|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2 letnik/ica
18.3.2008 17:30:26   
jakoLUlana
ze polno govorijo?

< Sporočilo je popravil jakoLUlana -- 18.3.2008 17:31:46 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2 letnik/ica
18.3.2008 17:44:10   
2suzika7
Zelo odvisno od otroka. Kolikor vem je normalno, če govori samo mama, tata in še dve besedi zraven. Naša je bila ekspresna in je že pri letu in pol govorila stavke s 3-4 besedami. Pri 27 mesecih obvladala "r".  Sosed,ki jih bo imel kmalu 2 pa govori šele mama,ata ostalo je pa vse aaaaaaaaaaaaa...
Je pa razlika tudi pri pupicah, ki so malo hitrejše - ni pa pravilo!

_____________________________

Dobila sem več kot sem si upala sanjati: dva zlata,pridna angelčka - TANAJO in JANEJA.

(odgovor članu jakoLUlana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2 letnik/ica
18.3.2008 19:13:21   
cukerček
ja pri vsakem otročku je drugače
moja mala nečakinja govori že prav lepo in cele stavke pri 2 letih in pol poznam pa eno pupo ki je isto stara pa kaj več kot ata, mama, in še par besed ne spravi skupaj mislim pa da je tudi precej odvisno od tega koliko se z ortokom ukvarajš pa tudi to če je otrok v vrtcu ali ne...

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu 2suzika7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2 letnik/ica
18.3.2008 22:35:21   
bini
naš malček bo drug teden dopolnil 2 leti in njegovo besedišče vsebuje cca 15-20 preprostih besed, od tega bi jih nekdo drug razumel morda polovico.. besed še ne povezuje niti slučajno, je pa zadnji mesec vsak teden opaziti napredek oz. kakšno novo besedo - danes npr. je končno izustil 'teta' user posted image ...

to, da je odvisno kolk se ukvarjaš z otrokom in ali je/ni v vrtcu absolutno NE drži, ker potem bi moral naš že cele zgodbe pripovedovat user posted image ... z možem se z njim ukvarjava povprečno kot pač utegneva, ampak se mi zdi da kar veliko, se pa toliko več njegova skoraj 4-letna sestrica, ki ga ves čas nekaj uči in mu razlaga in govori zelo lepo in razločno (saj itak njo najbolj uboga in ji sledi)...poleg tega je tudi v varstvu s še približno enako starimi 5 fanti - se pa vsi pretežno sporazumevajo z gibi in nekateri že s preprostimi stavki user posted image ...sem prepričana, da bodo vsi naši sončki še preveč govorili user posted image



_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2 letnik/ica
18.3.2008 22:40:29   
doroteja23
Se strinjam z bini, da govor ni odvisen od tega kolko se z otrokom ukvarjaš in če je v vrtcu. Naša ni v vrtcu, ampak se z njo veliko ukvarjamo, pa ne govori veliko. Smo pa se o tem pogovarjali z strokovnjaki in prvijo da je to vse odvisno od otroka do otroka.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
18.3.2008 23:28:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jakoLUlana)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
18.3.2008 23:30:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2 letnik/ica
19.3.2008 6:51:51   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: cukerček
mislim pa da je tudi precej odvisno od tega koliko se z ortokom ukvarajš pa tudi to če je otrok v vrtcu ali ne...


No potem bi naš govoril par besed. Ker je bil do prejšnega tedna doma pri meni, pa glede na to, da imamo 16m razlike lahko veš, da ni imel 100% pozornosti.

Govori pa že par mesecev kot navit. Nekje pri 16 je začel govort, že precej pred 2 letom je govoril že cele stavke - sicer ga daje sklanjanje (npr. koloja (kolesa) z avtotom...), pa govori o sebi v 3 osebi. Pove pa že VSE.


(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2 letnik/ica
19.3.2008 8:40:16   
Bonnie_RR
Nekje pri 18m je začel bolj "konkretno" govorit, pri 2 letih pa že "polno" govori.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2 letnik/ica
19.3.2008 8:48:37   
tins
Moja je malo po dveh letih izustila šele svoje prve besede, potem pa je šlo hitro. Pri dveh in pol je že lepo govorila v stavkih.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?