|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   žepnina
8.9.2009 11:03:59   
ALWAYS LARA
zanima me kdaj in koliko ste uvedli žepnine svojim otrokom.
moja starejša ima 5 let in je ful materialistično usmerjena. vsak dan teži za kako novo igračo, če ne igračo pa liziko. in to ne v trgovini ampak že doma. zato sem razmišljala, da bi ji uvedla žepnino..ne vem toliko kot je stara na mesec. 5€ na mesec torej in naj s tem denarjem si kupi kar hoče, da se bo počas navadila, da ćče nekaj želiš, da to ne pade kar z neba in da če želiš nekaj večjega, da je potrebno varčevat...

mislite, da bi bila to prava pot?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: žepnina
8.9.2009 11:08:23   
gita10
Pot je prava toda če se jo boš ti držala - pri nas ni potegnilo že čez tri dni me je nasral za novo igračko.

TEORETIČNO IDEALNO , vendar glede na to, da ji verjetno kupite veliko več kot pa potrebuje ( vsaj tako je pri nas doma ) boš zelo teško z žepnino kar koli dosegla samo 5 eurov več ji boš na mesec dala.
poskusi

Meni je stvar definitivno ušla iz kontrole in sem po pravici povedano prav izgljubljena kar se tega tiče.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: žepnina
8.9.2009 12:15:45   
klavdijas
Pri nas je bilo takole :
ko je bila stara 7 let je dobila žepnino 500 sit, za to je pospravljala zvečer igrače za ta malim. Takrat je bil star 1 leto. Počasi sva prišli na 5000sit, sedaj 20,86 €. Za to mora vsako soboto pomesti stopnice, pospraviti ta spodnjo kopalnico, posestati spodnji hodnik in čez poletje vzdrževati red na terasi. Pa se kar drži najine pogodbe. Terasa ji kdaj uide. Imam pa nareje trajnik in dobi vsakega 8. v mesecu denar.
Ta mali pa je pa sedaj star 7,5 let pa pojma nima zakaj se gre pri denarju. On ima na knjižici 100€, pa bi pol sveta kupil. Je tudi že hotel imeti žepnino, pa sva se zmenila, da bo vsako soboto odnesel v kontejner odpadni papir in plastneke, pa enostavno tega ne naredi in tudi žepnine ne dobi.

Lp,

          Klavdija

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: žepnina
8.9.2009 12:16:13   
Ribica **
Po mojem bi slo user posted image  sva se tudi midva z mojim zadnjic pogovarjala, da bi on tamalemu to uvedel. Za zacetek bomo probali naslednji teden na pocitnicah .. bo dobil nek znesek in naj s tistim pocne kar zeli. Ampak to je vse (razen oblacil) kar dobi. user posted image  

Mislim, da je ena iz foruma dala na morju 4 in 6 let starima (oz. tu nekje) nek budget in da se je ful obneslo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: žepnina
8.9.2009 14:08:39   
Splišni
Jaz mojemu dajem po 10 evrov. Prej sme mu dajala po 5, ampak s tem res ne more nič našparat, z 10 pa že lahko. Pa če še  kje kaj dobi, za kakšen zobek miška prinese, pa za spričevalo, potem s epa že kaj da.

Samo je pa res, da mu jaz potem ne pustim tega zapravit, ker hočem, da špara. On bi TAKOJ vse zapravil za frčkarije. Tako da to je potem vse skupaj v bistvu spet brez veze, ker tiste frčkarije mu ppotem pa vseeno jaz kupim.

Samo vseeno, vsaj malo občutka za denar dobi, ko se mu tako potem po 10 evrovo nabira. Da ve, koliko je to  in koliko kaj stane, koliko mu še manjka. On špara potem za kakšne večje stvari. Npr. za motor je zraven dal 85 evrov, kar je imel našparano. To sme mu rekla, da ga ne i dobil, če ne bi imel.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: žepnina
9.9.2009 10:38:20   
RAČKAPK
Pri nas je pa takole
ta srednji je tudi zelo zahteven (materialno)
in sem mu lanskega septembra (je imel 6 let)
uvedla žepnino 10 eur na mesec
in moram povedat da je SUPER
meni je uspelo odpravit vse težave za nakup.... 
sicer še vedno reče da bi imel
jst mu pa kr lepo povem, da naj pogleda v denarnico koliko še ima....
in je zadeva rešena

zaenkrat je to tko in je  ok....

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: žepnina
9.9.2009 10:39:56   
RAČKAPK
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz mojemu dajem po 10 evrov. Prej sme mu dajala po 5, ampak s tem res ne more nič našparat, z 10 pa že lahko. Pa če še  kje kaj dobi, za kakšen zobek miška prinese, pa za spričevalo, potem s epa že kaj da.

Samo je pa res, da mu jaz potem ne pustim tega zapravit, ker hočem, da špara. On bi TAKOJ vse zapravil za frčkarije. Tako da to je potem vse skupaj v bistvu spet brez veze, ker tiste frčkarije mu ppotem pa vseeno jaz kupim.

Samo vseeno, vsaj malo občutka za denar dobi, ko se mu tako potem po 10 evrovo nabira. Da ve, koliko je to  in koliko kaj stane, koliko mu še manjka. On špara potem za kakšne večje stvari. Npr. za motor je zraven dal 85 evrov, kar je imel našparano. To sme mu rekla, da ga ne i dobil, če ne bi imel.


ja jst tud
sm odprla (vsem trem) varčevalni račun
in če pade kaj za rojstni dan, praznike itd....
jim vse poberem in dam na varčevalni račun
žepnina je pa za .....neka se trošiuser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: žepnina
10.9.2009 0:07:53   
sanja nk.
13 , 15 letnik, vsak mesec vsak po 100 eurov, z katerimi lahko počneta kar hočeta, šparata, zapravita,.....
pa vsak dobi na svoj račun še 100 eurov, samo tega denarja se ne smeta dotikat do 18 leta...
glede računa gor nalagava že od rojstva obeh članov user posted image , glede žepnine pa khm mislim, da sta dobila prvo z prehodom v šolo....samo se je z leti večala, ker je tudi poraba večja, potem pa dobita še od babic, dedkov..., rd, got,
stvari ki jih rabita pa dobita posebaj...to že midva plačava..., samo kot vidim sta že kar navajena z delom z denarjem ni ravno velike zapravljivosti, mlajši špara za motor, starejši za avto, da bosta dala zraven, že zaradi občutka da je njun.
lp

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: žepnina
10.9.2009 18:33:08   
Anonimen
Meni se zdi pri 5 letih prezgodaj za denar.

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: žepnina
10.9.2009 18:42:00   
Anonimen
5€ na mesec torej in naj s tem denarjem si kupi kar hoče, da se bo počas navadila, da ćče nekaj želiš, da to ne pade kar z neba in da če želiš nekaj večjega, da je potrebno varčevat...

mislite, da bi bila to prava pot?


Kaj pa vem; zaenkrat jo se uspem prepricat, da nimam dovolj denarja za kaksen brezvezen sladoled, kjer placas samo embalazo, ga nese nazaj in vzame lucko. Toliko vztrajna sicer je, da najprej izbere po svojem okusu user posted image , nazaj pa nese tudi.

Kaj pa vem, ce je prezgodaj. Po eni strani je fajn, da je denar nekaj cisto obicajnega, da ni tabu, po drugi pa je lahko spet en tak mamac, ko se vse potem vrti okrog njega. Ma ne vem.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?