|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2 otroka, 2 odločbi za OD?
15.8.2006 23:45:49   
Ezi
Ali gre to tako?
Glede tega otroškega dodatka imamo večne težave - po nepotrebnem!
Torej, ali se odločbe ne izključujejo? So vse odločbe za obdobje enega leta?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
15.8.2006 23:49:12   
Anonimen
Če enega otroka že imaš, po rojstvu drugega pa oddaš vlogo za otroški dodatek še za drugega, potem ti otroški dodatek za oba združijo v en znesek na eni odločbi, ki ti velja od dneva oddaje druge vloge pa potem eno leto.

(odgovor članu Ezi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
16.8.2006 13:35:23   
Ezi
Hvala Kerensa!
In še dobro da sem danes klicala na CSD. Mi morajo dati novo odločbo, kjer bosta oba otroka upoštevana. Tako kot si rekla. Misliš, da bomo dobili za nazaj dinčke? Krasno bi bilo.

Lep dan želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
16.8.2006 22:39:02   
Anonimen
Za koliko nazaj pa?
Kajti tudi tukaj velja, da moraš za drugega otroka oddati vlogo za OD v treh mesecih po rojstvu, da dobiš denar za od rojstva dalje. V nasprotnem primeru pa od naslednjega meseca dalje.

(odgovor članu Ezi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
17.8.2006 14:04:06   
Ezi
Ja, vem. V 90-ih dneh. Smo jo oddali. Fora pa je, pa ne vem zakaj, ampak za februar so nam nakazali nek znesek, potem pa ne več. user posted image user posted image user posted image  Zdaj bi morala biti odločba od marca naprej. Se pravi tudi OD od marca naprej. Menda bo poračun, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
17.8.2006 14:05:17   
Anonimen
Čaki no mejčkn... dej mi točno povej, kdaj "ste se rodili" in kdaj ste oddajali vlogo... in kdaj ste "nekaj" dobili, potem pa nič več. user posted image

(odgovor članu Ezi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
17.8.2006 22:59:56   
Ezi
No, lej ... ti bom vse razložila ... sem si vse izpisala, ker tudi meni ni bilo jasno ... Nejc rojen februarja 04, Rok februarja 06. Konec januarja 06 (se mi zdi) smo podaljšali za Nejca, sredi marca pa smo oddali za Roka ... tukaj omenjam le leto 2006
jan, feb, mar ...vse ok (sicer zneski niso enaki, ampak verjetno je to tista enkratna korekcija, ki je omenjana v odločbi)
apr, maj ...nič
junij ... skupaj za apr,maj,jun (zneski po novi Nejčevi odločbi)
jul ... v tem mesecu imamo dva nakazila; en je ok-znesek po novi odločbi in pa še nek znesek, ki sem ga potem pripisala kar k feb, kao poračun še za Roka
avg ... znesek le po Nejčevi odločbi

V glavnem, ko sem o tem spraševala ga. na CSDju, je rekla, da mora preveriti.  Kr neki, ti rečem. In še to. Enkrat smo že mogli vračat OD, ker so nam ga preveč pripisali.
A ti je kej jasn?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
18.8.2006 5:04:54   
Anonimen
Izhajala bom iz predpostavke, da imaš najvišji otroški dodatek za oba otroka. Če se motim, potem samo popravi zneske. Vse ostalo je enako.

IZVIRNO SPOROČILO: Ezi
Nejc rojen februarja 04

Torej ste vlogo za otroški dodatek za Nejca oddajali februarja 2004. Odločbo sta dobili v marcu 2004, veljala pa vam je od 01.02.2004 do 31.01.2005. Znesek za Nejca: 21.000 SIT. Marca 2004 ste dobili ta znesek za februar (izplačuje se za en mesec nazaj) in potem tako dalje. Januarja 2005 ste vlogo podaljšali. Odločbo ste dobili v februarju 2005 in je veljala do 31.01.2006. Nakazila so ostala enaka (zneski in datumi izplačil, neprekinjeno). Vlogo ste ponovno podaljšali v januarju letos.

Rok rojen februarja 06.

V marcu 2006 (torej v 90-dnevnem roku po rojstvu) ste oddali vlogo za Roka. Odločbo ste prejeli že v marcu ali najkasneje v aprilu (vseeno, kdaj). Roku, kot drugemu otroku, pripada 23.000 SIT. Obe odločbi so vam združili (za oba otroka) in obe nakazili prejemate skupaj, kakor en znesek. Skupaj torej 44.000 SIT mesečno.

Izplačila v letu 2006 bi morala biti torej takšna:
Januar: 21.000 SIT (za Nejca, za december)
Februar: 21.000 SIT (za Nejca, za januar)
Marec: 21.000 SIT (za Nejca, za februar)
April: 44.000 SIT (za Nejca in Roka, za marec) in poračun za Roka za februar
Maj (in dalje): 44.000 SIT (za oba)

Preveri vse datume in zneske. Tisti poračun je odvisen od tega, kdaj v februarju je Rok rojen. Če je rojen npr. 14.02., potem mu pripada polovica otroškega dodatka, torej 11.500 SIT. Izračunaj si po dnevih: znesek otroškega dodatka za Roka deli s številom dni v februarju in boš dobila rezultat, koliko mu pripada na dan. Potem pa število dni v februarju, ko je bil že na svetu, pomnoži s tem dnevnim zneskom. In toliko mu pripada za februar.

Kako so ti to pobrkljali z nakazili, se mi niti sanja ne, ampak če si do zdaj, do avgustovskega izplačila (za julij) dobila nakazano vse, potem je OK. Če pa nisi, pa pot pod noge na CSD.

(odgovor članu Ezi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
18.8.2006 7:38:04   
Ezi
No, ni bilo tako. Grem res danes kar tja. Kerensa, res ti hvala, za tvoj trud, vse.
Škoda, da tudi zneski ne štimajouser posted image user posted image user posted image

Lp, Ezi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
18.8.2006 7:40:19   
Anonimen
Ja kva pa so pol teb nakazal? user posted image

(odgovor članu Ezi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2 otroka, 2 odločbi za OD?
18.8.2006 7:42:07   
Ezi
Pojma nimam, grem dans vprašat ... mam več dela okol tega OD kot ga dobim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?