|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   8.plačilni razred
23.10.2008 9:53:21   
urskas
Pozdravljenie,

Zanima me nekaj v zvezi z izračunom plačilnega razreda:

V primeru, da si v 8 plačilnem razredu in imaš v vrtcu dva otroka: ali ti potem znižanjo plačilni razred za en razred ali to velja le za "nižje" plačilne razrede pod 8.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 10:12:24   
Gordana-3
za prvega plačaš 8. razred, za drugega otroka nič. vsaj zdi se mi, da je tako.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 10:14:08   
Gordana-3
ali pa plačaš 7. razred, za drugega pa nič? user posted image  

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 10:28:50   
ljiljana
placas 7 razred in za drugeganic

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 10:46:21   
t5t6
Prej je bilo tako, da si za prvega 8 za mlajšega 7. Sedaj kolikor vem plačaš za starejšega 8 za drugega nič.

(odgovor članu ljiljana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 10:52:04   
bskrle
Za drugega nič, za prvega pa en razred manj, saj tako je na moji položnici.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 11:23:33   
sazi
Prverjeno na enem primeru: za starejšega plača zdaj 7. razred, za mlajšega nič.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 12:11:48   
janapan
Ma svašta -  se pravi če imaš enega otroka v vrtcu plačaš več kot če imaš dva - za crknit

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 12:12:16   
janapan
ja ja saj res to je motivacija za met večje familije ; )

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 12:38:00   
NEVA-1
janapan,

Če imaš višje dohodke potem plačaš 8.razred oz. 7.razred, za drugega je pa zastonj.

Za lansko leto smo pa plačevali 7. in 6.razred, tako da kar je razlika v ceni, še vedno se oddajajo vloge za znižano plačilo...

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 13:36:47   
Gordana-3
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Ma svašta -  se pravi če imaš enega otroka v vrtcu plačaš več kot če imaš dva - za crknit


kako to misliš? seveda ne plačaš več. plačevali bi za enega 8., za drugega pa 7. razred. sedaj bodo plačevali vrtec samo 7. oz. 8. razred. ti v žepu ostane sigurno kakšnih 200 evrov.

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 13:43:30   
renati2
Za enega plačaš 8 razred, drugi je zastonj

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 14:19:08   
janapan
Mislila sem na prejšnje poste kjer piše da je tako da za prvega plačuje letos razred manj, drugi pa je zastonj........jaz za svojega edinega plačujem tak razred kot so naračunali in tako je.  Ne razumem zakaj pri dveh v vrtcu palačaš še razred manj če je drugi itak zastonj.

(odgovor članu renati2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 14:23:24   
janapan
Upam da razumete...recimo da imam jaz otroka v 8. plačilnem razredu in je edinček. &Torej zanj plačam 8. razred......Če pa bi imela v vrtcu še enega otroka bi taisti prvi ( ki bi v primeru je v vrtec vključen le on plačal 8. razred )sedaj plačal 7. razred(pri istih dohodkih)  drugi bi bil pa zastonj. Razlika pri položnicah je torej v prvem primeru ko je sam plačaš npr. 300 eur skupaj, v drugem primeru pa skupaj za dva otroka 250.
gremo hitro delat še enga da bo bolj poceni ; ))

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 14:50:14   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Upam da razumete...recimo da imam jaz otroka v 8. plačilnem razredu in je edinček. &Torej zanj plačam 8. razred......Če pa bi imela v vrtcu še enega otroka bi taisti prvi ( ki bi v primeru je v vrtec vključen le on plačal 8. razred )sedaj plačal 7. razred(pri istih dohodkih)  drugi bi bil pa zastonj. Razlika pri položnicah je torej v prvem primeru ko je sam plačaš npr. 300 eur skupaj, v drugem primeru pa skupaj za dva otroka 250.
gremo hitro delat še enga da bo bolj poceni ; ))



jo to je pa res dobra motivacija

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 14:57:34   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Upam da razumete...recimo da imam jaz otroka v 8. plačilnem razredu in je edinček. &Torej zanj plačam 8. razred......Če pa bi imela v vrtcu še enega otroka bi taisti prvi ( ki bi v primeru je v vrtec vključen le on plačal 8. razred )sedaj plačal 7. razred(pri istih dohodkih)  drugi bi bil pa zastonj. Razlika pri položnicah je torej v prvem primeru ko je sam plačaš npr. 300 eur skupaj, v drugem primeru pa skupaj za dva otroka 250.
gremo hitro delat še enga da bo bolj poceni ; ))


Ja, kot sem napisala, poznam točno tak primer

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 8.plačilni razred
23.10.2008 22:17:28   
dream3

Še na boljšem smo pa tisti, ki jih nismo delal enega za drugim in in imamo že otroke v šoli, ki pa  je itak "brezplačna". Za najmlajšo vrtca nismo dobili, ker septembra še ni bila stara 11 mesecev, bo šla v privat varstvo, tam jih pa nič nezanima koliko imaš plače. Še srečen moraš biti, da varstvo sploh dobiš.

< Sporočilo je popravil dream3 -- 23.10.2008 22:25:44 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 8.plačilni razred
26.10.2008 14:35:23   
Rubin.

Ma svašta -  se pravi če imaš enega otroka v vrtcu plačaš več kot če imaš dva - za crknit


Jap, slovenska faušija ne pozna meja.

.
gremo hitro delat še enga da bo bolj poceni ; ))


A zdaj bomo pa delali otroke glede na to kdaj se nam bo izplačalo in ne kdaj si ga bomo želeli?


Še na boljšem smo pa tisti, ki jih nismo delal enega za drugim in in imamo že otroke v šoli, ki pa  je itak "brezplačna". Za najmlajšo vrtca nismo dobili, ker septembra še ni bila stara 11 mesecev, bo šla v privat varstvo, tam jih pa nič nezanima koliko imaš plače. Še srečen moraš biti, da varstvo sploh dobiš.


Včasih človek dobi občutek, da bi eni radi, da bi jim država vsak mesec nakazala 1000 € za otroka. Jao, jao, ....

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 8.plačilni razred
27.10.2008 10:11:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.


Ma svašta -  se pravi če imaš enega otroka v vrtcu plačaš več kot če imaš dva - za crknit


Jap, slovenska faušija ne pozna meja.

.
gremo hitro delat še enga da bo bolj poceni ; ))


A zdaj bomo pa delali otroke glede na to kdaj se nam bo izplačalo in ne kdaj si ga bomo želeli?


Še na boljšem smo pa tisti, ki jih nismo delal enega za drugim in in imamo že otroke v šoli, ki pa  je itak "brezplačna". Za najmlajšo vrtca nismo dobili, ker septembra še ni bila stara 11 mesecev, bo šla v privat varstvo, tam jih pa nič nezanima koliko imaš plače. Še srečen moraš biti, da varstvo sploh dobiš.


Včasih človek dobi občutek, da bi eni radi, da bi jim država vsak mesec nakazala 1000 € za otroka. Jao, jao, ....


Veš, Rubin, tudi jaz imam dva otroka v "brezplačni šoli" in sedaj enega  v vrtcu, v katerem plačam prav pošteno ceno. Ne foušija, ampak nepravičnost do nekaterih in to do nas je to. Kje je bil ta zakon, ko sta bili obe v vrtcu? Kje je "brezplačno" opevana osnovna šola, ko daš za en izlet ca 20evr, kje je še ostalo? Ne, da gledamo na to, da bomo z otroci "zaslužili", ampak dejansko tukaj ni logike. Za dva manj plačati kot za enega.  Ni fer. Naj imajo zaradi mene vsi zastonj vrtce, ampak tudi jaz "ne želim pasti ven pri plačilu kot vedno". Tudi jaz bi rada zadržala v družinskem proračunu nekaj evrčkov. Velikokrat sem že napisala o tem "nefer" zakonu in še bom pisala, brez skrbi. Tako, da se v celoti strinjam z Dream3.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 8.plačilni razred
27.10.2008 10:23:00   
sazi
Ne foušija, ampak nepravičnost do nekaterih in to do nas je to. Kje je bil ta zakon, ko sta bili obe v vrtcu?  Velikokrat sem že napisala o tem "nefer" zakonu in še bom pisala, brez skrbi. Tako, da se v celoti strinjam z Dream3.


OK, razume, da ne gre za foušijo, ampak za užaljenost, ker se tu in tam pade ven. Večina zakonov je takih, da ne morejo biti fer za vse. Sploh pa ne za nazaj. A zdaj pa, ker si tzi mela 2 otroka v vrtcu pred nekaj leti, drugi ne smejo imeti teh ugodnosti?

Kje vse smo mi kot družina padli ven ali pa še prej? Pa pač tako je. Zakoni se spreminjajo, nekatere ugodnosti ukinjajo in delajo nove. Pač nisi ob pravem času na pravem mestu, kdo drug pa je.

Če bi gledala na to, kakšpne ugodnosti imejo drugi (pa itak, da so tudi slabosti, ampak važno je, da vidimo ugodnosti) bi bila lahko ves čas depresivna. Glej na to, kaj in kje lahko kaj pridobiš, pa bo šlo veliko lažje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 8.plačilni razred
27.10.2008 10:46:26   
Anonimen
Ja, sazi, vem, marikaj mi ne pripada.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 8.plačilni razred
27.10.2008 10:54:50   
Rubin.
Veš decemberka, tudi jaz imam samo enega otroka in ne koristim nobenih ugodnosti novega zakona, pa se ne sekiram, ampak sem vesela, da vsaj nekomu pride prav.
Pa veš zakaj se ne sekiram in ne jadikujem in bentim po forumih o nepravičnostih tega sveta, ker od tega nimam nobenih koristi, ampak bi bila samo slabe volje.
Vedno je bilo in vedno bo tako, da za ene je pravično, za druge pa ni.

Sicer pa nisem nikoli, ampak res nikoli pomislila, da bi moral kdo drug skrbet za mojega otroka. Vedno sem vedela, da otrok stane, ampak nanj nisem nikoli gledala kot na strošek, ki bi mi ga morala država pomagat vzdrževat.

Otrok je v celoti moja skrb.

Pa še to o brezplačnem šolstvu. Brezplačno je znanje, ki ga podajajo učitelji ostalo pa itak da se plača. A naj država še hrano, obšolske dejavnosti, izlete, ipd. plačuje.

Ne vem, včasih dobim občutek, da bi eni imeli cel kup otrok, obtem pa se ne zavedajo, da jih morajo spraviti do kruha.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 8.plačilni razred
27.10.2008 11:12:53   
BarbaraE
Pred novosprejetim zakonom je bila praksa pri dveh otrocih v vrtcu naslednja:

1. otrok je bil v enem razredu nižje kot 2. otrok. To o razredih je ostalo po novem zakonu isto. To je pomembno za občine, plačilo za drugega sedaj plačuje Ministrstvo. Na mojem izpisku za drugega otroka je pisalo vse - kateri razred je, koliko je za plačat, le za plačilo je pisalo 0, ker je bilo pred tem navedeno doplačilo z Ministrstva.

Na kratko - Za vrtec in občino so torej pravila še vedno taka kot prej - starejši otrok v nižjem razredu kot mlajši, le plačnik za drugega otroka je po novem ministrstvo.

Kar se pa tiče ne-/pravičnosti, so pa že tako ali tako razlike med samimi cenami vrtcev med občinami pa tudi recimo v sami občini. Za primerjavo - eni morajo kljub visoki ceni za jaslični oddelek, vseeno prinašat v vrtec od plenic do robčkov za nos - kar se meni zdi totalno mimo.  

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 8.plačilni razred
27.10.2008 11:24:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Veš decemberka, tudi jaz imam samo enega otroka in ne koristim nobenih ugodnosti novega zakona, pa se ne sekiram, ampak sem vesela, da vsaj nekomu pride prav.
Pa veš zakaj se ne sekiram in ne jadikujem in bentim po forumih o nepravičnostih tega sveta, ker od tega nimam nobenih koristi, ampak bi bila samo slabe volje.
Vedno je bilo in vedno bo tako, da za ene je pravično, za druge pa ni.

Sicer pa nisem nikoli, ampak res nikoli pomislila, da bi moral kdo drug skrbet za mojega otroka. Vedno sem vedela, da otrok stane, ampak nanj nisem nikoli gledala kot na strošek, ki bi mi ga morala država pomagat vzdrževat.

Otrok je v celoti moja skrb.

Pa še to o brezplačnem šolstvu. Brezplačno je znanje, ki ga podajajo učitelji ostalo pa itak da se plača. A naj država še hrano, obšolske dejavnosti, izlete, ipd. plačuje.

Ne vem, včasih dobim občutek, da bi eni imeli cel kup otrok, obtem pa se ne zavedajo, da jih morajo spraviti do kruha.

O ja, še dobro se zavedam, da je otrok v celoti moja skrb. Meni je bolj smešno, da jadikujejo tiste, ki imajo dva otroka v vrtcu, doma pa tašče pa mame (ki jih kar nekaj poznam), zakaj sploh vzgojiteljice vprašujejo, če njihovega otroka ne bo med počitnicami v vrtcu, saj plačujejo vrtec, valjda, da bodouser posted image . In če jadikujejo tisti, ki te ugodnosti imajo, jaz pa naj ne bi smela povedati mnenja, da se mi zdi ta zakon nefer, al kaj?

< Sporočilo je popravil decembrka -- 27.10.2008 11:25:57 >

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 8.plačilni razred
27.10.2008 11:48:47   
sazi
jaz pa naj ne bi smela povedati mnenja, da se mi zdi ta zakon nefer, al kaj?

Ja, seveda lahko napišeš, da ti ni fer. Meni je samo škoda, ker se res bere, da te precej žre - škoda živcev. Kot napisano, ogromno zakonov je nefer - ker v bistvu ne morejo biti fer. Vedno kdo izpade. Jaz pač povem, da mi ni fer, ampak se skušam ne obremenjevati s tem. Upam, da bom imela možnost izkoristiti katero od ugodnosti.
Sicer pa, zagotovo si dobila kakšno ugodnost, ki je kdo drug ni, ker je zamudil vlak. Tudi to ti zna dvigniti moralo in se potem ne sekiraš več toliko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?