|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6 mesecev pa še vedno bruha
21.6.2009 12:31:00   
mamabranka
Pozdravljene. Mam en problem, da mi malček kar naprej bruha. P ni nič komplicirala, ker je pridobivav na teži. Zdej se je mal ustavl. Smo že na dveh obrokih GH. Rada bi dojila, ampak..... A kakšna kej ve, če lahko vplivam  z mojo prehrano na mleko, da ne bi bruhal???

Mleko skoraj nič ne pijem, kava je na minimumu, solate ne jem,...

Hvala za odgovore!

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
21.6.2009 20:42:18   
meta21
Najprej te naj malo popravim, da verjetno ne bruha ampak poliva, kar je kar precejšnja razlika. Bruhanje je ponavadi bolj intenzivno, v loku, polivanje pa se bolj "pocedi". Tudi jaz imam doma 9-mesečnika, ki še vedno občasno poliva, do nedavnega pa ga niti pod razno nisem smela imet na trebuhu, ker je kar teklo z njega. Pa ravno on se je na trebušček obračal že od 3,5 mesecev. Dobila sem tudi napotnico za gastro pa nisem šla, ker sem se pozanimala, kako pregeled poteka in smo rajši malo potrpeli. Poleg tega mi je pediatrinja in njena med. sestra rekla, da ona svojega ne bi peljala na gastro.

Jaz žal nisem dojila že od 4. meseca naprej tako, da sem se polivanju izogibala tako, da sem mu gostila hrano (v mleko sem dodala riževo kašico). Samo zvečer, ko je šel direktno v posteljo, je še do nedavnega dobival čisto mleko, torej aptamil. Ugotovila sem tudi, da mu ne smem dat za pit po mlečnih obrokih oz. po nobenem obroku takoj. Z uvedbo vseh obrokov GH (žitna kašica, sadje, zelenjava+OH, jogurt/skuta, žitna kašica/mleko) se je stanje umirilo. Tudi zaradi tega sem začela z riževimi kašicami po dopolnjenem 4. mesecu, s sadjem po 5. in z zelenjavo po 6. mesecu.

Polivanja zdaj, ko dobro sedi in kobaca skoraj ni več (mogoče včasih, če se preveč napije vode).

Dvomim, da lahko s svojo prehrano kakorkoli vplivaš na njegovo polivanje, ker je problem v njegovi mišici zapiralki, ki naj ne bi dovoljevala hrani, da se vrne iz želodca pa žal ni še dovolj razvita.

Predlog na podlagi mojih izkušenj (čeprav najbrž otroka nista enaka): Doji ga pred njegovimi počitki (torej zvečer pred spanjem in podnevi pred dremeži) in če je le mogoče, mu malce podloži jogi, da bo glava malo višje od želodca. Ko pa veš, da bo pokonci in da se bo gibal, igral, crkljal pri tebi pa mu daj GH, mogoče kak (neglutenski) piškot, da hrano v želodcu malo zgosti.

Malo sem bila dolga pa upam, da sem vsaj malo pomagala!

Srečno!

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
21.6.2009 23:57:02   
caligula
a si bila na kakšnem testiranju?
moj ima GER in ne poliva in ne bruha v loku ampak občasno bruhne pol obroka vn
prej, ko je bil samo na mleku je obvezno po vsakem obroku, ponavad pri kupčku in takoj za kupčkom, poslal ene 2/5 hrane takoj nazaj user posted image
ker mu ni pravilno deovala mišica zapiralka
sčasoma se popravi
zdaj, pri 7m skorajda več ne bruhne
le če mu dam res tekočo hrano
lp


_____________________________

Moj JAŠA je sonček, moj JAŠA je zlat, sladak kot bonbonček, ga vsak ima rad!

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
22.6.2009 8:36:04   
blazka
Tvoja prehrana nima nobene povezave s tem, da otrok bruha. Kot je že pred mano napisala, to je njegova mišica zapiralka, ki malo slabše deluje.

(odgovor članu caligula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
22.6.2009 10:33:23   
neisha80
Tudi naš 6.mesečnik še poliva.Sicer dosti manj,kot npr.3.mes.nazaj,ampak občasno še.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
22.6.2009 16:23:30   
mamabranka
Na testiranju nisem bla, rajši se izognem.

Malček pa je tud tolk aktiven, nikol pri miru, pa skakat, po trebušču se valat, pa sedet pa vstat,pa....

Sm že kupla rižolino, pa bom svoje mleko gostila user posted image , dojila pa zjutri pa zvečer, pa bom vidla,...

Meta21, hvala za podporo, sej se ne čudm, naši malčki so pač zelo aktivni user posted image .

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu caligula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
28.6.2009 18:46:00   
Tosca
Naša že vseskozi poliva, pa je bilo morda bolje za en čas okoli 5. - 6. meseca, potem pa spet nazaj veselje. Je po hranjenju ne morem dat na ravno podlago, ne da bi polila. Pa tudi, ko recimo sedi, vsaj enkrat polije.

Tudi GH ni veliko spremenila, razlika je le v tem, da sedaj fino smrdimo po bruhanju in smo barvno pobruhani.user posted image  user posted image  Ravno je dopolnila 8. mesecev in upam, da se bo počasi stanje umirilo, pa da se bo stroj malo manjkrat vrtel.user posted image

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
25.7.2009 13:58:29   
flik
Pri nas se je vse spremenilo, ko smo uvedli GH. Do 6 mes, ko sva bila na polnem dojenju, je polival non stop. Pa sva ga preoblačla, brisala po tleh in vse naokoli.... Potem pa, več ko je jedel GH, manj je polival. V bistvu je nehal kar čez nočuser posted image .

lp

(odgovor članu Tosca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 6 mesecev pa še vedno bruha
25.7.2009 15:44:03   
tatly
oj
ko sem dojila mojo stello je skoraj vse izbruhala oz polivala.tako da se mi je zredila v drugem mesecu samo 320g ko sma zacele z am se je malo izbolsalo sicer mi je do 6 meseca zelo polivala se zdaj vcasih ampak res redko pa je stara ze skoraj 11 mesecev.

_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?