|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   14mes...hodenje
25.6.2008 11:07:31   
PETRAMS
Evo sedaj pa imam jaz eno vprašanje.Kdaj so vaši malčki začeli hoditi.Moj starejši sin pri 15mes,Aleša pa je stara 14mes in še vedno ne hodi.mislim lepo hodi ko jo držim za rokico vse ok dokler jo hočem malo pustiti da naj proba sama potem pa joooooook.Full se boji pustiti raje se vsede na rit in lepo naprej po riti ali po štirih.Kako bi jo lahko prepričala ne da bi se bojala.Saj vem da so otroci različni eni prej drugi pozneje,,,,,sam zdaj pa ji bi bil že časuser posted image .Kaj mislite kako bi nama uspelo da bi se lahko opogumila?????

_____________________________

Lp,Petra ;)

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 11:19:51   
rija
vse ob svojem času, brez forsiranja.

moj je začel sam od sebe 2 tedna pred prvim rojstnim dnevom. moj brat recimo pa se je prvič postavil na noge pri 7 mesecihuser posted image  shodil pa pri 11 mesecih.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu PETRAMS)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 11:25:14   
BAMBINA_
hodenje, bojala user posted image user posted image user posted image
OK sorry, zdaj pa zares. Naš je prve samostojne korake delal pri 11,5 mesecih, da se je pa sam spustil in "zares" hodil je bilo pa tik pred 1. rojstnim dnem. Jaz na tvojem mestu punčke ne bi v nič silila. Bo že prišel pravi čas, ko bo tudi ona shodila.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu PETRAMS)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 11:31:44   
ursi
Pri nas je prvo začel sam hoditi pri 14 mesecih. Po enem grdem padcu je to dejavnost opustil. user posted image  No nato je spet začel sam hoditi pri 15 mesecih in od takrat naprej hodi. Ni pa prej nič puzal ali hodil po vseh štirih. user posted image  dokler ne bo punčka dovolj sigurna sama pomoje ne bo shodila. Vaja dela mojstra. Ampak pomoje ni še nobene panike, če  ne hodi. 

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 14:18:36   
Naja30
Naša je samostojno shodila pri 13m. Nič se ne boj, čas imajo do 16m. Ne sili otroka, bo še slabše. Pusti času čas in bo sama dojela, kako je fajn sam it okoli. user posted image

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 14:22:36   
Mišni
Oh, pusti jo bo že. Po moje bo to še ena pametna punca. Očitno že zdaj zna nekako predvideti posledice.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 14:57:33   
diva 4
Hči čisto samostojno pri osmih mesecih in pol, sin pa pri petnajstih mesecih.
Ko bo čas bo že.Samo ne silit otoka. Meni je bilo ful čudno , ker je med mojima otrokoma veeeeeeeeliiiiiiiiika  razlika pri vseh veščinah. Od samostojnega sedenja, hoje , vožnje s kolesom, risanja, govora...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 14:59:46   
Anonimen
sam zdaj pa ji bi bil že časuser posted image .


Za tebe je, za njo pa ne.

Pusti jo, bo ze.

(odgovor članu PETRAMS)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 15:07:27   
katra55
Moja bo stara 14 mesecev, pa tudi še ne hodi sama. Lepo hodi če jo držim, sama pa ne upa. Jaz se s tem ne obremenjujem, ko bo dovolj sigurna v svoje sposobnosti bo že shodila.
Otroci so različni, normalno je da shodijo nekje do 18 meseca.
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 16:28:06   
anajmad
Pri 20.mesecih

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 17:27:25   
marčika
vsak ima svoj čas , zato pusti,da se odvija tako kot je

(odgovor članu PETRAMS)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 17:30:58   
angel_rebelde
Pri 10.mesecu. Pusti jo, da sama začne. Ne sili je, naj se ti ne mudi.

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu marčika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 19:50:28   
Nončika
Pri 11m. Nikoli se ni pretirano pustila, da bi jo vodili, rajši je plezala. kar vstala je in zakorakala.

vse ob svojem času. ne je silit, ker če bo padla se bo kje še prestrašila in bo se vse skupaj še dodatno zavleklo zaradi straha.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 19:52:06   
ZARA
Pri 14 mes smo shodali. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 19:55:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Pri 14 mes smo shodali. user posted image


Predvidevam, da je bilo to na pocitnicah nekje juzno od Kolpe user posted image .

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 14mes...hodenje
25.6.2008 21:50:26   
PETRAMS
Punce hvala vam za take lepe odgovore.Saj je ne silim,sam sem mislila da bi ji sedaj že bil pač čas,ker ko jo držim za rokico tak lepo hodi in sem mislila da bi pač sedaj lahko že sama kaj sprobala.Saj bo vem,in meni je tudi tak čudno da je med mojimauser posted image user posted image taka razlika pri vseh dejavnostih.Ker pravijo da naj bi punčke pač prej vse dojele,shodile....sem pač mislila da bi sedaj že lahko kaj sama sem ter tja hodila.Hvala še enkrat in vam sporočim ko bo shodila.Pridne bodite se naprej in čuvajte vaseuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lp,Petra ;)

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 14mes...hodenje
6.7.2008 13:58:53   
lunca2
Naš je star 12 mesecev pa še tudi ne hodi sam. Samostojno stoji in naredi nekaj korakov potem pa na ritko ali pa išče roko oz. oporo kamor se bo prijel. Ga pa nič ne silim, ko bo shodil bo, sej smo še vsi.

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu PETRAMS)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 14mes...hodenje
7.7.2008 12:38:32   
pikipu
Petrams, ne se sekirat, kdaj bo shodila. Bo takrat, ko bo sama hotela, ker se bo tako odločila. Ne je silit, da ji ne boš še česa zamerila. Moj sin je shodil pri 22 mesecih, prvič pa se je na nogice postavil pri 19 mesecih. Smo hodili z njim v razvojno ambulanto, ampak niso nič našli, z njim je vse OK, v glavi celo prehiteva vrstnike, gibalno pa je bolj zadaj. Tak da bo, ko bo.

Srečno!

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 14mes...hodenje
8.7.2008 15:07:03   
Rubin.
Mala miss je shodila točno na 1. RD. Je pa res, da nikoli ni hodila ob podpori mene ali drugih - beri držanje za roko. Plazit se je začela nekje pri 8h in tako smo jo tudi pustili, sej je prišla povsod user posted image , mene pa ni bolel hrbet user posted image . Jaz sem jo pustila čisto samostojno. Hoditi pa začne otrok, ko je dovolj zrel, to pomeni, kosti, mišice, itd...  Pediater je rekel da v času od  10-18 m začnejo otroci hodit, kar je po 18m pa začnejo posebej obravnavati.

Ne sekiraj se, še naletala se boš za njo user posted image .

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 8.7.2008 15:08:31 >

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 14mes...hodenje
8.7.2008 20:41:19   
Anonimen
Mi pa pri 17.ih mesecih še ne hodamo, pa se tud nič ne sekiramo. Razen tašča se, no. user posted image

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 14mes...hodenje
8.7.2008 20:57:58   
NRMM
Prva je shodla pri 13 mesecih,druga pa pri 11. Pa nismo nobene forsirali.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 14mes...hodenje
9.7.2008 2:58:33   
PETRAMS
No pa se je tudi naša Aleša le upogumila in shodilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Sploh ne veste kak sem vesela,sicer ona tudi saj bi potem samo hodila.Ji je lepouser posted image user posted image .No včeraj je začela tak da se še učimo sam uspelo ji je in mislim da bo sedaj še zabavno naprej.Pa smo se vsi dočakaliuser posted image user posted image Bravo Aleškauser posted image user posted image user posted image user posted image .

Pridni bodite.user posted image

_____________________________

Lp,Petra ;)

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 14mes...hodenje
9.7.2008 9:53:00   
Maxica
No, vidiš, bravo.user posted image
Sicer je naš starejši shodil pri dobrih 11 mesecih, mlajši pa teden pred 11 meseci.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu PETRAMS)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 14mes...hodenje
9.7.2008 10:45:10   
katra55
Naša je tudi včeraj shodila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 14mes...hodenje
9.7.2008 14:15:49   
NATAŠI
naš je shodil pri 13.mesecih ... od 9. meseca je pa bil na nogicah in s poprijemanjem prišel povsod. spustil se je ko je bil prepričan vase. Vse je ob svojem času ko so pripravljeni

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?