|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 otroci ali več
1.10.2007 22:15:43   
j6
Živjo, jaz imam 3 otroke in vsi trije so mlajši od 6 let. zdaj sem  noseča s četrtim.   Rada bi če se mi javi kaka mamica, ki ima že štiri malhne otroke, kako finančno peljete,  kaksen urnik imate, da ni nihče od otrok prikrajšan za mamico,... hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 otroci ali več
1.10.2007 22:24:55   
*maja
Pri nas je najstarejša stara dobrih 6 let, naš četrti user posted image  pa slabe 3 mesece, in nam gre čisto v redu ni nobenih večjih problemov. Tudi časa za vse je dovolj, je pa res da ne hodim v službo ampak sem kar lepo doma. Starejša je že v šoli, mlajša dva pa hodita vrtec, tako da uspem dopoldan naresti vse kar je potrebno, popoldan pa je namenjen našim otrokom.
Skratka mi se imamo super in ne zamenjam za nič na svetu za manjšo družino.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 otroci ali več
2.10.2007 11:28:46   
tajtaja
Pri nas jih imamo pet.
Najstarejša je gimnazijka, potem enajst, pet in pol (v vrtcu) in dvojčka 18 mesecev.
Dopoldan sem z dvojčkoma sama, skuham, kaj postorim ko spita. Popoldne pa je bolj napeto, ker so se z začetkom šole začele tudi druge dejavnosti, tako da sem dosti v avtu. Običajno imam ta mala dva zraven, ker se rada vozita. Če smo zunaj, se itak vsi skupaj igramo (no, ta velika ne edino včasih ju pelje z vozičkom, da v miru spijem kavo).
Če katerega kje čakam, npr. trening ali glasbena, grem z drugimi tačas na sladoled ali kaj kupit, na sprehod.
Zvečer ob osmih gresta ta mala spat, takrat pride bolj na vrsto za cartanje tretji in tudi druga po vrsti. Pa potem še kakšen pogovor z najstarejšo ...
To je napisano bolj približno, ker se od dneva do dneva razlikuje, vsi se nekako vključujejo. En pride zravne, kaj pove, druga dva gresta v sobo, spet pride prvi, pokaže kaj je naredil...
Je pa res, da se včasih skregajo, keri bo govoril, ker namreč vsi zelo radi govorijo. In potem probajo en drugega utišati, rekoč, jaz sem prvi začel....
Pestro, zanimivo in zelo zelo prijetno.

Se mi pa v januarju izteče porodniški dopust, takrat pa.....bomo videli!user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 otroci ali več
2.10.2007 11:31:20   
tajtaja
Aja, da se ne boste vprašali, kje je v tej zgodbi oči.
Večino časa nekaj brusi, barva, kita, planira zemljo...user posted image , ker že štejemo dneve do vselitve v našo novo hiško.
V glavnem je tudi zelo priden.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 otroci ali več
2.10.2007 12:12:21   
BLAŽIKA
Občudujem vas RES občudujem vse, ki imaste tri otroke kaj šele štiri.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sicer pa pravijo, da je z tremi oz. štirimi lažje kot z enim. A je to res? Jaz imam doma eno pupo 2 leti in 8m, pa je pravi mali živec.


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 otroci ali več
2.10.2007 21:05:26   
purple
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

Občudujem vas RES občudujem vse, ki imaste tri otroke kaj šele štiri.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sicer pa pravijo, da je z tremi oz. štirimi lažje kot z enim. A je to res? Jaz imam doma eno pupo 2 leti in 8m, pa je pravi mali živec.



Včasih je lažje, saj se znajo zaposliti med seboj, si med seboj znajo pomagati- tudi kar se nalog tiče. Kar pa se dela tiče- tega pa je malo več, saj veš več likanja, večji " piskri" na štedilniku, več posode.... user posted image  Sam ni dobene panike. Vse gre, važna je samo organizacija in določiti si je treba prioriteto.Naša prioriteta so šola, glasbena, igra, pogovor.....vse ostalo se naredi sproti.user posted image Najbolj važno pa nam je- da smo srečni, da se imamo radi med seboj in da znamo uživati drug z drugim.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 otroci ali več
3.10.2007 13:26:14   
j6
Si rekla da si kar doma, jaz bi takoj ostala, vendar  ima mož okol i800€ plače in me malo skrbi. Vem da se otoški dodatek  tudi poviša,  vendar ne vem če  bi nam uspelo, pa tudi punci 5let in 4 hodita v glasbeno šolo , mislim da bodo stroški verjetno višji. Kakšen nasvet?Kdaj pa  grejo malčki spat, kako zaspijo, pravljica..., crkljanje, ali pa je vsak večer borba?Imate kakšen urnik, ze zdaj imam kda občutek ,da bi lahko bila skom malo več časa pa ne uspem, ko pa bo še dojenček... No saj vem, vse je stvar organizacije  in pa čim manj kompliciranja.Oprosti če sem malo  preveč sitna, vendar mi je vsak nasvet  dragocen, sicer pa bomo videli ko se bo otrok rodil. Kakšne so ugodnosti, če mamica ostandoma.? Hvala.user posted image


(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 otroci ali več
3.10.2007 17:50:02   
P I N K
Tudi mi smo velika družina,
po četrtem otroku sem ostala doma, občasno delam honorarno, pri večjih izdatkih za dodaten zaslužek skrbi mož.
Če boš ostala doma imaš pravico, da na csd-ju uveljavljaš, da ti teče pokojninska doba, ki je minimalna. Jaz tega ne koristim.
Organizacija domačih aktivnosti poteka po urniku, predvsem glede popoldanskih  aktivnosti, prevoza. Pri tem imam to ugodnost, da mi pri prevozu in varstvu pomagata starša.
Ta bonus koristim v času bolezni, med honorarnim delom ali takrat, ko bi si rada vzela čas sama zase. Za to zadnje si vzamem najmanj časa, čeprav mi hobiji in kakšna kavica tudi pomagajo črpati energijo za naprej.
Kaj pa vem, meni se celotna organizacija velike družine ne zdi komplicirana, kot sem omenila, pomaga če imaš stare starše, je malo bolj komot, ampak tudi sicer gre brez večjih pretresov.
Bomo še kakšno rekle v zasebnih sporočilih, prav?

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 otroci ali več
5.10.2007 20:11:31   
tajtaja
Me zanima, če ni skrivnost-zakaj pa ne koristiš tega od CSD-ja, za plačilo pok. dobe?
Pa kakšno službo si imela, da si imela jajca jo pustit?
Jaz imam namreč dokaj dobro plačo, okrog 1300 €.pa si nekak ne upam pustit službe, saj bi mi ta denar zelo manjkal, otroški pa se mi bistveno ne bi povečal, za en razred.

Ne vem, za kakšno delo bi se lahko kje potegovala-honorarno namreč, se mi zdi da v našem koncu ni nikjer nič pametnega, se pravi z pametnim plačilom.
No, se mi zdi, da sem kar zajec, kar se tega tiče...user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu P I N K)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 otroci ali več
7.10.2007 20:28:49   
Moyca_
bog vam žegneuser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 otroci ali več
7.10.2007 20:49:05   
Dadi
Ker sama izhajam iz večje družine (7 otrok) sem si vedno želela večje družine-vsaj nikoli nam ni bilo dolgčas... Zdaj si nekako želim vsaj 4 otročke,..no polovica je že za nami...user posted image  , ko bo hiška postavljena, pa upava še na drugo polovicouser posted image ...če bo kakšen več pa nič ne de...Vse sprejmemo.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?