|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-urni delavnik - vaše izkušnje!
23.1.2009 18:30:48   
MIAAA30
pozdravljene,

čedalje bolj se mi dopade misel, da bi po porodniški delala polovični delovni čas, tako bi bila več z otrokoma in tudi finančno se nam bi izšlo-bi malo bolj šparali pa bi bilo.

zanima me tiste ki delate skrajšan delavnik, 4 ali 5 ur kako ste zadovoljne, koliko to pomeni za vašo družino, kako se počutite, kako je to sprejel delodajalec ali so kakšne težave v službi zaradi tega.

že vnaprej se vam lepo zahvaljujem za odgovor in lp vsem user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
23.1.2009 20:40:21   
Anonimen
Men se porodniška konča 5.5.2009 in bom šla delat po 4 ure.En mesec prej moram na firmo poslat prošnjo,da mi oni potem spremenijo pogodbo.
Čeprav me misel,da bom kmalu šla delat kr malo pikne,se pa po drugi strani tolažim,da bom delala samo 4 ure.
Meni se zdi to super,zato,ker gre sin v 4 razred in se začnejo ocene,mala pupika bo pa še tako majhna,da me bo bolj rabila,kot pa jaz tisti denar,ki bi ga pač več zaslužla.
Sej v službi niso kej preveč zagreti za to,ampak kaj jih šiša,bojo že.

(odgovor članu MIAAA30)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
23.1.2009 20:58:40   
Gabrielka
Sama že eno leto delam 5 ur na dan in sem zelo zadovoljna. Naše življenje z majhnim otrokom je dosti bolj enostavno, polno in najbrž tudi srečno.
V službi naredim veliko (ker hitro delam), tako da nikakor ne bi mogla reči, da se v petih urah ne da nič narest. Po moje naredim približno enako kot bi v osmih.
Vsekakor se splača delati manj ur. (Čeprav potem nimaš vsako leto novega mobitel, ampak veselje in nenaspidiranost cele družine - ker pač ni mama ful obremenjena, to odtehta.)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
23.1.2009 21:06:16   
Žabika
Tudi jaz sem delala pol leta po 5 ur. Predvsem zato, ker sem želela, da moja pikice ne gre z 11imi meseci v vrtec. Sem pa imela srečo, ker sem delala od 7-12, pikica pa je cca do 9h spala, tako da je bila varuška res samo malo za poflikat. Popoldnevi so bili pa doooolgi in polni dogodivščin. Lepo je bilo.

Je pa odvisno kaj delaš. Jaz v službi nisem bila zadovoljna, ker delam v zdravstvu in sem se počutila tam neuporabna, ker se je veliko stvari zgodilo po 12 uri in posledično sem bila zjutraj slabo informirana.

Tako da, ni pomemben samo denar, ampak vse skupaj; tako družinsko kot "poslovno" življenje. Moje mnenje pač.

(odgovor članu Gabrielka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
23.1.2009 23:06:13   
Eillish
Že dve leti delam po 4 ure, sicer vsaj enkrat tedensko potegnem za kakšno uro, a mi je vseeno bolje, kot da bi hodila pozno domov. Denarja je res manj, a ga pač manj zapraviš. Meni je tak način zaposlitve super, če imaš majhne otroke.

(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
27.1.2009 9:59:40   
marty5
Jaz sem tudi delala krajši delovni čas, sicer 6 oz. 7 ur in je super. Se tista ena ali dve uri še kako poznata - manj je hitenja in stresa zjutraj, popoldne pa imaš še kaj od dneva za sprehode, igrišče,....
Tudi po tej porodniški bom zgodbo ponovila. V službi najbrž ne skačejo od veselja, ampak družina je na prvem mestu. Se potrduim in dam vse od sebe v tistih urah, včasih se seveda tudi prilagodim.

Otroci so otroci tako kratek čas, da se mi zdi res škoda ne izkoristit možnosti, kolikor pač finančno gre.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Eillish)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
27.1.2009 11:58:12   
karmy85
Mene pa zanima,če katera dela v samopostrežni trgovini 4-urni delavnik?

Meni je 26.11.2008 potekla porodniška in nismo dobili v vrtca,zdaj smo pa v kratkem izvedeli,da smo sprejeti,ampak še ni 100%,ker mora občina potrdit.
Iščem pa službo,po poklicu prodajalec in me skrbi,da ne bi mogla delat po 4,5ur?user posted image

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
31.1.2009 8:40:06   
punci
po mojem pa to ne bi bilo tako težko, vendar bi lažje dobila v kakšni večji trgovini, kjer jih je veliko zaposlenih. V kakšni manjši kjer so maksimalno trije bi bilo verjetno težje izvedljivo. Čeprav na žalost, danes vse več delodajalcev raje vzame študente za 4 ure na dan, ker jim ne rabijo plačevat nobenih prispevkovuser posted image

(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
31.1.2009 19:11:58   
RMRM
Ker imam tudi sama namen koristiti to "ugodnost" me zanima, kako je z letnim dopustom in regresom. Ali ti pripada v celoti, ali samo polovično, v kolikor se odločiš za 4 urni delavnik.

(odgovor članu punci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
31.1.2009 19:12:21   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: RMRM

Ker imam tudi sama namen koristiti to "ugodnost" me zanima, kako je z letnim dopustom in regresom. Ali ti pripada v celoti, ali samo polovično, v kolikor se odločiš za 4 urni delavnik.
Polno.

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4-urni delavnik - vaše izkušnje!
13.2.2009 21:26:01   
24julij
a je mogoce katera ki dela u zdravstvu oziroma bolnici,pa da koristi krajsi delavni cas?kako je pol s turnusom?

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?