|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 16:57:32   
jasnika
Pozdravljeni,
bom raje vprašanje tukaj zastavila saj vas je tukaj največ,
zanima me nareč, možnost se imam zaposlit za 4 ure, in me zanima kako je z osnovnim zavarovanjem v tem primeru in koliko moram plačevati za 4 ure do polnega delovnega časa za delovno dobo in kako je z dopustom v tem primeru??

Hvala in lp

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 17:06:28   
zmajaz
Delovna doba ti teče polovična (če si ne doplačuješ), dopust ti pripada celi, stroški za malico in potni stroški celi, regres polovičen.

Polovični prispevki od minimalne plače znašajo 114 eur, če bi si želela doplačevati. Če želiš doplačevati od višje osnove, so pa seveda višji: naslednja stopnja je 164 eur, potem 246 itd.

Koliko sta pa stara tvoja otroka? Do 6. leta starosti mlajšega otroka ti lahko namreč v primeru, ko delaš polovičn del. čas, za drugo polovico plačuje prispevke (v višini od minimalne plače) CSD.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.12.2009 17:11:40 >

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 17:09:46   
jasnika
sin bo februarja star 3 leta, hči pa je že 8, ali mi lahko lepo prosim napišeš kaj več o tem kaj mi lahko plačuje csd in kje se lahko pozanimam to,

hvala lepa

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 17:15:56   
zmajaz
Torej še lahko cela 3 leta uveljavljaš to možnost - takoj ko boš imela pogodbo o zaposlitvi za krajši delovni čas, jo samo odnesi na CSD, skupaj z izpolnjeno TOLE vlogo. Dokler ne bo mlajši sin dopolnil 6 let, ti bo CSD doplačeval polovico prispevkov od minimalne plače in tekla ti bo polna delovna doba. Plačo boš pa seveda imela samo za tiste 4 ure, kolikor boš zaslužila pri delodajalcu - csd plačuje samo prispevke za pokojninsko in zdravstveno zavarovanje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.12.2009 17:18:39 >

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 17:17:07   
zmajaz
Drugače pa lahko več prebereš še TUKAJ (stran od CSD Šiška - vsebuje ogromno koristnih informacij)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 17:19:48   
jasnika
JUPIIIIIIIIIIIIIIII HVALA LEPA ZA INFO


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 17:20:36   
zmajaz
Ni za kaj user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 19:45:33   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Delovna doba ti teče polovična (če si ne doplačuješ), dopust ti pripada celi, stroški za malico in potni stroški celi, regres polovičen.

Polovični prispevki od minimalne plače znašajo 114 eur, če bi si želela doplačevati. Če želiš doplačevati od višje osnove, so pa seveda višji: naslednja stopnja je 164 eur, potem 246 itd.

Koliko sta pa stara tvoja otroka? Do 6. leta starosti mlajšega otroka ti lahko namreč v primeru, ko delaš polovičn del. čas, za drugo polovico plačuje prispevke (v višini od minimalne plače) CSD.



Ni res, regres ti pripada celi, če ti pa pripada celi dopust. Vem iz lastnih izkušenj, sem zaposlena za 4 ure, 4 ure mi plačuje csd, plača je za 4 ure, dopust je cel, regres tudi

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 20:07:07   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: enea
Ni res, regres ti pripada celi, če ti pa pripada celi dopust. Vem iz lastnih izkušenj, sem zaposlena za 4 ure, 4 ure mi plačuje csd, plača je za 4 ure, dopust je cel, regres tudi


Drži - v tem primeru ti pripada celi, če ti csd plačuje za 4 ure, ker so tu malo drugačno predpisi - v prvem postu sem pa jaz še pisala za "navaden" 4-urni delavnik, ki ni povezan s starševskim varstvom (tam se pa po zakunu izplačuje polovični regres), ker še nismo vedeli, da je pri njej možnost, da koristi to varianto s csd-jem.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.12.2009 20:08:54 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 20:11:13   
enea
Tudi to ne drži, jaz sem prej delala 5 in 6 urni delavnik, in si niti nisem plačevala ostalih ur in sem zmeraj dobila cel regres in dopust.user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 20:23:19   
zmajaz
Lahko da so ti ga dali - niso ti ga pa bili dolžni dati. To je bila ali radodarnost ali pa gola nevednost delodajalca. Zakon o delovnih razmerjih pravi namreč takole glede zaposlitve za krajši delovni čas:

64. člen
(4) Delavec ima pravico do letnega dopusta v minimalnem trajanju v skladu s 159. členom tega zakona, pravico do regresa za letni dopust pa sorazmerno delovnemu času, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, v skladu s petim odstavkom 131. člena tega zakona.

potem pa še takole:
66. člen
(1) Delavec, ki dela krajši delovni čas v skladu s predpisi o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, predpisi o zdravstvenem zavarovanju ali predpisi o starševskem dopustu, ima pravice iz socialnega zavarovanja, kot če bi delal polni delovni čas
 
TOREJ: če delaš polovični delovni čas na podlagi pravic iz starševskega varstva, dobiš celi regres, če pa ne, pa polovičnega - če delaš za 4 ure, čer delaš 5 ali 6 ur, pa pač sorazmerno več.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 20:27:28   
enea
Ne vem če so bili glih nevedni, ker javni sektor špara na vseh koncihuser posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4-URNI DELOVNIK
2.12.2009 20:31:48   
zmajaz
Še vedno lahko imajo računovodje, ki ne vedo vsega. user posted image

Evo - tule je še odgovor pravnice na to temo izpred samo nekaj mesecev: KLIK

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 6:05:26   
jasnika
sedaj pa mi še nekaj ni jasno, kaj lahko jaz pravzaprav dobim od csdja, plačilo za delovno dobo do polnega delovnega časa ali kaj???ali plačilo ostalih 4 ur do višine minimalne plače ali kaj ???

hvala

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 8:43:38   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

sedaj pa mi še nekaj ni jasno, kaj lahko jaz pravzaprav dobim od csdja, plačilo za delovno dobo do polnega delovnega časa ali kaj???ali plačilo ostalih 4 ur do višine minimalne plače ali kaj ???

hvala

Od CSD-ja ti osebno ne dobiš nič (keša). Ti pa plačajo prispevke za preostale 4 ure. Ampak, pazi, nič ti ne doplačajo oz. ne gre po navedenem zakonu, če te nekdo zaposli le za 4 ure! Mora te zaposliti za poln del. čas, potem pa z aneksom in na podlagi odločbe CSD določiti krajši delovnik.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 9:00:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

sedaj pa mi še nekaj ni jasno, kaj lahko jaz pravzaprav dobim od csdja, plačilo za delovno dobo do polnega delovnega časa ali kaj???ali plačilo ostalih 4 ur do višine minimalne plače ali kaj ???

hvala


Sem ti že zgoraj napisala, da ti dobiš samo plačo, ki jo zaslužiš v 4 urah pri delodajalcu, CSD pa plača samo prispevke za manjkajoče 4 ure, da ti teče polna delovna doba, kot bi delala 8 ur in ne 4.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 11:14:46   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

sedaj pa mi še nekaj ni jasno, kaj lahko jaz pravzaprav dobim od csdja, plačilo za delovno dobo do polnega delovnega časa ali kaj???ali plačilo ostalih 4 ur do višine minimalne plače ali kaj ???

hvala

Od CSD-ja ti osebno ne dobiš nič (keša). Ti pa plačajo prispevke za preostale 4 ure. Ampak, pazi, nič ti ne doplačajo oz. ne gre po navedenem zakonu, če te nekdo zaposli le za 4 ure! Mora te zaposliti za poln del. čas, potem pa z aneksom in na podlagi odločbe CSD določiti krajši delovnik.




Imam pogodbo za 4 ure, NE 8, in mi CSD ravno tako plačuje za 4 ure prispevkov

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 11:17:56   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: enea


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

sedaj pa mi še nekaj ni jasno, kaj lahko jaz pravzaprav dobim od csdja, plačilo za delovno dobo do polnega delovnega časa ali kaj???ali plačilo ostalih 4 ur do višine minimalne plače ali kaj ???

hvala

Od CSD-ja ti osebno ne dobiš nič (keša). Ti pa plačajo prispevke za preostale 4 ure. Ampak, pazi, nič ti ne doplačajo oz. ne gre po navedenem zakonu, če te nekdo zaposli le za 4 ure! Mora te zaposliti za poln del. čas, potem pa z aneksom in na podlagi odločbe CSD določiti krajši delovnik.




Imam pogodbo za 4 ure, NE 8, in mi CSD ravno tako plačuje za 4 ure prispevkov

No, zanimivo. Meni so to po drugi porodniški zavrnili, ker sem imela zaposlitev samo za 4 ure.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 11:42:16   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
No, zanimivo. Meni so to po drugi porodniški zavrnili, ker sem imela zaposlitev samo za 4 ure.


Ma to so ti smotani CSD-ji, ki si tolmačijo zakone vsak po svoje. user posted image  Recimo, da si ti že v osnovi iščeš zaposlitev za 4 ure, ker bi rad delal krajši delovni čas zaradi starševstva? Saj ni razlike med osebo, ki je  že v osnovi zaposlena za 4 ure in tisto, ki je bila prej za 8, pa so ji potem skrajšali na 4 zaradi starševstva - obema plačuje delodajalec polovico prispevkov. Ali pa recimo če imaš s.p. in si sam plačuješ za 4 ure, csd ti pa za druge 4 ure.

Če da ti delodajalec plačuje za najmanj 20 ur tedensko prispevke (ali si jih plačuješ sam iz naslova s.p.-ja), ti CSD mora priznati to pravico in ti plačevati za preostalih 20 ur tedensko, ker ti ta pravica pripada do 3. leta otrokove starosti oz. 6. leta starosti mlajšega otroka, če jih imaš več. Včasih je treba te CSD-je tudi malo sforsirati. Če bi mene zavrnili bi zagotovo vprašala za mnenje še kak drugi CSD, ali pa na ministrstvo - se ne bi kar tako pustila, ker te socialne delavke so ene malo samosvoje. Je bilo že kar nekaj primerov, ki so si morali prav izboriti svoje pravice na csd-ju tudi glede drugih zadev, ker so socialne delavke trdile, da nekaj ne gre skozi, potem so pa na koncu morale priznati svojo napako.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 3.12.2009 11:45:47 >

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 12:00:49   
zmajaz
Sem šla še 1x gledat zakon - prav nič ne piše, da bi morala biti pogodba za polni delovni čas in potem skrajšana na 4 ure - edini pogoj je, da krajši delovni čas obsega najmanj polovično delovno obveznost (torej najmanj 20 ur) in da delodajalec plačuje prispevke za ta krajši delovni čas.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 4-URNI DELOVNIK
3.12.2009 18:36:06   
jasnika
Hvala vsem

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?