|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   20 urni delavnik...
7.4.2010 13:13:33   
filipina
Zanima me zaposlitev za polovični delovni čas. Če sem sedaj prijavljena na borzi, pa sem prejemnica denarne socialne pomoči, pa se zaposlim za polovični delovni čas-ker nikakor ne dobim polnega pa me zanima ali še dobiš kaj od države, ali samo to kar pač dobiš plačo. Plača pa je toliko koliko je pač po zakonu za pol.del čas.

_____________________________

Z nasmehom marsikomu polepšamo dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 20 urni delavnik...
7.4.2010 13:19:33   
zmajaz
Ne - od države ne dobiš več nič zraven - razen če bi bil tvoj dohodek nižji od cenzusa za DSP, potem bi lahko dobila še tisto razliko. PA če imaš kakega otroka, mlajšega od 3 let oz. 2 ali več in je ta mlajši mlajši od 6 let, lahko koristiš varianto, da ti država plačuje prispevke za preostale 4 ure in ti teče polni delovni čas - ampak plačajo samo prispevke, tebi na trr nič.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu filipina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 20 urni delavnik...
7.4.2010 18:53:24   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ne - od države ne dobiš več nič zraven - razen če bi bil tvoj dohodek nižji od cenzusa za DSP, potem bi lahko dobila še tisto razliko. PA če imaš kakega otroka, mlajšega od 3 let oz. 2 ali več in je ta mlajši mlajši od 6 let, lahko koristiš varianto, da ti država plačuje prispevke za preostale 4 ure in ti teče polni delovni čas - ampak plačajo samo prispevke, tebi na trr nič.


Podpis!

Sem 5.let delala takšen delovni čas.



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 20 urni delavnik...
8.4.2010 6:58:25   
Kerensa*
Če nimaš otrok, potem DSP-ja ne boš več dobila, saj ti ga nadomesti plača. Če imaš pa otroke, ti pa še vedno pripada DSP za njih, vendar samo v primeru, da otroka ne prejemata kakšne preživnine, rente ali družinske pokojnine (vse to se šteje v otrokov oz. družinski dohodek). Otroški dodatek ostane nespremenjen (na polovičnega minimalca je še vedno najvišji), poleg tega pa si še vedno upravičena do IDSP 2x letno, pa tudi do paketov RK in Karitas-a ter vseh ostalih pomoči, katere bi/si dobivala kot prejemnica DSP.

(odgovor članu filipina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 20 urni delavnik...
8.4.2010 7:42:30   
sončnica24
Jaz sem tako zaposlena pa mi plačujejo prejemke za ..... do otrokovega tretjega leta, pripada ti polni dopust in polni regres. DSP pa boš dobila v primeru da je plača nižja od tistega njihovega cenzusa tako kot ti je Kerensa napisala.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 20 urni delavnik...
8.4.2010 9:21:14   
KIKI****
Ja, država bi ji plačala, če bi ona imela sklenjenopogodvo za polni delovni čas in bi se z delodajalcem dogovorila za polovični delovni čas. Ker pa bo imela pogodbo za pol. del. čas pa mislim da to naknadno ni mogoče.

(odgovor članu filipina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 20 urni delavnik...
9.4.2010 7:15:47   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Ja, država bi ji plačala, če bi ona imela sklenjenopogodvo za polni delovni čas in bi se z delodajalcem dogovorila za polovični delovni čas. Ker pa bo imela pogodbo za pol. del. čas pa mislim da to naknadno ni mogoče.


Kiki gre sem jaz mislila isto, pa smo se enkrat že tukaj pogovarjale pa mi je uporabnica kajajaka pisala naj probam sem poklicala na CSD in je rekla da ni problema tudi če po preteku ne bom začela 8 ur delat tako da gre.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 20 urni delavnik...
9.4.2010 8:57:50   
zmajaz
Ja - zagotovo gre tudi v takem primeru, če skleneš samo za 4 ure in ni pogoj, da si moral prej imeti za 8 ur - to bi bila diskriminacija, saj vendar mamice v obeh primerih isto delajo 4 ure in jim delodajalec plačuje prispevke za 4 ure..

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Velikost prsi po dojenju.
пеперутка16

Ali so vaše dojke po dojenju ostale enake ali so manjše/večje kot pred nosečnostjo in dojenjem?

Manjše. (15%)

Večje. (23%)

Enake. (15%)

Enake, le bolj sproščene. (46%)


Število vseh glasov: 13

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!