|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 12:32:35   
orhideja75
Ja s 01.01.2008 se začne pobiranje ločenih odpadkov po gospodinjstvih. mi smo že dobili nove kante za pred hišo.
nekatere vidim, da že imate take koše za smeti. kaj pa ostale? a boste imele potem par različnih košev pod lijakom? ker pri nas organskih odpadkov hrane niti ni. grejo za psa.
pa kje imajo take ločevalne koše, kakšne so kej cene?
dejmo punce z nasveti in idejami.

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 12:47:21   
puncica
Ne pri nas tega pomoje še kako desetletje ne bo. še zdaj nam odvažajo smeti 1× na mesecuser posted image tako steklo, embalažo in papir vozimo na ekološke otoke, ni druge, ker drugače se bi kopal v smeteh, da bi pa imel nove kante, ja seveda mogoče leta 3000.user posted image

A ja ločeno pa ločujemo tako da papir direkt mečemo v eno škatlo, embalažo imam posebej vrečko zraven unih komunalnik odpadkov, steklo pa tud v eno škatlo mečem.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 13:00:52   
bamby
Mi imamo že vsaj eno leto ločene kontejnerje za papir, steklo, embalažo ter običajne smeti. Po lijakom nimam dodatnih košev, pač pa kar je takih smeti nosimo spotoma v kontejner, kot so papir, embalaže od mleka, jogurtov, konzerv..., steklenice in stekleni kozarci...

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 13:07:03   
Naja31
Prvič slišim, da se s 1.1. to začne.
Sem iz Ljubljane in nismo bili nič obvešćeni o tem.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 13:08:16   
emaa
Ja samo nekateri moramo s 1.1.08 ločevat še organske odpadke, jaz imam ekstra košek pod lijakom. 

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 13:14:42   
Majuska
Zanimivo, tudi jaz nisem vedela.

Drugače bom pa imela zdaj dva ločena koška za smeti, za organske in druge odpadke.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 13:18:22   
Anonimen
in kje naj bi to tko pobiral smeti?
a pol mate svojo kanto uno k na dvorišču stoji tako na 3 prekate al kva?

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 13:21:03   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

in kje naj bi to tko pobiral smeti?
a pol mate svojo kanto uno k na dvorišču stoji tako na 3 prekate al kva?

zdej imamo eno kanto za vse. smo pa že dobili dve ločeni kanti, ki morata biti postavljeni s 01.01. v eno grejo organski odpadki, v drugo pa vse ostalo.
sam po mojem je to ena potegavščina. ker verjetno bo pa itak prišel po smeti samo en tovornjak in bodo vse skupaj metali.
tukaj je eden fajn zaslužu na prodaji kant.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 13:34:32   
Majuska
mi imamo pod blokom ustrezne kante.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 14:11:22   
Naja31
SAj res, mi imamo tudi neke nove kante, samo so tri za celo ulico, tako da po moje to ni to.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 14:12:30   
honey
Orhideja75, ali to misliš tiste zelene bio smetnjake? Ker midva sva kupila posebej črni smetnjak za navadne smeti in zelezni smetnjak za bio odpadke. Odvažajo pa pozimi bio smeti na 14 dni ob ponedeljkih, poleti pa vsak teden, navadne smeti pa ob torkih na 14 dni.  Tako da ne misli si, da bodo vse v en kamion zmetali.

Mi2 sva pa rešila problem s smetnjaki pod koritom tako, da ko sva naročala kuhinjo, sva upoštevala, da bova imela koš za ločevanje odpadkov - imava 4 koše - za navadne smeti, za bio smeti, za papir in za plastenke posebej. Imava tak velik izvlečni predal (60 cm), kjer imava vse to spravljeno.

Če mene vprašate, je edino prav, da se to začne urejati malo drugače, ker drugače se bomo utopili v lastnih smeteh. Ker najbolj na živce mi je šlo pri tašči, kjer smo živeli prej, da je vse metala v navaden, črn smetnjak - od kuhinjskih odpadkov, PVC embalaže, tetrapakov, kot tudi odpadke z vrta. Ko pa sem hotela vreči v smetnjak smeti, je bil pa vedno poln user posted image  

Se strinjam s tem, da so uvedli to, pa še kazen bi morala biti, če nimaš zelenih bio smetnjakov. Ker pri nas očitno drugega ne pali.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 14:30:35   
orhideja75
ja eden je pa res zelen, drugi je pa rjav. se bomo mogl še mal navadit.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 14:37:38   
lex
mogoče malo čudno vprašanje, a vseeno - kam pašejo terapaki glede na to, da majo uno folijo not? Midva še kar ločujeva, ker imamo ekološki otok čez cesto in šolarji celo leto zbirajo star papir in celo prazne kartušeuser posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 15:00:21   
Anonimen
Pri nas doma imamo LOČENE (bio in ostale) že dobro leto.  Pod pultom imam dve škatli.  Se mi zdi fajn. 

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
29.11.2007 15:15:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
29.11.2007 15:16:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
29.11.2007 15:51:17   
lelaval
Čez mesec začnejo pobirat ločeno, obvestili pa nič, pa kant tudi nič dostavli?
A potem bomo imeli pred hišo 2 kanti, ali kaj?, ostale pa na vasi ( za papir steklo in plastiko)?
Mi doma itak ločujemo - papir hranimo za šolo, steklo in plastiko pa peljemo v za to namenjene kesone, ostalo pa gre v črno kanto.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
30.11.2007 7:36:44   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Čez mesec začnejo pobirat ločeno, obvestili pa nič, pa kant tudi nič dostavli?
A potem bomo imeli pred hišo 2 kanti, ali kaj?, ostale pa na vasi ( za papir steklo in plastiko)?
Mi doma itak ločujemo - papir hranimo za šolo, steklo in plastiko pa peljemo v za to namenjene kesone, ostalo pa gre v črno kanto.

ja, pred hišo bosta zdej po tanovem stali dve kanti. steklo je pa potrebno ločiti in oddati v ekološki otok, ki je na začetku ulice.
smo pa dobili po pošti obvestilo, ker smo lahko sami izbirali o velikosti teh dveh kant.
AMPAK jaz  sem imela vprašanje kje dobiti koš za v gospodinjstvo, da bom lahko že v kuhinji ločevala stvari?????


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
30.11.2007 8:44:45   
sončnica24
Meni se zdi da je mama rekla, da ga je enkrat videla v obiju če se ne motim. Drugače pa smo bili zadnjič pri eni znanki v avstriji in so vsi dobili takšne koše od podjetja, ki odpadke odvaža, se pravi koše za ostale smeti, organske, papir, plastiko in steklo pa so bili tako luškani eden nad drugim dvignjen sicer bolj mali ker jih je kar nekaj ampak full lepo za videt.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
30.11.2007 8:45:44   
honey
Se oproščam, nekateri imate bio zabojnike rjave - mi imamo zelenega, zato sem tako napisala user posted image . Ampak če vam jih da občina, ste lahko kar veseli - mi smo morali oba kupit - bio in navaden smetnjak user posted image

Je pa res, da je že par let nazaj ob novem letu Komunalno podjetje delilo po stanovanjih 2 koša oz. bolj vedra - zelenega za bio odpadke in rdečega za nevarne odpadke (baterije, žarnice ipd.) Drugače se pa dobi v vsaki večji trgovini smetnjak z dvema prekatoma, da lahko ločuješ bio od navadnih odpadkov.
 
Ena je spraševala, kam gredo tetrapaki - pri nas smo dobili obvestilo s Komunalnega podjetja, da gredo tetrapaki, konzerve hrane, plastenke ipd. v iste odpadke, se pravi na eko otoku v kontejner za plastenke.


(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
30.11.2007 9:33:37   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Se oproščam, nekateri imate bio zabojnike rjave - mi imamo zelenega, zato sem tako napisala user posted image . Ampak če vam jih da občina, ste lahko kar veseli - mi smo morali oba kupit - bio in navaden smetnjak user posted image

Je pa res, da je že par let nazaj ob novem letu Komunalno podjetje delilo po stanovanjih 2 koša oz. bolj vedra - zelenega za bio odpadke in rdečega za nevarne odpadke (baterije, žarnice ipd.) Drugače se pa dobi v vsaki večji trgovini smetnjak z dvema prekatoma, da lahko ločuješ bio od navadnih odpadkov.
 
Ena je spraševala, kam gredo tetrapaki - pri nas smo dobili obvestilo s Komunalnega podjetja, da gredo tetrapaki, konzerve hrane, plastenke ipd. v iste odpadke, se pravi na eko otoku v kontejner za plastenke.



mi smo morali oba smetnjaka (zelenega in rjavega), ki bosta stala pred hišo plačati. Oziroma je bilo kar navedeno na računu od komunale.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
30.11.2007 11:46:30   
honey
No, Orhideja75, pol smo pa na istem user posted image . Sem mislila, da so bolj kulturni, da so vam jih podarili. Ojoj, sem optimist, kaj?

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
2.12.2007 9:10:04   
Anonimen
kako različno imamo to urejeno po sloveniji...
mi smo začeli z zbiranjem bio odpadkov včeraj.
že prej so nas obvestili,poslali domov brošure,kako bo to zgledalo,kaj gre v kakšno kanto in kakšne barve so pokrovi na kantah ... domov smo dobili tudi paket biorazgradljivih vrečk.
pred hišo imamo še vedno iste kante kot do sedaj,za bio in ostale odpadke  (papir,plastika,pločevinke,steklo) pa so kante na ekološkem otoku na konec ulice-za 2 ali 3 ulice skupaj.
mi smo vse,kar se je dalo že prej ločevali in sem komaj čakala,da uvedejo še za bio odpadke. samo kaj,ko se večini (vsaj v naši ulici) zdi to brezveze.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
2.12.2007 9:32:10   
Jo@n
Na Vrhniki ločeno zbiranje odpadkov poteka že vsaj 10 -15 let...

Koše za ločeno zbiranje dobiš pri najboljšem sosedu, v merkurji, baubavu, in pa v trgovinah, ki prodajajo opremo za mizarje (Odako, Blažič, Schahermayer).

Orhideja75 čudi me, da organskih odpadkov skoraj nimaš, ker jih daš kužku. OK, razumem da gre kakšen primeren ostanek kosila v pasjo posodo, kaj pa otrebljeni ostanki solate, pomarančni in krompirjevi olupki... Pri nas je teh smeti še največ.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 1.1.2008 in ločevanje odpadkov
3.12.2007 7:13:05   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: Jo@n

Na Vrhniki ločeno zbiranje odpadkov poteka že vsaj 10 -15 let...

Koše za ločeno zbiranje dobiš pri najboljšem sosedu, v merkurji, baubavu, in pa v trgovinah, ki prodajajo opremo za mizarje (Odako, Blažič, Schahermayer).

Orhideja75 čudi me, da organskih odpadkov skoraj nimaš, ker jih daš kužku. OK, razumem da gre kakšen primeren ostanek kosila v pasjo posodo, kaj pa otrebljeni ostanki solate, pomarančni in krompirjevi olupki... Pri nas je teh smeti še največ.



Take stvari kot so ostanki solate, pomarančni, jabolčni, krompirjevi olupki,... gredo pa pri nas na kompost. Ponavadi solato otrebim in krompir olupim že v drvarnici-shrambi in potem gre to takoj na kompost. Ja olupki od sadja pa včasih res pristanejo v smeteh (ker se nam ne da dol nest).. Bo pa kmalu ločena kanta za take odpadke. Imam že naročeno. Sem jo naročila kar preko neta. Je bila še najcenejša.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?