|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   9-18 ali 9-36
29.5.2006 15:26:50   
tincci
Vem, da me boste klele s temi mojimi avtosedeži, ampak ajde...

Hotla sem naročit Romer TS King Plus (9-18) pa sem naletela na Romerja 9-36 ( http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=167133 ), ki pa sploh ne zgleda tako neudoben, kot bi si mislila glede na to, za kak širok razpon kil je. Morda ni tok dober v varnosti? A ima katera al kupte 9-18, pol pa samo še jahača ali pa tak velik avtosedež?

< Sporočilo je popravil nalin -- 29.5.2006 15:34:10 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 9-18 ali 9-36
29.5.2006 15:59:25   
soncek&luna
jaz sem kupila 9-18, pol pa bom jahaca

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 9-18 ali 9-36
29.5.2006 16:02:59   
beti 1
Mi imamo Kiddy life plus, ki je tudi od 9-36kg, samo po drugačnem sistemu, ima varovalno mizico za manjše otroke, in smo zelo zadovoljni!

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 9-18 ali 9-36
29.5.2006 19:34:22   
tinica
No jaz pa imam eno vprašanje, na vseh sedežih piše ROMER, na tem evolva 123 pa BRITAX. Sedaj pa ne vem v čem je fora. A je ta drugi res od ROMERJA ali pa je kakšen ponaredek.
Mi smo imeli prej jajčko od romerja in smo bili zelo zadovoljni, sedaj pa tudi mi kupujemo sedež od 9 - 36 kg, pa mi je ta evolvo tudi všeč.

Hvala za odgovore, Lp Tina

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 9-18 ali 9-36
29.5.2006 19:55:50   
žlička
tinica, evo debate o tem

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=937055

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 9-18 ali 9-36
29.5.2006 20:35:56   
tinica
Hvala


_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 9-18 ali 9-36
29.5.2006 23:02:13   
katja pv
Vsi strokovnjaki, ki opravljajo teste na otroških sedežih so več ali manj podobnega mnenja.

Sedež skupine 9-18kg je prilagojen manjšemu otroku tako v namestitvi otroka in njegovemu pripenjanju ter glavni opori. Pri kombiniranem razredu 9-36kg pa lahko pride do napačne namestitve sedeža in posledično otroka v njem. Zaradi preširokega zapenjanja varnostnih pasov (morajo omogočiti zapenjanje tudi večjega otroka - do 150 cm) je zagotovljena slabša zaščita otroka v primeru trka. Na dosedanjih testih (iz leta 2005) so bili vsi sedeži iz kombinirane skupine (9-36kg) ocenjeni z oceno zadovoljivo do zadostno, nihče ni bil ocenjen z oceno dobro, kot v skupini 9-18kg.

_____________________________

V življenju sta dve sreči: ljubezen do partnerja in ljubezen do otrok. Jaz imam obe!
21.6.2005 - Matija
2.4.2007 - Ana

(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 9-18 ali 9-36
30.5.2006 10:24:56   
MajaPRO
Mi smo kupili Storchenmuehle Starlight SP 9-36 kg in mislim, da bo OK. V njem se vozi od 7. meseca. Zaenkrat ima v sedežu neki vložek (da je prilagojen manjšemu otroku...do 15 kg) in 5-točkovni pas, potem se pa ta vložek vzame ven (sedež je zato širši) in otroka se pripne z varnostnim pasom od avtomobila. Če bo pa primeren za 36 kilskega otroka, pa ne znam povedat.

_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu katja pv)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 9-18 ali 9-36
30.5.2006 11:09:22   
tincci
Hvala, Katja, to sem hotla slišat user posted image

(odgovor članu katja pv)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 9-18 ali 9-36
30.5.2006 13:22:37   
hajdi21
oj, tincci in ostale,

tudi mi se odločamo o nakupu avtosedeža, pa bomo verjetno tudi kupili tistega za 9-18 kg.
Ravno včeraj pa sem na strani adac.de preverjala letošnje teste in me je skoraj vrglo na rit: Romer-ji niti približno niso tako dobri avtosedeži, kokr so dragi. Vsaj po testih sodeč. Odločali smo se ravno med Romerjem in Maxi Cosijem, pa bomo zdaj verjetno vzeli slednjega (Maxi Cosi Tobi). Edino barve so mi pri tem sedežu čist mem, malo preveč dolgočasne.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 9-18 ali 9-36
30.5.2006 14:28:19   
tincci
Hajdi, pejt najprej oba sedeža sprobat. Mi smo se odločali med Romerjem pa Maxi cosi Priori, pa je po udobnosti, enostavnosti zmagal na daleč Romer! Max cosi se mi zdi mal na tralala narejen.

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 9-18 ali 9-36
30.5.2006 14:58:49   
hajdi21
Se strinjam, da so Romerji ****cionalno in tudi drugače boljši, ampak, kaj pa testi?? Verjetno jih ne delajo zastonj. Meni pa se gre predvsem za varnost otroka.

Čeprav pravijo, da ko do nesreče pride, ti noben avtosedež preveč ne pomaga!

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 9-18 ali 9-36
1.6.2006 10:52:28   
alijana
Zdravo. Še moje mnenje. Se strinjam s KATJO PV. Tudi jaz sem slišala, da je boljša varnost,... pri sedežih 9-18kg. Jaz sem ravno kupila MAXI-COSI PRIORI 9-18kg. Lp,

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 9-18 ali 9-36
1.6.2006 10:57:03   
hajdi21
Oj,

Romer King TS PLus je v akciji v BC (iz 57/61 jurjev 42 jurjev).

Mi smo ga naročili preko spleta in ga bomo dobili domov brez poštnine.

Lp.

(odgovor članu alijana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 9-18 ali 9-36
1.6.2006 10:58:16   
Urša
Tudi mi.user posted image  

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 9-18 ali 9-36
14.6.2006 11:16:12   
gtr
Glede na rezultate zadnjih testov (http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=33) in www.adac.de sem se odločil za Maxi Cosi Tobi - tudi zaradi zračnega hrbtnega dela. Cena je sicer nekaj višja - a kljub vsemu - zatezalna sila ob čelnem trku je menda dokazano manjša kot pri ostalih sedežih. Če pa nekdo misli, da avtosedež ob trku tako ali tako ne pomaga pa naj kupi najcenejšega - da bodo policaji srečni. Nekaj takih celo poznam - dojenčka vozijo ležečega na zadnjem sedežu avtomobila, ker naj bi bil v lupinici preveč stisnjen...
Sam bom pa glede na spodnje posnetke z sedežem skupine 1 počakal dokler ne bo prevelik za lupinico (glede na položaj glave v njej)
http://www.adac.de/images/Kisi2006_gut_DSL_tcm8-148365.wmv
http://www.adac.de/images/Kisi2006_schlecht_DSL_tcm8-148367.wmv


(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 9-18 ali 9-36
14.6.2006 21:33:47   
Grascakinja
Takole je, na 2006 testu je Romer (Britax je ista firma, drugo ime) Evolva 123, ki je sedež za 9-36kg, dobil oceno ZADOVOLJIVO. Ocene si poglej na www.soncek.si, kjer je link.
Še noben sedež razen Kiddy Life Pro v tem razredu ni dobil boljše ocene kot zadovoljivo.
Romerji KING TS plus 9-18kg so imeli oceno DOBRO. Da bi bil pa katerikoli sedež v tej kategoriji ocenjen odlično, se pa jaz ne spomnim, toliko v vednost. In z Maxi Cosi sta si bila po ocenah povsem enaka. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Iz razloga varnosti sem sama najprej kupila Romer King TS plus in smo z njim več kot zadovoljni.

Ker smo potrebovali še drugi avtosedež, saj imamo 2 avtomobila in včasih hodi po tamalo v vrtec mož, odpeljem jo pa jaz, smo se odločili kupiti še drugega. Za 9-36 sem se odločila, da ne bom vsako leto novega sedeža kupovala.

Vzeli smo Evolvo 123, vendar le za od vrtca do doma ali obratno. Za daljše vožnje mi je premalo varna.

Če ju primerjam,
  • se King TS plus bistveno čvrsteje pritrdi v sedež zaradi isofixu podobnega sistema. Pri Evolvi ga ni, vendar pa, če si vzameš čas, lahko sedež zelo trdno pritrdiš v avto. Sisitema pritrjevanja sedeža sta različna za do 15 ali 18 kg in od 15 ali 18 kg naprej.
  • Vratni in obglavni del pri Evolvi sicer preprečuje, da bi otrok kaj dosti ven videl na stran, toda deluje zelo suvereno in malce bolj prepričljivo, kar se varnosti tiče. Stranske trke tudi po testih sodeč odlično prenaša, frontalne pa povprečno.
  • Kar se udobja tiče, je Evolva pred Kingom v vseh pogledih, mala še lepše sedi v njej, je bolj ergonomska in nogice lepše visijo z nje.
  • Vendar, Kingu lahko med vožnjo in ko je sedež že pripet v avto, spreminjaš naklon. Pri Evolvi obstajata samo 2 položaja naklona (King ima 3), in to moraš nastaviti, PREDEN daš sedež v avto.
  • Pasovi so v obeh enako široki, sistem za pripenjanje mi je v Kingu bolj všeč. Narobe zapeti pa ne moreš nobenega.
  • Evolva ima izvlečni mizici, kar pri Kingu malo pogrešam, sploh pri vožnjah, ki trajajo dlje od 10 minut.

Resda Evolve nismo še sprobali za višjo kilažo (naša ima nekje 12 kil), tako da o tem kdaj kasneje.

Moje mnenje - če kupuješ prvi avtosedež, kupi King TS plus. Če rabiš pa še kaj dodatnega, Evolva ni slaba izbira.

(odgovor članu gtr)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 9-18 ali 9-36
14.6.2006 21:48:35   
Anonimen
Si me "potolažila" s tem Kiddy-jem!

Smo dobili enega za darilo in že dva dni gledam kaj je to za ena firma?? še nikjer videla....

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 9-18 ali 9-36
14.6.2006 21:52:45   
tincci
Se že par dni vozi v Romer King TS Plusu in smo vsi ultra zadovoljni user posted image

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 9-18 ali 9-36
15.6.2006 6:57:01   
dory
Jst mam concodrda 9-36...pa je enkraten...

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 9-18 ali 9-36
16.6.2006 0:40:27   
žiža
Mi imamo tud concorda in smo čist zadovoljni z njim. Tud pri drugem bomo po vsej verjetnosti naredil tako kot prvič. Najprej lupinica do 13 kg potem pa sedež od 9 do 36kg

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Imena za PUNČKO
Janjikaaaa



Neža (19%)

Larisa (13%)

Neja (15%)

Tiana (16%)

Vanesa (5%)

Lana (32%)


Število vseh glasov: 237

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!