|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   železo
15.9.2014 9:36:09   
pomar*ANČA*
po res dolgem času sem nazaj na rr, pa še vedno je tako fajn kot je bila;)

uglavnem, imam sina, star je 6 let in ima težave z železom, po zadnjih testih hemoglobin 117 (najnižja vrednost 140), zaloga 4,4 (najnižja vrednost 10,7). Danes bo dobil sirup, pa mi ni več do tega sirupa, vsako zimo ga dobi, vsako zimo si zapaca zobke, po drugi strani pa niti ne verjamem več, da mu bo pomagal, rešujemo samo trenutno stanje.

Iščem ideje, kako mu pomagati? Aja, z prehrano ne dobi dovolj, res pa je, da je zelo neješč. Torej, kakšni dodatki? Kaj je pa fora teh eno komponentnih in dvokomponentnih železovih pripravkov? Pozna katera?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: železo
15.9.2014 9:54:46   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*
po zadnjih testih hemoglobin 117 (najnižja vrednost 140)

Kako 140?
Pediatrinja mojih otrok vedno pravi, da je meja 120.


IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*
Danes bo dobil sirup, pa mi ni več do tega sirupa, vsako zimo ga dobi, vsako zimo si zapaca zobke,

Mi smo začeli kupovati sirup v Avstriji, Aktiferrin-Saft. Za razliko od sirupov, dostopih pri nas, je pomagal.
Problemi z obarvanostjo zob pa seveda nastajajo tudi pri njem.

Pravila uživanja železa pa verjetno tako ali tako veš: hkrati z železom je treba zaužiti C vitamin, izogibati se je treba hkratnemu uživanju mlečnih izdelkov.


Ostalega, o čemer pišeš, ne poznam.

< Sporočilo je popravil petea -- 15.9.2014 9:55:11 >

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: železo
15.9.2014 10:08:40   
pomar*ANČA*
fantje imajo 140, punce 120. vsaj tako mi je pediatrinja rekla, oz take refenrence so napisane na izvidu.

v čem je boljši ta sirup iz avstrije? ima več enot železa- ali kako se že to gleda?

kako pa rešujete obarvanost zobkov? vam tudi potem izgine?

tudi jaz ostalo, o čemer pišem ne poznam :)


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: železo
15.9.2014 10:39:09   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*
fantje imajo 140


imam same (slabokrvne) fante user posted image
podatki o mejni vrednosti so že od prve obravnave pri prvem sinu, tako pri pediatrinji kot pri hematologinji enaki in nespremenjeni - 120



IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*
v čem je boljši ta sirup iz avstrije?

Ne znam ti odgovoriti strokovno, le na podlagi izkušenj:
Pri prvem sinu je, ko je bil dojenček, bila vrednost hemoglobina precej nizko in ga s terapijo z našim Legoferom nikakor nismo uspeli zvišati; če se prav spomnim, je vrednost med jemanjem celo padla.
Na predlog hematologinje smo pred bolj invazivnimi terapijami poskusili z Aktiferrinom in zadeva se je takoj začela izboljševati in kmalu normalizirala. Na vrednost okoli 120. user posted image
Od takrat z drugimi preparati niti ne preizkušamo več ...


IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*
ima več enot železa- ali kako se že to gleda?


Prepisujem s škatlice: v 100 ml sirupa vsebuje: železov(II) sulfat (7 H2O) 3,42 g (680 mg Fe++)
D,L-Serin 2,58 g


Če ga greš gor kupit, je dobro, da imaš zraven izdan recept za železo, saj se naj v prosti prodaji ne bi dobil.
Cena za eno škatlico (100 ml) pa je nekaj čez 3 €.


IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*
kako pa rešujete obarvanost zobkov? vam tudi potem izgine?


Obarvanost - če je le bilo možno, z pranjem zob takoj po zaužitju. Na žalost obarvanost, ko na začetku še nismo bili tako pozorni za to in nismo vedno takoj umili zob, je nastala in popolnoma izginila ni nikoli. A ker gre za mlečne zobke, se nismo toliko sekirali.


Pri stalnih je seveda to večji problem. Rešitve ne vem. Treba je zagotoviti čim manjši stik med zobmi in sirupom.

< Sporočilo je popravil petea -- 15.9.2014 10:40:21 >

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: železo
15.9.2014 14:15:13   
tashq
sicer nimam slabokrvnega otroka,sem pa bila(sem) jaz vedno slabokrvna.
bi samo to omenila,da je pri meni tudi bila vedno omenjena meja 120,se mi zdi pa da je meja drugačna za dojenčke(tudi po mesecih) in za odrasle moške,ki naj bi pa res imeli tam nekje okoli 140.

drugače se pa meni vedno dvigne železo z jemanjem stisnjenih in posušenih alg.jaz poznam samo Algea,predvidevam pa,da so druge podobne zadeve isto dobre.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: železo
15.9.2014 14:35:21   
petea
nekaj o slabokrvnosti

pri otrocih naj bi bila normalna vrednost 110-130

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: železo
17.9.2014 14:46:15   
Katy78
Aktiferrin je dvovalenten železov pripravek in se kot tak hitreje absorbira kot trovalenteni pripravki (npr. legofer, Ferrum Lek) in hitreje učinkuje, pri nas se je Hb zelo hitro popravil. Je bil pa takrat še brezzobi dojenček tako da ti glede obarvanosti zob ne morem svetovati.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: železo
17.9.2014 14:50:14   
pomar*ANČA*
super ste, hvala! dobila sem popolnoma vse odgovreuser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: železo
17.9.2014 17:27:13   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Je bil pa takrat še brezzobi dojenček tako da ti glede obarvanosti zob ne morem svetovati.


Tudi če zobje še niso izrasli, jih sirup lahko obarva. user posted image
Sčistit pa jih takšnih seveda ni mogoče ...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: železo
23.9.2014 10:40:08   
koala
Prvič slišim da bi bila meja 140,...

Kar se tiče dvigovanja železa. Mojemu sinu je zelo pomagala pasta iz suhih marelic, suhih fig in suhih sliv, zmleješ vse skupaj v gosto pasto, dodaš oreščke ki jih ima rad. Vsako jutro na tešče je pojedel žlico tega, pa zvečer še eno. Če je zelo gosto lahko malo razrečiš z vodo, jaz sem ponavadi dodala kakšno žličko pomarančnega soka, saj c-vitamin povečuje absorbcijo.
SOčasno ob uživanju tega pripravka pa naj ne uživa mlečćnih izdelkov (vsaj pol ure prej in pol ure kasneje ne) ker zavirajo absorbcijo železa.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: železo
30.3.2022 20:57:47   
Lelly28 RR
KAr se tiče naravnih stvari polnih železa - suhe marelice, suhe slive , govedina (obvezno naj zraven spije kakšno limonado ali pomarančni sok ker vsebujeta C vitamin, ki pomaga pri absorbiranju). Lahko pa poskusite s Floradix Floravital, tonik z železom in vitamini je naravno in naši je pomagalo. Aja pa izogibajte se mlečnim izdelkom in ovsenim kosmičem.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?