|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   žepnina-kdaj?
5.9.2013 11:59:31   
SU
Zanima me KDAJ ste začeli dajati otrokom žepnino? Koliko in kako? S tem mislim, ali otrok za žepnino kaj naredi-npr. pomije posodo, posesa ipd.??
Včeraj mi je starejši (8 let) začel razlagat, da sošolec pa doma pomaga in potem dobi žepnino...
Torej-aktualna tema zame pa se ne znajdem... torej: kdaj, kako.......? Hvala. Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: žepnina-kdaj?
5.9.2013 12:05:23   
respect
zakaj bi starš otroku plačeval,če postilja posteljo,pomete stanovanje itn user posted image user posted image
To je njegova dolžnost !
tebi kdo plača? user posted image

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: žepnina-kdaj?
5.9.2013 12:10:20   
SU
No... vezano na žepnino... jo s čim "pogojevat" ali pač žepnina je vsak mesec, brez posebnih pogojev?? Pomagata pa itak že zdej... se strinjam... dolžnost...user posted image

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: žepnina-kdaj?
5.9.2013 12:15:15   
Tippi
Žepnina? jaz sem ji vedno dala, če je rabila za kakšno revijo, mobi kartico ipd. nikoli ni bila požrešna. vmes je začela težit, da bi rada žepnino, ker jo kao dobivajo vse njene vrstnice, pa sem rekla prav. sem ji pri plači dala en znesek, ki ga je sfučkala v petih dneh. naslednji mesec sva bili že na starem sistemu, ker je ugotovila, da več dobi, če ji sproti dajem. user posted image

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: žepnina-kdaj?
6.9.2013 9:23:23   
Najaa
Joj dlake mi grejo pokonc, ko kje slišim/preberem, da je otrok doma pomagal in dobil za to denar/žepnino. To je njegova dolžnost. Žepnina pa dobra volja starša... Moji dve sta še absolutno premajhni za žepnino, tam proti koncu OŠ mogoče.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: žepnina-kdaj?
6.9.2013 9:27:01   
SU
Meni tudi ne gre v račun, da bi pa točno za pomoč doma dobil žepnino. Kot je rekla respect: meni tudi nihče ne plača user posted image ...
torej: žepnina ali je ali ni. tudi meni se zdi prekmalu. nekak mi je logično, da dobiva nekaj denarja, ko gre npr. v Sr. šolo. posebej, če se nekam vozi... ampak zdej, v OŠ, pa itak dobi vsake toliko od starih staršev kakšno malenkost za sladoled/sadje ipd. Midva pa mu tko dajeva, kar potrebuje... mislim, da bomo žepnino še malce premaknili na kasnejše obdobje.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: žepnina-kdaj?
8.9.2013 9:25:21   
vesna.com
9 let-10€
13 let-15€
18 let-20€
Žepnina je "nepogojena" un se porabi po želji:)

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: žepnina-kdaj?
8.9.2013 18:10:42   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Žepnina? jaz sem ji vedno dala, če je rabila za kakšno revijo, mobi kartico ipd. nikoli ni bila požrešna. vmes je začela težit, da bi rada žepnino, ker jo kao dobivajo vse njene vrstnice, pa sem rekla prav. sem ji pri plači dala en znesek, ki ga je sfučkala v petih dneh. naslednji mesec sva bili že na starem sistemu, ker je ugotovila, da več dobi, če ji sproti dajem. user posted image


Point žepnine je v tem, da se otrok navadi delati z denarjem. In če žepnino sfučka v 5 dnevnih je pač do naslednje brez denarja. A je to tako težko? Ne vidim smisla v tem, da se otroke kar naprej zalaga z denarjem.

Jaz sem od majhnega dobivala žepnino in se zelo hitro naučila delati z denarjem. In to mi v odrasli dobi pride zelo prav, saj uspem prišparat veliko več kot kolegice, ki so navajene da vedno vse zapravijo.

Sem pa kot otrok vedno pri nakupu večje zadeve, npr. računalnik prispevala en del sama. Tudi to ni slabo. Denar pač ne raste na drevesu.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: žepnina-kdaj?
8.9.2013 19:48:15   
Tippi
Lej, vsaj po svoje vzgaja otroka, a se ti ne zdi? pač pri nama s hčero je zadeva funkcionirala. in verjemi, nikdar me ni izkoriščala, vedno je razumela situacijo, če ji nisem imela za dati. Midve sva dobro sfurali brez žepnine. sedaj je pa itak že skoraj odrasla in lahko mi verjameš, da zelo dobro ve, da ne raste gnar na drevesu in med počitnicami tudi že pridno služi svoj denar, tako da lahko iz prve roke potrdim, da je bila moja vzgoja, brez žepnine, čist ok speljana. torej?

ps. da ne omenjam, da si je pri svojih 13 letih, s svojim privarčevanim denarjem (mami, oči, babice, tetice, strici, rojstni dnevi), kupila čisto tapravega novega lep topa. lani pa si je kupila LC televizor s prišparanim denarjem. midva sva ji priložila ubogih 300 eur. mirno bi lahko denar zafučkala za cunjice in pijačke, pa ga ni.

no, pa sem se še mal pohvalila, kolk mam varčno hči, čeprav nikoli ni imela žepnine, in se ni imela kje naučit kako z denarjem delat. zanimivo user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 8.9.2013 19:50:46 >

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: žepnina-kdaj?
8.9.2013 20:33:54   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: SU

Zanima me KDAJ ste začeli dajati otrokom žepnino? Koliko in kako? S tem mislim, ali otrok za žepnino kaj naredi-npr. pomije posodo, posesa ipd.??
Včeraj mi je starejši (8 let) začel razlagat, da sošolec pa doma pomaga in potem dobi žepnino...
Torej-aktualna tema zame pa se ne znajdem... torej: kdaj, kako.......? Hvala. Lp


Če otrok dobi denar za opravljeno delo, to ni žepnina, ampak plačilo za izvedeno opravilo.

Žepnina naj bi bil znesek, ki ga otrok dobi neodvisno od svojih domačih gospodinjskih obveznostih. Lahko višina žepnine nekoliko variira glede na kakšne dogovorjene pogoje, v primeru kakšnih večjih neumnosti pa seveda tudi izostane.

Ko se otroku plačuje za domače delo, pa se lahko začne dogajati, da več ničesar ne bo pripravljen narediti brezplačno, tako da naj bi bilo bolj smiselno se dogovoriti glede žepnine (fiksni znesek) ter ločeno o pravilih igre za hišno pomoč ter morebitnih nagradah za to.

< Sporočilo je popravil petea -- 8.9.2013 20:34:47 >

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: žepnina-kdaj?
8.9.2013 21:34:37   
bubu_bibi
jaz sem imela žepnino od 1. razreda OS - ni bila pogojena, bil je nek majhen znesek, za 3 - 5 čokolad recimo (tamalih, ne onih polkilskih user posted image ). plus, če sem karkoli potrebovala izven redne 'uporabe' ala dodatni zvezek, svinčnik, karokoli, sem imela, da to kupim s tem denarjem in prinesem račun in sta mi potem vrnila točen znesek. vem, da na začetku nisem ničesar zapravila (celo sta si starša 'sposojala' od mene, na procent user posted image ), potem je prišlo obdoblje, ko sem prihranke celega leta popihala za sladkarije user posted image . potem mi je bilo žal, pogovorili smo se in nisem nikoli več imela težav s tem, da vse zapravim za neumnosti. potem (v srednji šoli) smo se pogajali za 'posojila' - recimo sta kam šla, pa nista imela gotovine, se pa jima ni dalo na bankomat in sta od mene dobila zdajšnjih 50 eur, čez par dni mi vrnila 60 eur itp glede na pogajanja, ki niso vedno bila 'uspešna' - včasih sta pač vrnila enak znesek, brez dodatkov - a vedno kot smo se dogovorili. pri nas je super laufalo. mislim, da bomo mi delali podobno.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
15.9.2013 0:01:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bubu_bibi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 11:38:57   
josephine27
Jaz sem za žepnino vsak mesec brez pogojevanja. Primeren čas se mi zdi tja proti koncu OŠ, verjetno tudi mal odvisno od otroka njegovih želja. Jaz sem jo dobila, ko sem šla v srednjo šolo in se mi zdi zelo pozitivno za otroka, da točno ve kdaj in koliko denarja ima na razpolago. Žepnina je bila sicer minimalna ampak dovolj za moje tekoče potrebe, včasih je kaj ostalo. Varčevala sem pa bolj tisto kar je prišlo kdaj ekstra od babic, pa za rojstni dan...Moji so sicer še veliko premajhni za žepnino ampak ko bo prišlo do te situacije mislim, da bom posnemala vzgojo moje mame. Aja mama mi je vsako leto žepnino malo povečala. Konec srednje sem imela višjo žepnino ampak je bilo to praktično vse kar sem dobila od staršev ( razen hrane in strehe nad glavo) sem za žepnino kupovala tudi vozovnico za avtobus, šolsko malico, GSM porabo in celotno garderobo,... nekateri prijatelji so za te stvari vedno ekstra dobili denar in so imeli žepnino zgolj za zabavo, ko so šli zvečer ven. Meni se zdi smisel žepnine predvsem v tem, da se nauči otrok samostojno in odgovorno rvnati z denarjem. To ni zgolj varčevanje. Za varčevanje je varčevalni račun.

_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 12:16:48   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Lej, vsaj po svoje vzgaja otroka, a se ti ne zdi? pač pri nama s hčero je zadeva funkcionirala. in verjemi, nikdar me ni izkoriščala, vedno je razumela situacijo, če ji nisem imela za dati. Midve sva dobro sfurali brez žepnine. sedaj je pa itak že skoraj odrasla in lahko mi verjameš, da zelo dobro ve, da ne raste gnar na drevesu in med počitnicami tudi že pridno služi svoj denar, tako da lahko iz prve roke potrdim, da je bila moja vzgoja, brez žepnine, čist ok speljana. torej?


jaz tudi nisem dobivala žepnine. ko sem bila stara 15 let sem vsake počitnice delala in si zaslužila za stvari, ki sem jih hotela. so mi pa starši kupovali obleke, hrano, sladkarije, igrače itd. po svojih zmožnostih brez da bi občasno dobivala neke zneske. ok, sej mi je mati dala za čokolado, če sem jo prosila, da bi si jo šla kupit v trgovino, samo jaz to ne imenujem žepnina. sicer sem imela nekaj gotovine našparane ob rojstnodnevnih gotovinskih darilih sorodnikov, samo ni blo zdej to ne vem koliko.. v glavnem sem si zaslužila sama.

mislim, da kljub "pomanjkanju" žepnine, kar znam ekonomično ravnat z denarjem. celo znam bit "revna" - aka ne preveč zapravit user posted image in prav tako se mi zdi, da moja počitniška dela celo srednjo šolo in faks - da me je to v bistvu naučilo vrednosti denarja in kako spoštljivo z njim ravnat. žepnina te tega (cenit trud za prislužen denar) pač ne..

aja, hočem samo rečt - žepnina NI nekaj nujnega in normalnega, ter edini način kako speljat uk za ravnanje z denarjem in spoštovanja truda vloženega da se ga pridobi. samo to sem hotela poudarit.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.9.2013 12:19:49 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 12:58:13   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Lej, vsaj po svoje vzgaja otroka, a se ti ne zdi? pač pri nama s hčero je zadeva funkcionirala. in verjemi, nikdar me ni izkoriščala, vedno je razumela situacijo, če ji nisem imela za dati. Midve sva dobro sfurali brez žepnine. sedaj je pa itak že skoraj odrasla in lahko mi verjameš, da zelo dobro ve, da ne raste gnar na drevesu in med počitnicami tudi že pridno služi svoj denar, tako da lahko iz prve roke potrdim, da je bila moja vzgoja, brez žepnine, čist ok speljana. torej?


jaz tudi nisem dobivala žepnine. ko sem bila stara 15 let sem vsake počitnice delala in si zaslužila za stvari, ki sem jih hotela. so mi pa starši kupovali obleke, hrano, sladkarije, igrače itd. po svojih zmožnostih brez da bi občasno dobivala neke zneske. ok, sej mi je mati dala za čokolado, če sem jo prosila, da bi si jo šla kupit v trgovino, samo jaz to ne imenujem žepnina. sicer sem imela nekaj gotovine našparane ob rojstnodnevnih gotovinskih darilih sorodnikov, samo ni blo zdej to ne vem koliko.. v glavnem sem si zaslužila sama.

mislim, da kljub "pomanjkanju" žepnine, kar znam ekonomično ravnat z denarjem. celo znam bit "revna" - aka ne preveč zapravit user posted image in prav tako se mi zdi, da moja počitniška dela celo srednjo šolo in faks - da me je to v bistvu naučilo vrednosti denarja in kako spoštljivo z njim ravnat. žepnina te tega (cenit trud za prislužen denar) pač ne..

aja, hočem samo rečt - žepnina NI nekaj nujnega in normalnega, ter edini način kako speljat uk za ravnanje z denarjem in spoštovanja truda vloženega da se ga pridobi. samo to sem hotela poudarit.


No naj tud meni se žepnina ne zdi nekaj nujnega in verjamem, da se da tudi drugače. Ampak meni je bilo napr. všeč da sem dobila žepnino in ne vem zakaj je ne bi dajala tudi svojim otrokom. Vsak po svoje seveda, kot povsod tu ni samo ene poti.

Sem se pa prav nasmejala, ko si omenila počitniško delo. Če samo pomislim, kakšne primerke smo imeli na počitniškem delu to poletje user posted image No večina jih je po enem tednu izginila brez sledu.

_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 14:51:57   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Sem se pa prav nasmejala, ko si omenila počitniško delo. Če samo pomislim, kakšne primerke smo imeli na počitniškem delu to poletje user posted image No večina jih je po enem tednu izginila brez sledu.


aha! mogoče so pa meli žepnino in so si lahko privoščili izginiti brez sledu? user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 15:29:29   
LuLu
Tudi jaz ne vidim potrebe po redni žepnini, ki je seveda brezpogojna oz. za kako hudo napako se lahko izpusti za kak mesec, bolj kazensko, niti slučajno pa nagrajevanje... moja2 je ne dobivata, sploh ne razmišljam o njej, sta tudi premlada (5 in 6,5 let) ju pa že zdaj učim o denarju, kako se ga nabere, če šparata,... in za to ne rabi biti žepnina, da se otrok nauči kako z denarjem.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 16:15:20   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna


Point žepnine je v tem, da se otrok navadi delati z denarjem. In če žepnino sfučka v 5 dnevnih je pač do naslednje brez denarja. A je to tako težko? Ne vidim smisla v tem, da se otroke kar naprej zalaga z denarjem.

Jaz sem od majhnega dobivala žepnino in se zelo hitro naučila delati z denarjem. In to mi v odrasli dobi pride zelo prav, saj uspem prišparat veliko več kot kolegice, ki so navajene da vedno vse zapravijo.

Sem pa kot otrok vedno pri nakupu večje zadeve, npr. računalnik prispevala en del sama. Tudi to ni slabo. Denar pač ne raste na drevesu.


A ni žepnina ravno to....zalaganje otroka z denarjem.....? In to potem pride tako v navado, da dete še pri 23 rabi žepnino.....

Se precej strinjam z mateyko......ker point žepnine jaz vidim ravno v tem....."da denar raste na drevesu".....vedno pride, če se prehitro porabi se pač prehitro porabi, itak dete hitro starše nadmudri, da vmes še za kaj dajo.....in po določenem času denar spet pride, ni važno od kod, važno je le, da pride......

Tja do 10 leta se mi pa otrok zdi apsolutno premlad, da bi sam "operiral" z denarjem......zato je še starš, da "odloči" kaj otrok rabi in kaj ne in katero željo mu lahko izpolni.......

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 17:12:07   
patrino
lani pa si je kupila LC televizor s prišparanim denarjem. midva sva ji priložila ubogih 300 eur. mirno bi lahko denar zafučkala za cunjice in pijačke, pa ga ni.

user posted image ubogih 300 evrov? Hja no, osebno se mi v primerjavi z 20 evri žepnine na mesec ali z minimalno plačo proizvodnega delavca tole ne zdi ravno ubogo. Nekdo, ki ne služi sam svoje plače za moje pojme ne rabi lcd teveja za 800 ali več evrov. Sicer pa vsak po svoje.
Sama sem zrasla gor brez žepnin v stilu, ko rabiš povej. Od nekdaj sem bila skromna in sem se kar naučila obračati denar tudi brez vsakomesečnega rednega nakazila. Še ne ponoletna sem si sama služila redno žepnino in si z njo plačevala večino stvari.
Tudi meni se zdi pogojevanje žepnine sfaljena zadeva in mi meji na izsiljevanje otroka. Moji otroci začnejo dobivati minimalno mesečno žepnino , ko začnejo hoditi v šolo. To je prve tri leta 5 evrov na mesec. Potem pa pač skoči na 10.Kako bo naprej bomo pa sproti pokalkulirali. Ponavadi tavečjima dvema dava še nekaj fičnikov več pred tem, ko se odpravimo na dopust. Na tak način se fino rešiva vsakodnevnih težačenj na raznih štantih in pri sladoledarjih. Mulčka znata fino gospodarno ravnat s tem denarjem, tako da imata za svoj " luksuz" kar čez cel dopust.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 17:15:18   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

lani pa si je kupila LC televizor s prišparanim denarjem. midva sva ji priložila ubogih 300 eur. mirno bi lahko denar zafučkala za cunjice in pijačke, pa ga ni.

user posted image ubogih 300 evrov? Hja no, osebno se mi v primerjavi z 20 evri žepnine na mesec ali z minimalno plačo proizvodnega delavca tole ne zdi ravno ubogo. Nekdo, ki ne služi sam svoje plače za moje pojme ne rabi lcd teveja za 800 ali več evrov. Sicer pa vsak po svoje.
Sama sem zrasla gor brez žepnin v stilu, ko rabiš povej. Od nekdaj sem bila skromna in sem se kar naučila obračati denar tudi brez vsakomesečnega rednega nakazila. Še ne ponoletna sem si sama služila redno žepnino in si z njo plačevala večino stvari.
Tudi meni se zdi pogojevanje žepnine sfaljena zadeva in mi meji na izsiljevanje otroka. Moji otroci začnejo dobivati minimalno mesečno žepnino , ko začnejo hoditi v šolo. To je prve tri leta 5 evrov na mesec. Potem pa pač skoči na 10.Kako bo naprej bomo pa sproti pokalkulirali. Ponavadi tavečjima dvema dava še nekaj fičnikov več pred tem, ko se odpravimo na dopust. Na tak način se fino rešiva vsakodnevnih težačenj na raznih štantih in pri sladoledarjih. Mulčka znata fino gospodarno ravnat s tem denarjem, tako da imata za svoj " luksuz" kar čez cel dopust.


Sama sem si kriva. user posted image  Površno obrazložila, nimaš kaj. taka sem. Torej bolj natančna razlaga: ubogih 300 eurov, v primerjavi z njenimi našparanimi, da si je kupila televizor, ki je precej drag.

Zdaj bo manj vroče krvi user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 17:34:20   
m_o_i
moje skromno mnenje: ce otrok nekaj naredi in potem dobi denar, je to placilo za opravljeno delo in ne zepnina.


kdaj bom zacela pa dajat zepnino, se pa se nisem odlocila. bom opazovala otroka, kdaj bo nekako dovolj zreluser posted image
definitivno pa ne bo dobil placano, ko bo odnesel smeti v smetnjak ali pomil posodo...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: žepnina-kdaj?
15.9.2013 19:14:36   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Sem se pa prav nasmejala, ko si omenila počitniško delo. Če samo pomislim, kakšne primerke smo imeli na počitniškem delu to poletje user posted image No večina jih je po enem tednu izginila brez sledu.


aha! mogoče so pa meli žepnino in so si lahko privoščili izginiti brez sledu? user posted image



mogočeuser posted image tega res nisem šla preverjat.

Jaz mislim, da je za zdrav odnos do denarja in dela potreben predvsem zrav vzor, ki ga dajemo svojim otrokom, vse drugo so zgolj malenkosti. Žal še veliko odraslih ne zna dobro z denarjem.

_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: žepnina-kdaj?
27.9.2013 12:43:35   
SU
Res je... tudi veliko odraslih se ne znajde z denarjem... Verjamem, da je mnogo načinov, da otroka naučiš kako ravnati z denarjem, ne le z žepnino.
Kdaj pa otrok "potrebuje" "svoj" denar... hhmmm... jaz ga nisem dobila do Sr. šole, ko sem šla v internat in sem v bistvu potrebovala nekaj denarja, da sem se prebila skozi teden v Lj. ... Tako, da... trenutno je mali nehal z govorom o tem... Ko bo bolj pogosto, se bomo definitivno pomenili... Zaenkrat se mi zdi, da "potrebuje" ne. Se bi mi zdela žepnina bolj "crkljanje" ..v smislu... lej, to je tvoje, delaj s tem kar želiš... ker trenutno so to najine odločitve, on nima velikih možnosti, da bi se sam odločal kaj, koliko in kje bo zapravljal.
Vidim, da "univerzalnega recepta" itak ni... kot pri vseh rečeh, v zvezi z otročki user posted image ...Zato je pa toliko bolj zabavno, vznemirljivo, poučno, večkrat napeto in živčno, ko ugotavljaš kako in kam naprej... user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?