|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
1.8.2011 18:12:12   
Nia30
Pozdravljene!

Morda mi bo katera znala pomagati s kakšnim nasvetom ali z mano delila svoje izkušnje. Sin je star 6 let in je postal grozno neučakan. Vse se mora zgoditi takoj. Npr. zaželi si čaj in če ne vstanem takoj, bo tako dolgo ponavljal, da si želi čaj, dokler ne bom pristavila vode (vsakih 15 do 30 sekund bo ponovil "mami prosim čaj") in ko bo voda pristavljena, bo vsake toliko vprašal, če je čaj že pripravljen. To je sicer čisto banalen primer, ampak če ti nekdo vsake pol minte teži za čaj in mu moraš vsakokrat odgovorit, da bo kmalu, ker se voda greje, ti lahko popustijo živci. Taki primeri se vrstijo čez cel dan. Včeraj npr., ko se je kopal, je vsakih 15 sekund klical naj ga pridem pogledat kako se potaplja, čeprav sem mu že prvič rekla, da takoj pridem in do takrat, ko sem prišla v kopalnico, nista minili niti 2 minuti. Močno upm, da je to zgolj neumno obdobje in da se bo čim prej končalo, ker nimam pojma kako ravnati v taki situaciji. Čeprav mu več krat povem, da bom prišla oz. da bo stvar dobil, le malo mora počakati, ker pač ne more vsega dobiti takoj, gnjavi do onemoglosti. Dokler, da mu ustrežem, sem z živci že na koncu z živci. Gnjavi nas vse po vrsti, mene, moža in 13 letno sestrico. Sploh ne odneha in nabija in nabija, nabija.....

Je katera od vas doživela kaj podobnega? Naj še povem, da je drugače zelo olikan - reče prosim, hvala,..... Prosim za kak nasvet, preden se nam utrga.

Hvala in lp,
n
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
1.8.2011 18:25:08   
*miska.mcc*
jaz imam sicer skoraj 8-letnika.
in je res tezek za ****.  ja. on je zdaj "odrasel" in špilalo se bo po njegovem.

pač pri čakanju na zajtrk sem mu 1x postregla s surovo hrenovko. pri čakanju na to, da mu dam pižamo, je zaspal v kavbojkah in se ob kakih 11ih ponoči preoblekel sam.

počasi dojema, da se svet ne vti samo in le okoli njega.

imam ga pa skoz na okicah. ker je sposoben dejansko kako pi.z.d.arijo narest.




_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
1.8.2011 18:30:24   
~Biba~
oh jaz bi pa vse dala da bi mi živce pil lasten otrok, kot pa težave z neplodnostjo.

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
1.8.2011 18:35:31   
mateyka
naša to počne pri štirih letih.. a to pomeni da je zelo zrel otrok? user posted image

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
1.8.2011 18:38:02   
*bubi*
Znano mi je to.... moj je star malo manj kot 6 let, bo zdaj šel v šolo.....

probam ga navajat čim bolj na samostojnost... mi reče, da je žejen in ga prosim, da si sam natoči vodo ali naredi sok.
Lačen - lahko si sam vzame jogurt iz hladilnika.

Tako da pri takih stvareh ni gnjavljenja.... ok, čaja si res ne zna/sme skuhat sam.

Druga stvar pa je to, ko si pisala okoli kopanja.... ja, to pa tudi moj skoz kriči, naj ga pridem gledat... kako se kopa, kako se vrti vrtavka,... enostavno se mi zdi, da še vedno rabi pozornost in nenehno prisotnost.
Če rečem, da takoj pridem.... jao, 100x me pokliče in pride pogledat, kaj počnem.

Tako da.... nasveta na žalost nimam, samo da veš, da ni samo tvoj tak.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
1.8.2011 18:51:22   
andea
Pri nas je isto, samo sem opazila, da obe delava isto napako.
Včasih ko smo na obisku rečem da gremo domov, jo jaz parkrat prosim da pojdimo, včasih pa ona mene prosi da gremo domov. In seveda, da se ne vstanem takoj pa grem, zato se tudi ona ne vstane takoj in gre domov. Jaz ji ne ustrežem takoj ko kaj prosi, zato tudi ona ne.
Jo prosim da naj pospravi, pa ne sliši najbolj, pa reče moj a ti si pa vse pospravla?
Nimaš kaj je kopija mene.


(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
1.8.2011 19:36:57   
Paštetka
Meni še take domače situacije grejo. Bolj me iz tira spravi v avtu, ko me 2 taka tička izmenično sprašujeta kdaj pridemo. Odgovorim in sledi: koliko je to. Razložim in spet: a je to toliko kot sedaj? In potem naprej.... In to izmenično, vsaki 2 minuti. Za znoret. Sploh če sem sama v avtu in se vozim po novih poteh in ne vem na pamet znakov. Sem se tako že v marsikatero drugo vas odpeljala user posted image . Zdaj mi je smešno, ampak v avtu pa za znoret.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
1.8.2011 22:39:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 8:01:53   
Nia30
no, me veseli, da ni samo pri nas tako in reeeeees upam, da bo minlo. včasih, tudi če bi lahko, nalašč ne naredim takoj tega, kar želi, da bi ja moral malo počakat. je pa tudi res, da jaz pa od njega pričakujem, da to kar zahtevam, naredi takoj. dvojna merila torej user posted image  
težka je ta vzgoja - in ko zadevo že enkrat daš skozi in misliš, da vse obvladaš, pride drugi otrok in vidiš, da še vedno nimaš pojma user posted image

lp,n

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 8:26:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

oh jaz bi pa vse dala da bi mi živce pil lasten otrok, kot pa težave z neplodnostjo.


ta je pa zdaj čist neumesna. a zato, ker imamo otroke, naj jim pa kar vse pustimo. saj ni čudno, če gre ta svet v pm, če pa našemu hroščku ne smemo niti bu rečt. user posted image


nia30, tole mi je poznano. probaj ga zaposlit nekako. jaz sem mu celo kupila ročno uro. tud čaj si koneckoncev že lahko sam naredi v mikrovalovki, pa naj stoji zraven, pa odšteva sekunde. user posted image in včasih pač moraš rečt tudi, da ne moreš, ker delaš nekaj drugega. zapreš vrata kopalnice/sobe... in izklopiš ušesa. tako, kot on (pre)večkrat. user posted image

(odgovor članu ~Biba~)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:31:29   
pety78
He, he, neučakanci naši. Naš je podoben. Sicer ne toliko, da bi me iz tira vrgel. user posted image
Probaj tako, da ko ti prvič reče da bi nekaj, poglejta na uro in ko bo velik kazalec na št. ****, takrat dobi. Vmes pa sploh ne sme več vprašati. Za nagrado dobi zvezdico. Ko dobi 10 zvezdic, dobi eno nagrado. Ali pa kaj podobnega. Ne sme te pa to vržti iz tira. Ali pa preprosto ignoriraj, ampak te opozarjam, če nisi dovolj močna, da boš zmagala, se tega raje ne pejd, ker te bo spet iz tira vrglo, ko bo 116-ič vprašal isto. user posted image Jaz sem hvala bogu zaj*** karakter in vztrajna. Ko recimo mala reče, ja, jaz pa ne, pa za mano ponovi ja, jaz zopet ne...grem do konca. user posted image Pa v bistvu niti nimamo dosti takih izpadov. Moram reči, da deluje, če se otrok zaveda, da tako moja obvelja. Sicer ni, da jima ne bi kdaj pustila, da imata tudi sama zadnjo besedo, ampak ko se gre zares, se gre zares in pika. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:34:08   
*miska.mcc*
meni se počasi meša že.
8 in 10 letnik.... user posted image ....eno samo bockanje, pod.j.ebavane......

DAJTAAA MIIIIIIIR!!!!!!!
če me je pa on prvi!
neeeeeeeee, jst sem ti sam vrnu, ti si me prvi.
ne! ti si me!!!!!¨!!!!!!!!!!


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:35:12   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

oh jaz bi pa vse dala da bi mi živce pil lasten otrok, kot pa težave z neplodnostjo.


ta je pa zdaj čist neumesna. a zato, ker imamo otroke, naj jim pa kar vse pustimo. saj ni čudno, če gre ta svet v pm, če pa našemu hroščku ne smemo niti bu rečt. user posted image


nia30, tole mi je poznano. probaj ga zaposlit nekako. jaz sem mu celo kupila ročno uro. tud čaj si koneckoncev že lahko sam naredi v mikrovalovki, pa naj stoji zraven, pa odšteva sekunde. user posted image in včasih pač moraš rečt tudi, da ne moreš, ker delaš nekaj drugega. zapreš vrata kopalnice/sobe... in izklopiš ušesa. tako, kot on (pre)večkrat. user posted image



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:35:17   
~Biba~
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

oh jaz bi pa vse dala da bi mi živce pil lasten otrok, kot pa težave z neplodnostjo.


ta je pa zdaj čist neumesna. a zato, ker imamo otroke, naj jim pa kar vse pustimo. saj ni čudno, če gre ta svet v pm, če pa našemu hroščku ne smemo niti bu rečt. user posted image



Post je bil namenjen kot vzpodbuda, pozitivna misel, da imate otroke, in z malo potrpljenje, boste rešile tudi to težavo!
Buuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:48:42   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Nia30

Pozdravljene!

Sin je star 6 let in je postal grozno neučakan. Vse se mora zgoditi takoj. Npr. zaželi si čaj in če ne vstanem takoj, bo tako dolgo ponavljal, da si želi čaj, dokler ne bom pristavila vode (vsakih 15 do 30 sekund bo ponovil "mami prosim čaj") in ko bo voda pristavljena, bo vsake toliko vprašal, če je čaj že pripravljen.


Oprosti, ampak jaz ob tem znorim user posted image .
Sem navadila otroka, da ko kaj hoče, da je dovolj, da mi enkrat pove in da me ne vleče za rokav ali prekinja, (ko govorim po telefonu ali s kom v živo). Ker govori odkar odpre oči do takrat, ko jih zvečer zapre, neprenehoma user posted image - sem morala uvest malo strožji sistem, ker smo ali samo njega poslušali ali pa se pogovarjali samo o njegovih zadevah. Bila sem dosledna in ko mi je kaj rekel, sem mu takoj odgovorila, da naj malo počaka, da končam, kar pač takrat počnem. Sem ga pa res vedno upoštevala in mu dala znak, da sem ga slišala, ampak da sedaj pač to in to ne gre, da je treba počakat.
Pri 6-letniku pa bi jaz že poskusila tole, naj si sam pripravi čaj (vzame lonček iz omare, izmeri koliko vode, izbere vrečko čaja, lahko celo meri koliko časa traja vse skupaj, da bo naslednjič vedel- ko ga bo spet zanimalo user posted image .... ), vmes bi ga pa še mal za hec gnjavla, da kdaj bo, a še dolgo.... Mojemu otroku je najbolj smešno, kadar ga oponašam pri kakšni nezaželjeni razvadi- se smeji sicer na vsa usta takrat, ampak potem vsaj vidi kako zadeva zgleda in se tudi njenu zdi neumno, da to počne.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:54:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

oh jaz bi pa vse dala da bi mi živce pil lasten otrok, kot pa težave z neplodnostjo.


ta je pa zdaj čist neumesna. a zato, ker imamo otroke, naj jim pa kar vse pustimo. saj ni čudno, če gre ta svet v pm, če pa našemu hroščku ne smemo niti bu rečt. user posted image



Post je bil namenjen kot vzpodbuda, pozitivna misel, da imate otroke, in z malo potrpljenje, boste rešile tudi to težavo!
Buuser posted image



Potem ti bom pa napisala tisto znano nedokončano misel: ko boš ti imela otroke... user posted image
lahko ti jo še dokončam:... boš rekla: saj smo te dolgo čakali, ampak zaj****al me pa ne boš...user posted image No, jaz mojemu rečem: saj te imam najraje na celem svetu, ampak takoj nehaj, sicer bom popiz**lauser posted image

(odgovor članu ~Biba~)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:57:48   
Anonimen
Mojemu otroku je najbolj smešno, kadar ga oponašam pri kakšni nezaželjeni razvadi- se smeji sicer na vsa usta takrat, ampak potem vsaj vidi kako zadeva zgleda in se tudi njenu zdi neumno, da to počne.


user posted image meni gre najbolj skozi ušesa tisto neprestano ej mamiiiii, ej mamiiiii, ej mamiiiii. ja, sine, slišim te. mamiiii, mamiiii. potem pa jaz nazaj (ker tisto o slišanju je preslišal): ej blaaaaaž, ej blaaaaaž, ej blaaaaažuser posted image

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 9:58:38   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naša to počne pri štirih letih.. a to pomeni da je zelo zrel otrok? user posted image



Ne, samo da bo dlje časa trajajo najedanje tvojih živčkov user posted image .


(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 10:01:36   
uškinamama
user posted image   včeraj sem ga s pomola vrgla v morje ...

Pridemo na morje in se začne: tatek, tatek (mož ga pogleda) tatek zakaj me ne poslušaš? Saj te, ne vidiš da te gledam. Ne , me ne , moraš rečt Ja, Uš. Dobro povej zdaj... Tatek, ja Uš, Veš kaj tatek? Ne , ne vem... tatek glej koliko trave je danes, glej, poglej kot , da bi kdo kosil morje , tatek je tako , da se ne sme vršt travo v morje....tatek, verjetno kdo misli, da so kosili morje , hi,hi, pa niso je tako tatek. Tatek, glej, sploh ne bomo mogli plavat, poglej noooo, Sem videl, Uš. Ne nisi, poglej ....

Jebo te tatek in **** v vodo.

Mali se je krohotal in z njim cel pomol ( ena je komentirala : Ti uš si za avtobus italijanov  user posted image )

Nasvet: malo humorja, malo potrpljenja, malo discipline...

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 2.8.2011 10:02:27 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 10:03:11   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image   včeraj sem ga s pomola vrgla v morje ...

Pridemo na morje in se začne: tatek, tatek (mož ga pogleda) tatek zakaj me ne poslušaš? Saj te, ne vidiš da te gledam. Ne , me ne , moraš rečt Ja, Uš. Dobro povej zdaj... Tatek, ja Uš, Veš kaj tatek? Ne , ne vem... tatek glej koliko trave je danes, glej, poglej kot , da bi kdo kosil morje , tatek je tako , da se ne sme vršt travo v morje....tatek, verjetno kdo misli, da so kosili morje , hi,hi, pa niso je tako tatek. Tatek, glej, sploh ne bomo mogli plavat, poglej noooo, Sem videl, Uš. Ne nisi, poglej ....

Jebo te tatek in **** v vodo.

Mali se je krohotal in z njim cel pomol ( ena je komentirala : Ti uš si za avtobus italijanov  user posted image )

Nasvet: malo humorja, malo potrpljenja, malo discipline...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 10:04:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image   včeraj sem ga s pomola vrgla v morje ...

Pridemo na morje in se začne: tatek, tatek (mož ga pogleda) tatek zakaj me ne poslušaš? Saj te, ne vidiš da te gledam. Ne , me ne , moraš rečt Ja, Uš. Dobro povej zdaj... Tatek, ja Uš, Veš kaj tatek? Ne , ne vem... tatek glej koliko trave je danes, glej, poglej kot , da bi kdo kosil morje , tatek je tako , da se ne sme vršt travo v morje....tatek, verjetno kdo misli, da so kosili morje , hi,hi, pa niso je tako tatek. Tatek, glej, sploh ne bomo mogli plavat, poglej noooo, Sem videl, Uš. Ne nisi, poglej ....

Jebo te tatek in **** v vodo.

Mali se je krohotal in z njim cel pomol ( ena je komentirala : Ti uš si za avtobus italijanov  user posted image )

Nasvet: malo humorja, malo potrpljenja, malo discipline...


user posted image user posted image user posted image user posted image

ti, kaj pa kakšne travme na ubogi otroški dušici? user posted image


< Sporočilo je popravil mizantrop -- 2.8.2011 10:06:17 >

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 10:04:57   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 10:08:49   
uškinamama
ti, kaj pa kakšne travme na ubogi otroški dušici?



Mali ima dober smisel za humor user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 10:10:13   
skuštrana
Samo tole je pa po moje ena značilnost šestletnikov, no, pravzaprav misliš da bo enkrat že minilo pa ne. Pri nas je isto, non stop je nekaj. Mama, glej to, mama to, mama ono...Mamamamamama..Ah!

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 6 letni otrok gnjavi do onemoglosti
2.8.2011 10:11:39   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Samo tole je pa po moje ena značilnost šestletnikov, no, pravzaprav misliš da bo enkrat že minilo pa ne. Pri nas je isto, non stop je nekaj. Mama, glej to, mama to, mama ono...Mamamamamama..Ah!



x 3 , a ne? Kapo dol. user posted image



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?