|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 8:43:21   
puncica
Spet jaz user posted image user posted image user posted image user posted image po burni noči, ko je tamala nostop jokala. No dobil smo antibiotik sumamed. BTW a kdo pozna ta antibiotik neki novga bi po moje to mogl bit, daje se pa na 24 ur in to 3 dni? user posted image

Kot drugo pa naša pika ful joka, jo očitno še vedno boli, včerja je bila tako boga, da je niti poležat nisi smel, zanima me nasledenje, zdravnik je rekel da naj damo calpol če jo boli, in to na 4 ure, midva pa sva ugotovila da ji po 2 urah popusti, tako jo moramo vsake 2 ure nosituser posted image in čakamo tiste grozne 4 ure, da ji lahko damo ponovno. Kaj bi ve naredila dale prej calpol al pa svečko al čakale na 4 ure, ker to se je ponavljal celo noč dve ure je bila dobra pol pa je popustilo pa se je spet jokala in sva ji dajala na 3,5 ure calpol, ker je res tako grozno jokala, očitno jo še vedno boli, pa rečeš kje buba, pa kaže ušesekuser posted image Pa antibiotik smo dal ob pol sedmih zvečer pa ponovno danes ob pol sedmih zvečer (24 ur) a nič ne prime, ne vem no, a to mora takoj prijet al šele čez 3 dni al kako je s tem. Hiconcil, ki smo ga imel prejšn tedn je naredil red v ponedeljek ko ga je 2× vzela, celo noč je spala, zdej pa ni nobenga efekta. A ne zdravnika vprašam al naj še počakam dan dva, ker ponoči je res nevzdržno, moj ima grozne podočnjake, jaz spim v drugi sobi, ker sem v službi, tamala pa joče pa ji ne morma pomagat. Res sem ful obpana, kako ji pomagat, pa ji operil dajeva, da bi se ji vsaj ta nosek spucal, a ne vem če je kej velik efekta.user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 14.10.2005 8:44:19 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 8:53:29   
Anonimen
Ja, Sumamed se da trikrat, potem pa 14 dni ostane v telesu. Prijeti pa mora antibiotik v dveh dneh, tako je vedno nam rečeno. Če ne, moramo priti nazaj.
Calpola redno na 2 uri jaz ne bi dajala. Daleron (kar je isto) dam včasih v razmaku dobri dve uri, ampak to se ponovi recimo 3-krat, potem pa je najhuje ponavadi že mimo in ni več potrebno. Večkrat kot toliko jaz ne bi upala.
Drugače pa sem tule na RR večkrat že brala, da proti bolečinam v ušesku pomaga segreto olje (pa ne preveč vroče, seveda) na vatki, pa da se da potem to v uho. Naj katera kaj več pove o tem, če ima kaj izlušenj. Ali pa kafra, to so včasih dajali na vatko, pa v uho. To pa so kot eni taki kristalčki iz neke rastline, to pa gotovo dobiš v lekarni. Tisto menda tudi zelo pomaga. Jaz bi svekakor poskusila s temi bolj domačimi stvarmi.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 8:53:47   
Marogica
Calpol bi se naj dalaj na 4 ure, vendar je odvisno tudi od količine, ki jo smeš dati. NAš je star 4,5 leta, pa mu smemo dati 1,5 žličke. Jaz bi na tvojem mestu poklicala zdravnika in vprašala za količino.
Antibiotiki pa ponavadi primejo, ko daš tretjega, četrtega.(ne tretji dan, temveč trejo, četrto dozo)
Upam, da bo čimprej prijelo, uboga punčka mala (no ti tudi), pa saj bo vikend, pa se boš malo naspala.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 8:56:48   
muki1
O puncica, user posted image  user posted image  user posted image , boga pupa. Jaz se spomnim kaj je to, ko bolijo ušesa, je moja sestra imela velikokrat vnetje ušesk, ko je bila mala in jo je mama cele noči nosila po rokah, ona pa je jokala, jokala, jokala, to so baje res neznosne bolečine. Jaz bi ji dala Calpol prej. Mi je sestrična, ki je imela hude probleme z hčerkico in sta bili nekaj časa v Nemčiji, ker je pupa imela operacijo rekla, da imajo tam čisto drugo filozofijo glede dajanja svečk itd. Ona ji je vedno dala svečko že pri 38, pa tudi proti bolečinam ji je dajala pogosto. Ne vem, no, jaz lahko svetujem, ko je mala trenutno zdrava, verjetno da ni glih najboljše, ampak če ni druge, če jo res tak boli, ji po moje tak strašno spet ne more škoditi.
Držite se še danes , jutri pa bo že boljše.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 8:59:25   
Seven*
Sumamed je zelo mocen antibiotik. Na tvojem mestu bi dala Calpol in poklicala zdravnika.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 9:02:51   
puncica
Splišni pa kako to dajo na vatko a na vatko se kapne, pa da v ušesek al kako, al se noter stisne, dej mal povej, kafra, hmmm se vidi nič ne vem, glupa mami, kaj pa je to a tud kaka rastlina? user posted image  

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 9:05:18   
puncica
ja Seven sem tudi jaz na to pomisla in če bo danes tako hudo bomo poklical kako pa kaj, za enkrat sem dvakrat preverla doma kako je je rekel mož, da je zdaj vredu, da nič ne joče pa se igra, no bomo vidl kako bo čez dan. Me pa res zanima kako hitro antibiotik prime, sam tle bi moral hitrej, ker sem tud jaz misla da je verjetno ful močnejši. user posted image A ma katera izkušnje s tem Sumametom?

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 9:15:21   
Anonimen
Vsak antibiotik mora prijeti v dveh dneh. Moja sestra je za otroke velikokrat imela Sumamed in je isto kot pri ostalih antibiotikih. Po moje je širšega spektra.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 9:24:52   
cmokec
Puncica, jaz sem imela kot otrok kronično vneta ušeska. Mami mi je pomagala tako, da mi je ušeska grela (imela sem trak, ki je držal na ušeskih pogreto vatko). Na v ušeske mi je stiskala sok rastline Natresk. Sem jo sedaj prav vprašala, pa je dejala, da preverjeno deluje. Doma ga imamo od takrat na vrtu. Če ga želiš, naj pride nekdo v Kranj ponj in ga bo pri nas dobil. Bi ti ga pripeljala, pa nimam avta do večera.

Calpola pa jaz nebi dajala več kot na 4 ure.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 9:28:09   
babylove
Naslovno vprašanje ni primerno za laike. Menim, da je od starša neodgovorno iskati nasvete glede zdravil na internetnem forumu. Če je zdravnik rekel na 4 ure, potem je to 4 ure in pika.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 9:33:03   
Anonimen
Puncica, sem spregledala vprašanje o vati. Mi nimamo teh izkušenj (zaenkrat - upam da jih ne bomo imeli), ne spomnim se točno, kako so punce pisale, da se to olje da. Tudi jaz sem že zadnjič, ko je imel Tibor vnetje ušes, to premišljevala. Kafra se dobi v lekarni, ja, to je tudi iz ene rastline. O natresku pa je itak govora na tvoji drugi temi, tja sem prilepila tudi slike.
Katera kaj ve o pogretem olju, ki se ga da na vatko in v ušesa? Pomagalo naj bi pri bolečinah.

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 9:37:27   
Anonimen
Poglej, puncica, tule je kar nekaj zanimivih stvari.
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=473669&mpage=1&key=uho&#474338

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 12:15:11   
puncica
Splišni hvala za vse te informacije, krasna si user posted image , tolikokrat pravim poiščite z iskalnikom, pa se sama tega nisem poslužila, ker sem res čist obupana bila, sej bi tud sama kej našla a ne user posted image Bomo poskusli, zdajle pa še preverim kako pa kaj je z mojo tamalo. Hvala tud vsem drugim za nasvete in ideje. Mene tud zanima to z oljem, a to kr kapneš v uho al kako? Pa je to navadno jedilno olje al kakšno posebno?

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 12:22:47   
al1*
Nam je pediatrinja ob vnetih ušeskih namesto Calpola predlagala Naprosyn, ker deluje proti bolečinam in proti vnetju. Poleg tega pri mojih dveh bolj pomaga tudi proti vročini. Predpisal nam ga je tudi zdravnik na ORL, ko  smo bili pri njem zaradi ponavljajočih vnetij ušes. Naprosyn dobiš tudi na recept.




_____________________________

lp


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 13:10:22   
anitaz
Puncica,ne igraj se preveč s pogretim oljm,ker ji lahko še bolj škoduješ. Moj user posted image  je imel nekaj časa zanaj hudo vnetje ušesa,pa je nekje slišal za to olje v uho,pa je potem moja babica rekla,da se s tem ni za igrat,če res ne znaša segreti na pravo temperaturo.Koliko pa je prava,pa žal ne vem. Najbolje deluje Natresk,kot je dejala cmokec,moj si je s tem pozdravil uho in bolečine hitro minejo. pa še naravno je,pa kaj nimaš narobe nardit. Če imaš možnost,pojdi ponj.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 13:25:35   
Anonimen
Ukapanje olja v ušesa je velika napaka,ker olje samo zapaca obolelo mesto,ga pa ne ozdravi.Pod vso packarijo se še vedno nabira gnoj.Ko pa prideš k zdravniku ta nima čistega pogleda na obolelo mesto in ne more postavit diagnoze.Tudi uporaba vate ni priporočljive,ker se drobi in drobcizaidejo v sluhovod in samo škodujejo.V lekarni s dobijo posebni trakci za v ušesa.
Olje je bilo nekoč v času nasih baic v modi sedaj pa imaš toliko drugih neškodljivih pripomočkov na razpolago.

(odgovor članu anitaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 14:35:18   
jagoda
Tudi Adam je pravkar prebolel vnetje ušesa in tudi njemu je Calpol popustil po dveh urah. Ko sem to povedala zdravnici, mu je napisala Voltaren svečke. prijele so v desetih minutak in držale vso noč. Prosi za te svečke...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 18:01:46   
Gina
Čisto normalno je, da antibiotik ne prime v pol dneva. Upam, da do zdaj že je prijel. Sicer bi moral pa najkasneje v dveh dneh. Kot so ti že napisale, sumamed je zelo močan antibiotik, tako zelo močan, da ga ne smejo dajati več kot (ne vem točno) 2x ali 3x na leto. Hiconcil je najšibkejši in najmanj škodljiv antibiotik. Če se le da, če menijo, da bo prijel, dajo raje njega kot kaj močnejšega. Pri vnetih ušesih ji daj kapico na glavo, ali trak, pa naj gre s tem tudi spat. Položi jo spat na boleče uho, da se uho greje ali jo v spanju obrni, da je ne bo cukalo. Gretje ful pomaga. Jaz nisem nikoli olja dajala, ampak samo grela. Če calpol ne drži, ji daj kaj drugega, mislim kaj drugega kot paracetamol, se pravi daj ji naprosyn ali voltaren svečke. Važno, da je proti bolečini. Primeta za dalj časa. Tudi svečka paracetamol ponavadi dlje drži kot sirup calpol. Upam, da bo čim prej ok.

(odgovor članu jagoda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 20:33:16   
HuAnita
puncica, tudi jaz imam kronično vnetje srednjega ušesa. Oz. sem ga imela. Doklem nisem enkrat končno dobila sumameda. Od takrat, kakih 5 let je tega, me zagrabi le še max. 1/leto, prej vsaj 4kratuser posted image .
Boli pa to res neznosno, jaz skoraj nič ne slišim, ker mi v ušeih nekako 'poka', pa srbi, ko že slučajno ne boli...
Mama mi je dajala toplo olje v uho, čez noč nogavičko čez uho, čez pa povezala z mako pleničko ali pa kapico čez. Ko to čez nekaj let ni več zaleglo, je pa odkrila 'uhec'. Pojma nimam, kako se slovensko reče tej rastlini, raste pa na pokopališčih, taka manjša, mesnata zadeva, zelene barve. Natrgaš nekaj listov, in jih stisneš. Tisti sok malo segreješ in ji kapneš v uho. Pri meni je vedno zaleglo.
Vedno pa pazi, da je ne dobi prepih, ko daš zadevo v uho, da se še bolj ne nahladi. (kapica oz. plenička čez glavo.)

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
14.10.2005 22:44:35   
Pupica
HuAnita, mislim, da je ta rastlina Natresk tko kot je že cmokec omenila.
Je zlo mesnata, trdožilava rastlina, ki uspeva tako pozimi kot poleti(no pozimi, ne vem če ne zmrzne). Jo pa vsi ki imajo težave z ušesi posadijo k sebi v bližino, saj že par lističev zelo pomaga. Stisnemo sok, in nakapamo v uho.
Upam, da si jo tačas dobila, drugače jo imemo tudi mi in jo lahko dobiš. Me kar pokliči, če me slučajno dlje časa ne bi bilo tukaj.
Drugače pa se pocartajte, in srčno upam, da se je stanje v vmesnem času izboljšalo. Uboga Janjauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
15.10.2005 9:11:27   
Anonimen
Ja pa pozabile ste povedat,da se mora sokec segret.Najprej mora dvakrat na žlički zacvrčat,počakaš da se ohladi na primerno temperaturo in nato ukapaš.

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A lahko calpol na 2 uri, ko tako joče?
15.10.2005 11:37:35   
puncica
No takole preživeli še eno BURNO noč, tamala spala zelo malo in veliko jokala, čeprav je bila pred spanjem ful razpoložena in razigrana, nič je ni bolelo. Ponoči je dežural ati, te dve noči ki prideta pa bom jaz, pa je rekel da se mu zdi da jo ušesi ne bolijo več tako zelo ampak da jo ful vročina zdeluje ponoč je imela tud 39,5 vročine pa še drisko je imela zvečer, pa danes, baje so to tud simptomi vnetja srednjega ušesa.user posted image
natereska nismo dobili, sem šla k tašči, pa je rekla da ji je zmrznil, soseda ga tud nima, mi je pa dala alojo (ne vem če to tud kej pomaga user posted image ) Skratka moj je rekel da bo šel na britof po mal tega natereska oni pravjo da je to kaktus za ušesauser posted image skratka je bolje, čeprav še vedno ne tako kot bi moglo bit, se mi pa zdi da je bilo to vnetje zdaj ful huje kot tisto pred enim tednom, takrat ni imela vročine.
No upam da bo jutri že veliko bolje, v ponedeljek pa itak imamo pregled, je pa res grozno, ko si čist brez moči in ne moreš pomagat svojmu otroku ko tako joče. Kapico sem ji dala na glavo, pa je še bol zakuhala, pa kr dol snemala, pa se jokala, pa pol sem ji dala trak gor isto, tako da nič ji ne obstane na glavi user posted image No vseeno upamo  na boljše. Hvala punce z nasveti.user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?