|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   12 letnik ignorira vse razen očeta
7.9.2010 16:53:19   
Marco033
Pozdravljeni sotrpini ... moj sin je star 12 let, imamo urejeno družinsko življenje, poleg sina imamo še dve deklici stari 2 leti. Kar me skrbi je dejstvo, da je m oj otrok po moje preveč "navezan" samo name. Sam z njim nimam posebej problematičnih odnosov, oz. sploh ne ... kar se pa tiče drugih pa tega ne bi mogel reči. Z mojo ženo, svojo materjo ima precej ignorantski odnos v smislu tega, da je ne upošteva tako kot mene pri izvrševanju nalog, ki se mu dajo, pri sami komunikaciji kar naprej najde napake pri njenem načinu razmišljanja, celo napake pri tvorjenju posameznih izjav, največkrat se ne strinja z njenimi stališči in bolj prigovarja mojim itd, itd ...Skratka z mamo nikakor ne more, seveda se pa prenašata, ker pač živimo skupaj. So tudi sem ter tja trenutki, ko je stvar čisto o.k. vendar je teh trenutkov malo. V šoli je dokaj samostojen in 6 razred je izdelal z 4 brez kakšne posebne pomoči staršev ... povedati moram, da se od vsega začetka nekako najbolj z njim "ukvarjam" jaz ... Z ukvarjam mislim, na to, da se z njim pogovarjam o vseh področjih življenja in dela, z vprašanji okoli šole, poklicev, interesnih nagnjen, športa itd itd ... Nekako si upam trditi, da je mam odigrala v njegoviem ranem otroštvu eno zelo pozitivno vlogo, v smislu izkazane ljubezni in skrbi ... potem pa nekako ni zmogla te doslednosti in koncentracije, ki je potrebna za nadzor otroka, kaj ga zanima, kaj počne, kako mu gre, s kom se druži, kaj ga veseli itd ... Tukaj sem to vlogo bolj ali manj igral sam, mama je bolj ali manj bila tu zato, da ga je hranila, da se ji je kdaj pa kdaj potožil in ga je potolažila itd ... ko ji je pa zavrelo, pa je bila lahko tudi precej groba (ampak nič za to, smo vsi ...) Nekako se mi zdi, da sem in še za otroka predstavljam intelektualni izziv jaz kot oče in ne mati. To je moja ocena, s katero se moja žena ne bi povsem strinjal ali bi pa našla kak razlog da bi to ovrgla. Kakorkoli že, sedaj ne sodeluje pri tem sestavku. K samemu opisu situacije bi rad dodal, da sva imela v obdobju, ko je sinu bilo med 5 in 7 let oba precej "spodrsljajev". Na eni strani jaz, ki sem bil zelo nerazumevajoč pri njegovih šolskih tegobah (kričal in ga maltretiral - tudi včasih fizično pri branju ali šolskih obveznostih, ker mi je enostavno spil živce, ko ni znal zložiti 2 zlogov npr. ma-ma v mama. Sedaj mi je marsikaj bolj jasno in tega ne bi več ponovil), in na drugi strani moja žena, ki je namesto, da bi iskala stik z otrokom popoldne in zvečer (ki je mimogrede bil edini čas v dnevu, ko bi lahko bili skupaj, preživljala na čveku in cigareti pri kolegicah, ali one pri nas - na hodniku, ure in ure dolgo, medtem, ko sem jaz spravljal otroka spat). Toliko o najinih senčnih straneh, ki so z z manjšo ai večjo intenziteto ponavljale v obdobjih vse do pred dveh ali treh let, ko je bil otrok star 9 ali 10 let. Potem se je zadeva nekako unesla, pretepanja ni več (razen res z moje strani kakšna zaušnica, če mi res dvigne tlak do višav,žena se fizičnega kaznovanja izogiba in mu največkrat bolj ali manj prepričljivo kaj poskuša razložiti - vendar je najbolj ne upošteva). V šoli je dokaj samostojen, dela dokaj dobro in se mi ni treba kaj posebej vtikati v njegove šolske zadeve. Disciplinsko ne izstopa posebej od svojih sošolcev, razen normalnih težav, ki jih pač 12 letniki lahko pozročajo ... Opaziti je bilo že od 1. razreda, da so z njim shajale bolj samozavestne in stroge učiteljice, kot pa "mevže", ki ga nikakor niso mogle ukrotiti. No enak vzore c se pojavlja v družini. Edini, katerega beseda res zaleže sem jaz ... naredi, kaj se mu reče, samostojno se spomni na stvari, ki ve, da jih zahtevam, itd ... vse kaj drugega kot babicam in dedkom ... do njih je precej nepopustljiv celo aroganten težko si da kaj dopovedati, itd ... Mami kar naprej nekaj ugovarja in se z njo ne strinja itd ... Jaz si želim, da bi žena do njega nastopila bolj odločnoo in ga s tem "omrežila" in mu dala vedeti kaj gre in kaj ne gre, je pa problem, da se moja žena na momente teh metod spomni in jih takrat tudi izvede dostikrat se pa ne spomni, da je treba odigrati bolj strogo vlogo. pri meni je tako, da pri svojih zahtevah vztrajam skoraj za vsako ceno in ne pozabim na svoje obljube, bodisi, ko je treba kaj prekontrolirati bodisi, ko je treba njemu v dobro kaj prinesti, narediti, mu dati itd ... Imam občutek, da pri meni bolj ali manj stalno ve pri čem je, pri ženi pa ni tako ... njeni kriteriji za odločanje so zelo različni in lahko nihajo od nadvse popusljivih do skrajno (brez pametnega razloga) čudnih odločitev ... tudi pri kaznovanju. Včasih zna biti zelo kristoljuben in izrabiti vsako situacijo zato, da bo dosegel to kar želi ... v odraslem svetu bi se reklo da gre preko trupel za dosego svojega cilja.

Ali mi lahko kdo pomaga v smislu tega, od kod ta način obnašanja, kaj lahko storimo, da bo njegov odnos do mame in ostalih sorodnikov bolj prizanesljiv in kam to vodi v prihodnost??

Za vaše komentare sem vam hvaležen

Marko
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 12 letnik ignorira vse razen očeta
7.9.2010 18:02:46   
blaža
po mojem vaš sin čisto nič ne izstopa od ostalih otrok, ki so zakorakali v puberteto.

mama in tata sta pri večini primerov različna pesem. tudi pri nas. jaz sem vedno bolj fleksibilna, mož pa skoraj nič. Ko on nekaj reče, tako je, pri meni se pa vedno da,... kar ni ravno vedno plus. Za določene zadeve mora biti tako, zdaj in nič drugače. Tega se zavedam do neke mere, vseeno pa mislim, da sem jaz mama in on tata in da tako pač je.

a ni v eni knjigi pisalo, da je otrok bolj mamin do šestega leta, nato pa " lovec" z očetom in ga prevzame on?
meni se ne zdi nič takega, da je otrok pač bolj nate navezan. otrok si vedno najde enega od staršev za malo večjega zaupnika od drugega. Kaj ni tako?

Edino to se ne sme dogajat, da bi se arogantno obnašal do ostalih. Tam morata skupaj z ženo nastopit, ker se mi to zdi grdo in skrajno nedopustno, še najbolj, če se tako obnaša do mame in starih staršev,...bo treba krilca porezat v štartu.user posted image

Mam nek občutek, da si z ženo nista ravno skladna pri vzgoji, če je tako, je treba to poštimat, ker, če ne otroci še bolj izkoriščajo gužvo.

Drugače pa si svojega sina opisal kot ne kaj preveč problematičnega, zato ne razumem zakaj si delaš skrbi. jaz bi se na tvojem mestu veselila, da imata tak poseben odnos.user posted image

No tako je samo moje mnenje, bo kera bolj strokovno povedala.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 12 letnik ignorira vse razen očeta
7.9.2010 23:19:35   
Dona84
Živjo

Sigurno vstop v puberteto ne olajša stvari ne staršem ne otrokom, vendar je nek normalno spoštljiv odnos do mame in starih staršev obvezen. Samo puberteta nesramnosti ne opravičuje. Verjetno vaši ženi najbolj manjka doslednost, ki je nujna, pa če vzgajaš otroka ali pa domačega ljubljenčka. Kdo te bo drugače jemal resno? Če se nekaj odločiš, pri tem vztrajaj, če naredi kaj narobe, je vedno potrebna kazen (ne fizična), ne le kdaj pa kdaj, ko si ravno slabe volje ali pa imaš 5min časa. Kazen pa mora biti proporcionalna s prestopkom in ne za vsako stvar najhujša možna (v očeh otroka). Če otroku dovoljuješ, da se do tebe grdo vede in stalno odgovarja, se pač bo, ker je očitno on šef in lahko počne kar hoče.

Mislim, da še ni nič zamujeno, ampak misliti, da se bodo stvari z leti same od sebe pomirile je pa iluzorno. Pokažita mu, da je njegovo obnašanje in aroganca nesprejemljiva. VEDNO!

Lep pozdrav in veliko trdne volje in vztrajnosti obema

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 12 letnik ignorira vse razen očeta
8.9.2010 7:19:22   
pritlikavi
user posted image tukaj je očka ,ki sprašuje po obnašanju sinčka
user posted image vesela in ti dam 100 točk za takšnaga očka ,ki si ga lahko samo želijo(mo) žeske,da se tako ukvarja in dela skrbi z otrokom ki vstopa v svet pubertete
opažam po pismu ,da sin ima lepe ocene ,da z njim ni prav nič narobe le ignorira  v puberteti določene osebe....
imam sama sina 13 l. starega in ti naštejem samo nekaj podobnih zadev v njegovi puberteti
-niti do konca ne posluša ,kaj šele da bi to naredil kaj mu misliš povedati (to se zgodi samo takrat, ko on nekaj potrebuje in je ovčka )
ne posluša ne mene kot mame ne očeta (mojega moža ), ne sestre, ne babic ,nikogar ....
z njim je zeloooooo težko in ti povem ,da si nehaj delati težave  ,pogovori se z ženo in sodelujta ker to je najlepše kar je lahko v družini- ker imata še majnše otroke ,ji pomagaj tako naprej -BODITA PRIJATELJA Z SINOM
NAJ SE TI PRIBLIŽA ŠE BOLJ .
NAJ TI ZAUPA
-ZAUPAJ TI NJEMU
user posted image IN PROSIM OBLJUBI TUKAJ, DA NIKOLI VEČ FIZIČNEGA KROTENJA DO TAKŠNEGA OTROKA (NOBENEGA )
user posted image BODI SREČEN DA IMAMO ZDRAVE OTROKE
PUBERTETA MINE IN GRE MED SPOMINE
SEM ŽE ENO DALA SKOZI
IN SEDAJ IMAM KAR DVE -16 LET IN SIN 13 LET
user posted image UŽIVAJTE IN SE KAJ JAVI !!!!!!

(odgovor članu Dona84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?