|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 9:25:14   
Anonimen
LP!

V sredo sem gledala oddajo, kjer so prihologi in terapevti, ki se ukvarjajo z reševanjem partnerskih odnosov povedali, da je 1. preizkušnja na katero pride zakon ali pa pač le partnerstvo rojstvo 1. otroka.
 
Koliko vas se strinja, da to drži?
 ( 2. preizkušnja naj bi bila odhod otroka od doma - njegova osamosvojitev, 3. pa kakšna bolezen...če sem si prav zapomnila)
 
Jaz se s tem kr strinjam. Vse je drugače, resuser posted image  in obrnjeno na glavo... samo kako to preizkušnjo prestati? O tem ni pa nihče preveč govoriluser posted image
 
Kaj menite pa vi?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 9:38:35   
caillou
Ja, sem gledala in zelo dobra oddaja je bila, čeprav se z Radetičem ne bi ravno povsod strinjala. Psiholog Sandi mi je bil bolj blizu, pa še simpatičen jeuser posted image .

Se mi zdi da to z rojstvom otroka in odhodom od doma kar drži.

Meni je bila pa tema biti osamljen ali biti sam najbolj zanimiva.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 9:46:24   
purple
Jaz se nebi ravno strinjala, da je to kriza. Je pa ogromna sprememba, to pa ja. Res se ti življenje obrne na glavo.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 9:47:43   
Anonimen
Ja je sprememba. Je že tako, da za vse pomembne prelomnice v življenju ni šole .

(odgovor članu purple)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 9:50:18   
eva1
Ja midva osebno nisva imela krize,ko sta se rodila otroka! Za ostalo pa ne vem, itak pa da pridejo težki trenutki-in hvala bogu jih hitro pozabimo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 9:54:02   
caillou
Pa saj ne ravno kriza. Bi rekla da prej ena taka velika sprememba, na katero partner lahko odreagira zelo drugače, kot smo navajeni. Se nobeni ni zgodilo, da je v negativo presenetlia še samo sebeuser posted image

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 9:55:55   
Gina
Vsekakor rojstvo otroka prinese velike spremembe, ne pa nujno krize. Pri nama je totalen življenjski preobrat prineslo drugo dete (prvo čisto nič). Ker ni spalo. No, to, če ti osnovne biološke potrebe, ko je spanje kradejo tri leta, če se otrok zbuja 10-30x na noč, pa te v resnici naredi totalno norega, ne sprejemaš več kaj dosti, nimaš lajfa zase, ves čas si utrujen, živčen, ne funkcioniraš sploh, samo trpiš fizično in psihično ves čas. Kako bi tedaj lahko funkcionral odnos?! In verjamem, da vsak tak otrok prinese čist komot totalno krizo v zakonu, brez nadaljnega. Pa vseeno, kateri otrok po vrsti je to.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 10:19:35   
poliloni
Rojstvo otroka je vsekakor sprememba, ki pa lahko vodi v krizo. (tako podan stavek mi je bolj všeč)

Torej lahko pride do krize (ki po mojem mnenju ni nujno, da je prva in praviloma tudi ni) ali pa tudi ne.


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 12:21:54   
lenika
Rojstvo otroka dober odnos poglobi, slab odnos pa se še bolj skrha. To je moje mnenje.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 12:57:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Rojstvo otroka dober odnos poglobi, slab odnos pa se še bolj skrha. To je moje mnenje.


Se kar podpišem. In vse to opazujem pri kolegicah in kolegih okoli mene in se dogaja ravno to.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
2.11.2007 13:06:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 13:10:04   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Rojstvo otroka dober odnos poglobi, slab odnos pa se še bolj skrha. To je moje mnenje.


user posted image user posted image user posted image Jaz tudi mislim tako.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 13:12:06   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
....da je 1. preizkušnja na katero pride zakon ali pa pač le partnerstvo rojstvo 1. otroka.

Če moški  pričakuje, da bo po rojstvu otroka enako kot prej (hodil na pivo s prijatelji, sedel za ačunalnikom, gledal filme,...), prav gotovo nastopi kriza v zakonu. Ampak jo ne povzroči otrok, temveč je v odnos že vgrajena.

Če si oba partnerja vzameta čas (ni nujno istočasno) za otroka, krize ni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 13:39:10   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
....da je 1. preizkušnja na katero pride zakon ali pa pač le partnerstvo rojstvo 1. otroka.

Če moški  pričakuje, da bo po rojstvu otroka enako kot prej (hodil na pivo s prijatelji, sedel za ačunalnikom, gledal filme,...), prav gotovo nastopi kriza v zakonu. Ampak jo ne povzroči otrok, temveč je v odnos že vgrajena.

Če si oba partnerja vzameta čas (ni nujno istočasno) za otroka, krize ni.



Ja, torej potrebno, da si  pripravljen na starševstvo in si otroka resnično želeti.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 13:52:44   
Pupica
Jaz nisem zaznala navem kakšne krize.oz.jo sploh nisem pri rojstvu najine prvorojenke.
Se pa strinjam v tistih pravljična števila. Kriza pri 3 letih, 5 letih, 7 letih....
Iz izkušenj se mi zdi, da se ljudje ves čas spreminjamo, nakako zapademo v stalnice...kpavem...Mi2 jo pri 3 in 5 nisva mela. Za sedmo pa zase vem, da je odločilnauser posted image če bo pa usodna pa še ne vemuser posted image upam, da je ne bo in da bova najino partnerstvo uživala izven meja raznih priročnikovuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 14:14:40   
aluš
Jaz priznam, da se nama je življenje po prihodu prvega otročka kar fajn zavrtelo. Otroček je bil problematičen - ni hotel jesti, ni spal, imel je krče. Ja tako kot je Gina rekla. Se zače počasi nabirat eno na drugo same p...., potem pa tudi odnos ne more biti več tak kot je bil. Naporen otroček, pa še gospodinjstvo, pa navajena, da je vse sproti narejeno, počiščeno in na svojem mestu. V glavnem, midva sva naslednjega otročka imela šele čez šest let, ampak takrat je bilo pa bolje oz. čist v redu. Pod prvo veš kaj te realno čaka, pod drugo je pa tamal prve mesece prespal, tako, da smo komaj vedli da ga imamo.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
2.11.2007 14:54:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aluš)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 15:17:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Taly

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Rojstvo otroka dober odnos poglobi, slab odnos pa se še bolj skrha. To je moje mnenje.


Se kar podpišem. In vse to opazujem pri kolegicah in kolegih okoli mene in se dogaja ravno to.


Zaenkrat se strinjam s to trditvijo. In v roku par mesecev bom videla, kako se bo z rojstvom otroka spremenil slab zakon. Na boljše ali na slabše? Upam, da bo izjema, ki bo potrjevala večino.

Ja, pa da ne bo kakih namigovanj. Nisem poročena, niti noseča. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 15:18:55   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Pomoje je odvisno od vsakega posameznika in vseh dejavnikov, najina preizkušnja je bila pravzaprav adaptacija stanovanja, Žan nama niti ni predstavljal nobene krize. pa v bistvu še sedaj nisva imela nobene krizeuser posted image

pomoje jšteje predvsem za veliko krizo pomanjkanje denarja, ko se je treba znajti, marsičemu odpovedati in če eden od partnerjev tega ni zmožen,....

Kaj pa vem.



Ja, tudi denar je lahko zelo pomemben dejavnik, ki pokaže, kako trdna je veza. Žal, kos papirja, pa taka moč. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 16:40:04   
Anonimen








IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

LP!

V sredo sem gledala oddajo, kjer so prihologi in terapevti, ki se ukvarjajo z reševanjem partnerskih odnosov povedali, da je 1. preizkušnja na katero pride zakon ali pa pač le partnerstvo rojstvo 1. otroka.
 
Koliko vas se strinja, da to drži?
 ( 2. preizkušnja naj bi bila odhod otroka od doma - njegova osamosvojitev, 3. pa kakšna bolezen...če sem si prav zapomnila)
 
Jaz se s tem kr strinjam. Vse je drugače, resuser posted image  in obrnjeno na glavo... samo kako to preizkušnjo prestati? O tem ni pa nihče preveč govoriluser posted image
 
Kaj menite pa vi?


po rojstvu otroka nam je se lepse

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 16:42:05   
tanikaa
In tega te je sramuser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 16:50:25   
Anonimen
mene sprasujes? zakaj bi me bilo sram, saj nisem tega rekla. Samo odgovorila sem na prvo sporocilo.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 16:55:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

mene sprasujes? zakaj bi me bilo sram, saj nisem tega rekla. Samo odgovorila sem na prvo sporocilo.


ker si anonimna...zato user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 16:57:17   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

mene sprasujes? zakaj bi me bilo sram, saj nisem tega rekla. Samo odgovorila sem na prvo sporocilo.


Ja vem. In super je, da ste zdaj še bolj srečni. Samo ni mi jasno, zakaj moraš svojo srečo skrivati pod anonimno. To je vse. In nič slabega nisem mislila.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 1.kriza v odnosu-rojstvo 1.otroka?
2.11.2007 16:57:50   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: *punka*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

mene sprasujes? zakaj bi me bilo sram, saj nisem tega rekla. Samo odgovorila sem na prvo sporocilo.


ker si anonimna...zato user posted image


Pametna punca. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?