|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 10:41:37   
živa
Pozdravljeni!

Ali se vsi 4-mesečniki tako močno slinijo kot moj mali - zamenjamo tudi po tri slinčke na dan (take prešite, torej iz dokaj debelega in kompaktnega blaga z več plastmi), ker so popolnoma premočeni - ali že dobiva zobe? Mi lahko priporočite kakšno tako grizalo, da bi ga lahko držal in dal v usta (trenutno imamo eno iz Chicca, ki je sestavljwen iz več manjših "vrečic" z vodo (povezanih v "zapestnico"), pa ga še ne stlači dobro v usta)?

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 10:46:35   
cukerček
Saj to ni nič nenavadnega. Moja nečakinja se tudi zelo slini že od nekje 4 meseca. Zdaj ima 8 mesecev in že 4 zobke. Tako da mislim, da je čisto mogoče, da tvojemu malemu že rastejo zobki.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 10:49:38   
Mala Vita
Moja punčka že nekje od 3.5 mesecev vse pogrize in tudi slini se dost. Zdaj je stara skoraj 8 mesecev in zobke še nimamo. Tudi nič ne kaže, da bi bil kmaluuser posted image . Res pa je, da se nekje od 6 meseca veliko manj slini, zdaj pri 8 pa zelo malo.

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 11:13:08   
arielca
Brina je stara dobrih 5 mesecev in se tudi že precej dolgo slini in si tlači rokice v usta. Zadnje čase bi vse pojedla user posted image . Spodaj pod dlesnijo se že vidita 2 zobka, ki pa nikakor nočeta pokukati ven.
Rada ima grizalo napolnjeno s tekočino, ki ga lahko dam v hladilnik (od Babylove iz DM), pa čisto navadno Lumpijevo ji je tudi všeč. S ključki in podobnimi stvarmi pa raje razbija in jih le 'po pomoti' da v usta. Sicer jo pa 1x na dan namažem z Gengigelom Baby.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Mala Vita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 12:30:43   
total
Mi smo stari 20 mesecev pa se še skoz slini ko vrag....

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 15:23:35   
Tadeja
Naša ima tudi 20 mesecev, pa moramo non stop menjavati slinčke. Usta ima polna zob, slina pa kar v potočku; sploh ko se kam zagleda npr. risanka.

Sem spraševala tudi že pediatra, pa je rekel, da je to čisto normalno in da se lahko slini tudi še do 3 leta starosti user posted image user posted image  , pač dokler ne bo pridobila reflesa za požiranje sline. 

Najbolj zoprno je, ko se lepo oblečemo v kiklco in kakšno lepo majčko, potem pa moramo dodati še slinček.....user posted image ... groza! Se tolažim, da če smo se mi navadili požirat, se bo pa še ta mala.

Tako, da nič se preveč sekirat, kakšno grizkalico mu dajte, pa bo.

_____________________________

Bila sem topel veter svetlozelenih poljan
in kot žrebe brez vajeti ujeto v sončen dan.
(Saša Vegri)

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 20:18:56   
irena111
mi pa se 3 mesece nismo stari pa se slinimo in hocemo roke pojest. zdaj je ze tudi moja roka zelo okusna. je pa problem ker se ne zna stvari v roki drzat tako da sploh ne vem kaj naj??

_____________________________


(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 22:17:42   
rija
Moj je vedno moker do popka, pa kaj čem.
Najboljše grizalo pa sta trenutno kazalec in sredinec....

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 22:46:25   
Bonnie_RR
Moj je star 3 mesece in pol in se že nekaj časa ful slini. Ok, v potoku mu slina ravno ne teče, mu pa vsake toliko začne bolj teči. Pa mehurčke zraven dela. Ne vem, če je to toliko povezano z zobki, po mojem je bolj s požiranjem sline.

Rokice so pa tudi najbolj zanimiva stvar. Odkar jih je odkril, se največkrat igra prav z njimi. Si jih pa bolj oblizuje kot kaj drugega...

Jaz sem mojemu za čikat kupila "utrjevalec za dlesni" v obliki medvedka, ki se ga lahko da tudi v hladilnik, pa mu še ni preveč zanimiv. Ga kar hitro spusti iz rok...


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 23:05:46   
Barči78
Moja punca najraje grize vlažilne robčke za po telesu in za ritko. Očitno ji paše, ker so hladni. Jih mormo kar fino skrivat pred njo, drugače me mami veliiik dela.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
26.5.2006 23:13:33   
Jasna_B
Naš je star 4 mesece, pa se že dober mesec slini, pa roke "požira". Zadnje čase pa tlači v usta vse kar uspe zagrabiti, pa jamra vedno več, tako da mislim da bojo zobki. Zna pa tudi balončke delat med slinjenjem pa "grgramo" tudi.user posted image  

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4-mesečnik, slinjenje in grizalo
27.5.2006 21:13:21   
jupiter
user posted image


< Sporočilo je popravil jupiter -- 27.5.2006 21:14:29 >

(odgovor članu Tadeja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?