|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 urni delovnik
18.2.2008 11:25:02   
sončnica24
Ok nisem čisto ziher če tema spada sem tako da če ne potem me prosim prestavite.

Zanima me naslednje:
  • če delaš 4 uri, potem se ti tudi leta štejejo polovično, ker za pokojninski sklad vem da ti gre polovica, ostalo pa si lahko verjetno doplačaš ne?
  • obvezno zdravstveno zavarovanje teče normalno ne? Si zavarovan?
  • malica, da ali ne?
  • prevoz, da ali ne?
  • pa še kakšne prednosti in slabosti 4 urnega delovnika?
Upam da nisem preveč zakomplicirala bom pa vsake informacije vesela.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 11:27:10   
Anonimen
Malica in prevoz ti pripadata kot bi delala 8 ur, enako regres.

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 11:32:44   
Anonimen
Delavna doba teče normalno,ne polovično.Ampak zelo malo žensk ve,da je treba jit po končanem skrajšenem delavniku z listop iz socijalne in delavno knjižico na pokojninskega,kjer ti v knjižico vpišejo celoten delavnik.
Malica,regres,dopust-to je tudi vse normalno.
Prednosti-več si lahko z otročkom,pa po neprespani noči lažje oddelaš 4 ure kot 8user posted image
Slabosti-malo manjša plača (ne pol manj) ampak drugo leto so zato večji dokladi  in še dodatni procenti,ker otrok ni v vrtcu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 11:50:42   
sončnica24
No otrok še nimam, delamo na tem enkrat že nekaj bo, samo se mi ponuja oz. bom verjetno dobla službo če ne 8 ur pa baje 4.

Plača ni pol manj? No to pa je lepa novicauser posted image , koliko pa je tako približno v procentih.

Za malco pa prevoz pa je super.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 12:34:13   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Delavna doba teče normalno,ne polovično.Ampak zelo malo žensk ve,da je treba jit po končanem skrajšenem delavniku z listop iz socijalne in delavno knjižico na pokojninskega,kjer ti v knjižico vpišejo celoten delavnik.


No vidiš, tega pa tud jaz nisem vedela, pa se mi ravno čez en teden izteče skrajšan delovni čas. Hvala za informacijo!

sončnica24, izplačilo ne pride pol manjše, ker imaš še vedno polno malico in prevoz, drugače pa čist odvisno od pogodbe, ki jo podpišeš.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 12:56:01   
vesna.com
Sori sam to je pa neumnost da delovna doba normalno teče.Za 20 ur na teden ti v delavno knjigo vpišejo po enem letu 6mesecev delovne dobe.Zaposlitev pa traja celo leto, delovna doba ni prekinjena zato.Delovno dobo maš polno če si jo doplačuješ,pa nič drgač.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 13:00:41   
sončnica24
Kolikšno pa je potem doplačilo delovne dobe? Če ne teče polna, sicer ko bom enkrt tako daleč se bom že pozanimala samo zdaj toliko informativno da vem.

Aja pa še to če greš v porodniško kako pa je potem?

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 13:05:06   
Anonimen
Pri polovičnem delovnem času ti zdravstveno zavarovanje teče normalno (si obvezno zavarovana, dodatno zavarovanje si pa plačuješ sama, če nimaš kolektivnega preko delodajalca), pripada ti polni znesek za plačilo malice (če je nimaš organizirane v službi, na delodajalčeve stroške), plačilo prevoza je odvisno od delodajalca, dobiš pa zagotovo najmanj 60% najcenejšega javnega prevoza (kar je ponavadi karta za avtobus ali vlak), pripada ti polovičen dopust in, ker je izplačilo regresa vezano na letni dopust, je tudi regres polovičen. Razporeditev delovnega časa (ure v dnevnih) je pa odvisna od zahtev oz. dogovora z delodajalcem.

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 13:16:36   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Pri polovičnem delovnem času ti zdravstveno zavarovanje teče normalno (si obvezno zavarovana, dodatno zavarovanje si pa plačuješ sama, če nimaš kolektivnega preko delodajalca), pripada ti polni znesek za plačilo malice (če je nimaš organizirane v službi, na delodajalčeve stroške), plačilo prevoza je odvisno od delodajalca, dobiš pa zagotovo najmanj 60% najcenejšega javnega prevoza (kar je ponavadi karta za avtobus ali vlak), pripada ti polovičen dopust in, ker je izplačilo regresa vezano na letni dopust, je tudi regres polovičen. Razporeditev delovnega časa (ure v dnevnih) je pa odvisna od zahtev oz. dogovora z delodajalcem.


Tole pa ne bo res. Sem bila dve leti zaposlena za 4 ure in ti pripada cel dopust, saj se vendar šteje v dnevih ne v urah, in posledično tudi regres, preverjeno.
Se pravi če imaš 25 dni dopusta, je to pač 25 dni dopusta = 25 x 4 ure enako kot 25 x 8 ur.

Je pa res da delovna doba teče samo polovično, žal. Karkoli drugače bi bilo pa zelo nepošteno!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 13:48:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec
25 x 4 ure enako kot 25 x 8 ur.

Khm... a ja? user posted image

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 13:50:42   
lukec
No, matematično neuser posted image , ampak pri koriščenju dopusta pa definitivno!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 13:53:02   
Anonimen
Hja, no... jaz vem za popolnoma zakonito pogodbo o zaposlitvi (od moje sodelavke) - zaposlena za polovični delovni čas, pripada pa ji polovični dopust in polovični regres. Pogodba je bila sestavljena pri odvetniku (ki menda ne bo pljuval v lastno skledo - moj direktor bi se lahko izgovarjal na to, saj on ni pravnik, zato je pa plačal odvetnika).

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 14:03:50   
lukec
Tole je iz zakona o delovnih razmerjih:

(1) Pogodba o zaposlitvi se lahko sklene tudi za delovni čas, krajši od polnega delovnega časa.
   (2) Za krajši delovni čas se šteje čas, ki je krajši od polnega delovnega časa, ki velja pri delodajalcu.
   (3) Delavec, ki je sklenil pogodbo o zaposlitvi za krajši delovni čas, ima pogodbene in druge pravice in obveznosti iz delovnega razmerja kot delavec, ki dela polni delovni čas in jih uveljavlja sorazmerno času, za katerega je sklenil delovno razmerje, razen tistih, za katere zakon določa drugače.
   (4) Delavec ima pravico do letnega dopusta v minimalnem trajanju v skladu s 159. členom tega zakona...


In še 159. člen:
(1) Delavec ima pravico do letnega dopusta v posameznem koledarskem letu, ki ne more biti krajši kot štiri tedne, ne glede na to, ali dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega. Minimalno število dni letnega dopusta delavca je odvisno od razporeditve delovnih dni v tednu za posameznega delavca...


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 14:07:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec
(1) Delavec ima pravico do letnega dopusta v posameznem koledarskem letu, ki ne more biti krajši kot štiri tedne, ne glede na to, ali dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega. Minimalno število dni letnega dopusta delavca je odvisno od razporeditve delovnih dni v tednu za posameznega delavca...

Kar naj bi pomenilo...?  

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 14:14:55   
lukec
Da se minimalno število dni dopusta najbrž poveča, če delavec dela šest dni v tednu ali če dela po brigadnem sistemu in podobno. To nima veze s skrajšanim delovnim časom.

V glavnem manj kot 4 tedne dopusta ne more imeti nihče (po zakonu), ne glede na to, za koliko ur je zaposlen.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 14:17:52   
Anonimen
A pa si ti tole iz ta novega zakona (sprejetaga 1.1.'08) kopirala?

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 14:29:36   
lukec
Zaenkrat velja še zakon, ki ga je 2002 podpisal g. Kučan in je začel veljati 2003, res so bile sprejete določene spremembe in doplonitve, vendar ne v zvezi s tem o čemer teče beseda. Novega zakona o delo. razmerjih pa še nimamo.
Dejmo počakat, sej se bo še kakšna pravnica oglasila in razložila stvar, ker iz izkušenj vem, da si pri nas tako ali tako zakone razlaga vsak sam, kakor mu pač najbolj paše.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 14:33:20   
Anonimen
V veljavi spremembe in dopolnitve Zakona o delovnih razmerjih

28.11.2007 je začel veljati Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o delovnih razmerjih (ZDR-A). Seznanjamo vas z nekaterimi najpomembnejšimi novostmi:

Možnost zaposlovanja za določeno vrsto dela: ker se pogodba o zaposlitvi ne sklepa več nujno za določeno delovno mesto, pač lahko tudi za vrsto dela (npr. tajniška opravila), naj bi to prineslo večje možnosti za premeščanje delavcev znotraj delodajalca.

Na novo je opredeljena prepoved diskriminacije ter prepoved spolnega in drugega nadlegovanja ter trpinčenja na delovnem mestu.

Nova možnost sklenitve pogodbe o zaposlitvi za določen čas: s kandidatom, ki ne izpolnjuje pogojev za opravljanje dela; najdlje za eno leto.

Skrajšanje in poenotenje rokov za odpoved: skrajni rok je 120 dni in je enak ne glede na to, ali delodajalec odpoveduje pogodbo iz poslovnega razloga ali iz razloga nesposobnosti. Pri krivdnih razlogih na strani delavca je odpovedni rok 1 mesec.

Sorazmeren regres za delavca, ki dela s krajšim delovnim časom; razen če dela krajši delovni čas v skladu s predpisi o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, predpisi o zdravstvenem zavarovanju ali predpisi o starševskem dopustu.

Odprava delovne knjižice:
s 1.1.2009.

Kaj pa je potem to?

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 14:40:20   
Anonimen
Direktno kopirano iz novega zakona oz. iz sprememb starega...

56. člen
V 131. členu se v četrtem odstavku besedilo »pravico le do sorazmernega dela letnega dopusta« nadomesti z besedilom »pravico do izrabe le sorazmernega dela letnega dopusta«.
   Doda se nov peti odstavek, ki se glasi:
   »(5) V primeru, da ima delavec sklenjeno pogodbo o zaposlitvi s krajšim delovnim časom, ima pravico do regresa sorazmerno delovnemu času, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, razen v primerih, ko delavec dela krajši delovni čas v skladu s 66. členom tega zakona.«.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4 urni delovnik
18.2.2008 15:17:41   
lukec
O.K, ampak to je še vedno samo regres in ne dopust. Za dopust še vedno velja kot sem rekla na začetku.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 0:13:32   
Anonimen
Izplačilo regresa je bilo od nekdaj (nisem zasledila, da bi spremenili) vezano na letni dopust. In če je regres razpolovljen (očitno po novem), potem bi znal biti tudi letni dopust (pri polovičnem delovnem času). Drugače pa res ni nobene logike. No, pa saj to ne bi bil prvi nelogičen zakon.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 18:55:02   
didikaa
regres ti v celoti pripada če si neprekinjeno zaposlen pri istem delodajalcu 6 mesecev...polovični delovni čas je plača polovico manjša.. torej če bi delala 40 ur tedensko je tvoja plača 538, 53 eura medtem ko pa če delaš 20 ur tedensko je tvoja plača 269,26 eura - govorim o minimalni plači vse kar ti da delodajalec več je njegova dobra volja.. enako je pri regresu...minimalnega more izplačat. malica se obračuna za vsake dopolnjene 4 ure prav tako ti more zagotovit prevoz v obe smeri kajti pelat se morš ne glede na to če se pelješ za 8 ur delat ali za 4 ure... je pa res da če se z delodajalcem zmeniš in delaš npr. vsak drugi dan 8 ur ti pripada prevoza za vsak drugi dan in prav tako malica...

lep pozdrav...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 18:59:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: didikaa
regres ti v celoti pripada če si neprekinjeno zaposlen pri istem delodajalcu 6 mesecev

Regres ti na splošno pripada po 6-ih mesecih zaposlitve - kakor dopust. Ampak ker ti po zakonu pripada na polovični delovni čas tudi polovični dopust, torej dobiš polovični regres (kar je za delavca, zaposlenega za polovični delovni čas, njegova celota).

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:05:41   
didikaa
plačilo prevoza je odvisno od delodajalca, dobiš pa zagotovo najmanj 60% najcenejšega javnega prevoza (kar je ponavadi karta za avtobus ali vlak),


plačilo prevoza ni odvisno od delodajalca... delodajalec ti more zagotovit povrnjeno avtobusno ali železniško karto za cel mesec ( tega se največ poslužujejo ker je ceneje ) zaradi česar moreš prinesti potrdilo o višini avtobusne karte ( vlak.. )

je pa dost boljše če se zmeniš da ti dajo potne stroške po povprečni celi bencina.. naj powem iz lastne izkušnje... zaposlena sem pri d.o.o. ( računovodski servis ) in si potne stroške obračunavam takole:

od službe sem oddaljena 7 km  to pomeni da se tja in nazaj peljem 7 km kar je skupaj 14 km dnevno in si obračunavam po 0,31 eura kar je povprečna cena bencina v lanskem letu...torej 14 km x 0,31 eur = 4,34 eur dnevno, če pa bi si obračunavala potne stroške po višini avtobusne karte bi bilo pa takole 1,30 eura stane avtobus v eno smer od doma do službe, torej 2,60 dnevno bi potem mela prevoza.....



_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:10:30   
didikaa
plemenita.. zelo pomembno je da se pravilno izražaš kajti kaj kmalu lahko pride do napačnega razumevanja...regres ti pripada če si neprekin jeno zaposlen pri istem delodajalcu. hm... tega se delodajalci praviloma ne poslužujejo da izplačujejo polovični regres kajti regres je dosti cenejši za delodajalca plus tega mu gre v strošek... imaš pa prav da je zakonsko določeno da za polovični delovni čas ti mora obvezno izplačat polovični regres...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?