|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:31:24   
SCENIC
Pozdravljene,

Naša živahna in navihana 11-mesečnica, ki nima časa niti ponoči spati premalo dobiva na teži. Poje sicer vse kar ji skuham ampak količinsko na obrok očitno premalo. A kaj ko ona že sama pokaže da noče več in takrat ji za boga ne daš nič več v usta. Danes smo bili v posvetovalnici in ima malo več kot 7kg, res pravi mali drobižek. Niti cepljena ni bila ker je "pod težo". Nasvet pediatrinje je to, da naj jo čez dan neham popolnoma dojiti tako da bo še malo več pojedla ob obrokih in da naj ji dajem čim več kalorične hrane, naj ji dajam sladke sokove za pit pa brijoše, kruha.... To mi ni lih všeč, da ji bom zobke s stemi sladkorji fentala zato da jo bom zredila. Tu ni logike. Ona pije samo vodo in mislim da je to čisto ok, pa tudi brijošev, peciva, keksev...tega ji še ne dajem ker sem pač mnenja, da bo za to še veliko prilik. Zanima me če se katera od vas tudi ubada z nizko težo svojega malčka in pa seveda od vas si želim nasvet, ideje katero hrano, kaj skuhat, kaj  ji dajat za jest da bo kalorična oz. močna hrana ki ji bo popravila to njeno težo. Vsem hvala
Aja, pa da še tole dodam. Izvidi kri, voda so super. Je drugače zelo vesela, pri 10.mesecih je že shodila in veselo raziskuje svet okrog sebe. Veliko premišljujem kaj narediti, zakaj ne pridobi na teži saj se mi zdi da kr dosti oz. večkrat po malo poje pa sem pomislila, da morda zdaj od kar je shodila tudi vse "potroši"...sej pravijo da ko otrok shodi pol izgubi na teži. Sej ne vem, povejte svoja mnanja vi

< Sporočilo je popravil SCENIC -- 3.9.2008 22:35:01 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:34:58   
Anonimen
Jaz ji ne bi futrala toliko sladkega, kot si zi rekla. Zredis jo lahko tudi z npr. sladko smetano ali pa kislo kot dodatek pri hrani in take zadeve. 

(odgovor članu SCENIC)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:35:28   
sandra85
se strinjam s tebo glede sokov, sladkarij,......
je pa po moje res dobro, da jo nehaš čez dan dojiti, ker tako bo pojedla več GH. kolegica je imela doma tudi drobižeka (pri 1 letu 79cm pa 9kg) in ko ga je po 1 letu nehala dojit, je začel ful jest in se lepo redit


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu SCENIC)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:36:45   
Doll
Mi smo pa stari 15 mesecev in imamo komaj 8600 g,pa še zdaj nam gre teža dol,ker je mali začel hodit in ga nikakor ne moreš ustavit.
Jaz ti tudi priporočam,da dojenje omejiš.Osebno sem opazila,da je mali manj jedel GH,če sem ga dojila.
In P bi vas mogla poslati na pediatrično,da izključite kakšne "bolezni" ,alergije zaradi katerih otrok slabše telesno uspeva.
Mi smo bili tudi slabokrvni,zato mi je večino GH zavračal

(odgovor članu SCENIC)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:36:53   
Naja31
ima malo več kot 7kg


Ojej, to je pa res malo. Moj mlajši sin je imel pri 4ih mesecih 9kg, starejši, ki ni bil tako ogromen dojenček pa je imel 7kg pri 6ih mesecih.

Na žalost ti ne znam pomagati, pri obeh otrocih nisem imela oz. nimam težav niti z dojenjem niti s prehranjevanjem.  

(odgovor članu SCENIC)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:38:38   
Doll
V Gh ji daj žličko olja ali smetane, da bo bolj kalorično, pa tudi ogljikove hidrate.

(odgovor članu SCENIC)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:40:38   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR
Jaz ji ne bi futrala toliko sladkega, kot si zi rekla. Zredis jo lahko tudi z npr. sladko smetano ali pa kislo kot dodatek pri hrani in take zadeve. 

Isto mislim. Moja pupa je tudi imela 7800g pri 11 mesecih. Nekaj takega. In ravno tako je bila (no je še) zelo zdrav otrok. Bog pomagaj, vsi pač niso enaki. Nič bat, vse še pride. Srečno.

user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:41:46   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Mi smo pa stari 15 mesecev in imamo komaj 8600 g,pa še zdaj nam gre teža dol,ker je mali začel hodit in ga nikakor ne moreš ustavit.



sam to je tudi ful malo... kaj vam P ni nič svetovala?


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:46:12   
Doll
Sandra,smo bili že večkrat hospitalizirani v bolnici zaradi teže,ker mu hitro upada.
Mi imamo še alergije,slabokrvnosti več ni -hvala bogu in pač še dodatne zdr. težave ima.Težo redno kontroliramo in to je to,če začne ful upadat moramo v bolnico.
Zdaj manj je,ker smo večinoma zunaj,več pije in je zelo aktiven,ker je šele pred dnevi začel samostojno hodit.Zaradi  zdr. težav je zaostajal za vrstniki,zdaj pa se pobira :)

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:51:15   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Sandra,smo bili že večkrat hospitalizirani v bolnici zaradi teže,ker mu hitro upada.
Mi imamo še alergije,slabokrvnosti več ni -hvala bogu in pač še dodatne zdr. težave ima.Težo redno kontroliramo in to je to,če začne ful upadat moramo v bolnico.
Zdaj manj je,ker smo večinoma zunaj,več pije in je zelo aktiven,ker je šele pred dnevi začel samostojno hodit.Zaradi  zdr. težav je zaostajal za vrstniki,zdaj pa se pobira :)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vam želim, da bo čimprej konec teh zdr. težav! da se bo pobral pa itak ne dvomim! user posted image fantki so baje itak malo kasnejši glede motorike od punč. js imam tudi fantka, pa še ne hodi. naredi kak korak, več pa ne upa


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 22:57:53   
Doll
Hvala Sandrauser posted image
Ko bo pripravljen bo že shodil.Prvi je tudi pri 14 mesecih shodil,je pa res,da nismo imeli hojice,niti ga za rokice nisem vodila

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
3.9.2008 23:02:47   
sandra85
mi tut nimamo hojice. ma sej se ne sekiram, sej je šele 1 leto dopolnil. kak korak že naredi.....bo že-pol se bo začela tut telovadba zame in dragegauser posted image že zdaj ni sekunde na miru

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 7:33:36   
bskrle
Ja to je res malo, dvomim, da ji boš uničila vse zobe, če bo pila sladko, saj je tudi tvoje mleko sladko in otrok ta okus pozna.. Po mojih izkušnjah ne, samo zobke je treba zvečer umiti, splakniti. Poznam precej mamic, ki svoje otroke zelo nekalorično hranijo. Nič maščob, nič sladkega ... Vso hrano ji zabeli: kašo, polento, v pire dodaj rumenjak, sladko smetano, maslo ... Sama sem do enega leta skoraj polno dojila vse tri otroke (jedli so 1-2 obroka na dan -malica), pa ni bil nobeden pod težo.Hrani jo pogosteje z majhnimi obroki, če ne jo pa prepustiti kaki babici, ki ima veselje s kuho.PAč otoroci imajo radi tud hrenovke.
Mislim, da moraš problem vzeti resno.
Zdav otrok mora na teži pridobivati ne izgubljati.


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 7:37:22   
anju
lahko poskusiš maslo dodajat, lahko skoraj povsod, pa parmezan. če nočeš sladkega, moraš maščobe. saj mali otroci jih tako ali tako rabijo. če pa kdaj kaj sladkega, recimo sladoled, čeprav se končuje sezona, pa zobke potem umiješ. moj malek je tud bolj suhec, pri 13m je imel 8500. no, zadnje čase mu gre na boljšuser posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 7:37:42   
bskrle
Mogoče ne bi bilo slabo,da napišeš, kaj tvoj otrok je, česa ne. Tako boš sama videla, kako kalorična hrana je.
Verjetno ni  v vrtcu, ampak tam jim skuhajo  vse, vem,da je bila že prvi  teden na jedilniku gobova juha, polenta in golaž -skratka hrana za najest.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 7:49:08   
aluš
Ja, tako kot ti je že nekaj prehodnic napisalo. Bolj jejte krompir, pa makarone in kruh+namazi ipd. Ker najbrž mala poje precej sadja in zelenjave (saj v bistvu s tem začnemo uvajat GH) in ima posledično najbrž tudi zato v redu kri. Samo, saj veš, če bi me jedle bolj sadje in zelenjavo, se tud ne bi spraševale, kako shujšat. Pa ZA priboljšek bebe piškot ali skorjico kruha (NAMESTO KRHLJA JABOLKA. ČEPRAV JE TO SKREGANO Z LOGIKO). Pa s kislo smetano zelenjavno juhco na koncu naredit, ali pa z gresom (zdrobom) zgostiš zelenjavne juhe, pa še kakšen krompir notri vržeš.

Sladkarije in sadni sokovi pa tako. Od naših dveh nobeden ni pil vode čez dan. Obema sem dajala sadne sokove (kvalitetne z veliko vsebnostjo sadja - tudi zato, ker sadje nista ne vem kako marala). Zvečer smo vedno zobke temeljito umili. Pa nikoli nisem pustila, da stekleničko s cucljem skoz po ustih valja. Pač popije in odloži. Pa imata oba zdrave zobe (tamali pri 4,5 letih nima nobene "plombe", ta veliki pri 11 letih pa 2 plombi, ki jih je dobil kasneje - pri 8,9 letih).
Za ponoči (če pije, ampak najbrž se še doji), pa vodo oz. nesladkan čaj (bebe iz vrečke, ne instant v zrncih, ker tisti so sladki).

Smo pa ljudje različni. Eni se takoj zredijo, samo da piškot pogledajo, eden jih lahko vsako popoldne eno škatlo "zmaže", pa se mu nič ne pozna. Tvoja bo najbrž bolj vitke sorte (mogoče je tudi kdo od vaju z očkom).

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 9:36:56   
bodoča
Zdaj se pa sprašujem zakaj je meni včeraj v posvetovalnici rekla, da je moj prelahek, pa saj je pravi "debelušček" proti nekaterim, kakor tu berem.

Star je bil prejšnji teden 1 leto in ima 9,5 KG in 77 cm.

Bomo videli kako bo pa naprej, ker v vrtcu jim res tako nasitno kalorično harno kuhajo.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 13:12:12   
piamaria
7 kg je res mal premalo ampak....
moj prvi je imel pri 1. letu 12,5 kg in 84 cm,
      drugi pa                       9,8 kg in 79 cm pa je kar ok blouser posted image

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 21:09:06   
Tisana
Teža res ni velika, ampak tudi ne edino merilo. Če je otrok živahen, napreduje, so izvidi krvi in urina ok, potem pač očitno pokuri vse tiste kalorije, ki jih poje in očitno ne poje prav veliko. Jaz definitivno ne bi dodajala cukra, bi pa otroku ponudila kakšen polnozrnat kruh, več polente, makaronov,... in pa seveda kot je že napisano kakšno kislo smetano ipd.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
4.9.2008 22:22:43   
ThinkPink
Hi,
Tudi moja ni med tavelikimi in tamočnimi, pri skoraj 13m ima 9,5kg in 76cm. P ni nikoli rekla, da bi bilo premalo, ker pa so mi razne tetke in babice vcepile, da bi naj otrok pri enem letu imel vsaj 10kg, sem kar nekaj časa bila zmedena glede tega rejenja.

Rekla bi enako kot je rekla večina - ne rediti s sladkorjem, saj obstaja toliko druge bolj zdrave kalorične hrane (krompirček, testenine, dodatki smetane ipd), da bi raje uvajala pri vsakem obroku kakšno ekstra kalorijo na ta račun.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
5.9.2008 9:25:04   
nanka
Scenic, ne sekiraj se. Zoja je pri 3 letih ( avgusta je bila 3) težka 10 kg, velika 90 cm. Pri enem letu je imela 7900 g in nič več. Bile sva v bolnici na preiskavah, kjer niso nič odkrili. Nobene alergije, vsi izvidi OK. Po dveh letih se je zdravnica končno sprijaznila da je pač tako lahka. Drugače pa živahna, bistra in zadovoljna. Spala cele noči, samo parkrat prehlajena, antibiotika še ni dobila. So mi predpisali eno umetno stvar, sami ogljikovi hidrati, da bi se zredila, pa ji tega umetnega sranja nisem dajala, ker se mi zdi neumno otroka zrediti samo zato, da bo po njihovi tabeli. Tako da poslušaj sebe, ti veš najbolje kaj je za otroka dobro, sem ji pa v kuhano hrano dodajala maslo, smetano. Sem probala tudi z gostim sokom nerazrečenim, pa ga j popila veliko, samo potem pa jedla ni, zato sem ji sok kmalu ukinila in nadaljevala s čajem.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
5.9.2008 17:08:24   
polonca78
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

ima malo več kot 7kg


Ojej, to je pa res malo. Moj mlajši sin je imel pri 4ih mesecih 9kg, starejši, ki ni bil tako ogromen dojenček pa je imel 7kg pri 6ih mesecih.

Na žalost ti ne znam pomagati, pri obeh otrocih nisem imela oz. nimam težav niti z dojenjem niti s prehranjevanjem.  


take imam pa najraj!! user posted image zakaj si se pa ti sploh oglasila? da si povedala, da imaš srečo? zaskrbljena mama sprašuje za nasvet, ti pa najprej priliješ olje na ogenj z izjavo, da je res suh ( s tem, da se 4 oz. 6 mesečnik ne more primerjati z 11 mesečnico, ki že hodi), se pohvališ da je bilo pri tebi vse ok (čestitam), nakar izjaviš da ne moreš pomagat. no, super! user posted image

scenic, so ti že tako ostale vse povedale, ni kaj dosti za dodat. samo ne se preveč sekirat. poznam dve punčki, ki sta bili po mnenju pediatrinje okoli enega leta podhranjeni, pa sta se čisto normalno in veselo naprej razvijali. sicer sta še vedno pri bolj suhih, ampak bolje presuhi kot ukvarjanje z prekomerno težo. na easy! user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
5.9.2008 17:27:25   
Anonimen
Teža se je pri nas bistveno popravila, ko sem ji začela na polno dajat gosto hrano in pa prehrano ima čez dan skoraj na 3 ure, tako da če se zbudi ob 6,30 ima potem tudi do 6 obrokov (je namreč takoj ko se zbudi). Tako ima prvi obrok in malico dopoldne mlečno, potem ima kosilo in pozneje okrog 16-17 še en konkreten obrok (juha, testenine z zelenjavo...), zvečer pa spet mlečno. Aja, količinsko pa ne poje veliko za obrok (200-300ml)
JE pa naša stara 11 mesecev in ima 7,8 kg; ampak je majhna (70cm), pa nam še vedno full težijo; v bistvu je v enem mesecu pridobila sedaj natanko 850g. Prehrane ji ne spreminjam s sladkanimi zadevami, ker jih sicer tudi ne mara preveč, silim ji pa ne, ker sem mnenja, da bom naredila več škode kot koristi.
Ne vem kaj bo, ko bo začela hodit, ker potem baje še nekaj zgubijo.

(odgovor članu polonca78)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
5.9.2008 21:06:19   
Tisana
Aja, količinsko pa ne poje veliko za obrok (200-300ml)
 Naša ne vem, če v celem tednu poje toliko goste hrane user posted image . Meni se to zdi ful velik za en obrok!Pri teh mesecih pridobiti 850 gr je pa tudi veliko, ali se morda motim?!

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 11 mesečnik-premalo kg
5.9.2008 22:00:33   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Aja, količinsko pa ne poje veliko za obrok (200-300ml)
 Naša ne vem, če v celem tednu poje toliko goste hrane user posted image . Meni se to zdi ful velik za en obrok!Pri teh mesecih pridobiti 850 gr je pa tudi veliko, ali se morda motim?!

ja je
moj poje običajno na obrok cca 300g (včasih 400, včasih 200) ampak poje ogromno, pa pridobi na mesec 200-300g.  
je pa res, da nima niti sekunde mira user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil sandra85 -- 5.9.2008 22:04:37 >


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?