|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 15:39:53   
viledka
Odločila sva se še za enega otroka in do sedaj smo vsi v eni sobici in čeprav se nekateri ljudje zgražajo, zaenkrat ne občutimo prostorske stiske. Sva si sicer raje izbrala manjše stanovanje in sva na svojem, kot da bi se k staršem selila. Naslenji mesec prihaja nov član. Zaenkrat še nimamo financ se seliti v kaj večjega, pa tudi nekako sva si že zamislila, kam bomo stisnili še eno posteljico. Ampak nam vsi svetujejo naj se raje preseliva k starsem, ker v takih razmerah ne bova mogla živeti. Zanima me - ali je še katera v podobni situaciji, pa tudi, kako so rešili prostorsko ureditev....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 15:54:42   
brigitaa
Pri sosedovih imajo 3 otročke v enosobnem stanovanju, tako, da je to izvedljivo, oz. sem slišala da od ene moje kolegice živijo z 9-timi otročki v dvosobnem. Vse je mogoče

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 16:58:28   
lelaval
Ostanita raje kar v enosobnem stanovanju - tudi, če se gužvate, ste na svojem. Kolega in kolegica imata tudi 2 otroka in so v 1 sobnem stanovanju (otroka stara 12 in 4 leta), pa sta rekla, da so raje na tesnem, kot pa pri starših.
Če pa že starši hočejo pomagat, pa naj raje primaknejo kak EUR za nakup večjega stanovanja.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 17:00:42   
Kliki
Ja itak da se da če hočete.
Ne se selit k staršem to ni dobr, nastanejohitro konflikti.

Pa srečno.user posted image

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 17:40:31   
misa4
Saj ni važno koliko prostora imate, važno je da se imate radi.  Bolje na manj kvadratov in imate mir.Bo že čas za selitev v kaj večjega, do takrat pa uživajte.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 17:42:03   
Kerensa*
Kar se mene tiče, to je gneča, ampak definitivno bi se sama odločila za takšno gnečo, kakor za življenje pri starših ali komurkoli drugemu.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 17:51:53   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kar se mene tiče, to je gneča, ampak definitivno bi se sama odločila za takšno gnečo, kakor za življenje pri starših ali komurkoli drugemu.


se čist strinjam

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 20:04:15   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Saj ni važno koliko prostora imate, važno je da se imate radi.  Bolje na manj kvadratov in imate mir.Bo že čas za selitev v kaj večjega, do takrat pa uživajte.


se podpišem

_____________________________




(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 21:55:06   
AKP
Smo tako živeli 13 let. Malce težje je bilo edino, ko sta bila oba v šoli. Drugače sem pa bila raje tako, kot pa pri starših. Ko smo se preselili v hišo nismo mogli verjet, da smo imeli toliko stvari v eno sobnem stanovanju. Pa niti ni bilo tako hudo.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 22:03:35   
hokejistka
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kar se mene tiče, to je gneča, ampak definitivno bi se sama odločila za takšno gnečo, kakor za življenje pri starših ali komurkoli drugemu.


se čist strinjam


Tudi jaz user posted image

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
26.1.2009 22:06:45   
Najaa
Vse se da, če se hoče.
Biti sam svoj gospodar ali biti v večjem v podrejenem stanju pa... no comment. Verjemi, vem kaj govorim, ker imamo podobno situacijo.

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 7:14:36   
Lenny
Jaz se na noben način ne bi selila. Imamo 38 kvadratov in smo štirje. Gre. Starši nama pomagajo tako, da perilo voziva sušit na njihov balkon, ker ga nimamo. O.K., v roku enega leta se selimo v hiško, starejši sin je sedaj star 6 let, mlajši 2,5, tako da smo kar precej časa na tako malem prostoru. Potrebne je kar nekaj iznajdljivosti, organizacije in sprotnega pospravljanja, ampak imamo svoja vrata in svoj domek, kar je zlata vredno. Drugo leto pa - jupiiiiiiiiiiiiii - 140 kvadratov.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 7:20:25   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: viledka

Odločila sva se še za enega otroka in do sedaj smo vsi v eni sobici in čeprav se nekateri ljudje zgražajo, zaenkrat ne občutimo prostorske stiske. Sva si sicer raje izbrala manjše stanovanje in sva na svojem, kot da bi se k staršem selila. Naslenji mesec prihaja nov član. Zaenkrat še nimamo financ se seliti v kaj večjega, pa tudi nekako sva si že zamislila, kam bomo stisnili še eno posteljico. Ampak nam vsi svetujejo naj se raje preseliva k starsem, ker v takih razmerah ne bova mogla živeti. Zanima me - ali je še katera v podobni situaciji, pa tudi, kako so rešili prostorsko ureditev....


Ma niti pod razno, ne bi šla k staršem. Pa se dobro razumemo. Vi se boste že znašli. Ne poslušaj drugih. Eni majo lahko trisobno z enim otrokom, pa jim je premalo placa.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 7:24:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: AKP
Ko smo se preselili v hišo nismo mogli verjet, da smo imeli toliko stvari v eno sobnem stanovanju.

Ta problem mi je pa poznan. user posted image

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 7:52:22   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: U

Ja itak da se da če hočete.
Ne se selit k staršem to ni dobr, nastanejohitro konflikti.

Pa srečno.user posted image

se strinjam.....user posted image


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 14:43:38   
mateyka
če se vi ne pučutite utesnjeni, potem res ne vidim problema. hej, enim ljudem je groza živet v indiji ali na novi zelandiji, pa so ljudje, ki jim to paše. eni raje živijo na kemtih, eni v mestu - a ni najbolje, da je vsak zadovoljen?
kaj ti pomaga, če drug tega ne bi, ali če bi? če tebi paše, ne paše, to je važno. hej ene bi zdajle pohanje jedle, jaz pa ne - mam še 4 kile za skinut (in mam samokontrolo - tudi če je kdo drug nima) user posted image

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 15:24:38   
Lalica1
Mi smo trije, kmalu bomo štirje v stanovanju s 53 kvadrati. Prej smo živeli pri starših, pa smo se odločili iti na svoje in lahko povem, da smo kljub majhnemu prostoru veliko bolj družina kot prej (se vsaj ne moremo skriti drug pred drugim user posted image ). Otroka mata svojo sobo, midva pa spiva v dnevni. Čeprav sva navajena čisto drugače, bomo to vmesno obdobje že preživeli.

Če vam paše, naj te ne skrbi kaj govorijo drugi. Včasih je bolje imeti mir kot veliko prostora!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 17:31:36   
kepa*
Če vam tako ustreza in shajate, vsekakor ostanite na svojem.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 17:40:19   
D0aisy
To je kratkoročna rešitev. Upam, da tako dolgo ne bo ostalo, ker imajo otroci lahko kasneje posledice. Poznam primer, ko je štiričlanska družina živela dolgo (otroka sta hodila v srednjo šolo, ko so se preselili) v enosobnem stanovanju. Otroka sta zdaj odrasla in hrepenita po materializmu.
Poleg tega pa niso vsi starši enaki. Nekateri so čisto O.K, posebaj če si postavite določena pravila preden začnete živeti skupaj.
Ne vem, midva živiva na svojem, vsak se mora odločiti sam.
Pa veliko sreče.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
27.1.2009 20:37:33   
tinaaja
Hja, jaz bi pa rekla, da je odvisno, ali imas pri starsih lahko vsaj loceno gospodinjstvo in po moznosti tudi vhod. Ce ja, pol bi razmislila o tem, ker se mi zdi, da je za partnerja in dobro vezo dobr imet tud neko intimo v dvoje. seveda morajo biti odnosi s starsi urejeni. Torej nevmesavanje v zivljenje en drugega - ne oni v nas, ne mi v njih, neko priblizno sozitje. V tem casu bi probala cim vec nasparat in si kupit vecje stanovanje. 
V kolikor bi bilo skupno gospodinjstvo, pa se ziher ne bi selila, ker pol si dejansko spet na ravni srednje sole... 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu D0aisy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
28.1.2009 9:18:15   
viledka
no - saj mi smo se ze nekako odločili. Že več let ne živim pri starših in enostavno nimam energije iti ne k enim ne k drugim - se sedaj preveč dobro razumemo in nočem pokvariti tega. Pri njih bi res imeli ločeno gospodinjstvo in svoj vhod, ampak bi bili prikrašjani za čas - vožnja do službe bi potem trajala minimalno eno uro v vsako stran - se pravi skoraj 3 ure dnevno več brez otrok.
Sem sprožila to temo predvsem zato, da vidim, če ima še katera podobno situacijo.... Meni je zaenkrat lepo in se pač mal več stiskamo - bomo videli kako bo to spremenil nov član.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
29.1.2009 13:20:02   
PIRANJA
D0aisy

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
29.1.2009 13:21:17   
PIRANJA
otroci ne hrepenijo po materializmu zaradi prostorske stiske!!! Bog se usmili kje pa ti živiš! Vzgoja je tista ki k temu pripomore....

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
29.1.2009 13:27:08   
PIRANJA
Viledka samo nekaj ti bom povedala. Poznam primer, ko je družina živela v razkošni hiši in se je vsak skrival v svojem cimru. Rezultat; otroci težko navezujejo stike.
Poznam družino ki je z dvema otrokoma pa živela v veliko manjšem prostoru kot vi, pa so otroci zelo razgledani, veliko prijateljev in nobenih težav. Pri njih ( v manjšem stanovanju) je bilo vedno po par otrok tudi frocki ki so prihajali iz velikih hiš. Zakaj?  ker je pri njih bilo toplo. Upam, da si me razumela?? Odnosi so važni ljudje, odnosi in naš odnos do otrok!! Bližina pa lahko povezuje ali pa oddaljuje!

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
30.1.2009 7:14:41   
Zala1978
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

Viledka samo nekaj ti bom povedala. Poznam primer, ko je družina živela v razkošni hiši in se je vsak skrival v svojem cimru. Rezultat; otroci težko navezujejo stike.
Poznam družino ki je z dvema otrokoma pa živela v veliko manjšem prostoru kot vi, pa so otroci zelo razgledani, veliko prijateljev in nobenih težav. Pri njih ( v manjšem stanovanju) je bilo vedno po par otrok tudi frocki ki so prihajali iz velikih hiš. Zakaj?  ker je pri njih bilo toplo. Upam, da si me razumela?? Odnosi so važni ljudje, odnosi in naš odnos do otrok!! Bližina pa lahko povezuje ali pa oddaljuje!


user posted image user posted image user posted image   AMEN user posted image user posted image user posted image
pod to se pa podpišem, lep danuser posted image

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?