|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   želodčne težave-kaj jesti!?
19.8.2005 20:04:21   
SANDY
Ja moj dragi ima po vsej verjetnosti vseno trebušno slinavko! V glavnem sranje je zato, ker mu bom zejle mogla delat take bolj rahle jedi. Tako da punce, da dan z idejami..ribe riž..??

:sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   želodčne težave-kaj jesti!?
19.8.2005 20:07:56   
Anonimen
Kako, ima trebušno slinavko? Saj to imajo vsi. Si mogoče mislila trebušno gripo?;)
Meni je zelo pomagala čisto navadna goveja juhica, ki jo je mami zvečer skuhala in jo čez noč dala v hladilnik, da je zjutraj pobrala dol maščobo. Sem 3 dni samo juhico jedla, potem sem pa še malo piščančjega mesa, ker ni tako mastno, veliko sem pila nesladkanega čaja, pa je bilo hitro bolje.

(odgovor članu SANDY)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   želodčne težave-kaj jesti!?
19.8.2005 20:14:24   
SANDY
hehe, vneto ;) vidm da sem narobe napisala!

(odgovor članu SANDY)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   želodčne težave-kaj jesti!?
19.8.2005 20:19:22   
Maček Muri
Evo,upam, da ti bo kaj pomagalo, kopiram odgovor Dr.Lavrinca s POPovih zdravnikov na tako vprašanje:

Dietna načlela po operaciji na trebušni slinavki so zelo podobna načelom prehranjevanja pri kroničnem vnetju trebušne alinavke ali pankreatitisu. V glavnem se pri sestavljanju jedilnikov držite sledečih napotkov: ŽIVILA, KI ŠKODIJO (in se jim zato izogibate ): Alkohol, vse jedi z veliko maščob (tudi jajčni rumenjak), vse mrzle in vroče jedi, sveže pečen kruh in pecivo, konzerve, živila z veliko celuloze (groba zelenjava in sadje). IZJEMOMA PRIMERNA ŽIVILA ( uživajte jih zmerno, v manjših količinah): Zelo mlada surova zelenjava in surove banane ( do 1 kom) DOVOLJENA ŽIVILA: MLEKO: posneto (z 1,6 % maščobe), jogurt, kefir, posneto mleko v prahu, pusta skuta z 10 % maščob, pusti siri. MESO: pusta teletina, pusta mlada govedina, belo puranovo meso (brez kože), piščanec (brez kože), kunec, bela riba (zobatec, ugor, oslič, postrvi). Meso v začetku pripravljamo mleto, v obliki hašejev, z dušenjem in kuhanjem. Pri pripravi ne uporabljamo razbeljene maščobe. SADJE: sveže banane, svež in precejen sadni sok mandarine, pomaranče, grenivke, limone, kompoti iz rabarbare, borovnic, olupljenih jabolk, marelic, hrušk in breskev. Dovoljena marmelada brez konzervansov in sadni želeji. ZELENJAVA: špinača, bučke, cvet cvetače, brokoli, beluši, dušen in precejen paradižnik, rumena koleraba, sladka in kisla repa, korenje, rdeča pesa in blitva. ŠKROBNE JEDI:prepečenec, en dan star bel kruh, manj mastni keksi (petit beure), vlečeno kuhano testo, dietni (beljakov) biskvit, nemastno pecivo (vse staro vsaj en dan), pšenični zdrob, ovseni kosmiči, pšenična in koruzna moka (vendar ne v obliki žgancev, ker je moka premalo kuhana), koruzni kosmiči, testenine, riž, krompir, dietni podmet, bešamel, puding, krompirjeva moka, kuhano krompirjevo testo. MAŠČOBE: izbiramo pusta živila, za pripravo hrane dovolimo 3 čajne žličke olivnega, koruznega ali sončničnega olja ( 15 g olja = 3 čajne žličke) ali malo smetane. Uporaba drugih vrst maščob pri kuhanju ni primerna. Priporočamo dodajanje predpisane količine maščob na koncu toplotnega procesa (kuhanja, dušenja). PIJAČE: dovoljena naravna limonada, žitna kava, šipkov, kamilični, ruski, metin, lipov in planinski čaj, vsi kompoti. Pijače so lahko sladkane z glukozo, fruktozo ali kuhinjskim sladkorjem. Za žejo mu lahko pripravite sveže zelenjavne sokove iz dovoljenih vrst zelenjave. OMAKE: bešamelna, drobnjakova, peteršiljeva, limonina. JUHE: sluzaste, posnete mesne ali kostne juhe, čiste zelenjavne in kremne juhe, kremne juhe (piščančja juha). ZAČIMBE: sol, sadni ali vinski kis, limonin sok, peteršilj, drobnjak, list zelene, lovorov list, rožmarin. V glavnem vse dišave, ki uspevajo na domačem vrtu. Od tujih dišav pa: cimet, vanilija, muškatni orešček, nageljnove žbice. PRIMERNi NAČIN PRIPRAVE: Kuhanje, dušenje v lastnem soku, dušenje v aluminijasti foliji, pečenje s suho vročino (biskvit, narastki, kruh). ŠTEVILO OBROKOV: vsaj 4 do 6 obrokov na dan. Pogrevanje postanih jedi ni primerno! Obstoja tudi knjiga z napotki, ki niso bistveno drugačni in z nekaj osnovnimi recepti. Ker je izšla že leta 1998 jo boste verjetno našli le še v knjižnicah. To je knjiga: DIETA pri boleznih jeter, žolča in vnetju trebušne slinavke, založbe DOMUS. Srečno

(odgovor članu SANDY)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   želodčne težave-kaj jesti!?
19.8.2005 20:21:36   
SANDY
uf, najlepša ti hvala :rozica:

(odgovor članu SANDY)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   želodčne težave-kaj jesti!?
19.8.2005 22:56:58   
smrka
Sandy naj proba s prepečencem na tešče zjutraj.. pa čest dan tud... mogoče bo pomagal.

(odgovor članu SANDY)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?