|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 20:42:15   
Anonimen



40 DNI BREZ ALKOHOLA

 


40 DNI BREZ ALKOHOLA je pobuda in je znak solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi bolezni, ki so posledica uživanja alkohola, nesreč na cestah in nasilja v družini .

Namen pobude je aktivirati širšo javnost k razmišljanju o posledicah pretiranega uživanja alkohola in opozoriti na kulturo pitja alkohola v slovenski družbi.
"40 dni brez alkohola" je pobuda Slovenske karitas in poteka v postnem času. V akciji sodeluje Slovenska karitas, Zavod Med.Over.Net in Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Republike Slovenije.

Nekaj podatkov o alkoholu ...
Strokovnjaki ocenjujejo, da je v Sloveniji vsaj 170.000 oseb, ki so zasvojene z alkoholom. Iz tega podatka sledi, da zaradi alkohola "trpi" vsaka četrta družina.
Najbolj ranljiva skupina za začetek odvisnosti so osebe med 25 in 35 letom. Praviloma se resne težave pokažejo šele čez nekaj let.
Najhujše posledice

so nasilje nad partnerjem in otroci, razbitje družine, nezmožnost za delo in duševna ranjenost otrok. Druge še bolj vidne posledice se kažejo na cestah, na katerih je po navedbi Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu v zadnjih petnajstih letih umrlo 1777 ljudi in bilo povzročeno za 240 milijard tolarjev družbene škode. Kar vsako tretjo nesrečo s smrtnim izidom je povzročil voznik pod vplivom alkohola. Po navedbah Inštituta za varovanje zdravja je bilo v letu 2003 zaradi zastrupitev z alkoholom in alkoholu pripisljivih bolezni 3.995 primerov hospitalizacij, kar je povzročilo 1.980 začasnih odsotnosti z dela. Vsaka taka odsotnost je v povprečju trajala 43 delovnih dni. Skupaj je zaradi bolezni, ki so posledica prekomernega pitja alkohola, v tem letu umrlo 608 oseb. Najpogostejša vzroka smrti sta alkoholna ciroza jeter ter samomori.


Zakaj in kako lahko sodelujete v akciji? ...
Simbol pobude "40 dni brez alkohola" je spomladanski zvonček, ki predstavlja pomlad in novo življenje. Je tudi opomin, ki kliče in opozarja na mnoge, ki trpijo zaradi posledic pretiranega uživanja alkohola.
Vsaka naša odločitev za tovrsten post in priključitev akciji lahko predstavlja en zvonček.
Prvi in najpomembnejši korak je osebna odločitev. Vsak izmed nas se lahko odloči in se v času trajanja akcije, to je 40 dni, odpove alkoholu. V akciji lahko sodelujete kot družina, skupina sodelavcev, članov društva, kluba ...
Svojo odločitev lahko podkrepite s pozivom znancem ali prijateljem, da se pridružijo akciji ali natisnete in izobestite plakat (najdete ga v prilogi), ki bo ljudi v vaši bližini opozoril na pobudo in problem alkoholizma.


Želimo si, da bo vsako leto bilo pridruženih več zvončkov, ki bodo mnogim prinesli upanje! Pridužite se tudi vi! Seveda lahko svoje dni brez alkohola začnete kadarkoli med potekom akcije.
Več informacij najdete v prilogi in na elektronskem naslovu:
zavod@over.net, 01/520 50 50 (Andreja Verovšek)


 




  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 20:44:08   
ZARA



Jst mam ta "rekord" že potolčen. user posted image




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 20:46:59   
Gina
Jap, jaz tudi. A greva še enkrat, Zara? Še do konc lajfa, če je treba, če bi zato vsaj eden nehal pit.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 20:50:34   
ZARA
Z lahkoto... še v naslednje življenje, če hočeš !

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 21:01:16   
dulcinea
Se takoj podpišem. Alkohola ne pijem že dalj časa. Mi pač ne paše. Smo ga pa v študentskih letih dost čez dal.

Sicer pa se je težko odpovedati temu sranju. Poznam človeka, ki je odvisen od njega in noče priznati.

Lp, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 21:39:30   
Dejča
Kein problem, sploh ne pijem.
Pijača je problem št. 1 v SLO, ne pa trava. Pa ne misliti, da travo pa odobravam, toda pijačo vsi tolerirajo. Sprejmejo en zakon, ki ga nihče ne upošteva. Starši pa otroke (ne najstnike, ampak že otroke) še spodbujajo: "Daj, spi malo šampanjčka, ko imaš rojstni dan, ali se teta ženi ali je novo leto ipd.!" Pol se pa čudijo in zgražajo, ko pridejo pri 15 pijani domov. Jaz se ne bi.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 22:07:02   
tanaja*
Jst tud ne pijemuser posted image

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
1.3.2006 22:24:23   
KRISS
Se tudi jaz takoj podpišem pod tole. Samo kaj ko tega ne vidijo na žalost tisti ki alkoholu slepo verjamejo in pretiravajo še naprej.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
2.3.2006 7:00:47   
Teni_



Tudi jaz načeloma ne pijem, razen za novo leto sem mlo vina  spila. Lahko potrdijo štajerke - na naših čagah nikoli ne pijem alkohola. Sploh zaradi tega, ker sem z avtom, pa tudi drugače mi nič ne paše. Je bilo preveč v dijaških letih.user posted image



(odgovor članu KRISS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
2.3.2006 7:36:56   
dory
alkohol....kwa j ze to??user posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
2.3.2006 8:42:31   
lelaval
Tudi jaz alkohola ne pijem vsakodnevno in v velikih količinah, se pa kozarčku dobrega vina ne odpovem na RD ali podobnem slavljenju.
Tako, da se pridružujem ostalim, ki so že postavile rekord. user posted image

Sicer pa, kako pa bi zgledala kot mama 3 otrok, ki ni nikoli trezna? user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
2.3.2006 9:11:15   
daddy
tudi jaz imam 40 dni brez alkohola že za sabo, post imam pa po potrebi ( mi telo samo pove, kdaj in kako dolgo ). tk da, thanks. je pa za pozdravit vsaka taka pobuda, čeprav dvomim, da zaleže pri tistih, ki redno vsakodnevno podpirajo šanke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
2.3.2006 9:29:23   
Anonimen
Ne pijem,ne maram,ne prenesem alkohola.
Ne prenesm niti tistih,ki se zapijajo.Imam soseda,ki je uničil celo družino
zaradi pitja.Oziroma v moji šurši okolici jih je veliko,ki se klanjajo alkoholni
omami in kar hudo je gledat,kako družine propadajo.user posted image

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 40 dni brez alkohola-začnite danes!
2.3.2006 11:01:28   
Nasy
jaz tudi ne prenašam alkohola..in poznam nekoga, ki ne prizna, da je odvisen od njega..na žalost se to ugutovila po 4 letihuser posted image
nikoli nisem razumela tistih, ki se nalivajo samo zato, da se pokažejouser posted image ma da se nalijem, pol kozlam in sem še drugi dan ko cunjauser posted image je v tem užitekuser posted image ne, hvala


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?