla pogledat...

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: železo
24.12.2008 11:15:59   
katra55
Med.

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: železo
24.12.2008 16:10:09   
diamantina
Punce so že skoraj vse napisale.

Če imaš precejšnje pomanjkanje, žal kaj drugega, kot sirup ali tablete ne bo pomagalo.

Jaz nisem imela nikdar težav, tudi zdaj v nosečnosti jih nimam, jem pa: vse od a do ž, največ pa - suho sadje (predvsem fige in slive), zelenjava (zelena solata, radič (zelen in rdeč), rdeča pesa, krompir, brokoli, grah, korenje, cvetača, por, špinača), meso (goveje, svinjsko, piščanec, puran, ribe, ovčka), sadje (domača jabolka, banane, pomaranče, mandarine - to največkrat po kosilu z mesom, kot je že ena rekla, da se bolje veže če je železu dodan c-vitamin), jajce, med, mleko, marmelado iz domačih sliv, čokolado, kakav ... skratka ni da ni. V nosečnosti sem poleg tega še tu in tam vase spravila kakšno tableto od centrum materna.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: železo
24.1.2009 17:17:11   
MARTINŠČICA
Iz mesa telo lažje absorbira Fe kot iz zelenjave. Največ železa ima konjsko / žrebičkovo meso. Okusna je tudi juha.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: železo
24.1.2009 17:53:00   
Dali*
Elevit...brez dodatkov v nosečnosti ne gre, če imaš nizko raven železa...

Jaz sem bila slabokrvna in že celo nosečnost jemljem Elevit in ni ne duha ne sluha o slabokrvnosti...

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: železo
24.1.2009 20:39:23   
Anch
Najbolj pomembno pa je, da je zraven tudi veliko C vitamina, drugače se železo ne more absorbirat.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: železo
27.1.2009 13:37:33   
timy
Sama ne jem mesa, pa mi železa ne manjka. Pomagam pa si s suhim sadjem, predvsem s slivami, jem dosti temno zelene zelenjave (brstični ohrovt, brokoli, blitva, zelena solata, špinača (čeprav v špinači baje ni toliko železa kot pravijo), rdečo peso, zelje in glavnati ohrovt. Včasih pa srknem tudi malo teranauser posted image

(odgovor članu Anch)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: železo
5.2.2009 14:15:25   
škorpijončica
Živjo!
Tudi jaz sem imela probleme s slabokrvnostjo- bilo je tako hudo, da sem imela hemoglobina 60 (normalno je od 120do 180), vendar je bilo to pred nosečnostjo. Zdravnica mi je prepisala retafer, pa sem dobila neznosne krče v želodcu in sem jih nehala jemat, ko sem jih jemala čez nekaj mesecev še enkrat sem dobila rdeče izpuščaje po trebuhu, hrbtu in  prsih, zdarvnica je rekla, da sem verjetno alergična. Takrat sm zadevo vzela v svje roke.. Zjutraj sem si skuhala čaj iz kopriv in stisnila pomarančni sok. Tašča mi je velikokrat skuhala špinačo iz kopriv, ki je prav dobra. Prekinila sem vegetarjanstvo. Pred kratkim sem izvedela, da sem noseča. Poleg že naštetega sem jemala še elevit in šumeče tablete z železom. Na pregledu me je bilo zelo strah kakšni bodo izvidi krvi pa je bilo vse v redu, hemoglobina imam ravno čez spodnjo mejo 121user posted image .

(odgovor članu timy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: železo
29.4.2011 11:34:13   
eloma
Živjo, jaz sem v nemčiji sem v 8 mesecu nosečnosti in sem danes dobila tablete Tardyferon za žlezo, me zanima pa če kej škoduje otroku če pomankuje žleza v nosečnosti

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: železo
9.5.2011 13:12:16   
petekjan
Lep pozdrav.
Pomanjkanje železa ni čisto nedolžna zadeva. Če primanjkuje železa to pomeni, da nimate dovolj hemoglobina v krvi kar posledično privede, do nezadostne oskrbe organov s kisikom, ki pa je (kot vemo) zeloooo pomemben.
Če mati nima dovolj hemoglobina ga v večini primerov nima niti otrok ki ga nosi (odvisno kakšno je njegovo pomanjkanje). In če otrok nima dovolj hemoglobina se njegovi organi, zaradi premalo kisika, ne razvijajo tako kot bi se morali.
Svetujem hrano, ki je bogata z železom (zgoraj ste punce odlično opravile user posted image ), če pa je pomanjkanje železa resno, pa je potrebno poseči po dodatkih.
Sam svetujem naravne dodatke k prehrani in ne sintetiziranih umetnih dodatkov.
Poznam firmo (da ne bom delal reklame), ki proizvaja izključno naravne dodatke in so tablete brez konzervansov, umetnih barvil in ostalih umetnih aditivov.
Če vas pa še več zanima mi pa pišite na zs.


_____________________________

Lep pozdrav, Janko

(odgovor članu eloma)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: železo
9.5.2011 22:26:02   
mariy
IZVIRNO SPOROČILO: petekjan

Lep pozdrav.
Pomanjkanje železa ni čisto nedolžna zadeva. Če primanjkuje železa to pomeni, da nimate dovolj hemoglobina v krvi kar posledično privede, do nezadostne oskrbe organov s kisikom, ki pa je (kot vemo) zeloooo pomemben.
Če mati nima dovolj hemoglobina ga v večini primerov nima niti otrok ki ga nosi (odvisno kakšno je njegovo pomanjkanje). In če otrok nima dovolj hemoglobina se njegovi organi, zaradi premalo kisika, ne razvijajo tako kot bi se morali.



lp

Sem sama slabokrvna in že od začetka nosečnosti jem Floravital. Nato sem zasledila na forumu, da poleg njega zaužijem še vodo z dodatkom limone in en kivi, seveda to zjutraj na tešče. Čez nekaj časa imam pregled Hg in seveda se mi stanje izboljša, kar pa ne pomeni da sem prenehala z dodatkom železa.
Zopet mine nekaj časa, ko opravim ponovni pregled železa in vsa razočaranauser posted image ugotovim da mi je Hg padel.
Zakaj, kako, sem se spraševala in seveda če to kako vpliva na otroka?
Dobila sem odgovor od G., da si otrok že vzame kolikor pač potrebuje, problem je samo pri meni, ker to za mene ni dobro, saj lahko nastanejo težave pri samem porodu, kjer že tako in tako izgubiš dosti krvi, jaz pa ker sem slabokrvna je še toliko slabše.
Zato sem poleg Floravitala, ki ga zaužijem zjutraj dobila še tabletke, ki pa jih jemljem zvečer.
Kakšen je sedaj moj Hg še ne vem, ker imam kmalu preglet, pa vam takrat javim

(odgovor članu petekjan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: železo
10.5.2011 7:47:42   
petekjan
Seveda. Mati je ponavadi slabokrvna zaradi tega, ker otrok vzame toliko kot potrebuje, njej pa zmanjka. Vendar, če je pomanjkanje resno si tudi on nima od kje vzeti...
Sporoči nam svoje stanje.
Veliko zdravja ti želim


_____________________________

Lep pozdrav, Janko

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: železo
10.5.2011 7:58:30   
Anonimen
Čičerika, peteršilj, dateljni, polnozrnata pšenična moka, marelice  (suhe, surove), rdeča pesa, brstični ohrovt, limski fižol, leča, suhi pivski kvas, listi repe, regrat, soja v zrnih, rozine, suhe slive,...

Tako sem jaz malemu dvignila Hg, pa mi je dr. rekla, da mi ga s hrano verjetno ne bo uspelo. Zraven sem mu dajala pa pomarančo zaradi c vitamina. Ne cele, ampak vsaj 2 krhlja.

Srečno!

(odgovor članu petekjan)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: železo
10.5.2011 7:59:59   
Anonimen
Aja, pa rdeče meso, itak, 1x na teden smo imeli na krožniku konjsko meso.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: železo
10.5.2011 9:01:14   
Anonimen
Živjo

Da še dodam. Hemsko Fe (tudi temnem mesu perutnine) ne potrebuje dodanega vitC, ker se je sposobno dobro absorbirati, poleg tega pa odlično pripomore k boljši absorbciji nehemskega Fe (fe zelenjavnega izvora). Da ga potrebujemo zadosti v user posted image je pomembno tudi za kasneje. Nobena noče biti slabokrvna tudi po P, pravtako pa je pomembno, da ima user posted image zadostno zalogo Fe, ki bo zdržala do 6.m starosti, ko bo na jedilniku že zadosti goste hrane, ki bo zagotavljala vsakodnevni vnos Fe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: železo
10.5.2011 20:45:08   
Anonimen
Fe je lahko hemsko (živalskega izvora - tudi v temnem mesu perutnine!) ali nehemsko (rastlinski vir). Za nehemsko Fe (tudi tisto iz lekarn), je potrebno dodajati vitC, medtem ko za hemsko to ni potrebno, ker se čisto lepo veže tudi samo, poleg tega pa hemsko spodbuja absorbcijo nehemskega.

Še link, ki vam bo prišel prav: http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/
zakonodaja/mednarodna_zakonodaja/VARNOST_ŽIVIL/SMERNICE_
PREHRANJEVANJA_DOJENCKE_P-4_preview.pdf

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 28.2.2012 11:24:54 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: železo
14.5.2011 9:30:13   
TIBIDABO
Punce, pred nekaj časa sem napisala tole v isti temi, torej o železu in o sirupu Floradix Floravital, ki vsebuje železo. Vam ga toplo priporočam.

Jaz sem ga pila tudi bolj preventivno, ker sem vegetarijanka, čeprav nisem bila nič slabokrvna, niti od začetka nosečnosti ne. Sem štartala z 129 hemoglobina, potem mi je padel na 120 v 23.tednu in sem sama začela piti ravno floradix floravital vsako jutro eno merico povrh kozarca 2dcl vode z limono in enem kiviju. Železo nujno potrebuje vitamin C za vezavo. No, v 34. tednu sem imela pa 133 hemoglobin in se sestra ni mogla načudit, da imam tako dobro kri, sem ji povedala, kaj delam, pa me je pohvalila  Pa še to, jaz sem vsaj 1x na teden pri kosilu jedla kot prilogo ajdovo kašo (namesto riža, krompirja ali testenin),ker tudi vsebuje ogromno železa. Za malico v dopodanskem času pa sem si privoščila 2-3 sušene marelice, seveda nežveplane, eko. 
Tako da kar priporočam Floradix floravital! 

srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?