|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:00:51   
natasaxy
Mogoče katera ve, kaj se kaj dogaja zdej okoli tega zakona. Namreč rečeno je, da bo za vse otroke, ki bodo 01.01.2010 dopolnili 5 let (tisti, ki imamo enega otroka vključenega v vrtec) dobili 50% znižanje vrtca. Naš bo v letu 2010 - avgust dopolnil 5 let. To pomeni, da bomo upravičeni v naslednjem letu do 50% plačila.

NO ME PRAV ZANIMA ČE SE BODO TEGA ZAKONA DRŽALI. KAJ VE MENITE?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:03:36   
ledenaa
dvomim da bo.
Mogoče to za tiste,ki veliko vrtca plačujete user posted image
kaj pa tisti ki plačujejo 30 e vrtca,dvomim da bi potem samo 15 e

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:04:52   
oka
Prvič slišim za tole. Pa saj že tako ali tako ne plačujemo polne cene, da bi pa zdaj še na to dobili 50% znižanja? To se mi pa zdi neizvedljivo (če sem prav razumela). Naj raje poskrbijo, da bo dovolj prostih mest v vrtcih ne pa da prihajajo ven s takimi predlogi.

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:11:20   
natasaxy
To je bilo obljubljeno. Meni se pa ne zdi po eni strani pravično, da imajo nekateri dva otroka v vrtcu, plačujejo za enega. Jaz imam pa enega, pa enako plačujem. Res pa je, da je zaradi tega zakona vse postavljeno na glavo, občine nimajo dovolj sredstev, nimajo prostora, ker vsak sedaj otroka vključi v vrtec.

Zakon o vrtcih: 31 člen

31. člen


Določbe 28., 28.a, prvega stavka drugega odstavka 29., prvega stavka četrtega odstavka 32. člena zakona ter določbi prvega stavka šestega in sedmega odstavka 34. člena zakona se začnejo uporabljati 1. septembra 2008.

Določbe drugega stavka drugega odstavka 29., drugega stavka četrtega odstavka 32. člena ter določba drugega stavka šestega odstavka in deveti odstavek 34. člena zakona se začnejo uporabljati postopoma, in sicer:

- 1. januarja 2010 za otroke, ki so dopolnili starost petih let;

- 1. januarja 2012 za otroke, ki so dopolnili starost štirih let in

- 1. januarja 2014 za otroke, ki so dopolnili starost treh let.

Do začetka uporabe določb 28., 28.a člena in četrtega odstavka 32. člena zakona se uporabljajo določbe dosedanjega 28., 28.a člena in četrtega odstavka 32. člena zakona.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:17:06   
natasaxy
oziroma tole si lahko tudi preberete: http://bibaleze.si/clanek/koristne_informacije/brezplacni-vrtci.html?p_all_items=36&page=3


(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:26:54   
oka
To je bilo obljubljeno. Meni se pa ne zdi po eni strani pravično, da imajo nekateri dva otroka v vrtcu, plačujejo za enega. Jaz imam pa enega, pa enako plačujem. Res pa je, da je zaradi tega zakona vse postavljeno na glavo, občine nimajo dovolj sredstev, nimajo prostora, ker vsak sedaj otroka vključi v vrtec.


Tako pač je, nikoli ni za vse o.k.  Ne razumem pa čisto ali bojo potem ukinili to razvrščanje po razredih in bo za vse enako, ne glede na dohodke ali bojo to 50% znižanje obračunali na že tako ali tako znaižano plačilo?

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:34:43   
natasaxy
jaz mislim, da bo 50% plačila na tisti razred v katerega padeš. Saj to je mislim, da mišljeno samo za take, ki imajo enega otroka v vrtcu.

No sicer pa do 01.01.2010 je še daleč in seveda bodo že kaj novega vmes pogruntali, da bodo v tej "recesiji" spet kaj "prišparali" na otrokih,.....vrtec pa pe vseeno ne bo dovolj.....

Samo zanimalo me je kako ste kaj ostale o tem obveščene:):)

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 10:42:50   
oka
jaz mislim, da bo 50% plačila na tisti razred v katerega padeš. Saj to je mislim, da mišljeno samo za take, ki imajo enega otroka v vrtcu.

No sicer pa do 01.01.2010 je še daleč in seveda bodo že kaj novega vmes pogruntali, da bodo v tej "recesiji" spet kaj "prišparali" na otrokih,.....vrtec pa pe vseeno ne bo dovolj.....

Samo zanimalo me je kako ste kaj ostale o tem obveščene:):)


Ja, samo vprašanje je, če je to na tak način sploh izvedljivo. Kje bojo pa vzeli manjkajoč denar? Ne gre samo za plače. Kje je še potem vzdrževanje, hrana, ogrevanje, voda, vzdrževanje okolice, da je otrokom varna, igrače in ostali pripomočki... Vse to bo trpelo in trpela bo kvaliteta in spet bomo tam, kjer smo danes: pri kritiziranju neustreznih vrtcev. Malo bolj logično bi se mi zdelo, da bi uvedli enotno ceno za vse in potem obračunavali teh 50% Ampak potem bi šele bil kažin.
Mi je pa znimivo, da o tem razen tukaj nisem zaledila nič.

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 11:22:11   
MAŠKA
Ne vem, če je tako zapisano v zakonu, potem bi se ga morali držati. Seveda pa ga še lahko spremenijo. Predvidevam, da bi te zneske pokrivalo ministrstvo, oz. tisti, ki zdaj plačuje za drugega otroka, ki ima brezplačno.
Če pa dodam še svoj primer: moj prvi otrok bo ravno šel v šolo, ko bo z vrtcem začel drugi. Torej bom plačevala za oba celo obdobje. Če bom za drugega sploh dobila prostor....

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 11:50:35   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Ne vem, če je tako zapisano v zakonu, potem bi se ga morali držati. Seveda pa ga še lahko spremenijo. Predvidevam, da bi te zneske pokrivalo ministrstvo, oz. tisti, ki zdaj plačuje za drugega otroka, ki ima brezplačno.
Če pa dodam še svoj primer: moj prvi otrok bo ravno šel v šolo, ko bo z vrtcem začel drugi. Torej bom plačevala za oba celo obdobje. Če bom za drugega sploh dobila prostor....
Če pa dodam še svoj primer: moj prvi otrok bo ravno šel v šolo, ko bo z vrtcem začel drugi. Torej bom plačevala za oba celo obdobje. Če bom za drugega sploh dobila prostor....


In takih je ogromno, pravzaprav je po statistika najmanj tistih, ki imajo v vrtcu dva otroka naenkrat, sploh sedaj, ko se gre v šolo že v šestem letu.
Končno en zakon, ki meni pride prav!user posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 11:52:01   
lukec
Meni se pa ne zdi po eni strani pravično, da imajo nekateri dva otroka v vrtcu, plačujejo za enega.


Saj tudi ni.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 12:13:13   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Končno en zakon, ki meni pride prav!user posted image



tudi meni user posted image user posted image user posted image , razliko oz. brezplačnega drugega otroka pa vrtcu financira ministrstvo, tako da vrtec denar tako al tako dobi, le občine razmišljajo o bodočih davkoplačevalcih prepozno. Podatek kdaj se je naš otrok rodil in so dobili novega občana dobijo zelo hitro.
Tako da vrtec ni nič na slabšem in občina tud ne, zaradi nas ki smo enkrat zadovoljne z enim zakonom, naj le traja.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 12:17:09   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Meni se pa ne zdi po eni strani pravično, da imajo nekateri dva otroka v vrtcu, plačujejo za enega.


Saj tudi ni.



Pa saj tudi ni pravično, da je npr. zakon začel veljati točno takrat, ko je šel moj prvi otrok v šolo, torej za drugega, ki je ostal v vrtcu, te možnosti nisem mogla koristiti.
Marsikaj ni pravično ... user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 12:29:03   
Anonimen
jst bi pa tko rekla.
naj namesto vrtca znizajo placilo sole v narekovajih.
pa ne zato, ker imam jaz 2 solarja. imam tudi 1 ki bo sla naslednje leto v vrtec.
AMPAK: vrtec traja najvec 5 let. sola pa najmanj 12 let.vrtec naj se placuje tolko, da se pokrije stroske, ne pa da sluzijo na njegov racun. prehrana+varstvo. to je to.ne vem na pamet, kolko je polna cena vrtca, samo vem, da tolko kot je, sigurno ni vredna.
sem imela primer, ko sem imela oba v vrtci in je bil 1 zastonj. pa se padla sem v najnizji razred. tako, da sem za oba placevala 30 € na mesec vrtca.
ampak, to je bilo samo 1 leto.
naslednje leto pa je sel starejsi sin v solo.
situacija:
za malega v vrtcu sem placevala 60 €
za velikega pa solo s prehrano 55€+vsi izleti, ucbeniki, vstopnine itd. itd.
zato jaz na to znizevanje placila vrtca gledam, kot na zavajanje ljudi, da se odlocajo za otroke!

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 12:48:42   
water lily
Ja kdo se pa odloča za otroke na podlagi vrtcauser posted image

Drgač pa verjamem da se zdi ljudem ki plačujejo 30€ vrtca ta zakon "bebast". Me zanima če bi isto rekle če bi ga plačevale 300+.
Z 30€ še plenic pa hrane ne pokriješ za otroka....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 13:14:00   
oka
Drgač pa verjamem da se zdi ljudem ki plačujejo 30€ vrtca ta zakon "bebast". Me zanima če bi isto rekle če bi ga plačevale 300+.
Z 30€ še plenic pa hrane ne pokriješ za otroka..


Ja glede na to, da plačujemo vrtec glede na naše prihodke ne moreš enačit staršev, kjer oba skupaj zaslužita nekaj čez 1.000 EUR s starši, kjer ima tak prihodek vsaj en od staršev.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 13:25:06   
MAŠKA
Veš oka takšnim debatam ne prideš do konca. Prav je, da se pomaga družinam z nizkimi dohodki (npr. takšnimi kot jih v zadnjih dneh spremljamo v Gorenju s 400 eur plače, tistim, ki so izgubili službe...)... Imamo pa na drugi strani kup lažnih samohranilk, ki niti nimajo slabh dohodkov.
In res je, da z višjim dohodkom lažje plačaš vrtec, ampak tudi tukaj se ti potem zastavi vprašanje zakaj si se šolal, zakaj prevzemaš odgovornejša delovna mesta, zakaj si pošten in poročen oz. v skupnem gospodinjstvu... če si na koncu skoraj na istem kot tisti s sicer nizkim dohodkom. On dobi otroški dodatek, ima skoraj zastonj vrtec, v šoli zastoonj prehrano, srednješolec štipendijo... če pa imaš nekoliko višjo plačo, plačaš vse, dobiš pa od države nič.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 13:25:10   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
vrtec naj se placuje tolko, da se pokrije stroske, ne pa da sluzijo na njegov racun. prehrana+varstvo. to je to.ne vem na pamet, kolko je polna cena vrtca, samo vem, da tolko kot je, sigurno ni vredna.


sem videla eno študijo, ko je nekdo preračunal vse stroške vrtca - ne boš verjela, ampak je stroškov res toliko, da je taka cena - in to brez režijskih stroškov, kot je npr. vzdrževanje vrtca - to je vse še dodatno plačano s strani občine
tako da ni nikjer nobenega zaslužka.

sem imela primer, ko sem imela oba v vrtci in je bil 1 zastonj. pa se padla sem v najnizji razred. tako, da sem za oba placevala 30 € na mesec vrtca.
ampak, to je bilo samo 1 leto.
naslednje leto pa je sel starejsi sin v solo.
situacija:
za malega v vrtcu sem placevala 60 €
za velikega pa solo s prehrano 55€+vsi izleti, ucbeniki, vstopnine itd. itd.
zato jaz na to znizevanje placila vrtca gledam, kot na zavajanje ljudi, da se odlocajo za otroke!


Kot je že ena prej napisala - ljudje se ne odločamo za otroke na podlagi tega, da bomo plačevali manj vrtca. Kar se pa tiče tega, kaj je fer, pa toliko (pa drugače sploh ne jamram, ampak ob tvoji primerjavi moram pa omenit) - kaj pa tisti, ki prostora v vrtcu nismo dobili (jaz pri 1, otroku?) - privat varstvo sem plačevala 270 EUR, pa sem še poceni skozi prišla

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 13:37:14   
oka
Veš oka takšnim debatam ne prideš do konca. Prav je, da se pomaga družinam z nizkimi dohodki (npr. takšnimi kot jih v zadnjih dneh spremljamo v Gorenju s 400 eur plače, tistim, ki so izgubili službe...)... Imamo pa na drugi strani kup lažnih samohranilk, ki niti nimajo slabh dohodkov.
In res je, da z višjim dohodkom lažje plačaš vrtec, ampak tudi tukaj se ti potem zastavi vprašanje zakaj si se šolal, zakaj prevzemaš odgovornejša delovna mesta, zakaj si pošten in poročen oz. v skupnem gospodinjstvu... če si na koncu skoraj na istem kot tisti s sicer nizkim dohodkom. On dobi otroški dodatek, ima skoraj zastonj vrtec, v šoli zastoonj prehrano, srednješolec štipendijo... če pa imaš nekoliko višjo plačo, plačaš vse, dobiš pa od države nič.


Vem ja. Ampak tako je in marsikaj ni pravično. In je že tako, da če nekje nekaj izgubiš, drugje dobiš. In za lažje življenje jaz ne gledam drugih kako živijo. Priporočam vsem, ki jih take in drugačne stvari motijo. Se splača.



(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 13:48:53   
MAŠKA

IZVIRNO SPOROČILO: oka

In za lažje življenje jaz ne gledam drugih kako živijo. Priporočam vsem, ki jih take in drugačne stvari motijo. Se splača.



E, točno!user posted image Niti ni vsa sreča v denarju!


_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
18.9.2009 14:12:05   
sneguljčica
Meni se pa ne zdi po eni strani pravično, da imajo nekateri dva otroka v vrtcu, plačujejo za enega.


Cena vrtca je za VSE otroke enaka (no, razen kolikor se cena razlikuje od vrtca do vrtca, ampak za otroke v istem vrtcu pa je). Občina subvencionira delež plačila vrtca glede na razrede, ki jih določa bruto prihodek na družinskega člana. Kdor ima dva otroka, sta oba otroka v istem razredu, le da ministrstvo subvencionira tisti del, ki ga starši plačajo za drugega otroka (torej za prvi razred plača občina 90%, ministrstvo pa 10%). Vrtec pa dobi za vsakega otroka enako denarja.

Torej je plačilo znižano zaradi subvencij, ki so odvisne od družinskega prihodka. Podobna subvencija je tudi otroški dodatek, pa dodatek za velike družine, socialna pomoč... Torej vse to ni pravično?? Če gremo s podobnim razmišljanjem naprej, potem tudi ni fer, da plačujemo prispevek za zdravstvo, tudi če ne gremo k zdravniku, pa da moški tudi plačujejo dodatek za porodniško, čeprav ne grejo na porodniško, pa za pokojninsko zavarovanje....
To je pač socialna država (oziroma kar je od nje ostalo) in vse to mora biti pravično, ali nam je všeč ali ne.

Sicer pa, če bo ta zakon pričel veljati, potem bojo izračunali razred, v katerega pade otrok po dohodku, subvencijo za preostanek bo dala občina, 50% od vašega plačila pa ministrstvo. In tako bo veljalo za vse razrede in za vse otroke. Ne vem, zakaj bi to veljalo le za tiste, ki imajo le enega otroka ali za tiste, ki plačujejo več kot 30 eur. Vrtec bo itak v vseh primerih dobil polno ceno za otroka in tukaj sploh ne velja tisto "saj moj otrok ne poje nič več kot njihov", kot nekateri radi omenjajo.



(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
5.4.2010 8:35:17   
A.J.
A slučajno kakšna kaj ve, kaj se je zgodilo s tem zakonom? Več kot očitno ga v naši občini ne upoštevajo...
Za vse informacije vam bom hvaležna.
Lp

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
5.4.2010 13:05:14   
Pi-kica 1
Izvajanje zakona je prestavljeno zaradi recesije

(odgovor članu A.J.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
6.4.2010 14:13:55   
Raho
Izračun cene vrtca na podalgi bruto dohodka na družinskega člana bi bil OK, dokler bi vsi prebivalci Slovenije živeli "pošteno" in bi prijavljali vse dohodke, ki jih imajo pod lastnim imenom in priimkom. Ker pa vemo, da v vsakem zakonu obstajajo takšne in drugačne luknje, pa je žal vedno tako, da se bodo nekateri zvlekli skozi te luknje, luknjice in celo režeuser posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 50% plačilo vrtca za otroke stare 5 let
8.4.2010 10:21:24   
dana

3. člen
(začetek uporabe Zakona o vrtcih)

Ne glede na prvo alinejo drugega odstavka 31. člena Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o vrtcih (Uradni list RS, št. 25/08), se določbe drugega stavka drugega odstavka 29. člena, drugega stavka četrtega odstavka 32. člena, drugega stavka šestega odstavka in devetega odstavka 34. člena Zakona o vrtcih (Uradni list RS, št. 100/05 - uradno prečiščeno besedilo in 25/08) za otroke, ki so dopolnili starost petih let, začnejo uporabljati 1. januarja 2011.

No takole pravi zakon. Sem šla iskat, ker je tudi mene zanimalouser posted image .

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?