|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 16:22:02   
mižek
zanima, če ima katera izkušnje z drisko pri tako malem otroku in kaj vam je pediater predpisal?
imava namreč en teden drisko ki se ne ustavi pa nama je P predpisal dieto
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 16:35:05   
madela
Linex lahko uporabljaš že od rojstva. Vsaj tako so nam rekli. Pa pomaga tudi zelo hitro.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 16:52:46   
Petr_a
Ja,lahko linex.
Za drisko pa ni diete,jaz se jo pri nobenem ne držim

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 17:05:32   
ANITA D.
Če ima alergijo na kravje mleko potem ga ne smeš dat.LP

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 17:09:02   
mižek
punce hvala,

moj user posted image  ima namreč drisko že en teden pa nama je P predpisala dieto in nobenih zdravil, zdaj pa se že to tako dolgo vleče da je že čisto na koncu z energijo in je zelo malo pa še to le tisti kar mu je dobro. ne vem no mislim da bova pediatra menjala

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 17:48:25   
n€na
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

zanima, če ima katera izkušnje z drisko pri tako malem otroku in kaj vam je pediater predpisal?
imava namreč en teden drisko ki se ne ustavi pa nama je P predpisal dieto


Ko je moja imela drisko mi je zdravnica rekla na v lekarni kupim glukozo in jo mešam 1dl vode in eno čajno žličko glukoze, ji je pomagalo

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 17:50:48   
n€na
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

punce hvala,

moj user posted image  ima namreč drisko že en teden pa nama je P predpisala dieto in nobenih zdravil, zdaj pa se že to tako dolgo vleče da je že čisto na koncu z energijo in je zelo malo pa še to le tisti kar mu je dobro. ne vem no mislim da bova pediatra menjala


so res krute tele diete za malčke, ki so že čisto na koncu z močmiuser posted image user posted image Meni je pa pri moji P rekla ravno obratno, naj je tisto kar ji paše in tako je skoraj celi teden jedla samo pašteto in monte.

Hitro okrevajteuser posted image user posted image

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 19:35:43   
emaa
Nam so tudi rekli vsi, da bog ne daj dieto pri malčku, ki driska, samo da je, pač naj dobi, kar mu najbolj paše, pa linex, pa postana coca cola tudi čudeže dela, da mu enkrat daš ne bo hudega, je pa Luki po rota virusu pomagalo v parih urah. 

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 20:19:46   
madela
Nam pa je zdravnica pri driski in bruhanju svetovala šipkov čaj,ohlajen na sobno temparaturo. Baje,da pomaga umirjat trebušček. Do  takrat pa sem vedno kuhala kamilice,pa je zdravnica rekla,da je šipkov čaj dosti boljši za tovrstne težave.

< Sporočilo je popravil madela -- 18.11.2008 20:20:05 >

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
18.11.2008 21:03:43   
Dashenka
Driske se lahko vlečejo, Linex pa ti absolutno odsvetujem - resnično ni primeren, še posebej ne za majhne otroke.

Tudi kakšna posebna dieta ni potrebna, izogibajte se le mastne hrane in sladkarij.

In pa še to, otrok naj pije ogromno tekočine. To pa je tudi čisto vse, kar lahko storiš.



(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
19.11.2008 10:15:25   
Čupka
Raztopi kakšno rabletko aktivnega medicinskega oglja in mu dajaj po žličkah pit. To škodit ne more.

Jabolčna čežana je zelo primerna, ker jabolka vsebujejo veliko pektina in gostijo blato.

Meni je pediatrinja svetovala (me je sprva skoraj kap...) cocacolo brez mehurčkov. In to pri leto in pol starem otročku. Cocacola ima veliko mineralov in sladkorja, ki vrača malčkom izgubljeno energijo.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
19.11.2008 10:28:01   
Anonimen
medicinsko oglje se daje izključno pri zastrupitvah, pri driski pa nikakor ne.

če gre za virozo, linex nebo pomagal zaustaviti drisko, bo pa koristil za obnovitev črevesne flore. tako da mu ga že zaradi tega lahko daš, dva do tri na dan, na žličko z malo čaja. še boljši so probiotiki (lepicol) k jih kupiš v lekarni, vsebujejo še več teh koristnih bakterij, Ula je mela taprvo rundo antibiotika, pol še pa takole virozo, ji je čisto sesulo ravnovesje v prebavilih, pa smo s temle super porihtali.

tele virozne driske se lahko kar zavlečejo, samo organizem se more sčistit. saj ni kaj. pazit pa res,d a zadost pije, v lekarni lahko kupi tudi rehidracijsko raztopino, da dobi nazaj izgubljene elektrolite.

(odgovor članu Čupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
19.11.2008 11:20:57   
wii
poleg vsega omenjenega ji lahko skuhaš še grenki borovničev čaj - samo morajo biti plodi birivnic ( dobiš v lekarni ), ne filter vrečke, pa ne pozabi še na banane, zapirajo in imajo ogomno kalija, ki se pri driskah izgublja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
19.11.2008 11:44:23   
Čupka







Carbo medicinalis, granule
8,77 EUR

user posted image











[/link]
[link=http://www.lekarnar.com/images/carbomedicinalis.gif]Klikni za povečavo


Klikni za povečavo



user posted image




 Količina: 50g x 30 tablet 
user posted image  Cena: 8,77 EUR 
user posted image  [2101.64 SIT] 
user posted image


aktivno medicinsko oglje

Sestava
50 g granul vsebuje 19,25 grama aktivnega medicinskega oglja. 1 tableta vsebuje 150 mg aktivnega medicinskega oglja.

Oprema
50 g granul 30 tablet

Delovanje
Aktivno medicinsko oglje je adsorbent z veliko sposobnostjo vezanja toksinov in plinov iz prebavil. Gram aktivnega medicinskega oglja ima površino 2000 m2 Zaradi velike površine, razpoložljive za adsorbcijo, je posebno učinkovit pri raznih peroralnih zastrupitvah in driski ter pri napetosti (vetrovih). Aktivno medicinsko oglje se ne absorbira iz prebavil, prav tako se ne presnavlja (metabolizira).

Indikacije
1. Antidot pri zastrupitvi; dokazano je, da je aktivno medicinsko oglje učinkovito pri zmanjševanju sistemske absorbcije večine organskih substanc, pa tudi mnogih anorganskih:
- analgetikov in antipiretikov,
- sedativov in hipnotikov,
- alkaloidov,
- tricikličnih antidepresivov,
- kardiotoničnih glikozidov,
- organskih topil in drugih, izrazito lipofilnih, substanc.

Ni pa učinkovito pri zmanjševanju sistemske absorbcije anorganskih substanc, ki so navadno v disocirani obliki v vodnih raztopinah:
- mineralnih kislin,
- alkalij,
- soli (npr. NaCI, FeSO, itd.).

2. Driska in napetost:
Akutna diareja je posledica bakterijske ali virusne infekcije prebavil. Aktivno medicinsko oglje veže (adsorbira) toksine, produkte bakterijskega metabolizma in viruse-,ki povzročajo drisko.
Aktivno medicinsko oglje učinkovito veže tudi pline, ki se nabirajo v prebavilih.


user posted image

user posted image









user posted image

user posted image

user posted image



Oglejte si še








[/link]
[link=http://www.lekarnar.com/Operil-prsilo-za-otroke-prsilnik/]Operil pršilo za otroke, pršilnik


Tantum verde, raztopina

Masculan 4, kondomi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
19.11.2008 11:46:06   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

medicinsko oglje se daje izključno pri zastrupitvah, pri driski pa nikakor ne.

če gre za virozo, linex nebo pomagal zaustaviti drisko, bo pa koristil za obnovitev črevesne flore. tako da mu ga že zaradi tega lahko daš, dva do tri na dan, na žličko z malo čaja. še boljši so probiotiki (lepicol) k jih kupiš v lekarni, vsebujejo še več teh koristnih bakterij, Ula je mela taprvo rundo antibiotika, pol še pa takole virozo, ji je čisto sesulo ravnovesje v prebavilih, pa smo s temle super porihtali.

tele virozne driske se lahko kar zavlečejo, samo organizem se more sčistit. saj ni kaj. pazit pa res,d a zadost pije, v lekarni lahko kupi tudi rehidracijsko raztopino, da dobi nazaj izgubljene elektrolite.


Ups, pa sem kar celo stran pripopala. Torej ja, uporablja se ga tudi pri driskah! In ne samo pri tistih, ki so posledica zastrupitev, temveč tudi bakterijskih in virusnih. S pridom se tega poslužujemo že več let.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
19.11.2008 11:56:20   
Anonimen
ja no, vsak po svojeuser posted image

(odgovor članu Čupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
19.11.2008 12:11:29   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ja no, vsak po svojeuser posted image


To je res.
Meni so to oglje svetovali v lekarni in tudi moj osebni zdravnik. Pediatra sem samo vprašala, ča ga lahko uživajo tudi otroci. Odgovor je bil pritrdilen, vendar je seveda potrebno prilagoditi količino.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 11 mesečni otrok in linex proti driski
21.11.2008 9:39:35   
botrca
Tudi jaz imam 11,5 mesečnega otroka ki je imel drisko 2x (rota virus) in je brez problema jemal linex kapsule. Jo odpreš, streseš prah na žličko, spije in takoj malo vode ali čaj. Tako sem delala jaz.

user posted image  za tvojega pikeca.


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?