|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1. november
8.10.2009 11:14:53   
Kerensa*
Ali obvezno obiskujete grobove na 1. november - ali greste tudi dan prej ali kasneje (da greste tudi med letom, je jasno)?
Jaz vedno na 1. november.

Komu in kje boste letos prižgali svečko/položili cvetje?
Jaz bom svečke odnesla moji mami, najboljši prijateljici, sinovemu dedku, moževemu bratu in krušnima starima staršema (Žale - Ljubljana), starima staršema in stricu (Bled) in moževemu bratrancu (Mirogoj - Zagreb).

Naporen dan bo (sploh, če bomo šli še na Plitvice, kjer so pokopani moževi stari starši in sorodniki).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1. november
8.10.2009 11:22:27   
Taanikaa
pozabila si povedat da je treba obvezno prej k frizerju pa po nove cunjice,da se lahko gremo modno revijo na dan mrtvih ob postajanju pri grobu

jst grem zelo redko glih 1.11. na pokopališče.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1. november
8.10.2009 11:24:03   
lukec
Grem vedno za 1. november in seveda med letom, vsaj na vse obletnice in RD. Včasih sem se udeleževala tudi komemoracij, vendar pa so zadnja leta več dni prej in se mi to ne zdi to.
Svečke pa bom prižgala stricu, stari mami in dvema starima očetoma, "ta malemu" stricu, dvema prijateljema in padlim borcem.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1. november
8.10.2009 11:26:39   
Korina1
Mi bomo šli dan pred prvim novembrom, svečko pa bom prižgala moji stari mami in maminemu stricu.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1. november
8.10.2009 11:26:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa
pozabila si povedat da je treba obvezno prej k frizerju pa po nove cunjice,da se lahko gremo modno revijo na dan mrtvih ob postajanju pri grobu

Nisem pozabila tega napisat, ker tega nisem niti imela namena napisat. A vi to tako počnete? user posted image

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1. november
8.10.2009 11:27:06   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

pozabila si povedat da je treba obvezno prej k frizerju pa po nove cunjice,da se lahko gremo modno revijo na dan mrtvih ob postajanju pri grobu

jst grem zelo redko glih 1.11. na pokopališče.


Pa prej je treba fajn upat na mrzlo vreme, da se lahko "pelz montl" obleče! user posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 1. november
8.10.2009 11:29:27   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa
pozabila si povedat da je treba obvezno prej k frizerju pa po nove cunjice,da se lahko gremo modno revijo na dan mrtvih ob postajanju pri grobu

Nisem pozabila tega napisat, ker tega nisem niti imela namena napisat. A vi to tako počnete? user posted image



a nisi nikoli opazila???nažalost je velikokrat tako jauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1. november
8.10.2009 11:30:27   
Kerensa*
Opazila sem druge ljudi, ja, vendar pri nas ne počnemo tega.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1. november
8.10.2009 11:34:03   
Naja31
Ja, ja, pelz mantel je obvezen, pače je zunaj 20 stopinj.

Mi se ponavadi ne gremo gužvat ravno na 1.11. Mene gužva nervira.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1. november
8.10.2009 11:34:04   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Opazila sem druge ljudi, ja, vendar pri nas ne počnemo tega.



jst pa lahko rečem da v našem kraju pa se to počne...

mi imamo pa sorodnike v tujini pokopane,tk da moja mama prižge svečko kr pri križu na pokopališču,sama prižigam svečko prijateljici.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 1. november
8.10.2009 11:35:16   
Anonimen
nikoli ne grem
svoje drage mam pokopane dokaj blizu in kadar tko nanese, čez leto, grem in prižgem svečko, pa nesem kako rožico, spomnem se jih pa tud kr tko.
1. november mi pa nič ne pomeni.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
8.10.2009 11:35:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 1. november
8.10.2009 11:37:19   
*alja*
Ja vedno grem za 1 november na očetov grob, k babici in dedeku, k drugi babici, pa še na 4 mesta prižgat svečo (od babice bratom in sestram) to je z moje strani.

En dan prej pa grema k njegovi babici in dedku na grob, stricu in njegovemu zelo dobremu kolegu ki se je ubil v prometni.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 1. november
8.10.2009 11:37:40   
Kerensa*
Metulj, od kod si ti? Škofljica - Karlovac? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 1. november
8.10.2009 11:39:18   
Nika v službi
Mi redno hodimo med letom, ker je nenazadnje iz našega konca do stoženskega in nadalje žalskega pokopališča prijeten sprehod. Pa gremo skupaj z našo madam prižigat svečke dragim pokojnim...

Na grobove gremo tako 31.10. kot na Vse svete, na 1.11. tudi zvečer, ker je lepo videt vse te luči. Največkrat se obisk grobov zavleče tudi na 02.11...

Vedno obiščemo grob starih staršev po moževi strani, pa grob mojih starih staršev, grob pokojnega soseda, pri katerem sem bila kot otrok v varstvu, svečko prižgemo pri moževem sodelavcu, pa pri cerkvi na Žalah, pri Lipi sprave, letos bomo tudi pri pokojnem očetu mojega dobrega prijatelja iz otroštva, potem pa gremo še po ostalih grobovih - Domžale, Mengeš, Brezovica, Piran, Izola, Šentjernej, Škocjan. Tam so pokopani moji in moževi sorodniki (strici in tete) ter prijatelji.

Obiske grobov združimo z obiski sorodnikov ter naredimo izlet.

Aja, pozabila sem zelo pomembno podrobnost: vedno ob obisku grobov kupimo kostanj. Brez tega ne gre. Kostanj in 1. november sta zakon.user posted image

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 8.10.2009 11:41:45 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 1. november
8.10.2009 11:40:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Obiske grobov združimo z obiski sorodnikov ter naredimo izlet.

Tudi mi tako naredimo v Zagrebu in na Plitvicah.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
8.10.2009 11:42:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
8.10.2009 11:57:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 1. november
8.10.2009 11:58:35   
Korina1
Tudi pri nas se redno to dogaja da imajo novo frizuro, pa novo garderobo in čevlje. Se spomnim ene ženske iz pred parih let ko je rekla da ne bo šla na pokopališče ker ji ni uspelo kupiti novega plašča, tistega od lani ji je pa nerodno oblečt.user posted image  Jao

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 1. november
8.10.2009 11:59:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
vabljeni na osvezilno kavo v Karlovac! user posted image

O, hvala. user posted image
Če bo moj mož dobil prost dan v službi (31.10.), potem bomo šli do Plitvic, ja. Če bo pa prost samo v nedeljo, bi bil pa to (Ljubljana - Bled - Zagreb - Plitvice - nazaj) prehud zalogaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 1. november
8.10.2009 12:01:33   
uškinamama
tista, ki je napisala o pelc mantlih mora bit iz naših krajev...user posted image  , za prvi november, ko sem hodila še s starši po grobovih, so gospe z druge strani meje (italija) pri 20 stopinjah se lepo šetkale v zelenih plaščih z obvezno lisico okoli vratu. Še zdaj se mi želodec obrača, ko se spomnem tistega vonja po naftalinu user posted image .

Šla bom kakšen dan prej , na grob ljube , ljube none, sama, da se pogovorive user posted image  in potem prvega z družino k moževim na žale, drugim mojim nonotom na brido.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 1. november
8.10.2009 12:01:50   
ledenaa
Na 1 november nikoli ne hodim
Hodim čez leto kdaj lahko

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 1. november
8.10.2009 12:53:20   
Hope2
Najprej kako svečko upihnemo na tortiuser posted image , potem pa še gremo svečko prižgat na grobove. Če nisem v rodnem kraju, kjer so pokopani najbližji, potem stopimo na Žale in tam prižgemo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 1. november
8.10.2009 13:05:46   
gita10
Vedno tudi na 1 november, očetu, babici in dedku obvezno, potem pa so še tu drugi meni dragi ljudje, ki se jih takrat spomnem.
Je pa grozno, ko pogledam nekatere grobove kako se bahatijo z dragimi ikebanami, čez leto pa nikoli svečka ne gori. Na grobu mojega očeta je vedno prižgana svečka in vsake 2,3 dni grob nekdo obišče. Je pa res, da je na vasi to bolj enostavno kot pa v mestu.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 1. november
8.10.2009 13:28:41   
aprilčica07
Hodim kr pogosto, ker imam pokopališče blizek, ampak vedno vedno tudi na 1 november. Svečke pa prižgemo moji noni in dvema nonotoma, stricema in tetama od mojih staršev, zlati gospe Milki, ki je pela z nami, nonotom, stricu in sosedu od možička, ter padlim borcem.

Tistega vonja po naftalinu, pa tudi jst ne prenesem. Tega je tudi pr nas polno, pa smo ena mičkena mičkena vasica.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Ali se boste udeležili Festivala družin?
Polonca s piko

Z družino se odločamo, da bi letos prvič šli pogledat na Festival družin, ker je v naših krajih. Vi greste? Ste že bili?

Ja, smo že bili prejšnja leta (10%)

Ja, letos bomo šli prvič (8%)

Odvisno od vremena (17%)

Ne, smo že bili, pa nam ni bilo všeč (1%)

Ne, ker imamo žal druge obveznosti (44%)

Se še odločamo. (19%)


Število vseh glasov: 72

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!