|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   250 eur od države ?
14.4.2012 11:20:25   
Anonimen
Bodoče mamice, kaj bomo dobile otroške pakete oz. teh 250 eur od države ali ne user posted image user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 250 eur od države ?
14.4.2012 13:51:27   
Anonimen
Če bo obveljal tisti spisek varčevalnih ukrepov, ki je nekaj časa nazaj krožil okoli, potem bodo pakete dobili samo socialno ogroženi, samo nič ni pa pisalo kakšen bo kriterij user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 250 eur od države ?
14.4.2012 14:18:09   
amyZ
Saj bomo kmalu vsi socialno ogroženi. Tukaj bodo vzeli, tam bodo vzeli, tam ne bodo več dali,... Pa bomo vsi kmalu v istem loncu user posted image

No, do začetka julija se ti ukrepi naj še ne bi sprejeli oz. začeli veljati, tako da do takrat če rodite boste sigurno še dobile, sama zase pa ne vem kam bom padla user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 250 eur od države ?
14.4.2012 19:16:39   
Anonimen
Kakor sem danes brala v spletnem Delu, naj bi bila meja za vse te pomoči 64% neto povprečne plače na družinskega člana (to sodeč po članku znese 625€ neto, neto povprečna plača je ca. 990€) . Celoten članek: http://delo.si/novice/politika/druzina-na-boljsem-ce-se-odpove-zaposlitvi-in-nepremicnini.html

(odgovor članu amyZ)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 250 eur od države ?
17.4.2012 20:50:31   
Anonimen
Če bodo vsi ukrepi sprejeti kot so predlagani, imamo mi s prvim mesecem njihove veljavnosti 850 eur manj na mesec (ali slabo tretjino družinskega proračuna).

Zdaj pa mi povejte, kje je tu pravica. Upam da ta vlada pade. user posted image user posted image user posted image

ps: drugače se pa od države dobi 280 eur, ne 250.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 250 eur od države ?
18.4.2012 11:07:41   
Anonimen
In mi cca 600user posted image . Mož dela v šoli in izgubi 10%, jaz ostanem z manj porodniške, otroškega dodatka, vrtec plačam za še enega otroka...
Mene muči predvsem to, da imamo krediteza stanovanje, ki jih je potrebno odplačevati in če izgubimo 600eur mesečno, ne vem s čim bomo živeli.

Saj razumem, da bo potrebno varčevati, a za mlade družine je to res preveč, če nas udarijo iz vseh strani. Bi rekla, ok če samo mozu znižajo, pa meni pustijo polno porodniško... ampak, da povsod vzamejo, pa je preveč. Sploh me ženske smo v zelo slabi poziciji.

Mi je žal da sem si plačevala tako visoke prispevke  - če bi si minimalca, bi lahko dajala razliko na kupček, ki bi ga v krizi koristila, da preživimo, pa še vrtec bi 140eur manj plačevali, otroškega bi imeli visokega... Tako pa sem dala državi, oni pa meni nazaj minimalko, spadam pa v visok razred za plačevanje vrtca... Dobesedno silijo, da jim daš manj, kot je pošteno. Ko pridem iz pordniške si gotovo plačujem minimalca, pa še 6 let le polovičko in bodo pri meni na izgubi sploh nimam pojma koliko tisočakov - v grobem pa cca 25t.

Po drugi strani pa, s temi ukrepi do mladih družin...Takoj pademo v najnizji rang in smo kljub temu, da sva oba univerzitetno izobrazena na 53% povprečne bruto plače. Pa smo spet na začetku, ker potem pa bova socialni problem in nama bo država morala dajati, kar je prej jemala - začaran krog.

Vem, da bo potrebno jemati, sem pa proti, da se jemlje ženskam v porodniški, ko so najbolj šibke!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 250 eur od države ?
18.4.2012 21:26:33   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen



Vem, da bo potrebno jemati, sem pa proti, da se jemlje ženskam v porodniški, ko so najbolj šibke!


Zakaj najboljš šibke? user posted image A ti sploh veš, da smo v samem vrhu z 1 letno porodniško? In kolikor časa traja je ves čas 100%, tega nikjer ni! Vprašaj svojo mamo kdaj je šla delat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 8:10:05   
amyZ
Ja in lahko smo ponosni na to, da imamo porodniške take kot imamo oz. kmalu bomo lahko rekli, da smo jih imeli. A si mogoče katera, ki je že mamica predstavlja, da bi šla po treh mesecih po porodu v službo? Pustila otroka v varstvu in začela polni delovnik? Dvomim! Ta čas, ki ga preživiš skupaj prvo leto je neprecenljiv, samo če razmišljaš koliko stvari zamudiš, če te pol dneva ni doma.

A potem se bo za pomoč ob rojstvu otroka štel samo prihodek? Ne pa recimo avto in prihranki? Ali tudi to? Dobro, pri otroškem se seveda šteje normalno in zato ker nama je uspelo celo kaj privarčevat ne dobiva, ampak tole pomoč ob rojstvu sem pa računala, da jo dobim user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 10:06:20   
2crtici
Uradno traja porodniški dopust 105 dni, vključno z 28 dnevi pred PDP.

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/porodniskiDopust.asp

Ostalo je dopust za nego in varstvo otroka:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustNegaVarstvo.asp

Za primerjavo v Avstriji:

http://www.ringaraja.net/uporabnik/grega_kr%C5%BEe/dnevnik/koliko-je-vreden-otrok-v-avstriji_944.html

Hmm, meni se v Avstriji sploh ne zdi slabo, kot omenjajo user posted image

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 10:46:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Zakaj najboljš šibke? user posted image A ti sploh veš, da smo v samem vrhu z 1 letno porodniško? In kolikor časa traja je ves čas 100%, tega nikjer ni! Vprašaj svojo mamo kdaj je šla delat.





Če malo pobrskaš po netu, vidiš, da imamo v Sloveniji porodniški dopust 15t + 260dni  starševski dopust in da z tem sploh nismo v samem vrhu, smo kao kar ok z porodniškim dopustom, z starševskim pa ne in smo skupno čisto povprečni oz. že podpovprečni - je razlika kako poslušaš v medijih, ko nekateri politiki zavajajo s tem, ko govorijo o porodniškem dopustu mislijo pa le tega dobesedno, starševskega pa ne omenjajo, potem pa narod misli, joj, moram biti tiho, drugim je še slabše, pa sploh ni res!

Za primerjavo:
Švedska npr. pa ima 68t (=476dni) skupno, Norveška 44t (308dni) 100%, nato do 54t 80%,  Finska 105d porodniškega + 158 starševskega varstva + do 3l pavšal, Avstrija 16t porodniškega, do 2l starševski dopust, Italija 5m porodniškega + 6m starševskega dopusta, Danska 18t porodniškega + 32t starševskega dopusta, Nemčija 14t porodniškega + do 3l starševski dopust, VB 18t porodniškega + do7m  starševski dopust.

Pa tudi sicer - mi se še zdaleč ne moremo primerjati z EU, saj smo glede plač pod Evropskimi standardi. Z našimi plačami komaj shajamo skozi mesece in si ne moremo dajati na stran za čas, ko bomo z dojenčkom, da bomo sploh preživeli. Zato se mi zdi ne fer, da hočejo klestiti pri mladih družinah.

Nekje sem ujela novico, da v eni EU državi ravno pripravljajo stavko, ker hočejo 1.900eur minimalne plače...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 10:51:58   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če bodo vsi ukrepi sprejeti kot so predlagani, imamo mi s prvim mesecem njihove veljavnosti 850 eur manj na mesec (ali slabo tretjino družinskega proračuna).
Zdaj pa mi povejte, kje je tu pravica. Upam da ta vlada pade. user posted image user posted image user posted image

ps: drugače se pa od države dobi 280 eur, ne 250.


Kako si v teh časih sploh upaš jamrat? Če vam vse vzamejo, vam bo ostalo malo manj kot 2.000€ dohodkov. Ja marija pomagej, da te ni sram. Pa daj pomisli na tiste, ki niti za kruh ne bodo imeli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 14:26:20   
Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: benika


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če bodo vsi ukrepi sprejeti kot so predlagani, imamo mi s prvim mesecem njihove veljavnosti 850 eur manj na mesec (ali slabo tretjino družinskega proračuna).
Zdaj pa mi povejte, kje je tu pravica. Upam da ta vlada pade. user posted image user posted image user posted image

ps: drugače se pa od države dobi 280 eur, ne 250.
 

Kako si v teh časih sploh upaš jamrat? Če vam vse vzamejo, vam bo ostalo malo manj kot 2.000€ dohodkov. Ja marija pomagej, da te ni sram. Pa daj pomisli na tiste, ki niti za kruh ne bodo imeli.


Benika ne glej samo posameznikov, glej celotno sliko, ja hvala bogu da ima vsaj nekdo dobro plačo in da ne delajo vsi za minimalca. In ravno v teh časih ne bi smeli biti tiho, kajti začeli so z jemanjem pri enih, isti vzorec bodo potem prenesli na druge...
Anonimna 2

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 21:24:25   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: benika


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če bodo vsi ukrepi sprejeti kot so predlagani, imamo mi s prvim mesecem njihove veljavnosti 850 eur manj na mesec (ali slabo tretjino družinskega proračuna).
Zdaj pa mi povejte, kje je tu pravica. Upam da ta vlada pade. user posted image user posted image user posted image

ps: drugače se pa od države dobi 280 eur, ne 250.


Kako si v teh časih sploh upaš jamrat? Če vam vse vzamejo, vam bo ostalo malo manj kot 2.000€ dohodkov. Ja marija pomagej, da te ni sram. Pa daj pomisli na tiste, ki niti za kruh ne bodo imeli.


Da ni tebe sram, če si sama brez denarja, naj bodo še vsi drugi, ne? Ko nas j.... da smo se šolali in želeli boljšo službo in otrokom malo več nudit (še daleč od bogastva), naj nam vse vzamejo, ne? Morda lahko pomisliš, da nam ne ostane 2.000 eur, ker imamo kredit, avto, zavarovanja, itd. Ker smo za to delali, da to zdaj imamo.

Meni je kar slabo, da se gleda samo na socialne probleme, vsi ostali pa naj plačujejo. Če tebi crkne krava, naj torej še sosedu.
Sram te bodi, da ne privoščiš nekomu več, če se je trudil to dobit, zdaj pa mu naj kar vse vzamejo oz mnogo mnogo več kot pa nekomu, ki pač v življenju ni tega dosegel in je socialni problem user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 21:26:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen



Vem, da bo potrebno jemati, sem pa proti, da se jemlje ženskam v porodniški, ko so najbolj šibke!


Zakaj najboljš šibke? user posted image A ti sploh veš, da smo v samem vrhu z 1 letno porodniško? In kolikor časa traja je ves čas 100%, tega nikjer ni! Vprašaj svojo mamo kdaj je šla delat.


nismo. drugje traja porodniška DLJE (samo avstrijo poglej). Je pa manj plačana. Dobiš znesek, pa bodi z njim doma pol leta ali pa dve leti. Tudi na Slovaškem so doma dlje (3 leta!!!). Izjema je ZDA s 3 meseci.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 23:16:25   
Anonimen
anonimna kako pa ti prides do zneska 850e?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 250 eur od države ?
19.4.2012 23:22:20   
Anonimen
kar pa se tice kreditov...vsak bi moral prej dobro premislit preden ga vzame..krediti lizingi in se kaj..ma 500e na mesec dajat za kredit..nevem,mogoce se nobeden nic ne vprasa preden se tako zakreditira..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 8:36:17   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: benika


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če bodo vsi ukrepi sprejeti kot so predlagani, imamo mi s prvim mesecem njihove veljavnosti 850 eur manj na mesec (ali slabo tretjino družinskega proračuna).
Zdaj pa mi povejte, kje je tu pravica. Upam da ta vlada pade. user posted image user posted image user posted image

ps: drugače se pa od države dobi 280 eur, ne 250.


Kako si v teh časih sploh upaš jamrat? Če vam vse vzamejo, vam bo ostalo malo manj kot 2.000€ dohodkov. Ja marija pomagej, da te ni sram. Pa daj pomisli na tiste, ki niti za kruh ne bodo imeli.


Da ni tebe sram, če si sama brez denarja, naj bodo še vsi drugi, ne? Ko nas j.... da smo se šolali in želeli boljšo službo in otrokom malo več nudit (še daleč od bogastva), naj nam vse vzamejo, ne? Morda lahko pomisliš, da nam ne ostane 2.000 eur, ker imamo kredit, avto, zavarovanja, itd. Ker smo za to delali, da to zdaj imamo.

Meni je kar slabo, da se gleda samo na socialne probleme, vsi ostali pa naj plačujejo. Če tebi crkne krava, naj torej še sosedu.
Sram te bodi, da ne privoščiš nekomu več, če se je trudil to dobit, zdaj pa mu naj kar vse vzamejo oz mnogo mnogo več kot pa nekomu, ki pač v življenju ni tega dosegel in je socialni problem user posted image


O ne, ne, to pa ne bo tako. Jaz ti nisem prav nič fouš, niti nisem brez denarja, niti nisem socialni problem. In tudi mene so ti varčevalni ukrepi in nova zakonodaja krepko, krepko usekali po žepu. Pa se ne cmizdrim in ne zganjam drame, kako ne bomo preživeli. Kot je napisala ena pred mano...nihče ti ni kriv, da si tako zakreditirana, sama si šla v to. In mogoče bi se morali ljudje zavedati, da se življenje lahko obrne čez noč in fajn premisliti, preden si nakopljemo dolgove. In tako kot ti, sem se tudi jaz solala, pa naredila faks, pa hodim v službo in otrokom zagotavljam dostojno življenje. Sicer pa nima smisla se pregovarjat, očitno se ti je sedaj podrl svet. Ampak veš kaj, preživeli boste, le z manj denarja se boste naiučili živet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 9:26:59   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

kar pa se tice kreditov...vsak bi moral prej dobro premislit preden ga vzame..krediti lizingi in se kaj..ma 500e na mesec dajat za kredit..nevem,mogoce se nobeden nic ne vprasa preden se tako zakreditira..


s tem se pa popolnoma strinjam. troši kolikor imaš. edina stvar za katero se mi zdi, da je kredit upravičen je šolanje ( ker se ti dolgoročno povrne) in rešitev stanovanjskega vprašanja v okviru možnosti za odplačevanje. ne pa, da začneš gradit hišo potem skoz jamraš koliko plačuješ kredite. večina, ki jih poznam ima vsaj avto na kredit ali pa lizing pa potem jamra.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 9:44:09   
Anonimen
Punce, ne se kregat user posted image .

Odprla sem temo, kjer je bilo vprašanje ali dobimo pakete oz.denar od države ali ne?

Poglejte mamice bomo, bodite, vesele, srečne user posted image , za vsakim postom stoji svoja zgodba, vsakega bodo ti ukrepi prizadeli na svojstven način, a dejstvo je, da bomo to čutili vsi... user posted image

Življenje je prelepo in je škoda, da pustimo, da se v nas razrašča, jeza in žalost... raje si med sabo napišimo in namenimo kakšno lepo besedo...user posted image user posted image user posted image ...


lep pozdrav - prva anonimna, ki je odprla temo

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 17:44:59   
Anonimen
glej, če moraš računat, da ti bo enkrat mesečni dohodek padel za tretjino (in še več), potem se res bolje ne zakreditirat. ampak zelo dvomim, da bilokdo računa na to (razen v izrednih razmerah - npr. izguba službe, kar pa je začasno).

Tudi jaz nisem. "Jamram" zato, ker smo ena skupina, ki bo res zelo nastradala - to smo tisti, ki imamo več otrok v vrtcu (recimo 3), smo na porodniški (ki se bo zelo zmanjšala, ne samo za par odstotkov), pademo ravno v razred kjer se izgubi otroški dodatek, dodatek za veliko družino itd.
In proporcionalno izgubimo res zelo zelo veliko. Poleg tega, da smo v gospodarstvu že pokasirali nižanje plač!

Tak da punce - sploh nisem edina. Zato je zdaj v časopisih toliko zgodb o tem, kako bodo mlade družine srednjega sloja nastradale, veliko bolj kot ostali. In jaz sem ena izmed njih. In to se mi ne zdi fer. In si me benika razkurila ko rečeš kak si upam jamrat, kar naj mi vzamejo.

Me zanima kdo je v teh časih še sploh brez kredita in očitno bi res moerali živet vsi na minimalcu in v malem stanovanju brez kredita, potem bi očitno bili drugi zadovoljni. Bog ne daj da se v življenju nekaj dosegel in si malo bolje postlal!

Sama sem vzela kredita toliko kot ga lahko plačujem. Ampak da mi pa potem od aprila na junij naenkrat vzamejo tretjino mesečnih zaslužkov (in kot pravim - že prej delodajalec nekaj) - glej če pa kdo na kaj takega računa, pa vsaka mu čast.

in ja, preživeli bomo. samo nisem se šolala (tudi v tujini) zato, da zdaj padem ravno v tisto skupino, ki ji bo država pobrala največ. In samo to je bila moja opazka oz. "jamranje" kot ena pravi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 18:28:13   
Anonimen
sicer pa sploh ne vem zakaj ste se obesle na kredit, to sem naštela samo kot enega izmed stroškov, ki ostaja, ne glede na to koliko mi jemljejo. čudno da niste vprašale kak nisem pomislila na to (da mi lahko država vzame skoraj jurja mesečno iz danes na jutri) preden sem dala otroka v vrtec, saj je tudi ta račun visok....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 20:10:14   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: benika


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: benika


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če bodo vsi ukrepi sprejeti kot so predlagani, imamo mi s prvim mesecem njihove veljavnosti 850 eur manj na mesec (ali slabo tretjino družinskega proračuna).
Zdaj pa mi povejte, kje je tu pravica. Upam da ta vlada pade. user posted image user posted image user posted image

ps: drugače se pa od države dobi 280 eur, ne 250.


Kako si v teh časih sploh upaš jamrat? Če vam vse vzamejo, vam bo ostalo malo manj kot 2.000€ dohodkov. Ja marija pomagej, da te ni sram. Pa daj pomisli na tiste, ki niti za kruh ne bodo imeli.


Da ni tebe sram, če si sama brez denarja, naj bodo še vsi drugi, ne? Ko nas j.... da smo se šolali in želeli boljšo službo in otrokom malo več nudit (še daleč od bogastva), naj nam vse vzamejo, ne? Morda lahko pomisliš, da nam ne ostane 2.000 eur, ker imamo kredit, avto, zavarovanja, itd. Ker smo za to delali, da to zdaj imamo.

Meni je kar slabo, da se gleda samo na socialne probleme, vsi ostali pa naj plačujejo. Če tebi crkne krava, naj torej še sosedu.
Sram te bodi, da ne privoščiš nekomu več, če se je trudil to dobit, zdaj pa mu naj kar vse vzamejo oz mnogo mnogo več kot pa nekomu, ki pač v življenju ni tega dosegel in je socialni problem user posted image


O ne, ne, to pa ne bo tako. Jaz ti nisem prav nič fouš, niti nisem brez denarja, niti nisem socialni problem. In tudi mene so ti varčevalni ukrepi in nova zakonodaja krepko, krepko usekali po žepu. Pa se ne cmizdrim in ne zganjam drame, kako ne bomo preživeli. Kot je napisala ena pred mano...nihče ti ni kriv, da si tako zakreditirana, sama si šla v to. In mogoče bi se morali ljudje zavedati, da se življenje lahko obrne čez noč in fajn premisliti, preden si nakopljemo dolgove. In tako kot ti, sem se tudi jaz solala, pa naredila faks, pa hodim v službo in otrokom zagotavljam dostojno življenje. Sicer pa nima smisla se pregovarjat, očitno se ti je sedaj podrl svet. Ampak veš kaj, preživeli boste, le z manj denarja se boste naiučili živet.




Podpis pod tole.

Pa ne želim nobenemu, da mu crkne krava, če je meniuser posted image . tudi nekateri drugi smo hodili v šolo, eni več eni manj, ampak, za mojo stopnjo žal ne dobim plačila, imam minimalca, delam kot konj.

Je pa res, da je meni bistveno lažje kot je takim, kot si ti. In to zato, ker jaz znam preživet s celo familijo z 1200e , ti pa bi to porabla v pol meseca najbrž. Pa imam kredit za stanovanje, za eno krntijo od avta. In ja, tudi meni z minimalcem, se bo proračun znižal, bo več vrtca,manj otroškega dodatka. Kje je tle pravica, da dobim plačano kot čistilka, oz delavec, ki je končal le osnovno šolo?! Tudi jaz se nisem šolala zato, da bom en dan dobila plačo čistilke, delala pa zadeve, za katere nima vsak talenta,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 20:14:58   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

glej, če moraš računat, da ti bo enkrat mesečni dohodek padel za tretjino (in še več), potem se res bolje ne zakreditirat. ampak zelo dvomim, da bilokdo računa na to (razen v izrednih razmerah - npr. izguba službe, kar pa je začasno).

Tudi jaz nisem. "Jamram" zato, ker smo ena skupina, ki bo res zelo nastradala - to smo tisti, ki imamo več otrok v vrtcu (recimo 3), smo na porodniški (ki se bo zelo zmanjšala, ne samo za par odstotkov), pademo ravno v razred kjer se izgubi otroški dodatek, dodatek za veliko družino itd.
In proporcionalno izgubimo res zelo zelo veliko. Poleg tega, da smo v gospodarstvu že pokasirali nižanje plač!

Tak da punce - sploh nisem edina. Zato je zdaj v časopisih toliko zgodb o tem, kako bodo mlade družine srednjega sloja nastradale, veliko bolj kot ostali. In jaz sem ena izmed njih. In to se mi ne zdi fer. In si me benika razkurila ko rečeš kak si upam jamrat, kar naj mi vzamejo.

Me zanima kdo je v teh časih še sploh brez kredita in očitno bi res moerali živet vsi na minimalcu in v malem stanovanju brez kredita, potem bi očitno bili drugi zadovoljni. Bog ne daj da se v življenju nekaj dosegel in si malo bolje postlal!

Sama sem vzela kredita toliko kot ga lahko plačujem. Ampak da mi pa potem od aprila na junij naenkrat vzamejo tretjino mesečnih zaslužkov (in kot pravim - že prej delodajalec nekaj) - glej če pa kdo na kaj takega računa, pa vsaka mu čast.

in ja, preživeli bomo. samo nisem se šolala (tudi v tujini) zato, da zdaj padem ravno v tisto skupino, ki ji bo država pobrala največ. In samo to je bila moja opazka oz. "jamranje" kot ena pravi.



Sej v bistvu maš prav kar pišeš. Je kriza kar si napisala. Samo dvomim, da je primerno na forumu take zadeve pisat. lej vem, da si v riti ( oprosti izrazu), ampak verjami, obstaja folk, ki je še bolj, zato ne vidim nekega smisla " jamrat", kot ti je že predhodnica napisala,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 20:54:00   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


Kje je tle pravica, da dobim plačano kot čistilka, oz delavec, ki je končal le osnovno šolo?! Tudi jaz se nisem šolala zato, da bom en dan dobila plačo čistilke, delala pa zadeve, za katere nima vsak talenta,..


ja ni, ne. saj to pravim. ustvarili smo si nekaj več, zato da nam zdaj država hoče to več vzeti, in nas bo izenačila s tistimi, ki se v preteklosti niso toliko trudili (govorim za večino, ne se spet kera obesit na vsako besedo).


(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 20:59:42   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Sej v bistvu maš prav kar pišeš. Je kriza kar si napisala. Samo dvomim, da je primerno na forumu take zadeve pisat. lej vem, da si v riti ( oprosti izrazu), ampak verjami, obstaja folk, ki je še bolj, zato ne vidim nekega smisla " jamrat", kot ti je že predhodnica napisala,..


že grem. pa ona anonimna, ki ji bodo vzeli 600 eur, tudi bolje da se ne oglasi več. pa vse mlade družine, ki bodo izgubile par sto eur na mesec naj bodo raje tiho...spet so pomembni samo socialno najšibkeši.

pa pa

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Valentinovo
binyy

Koliko denarja porabite za valentinovo (nakup daril)?

nič, ker ne praznujem (46%)

do 50 € (49%)

od 50 - 100 € (2%)

od 100 - 200 € (0%)

200 in več (2%)


Število vseh glasov: 253

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!