|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A se tukaj berejo porodne zgodbe?
27.12.2006 23:16:57   
Anonimen
No če se, vam povem svojo. Ni sicer nič pretresljiva, vem pa, da se tistim, ki čakajo, to rado bere user posted image

Na PDP sem imela prvo amnio, kjer je bilo še vse mrtvo hladno, plodovnica pa bistra. Čez vikend smo potem ribali, pomivali, sesali, se mečkali, rezultat - NIČ. So me pa poklicali nazaj v porodnišnico, ker so mi ob brisu nožnice odkrili eno kar hudo bakterijo, ki bi ob porodu lahko grdo okužila malčka. Potem sem žrla antibiotike.

V ponedeljek spet na amnio, kjer sem bila 1 prst odprta, plodovnica pa že mlečna, tako da me je poslal naslednji dan rodit (pa glih mene, ki sem se vedno bala samo tega, da bom imela datum in uro, ko naj grem rodit).

Potem pa klasika. Najprej klistir (ni švoh, ni pa tudi ne kakšen užitek), potem predrtje mehurja, potem umetni popadki. BTW ko sta G in sestra z velikimi mukami  predirala mehur, sta ugotovila, da je dete še ful visoko in da on sam gotovo še 2-3 dni ni nameraval ven (nevzgojen kot ati, kar božič bi prešprical user posted image ). Sta se res spotila, tko da je sestra skor po tleh padla. Potem so se ene 4 ure popadki stopnjevali, jaz sem bila skoz bolj tiho, tako da je bilo verjetno kar fletno vzdušje. Vmes sem na radiu poslušala bebave čestitke vseh možnih gorenjskih občinskih svetov in županov svojim občanom user posted image  Potem ko sem babco že šestnajstič vprašala, koliko dolgo bo še trajalo, je rekla, da mi je že naročila kosilo in to mi je dalo ful energije. No potem je prišla pa tista zadnja ura, katero bi najbrž vsaka mama najraje zbrisala iz spomina. Ko res šopajo popadki še pa še, ko te že vse tišči dol, ko porivaš kot da si mal čez les, otrok pa noče in noče ven. Trikrat me je babca vrgla na finto, češ dejmo probat rodit, pa seveda ni šlo. No ko so pa popadki v bistvu že začeli pojenjavati in niti ni več tako bolelo, potiskal smo pa še kar, so pa naenkrat vsi okrog mene začeli natikati halje pa rokavice pa tisto lampo so prižgal, pa naš ata so pobledeli, in potem se je katapultiral Matija. Jaz sem seveda vedela, da bo poba, ati pa ne, in dobil je malo zarošene oči (potem je rekel, da zarad prepiha user posted image ). Po toaleti sva se takoj podojila in to je bilo to. V bistvu res čisto nič posebnega.

Matija je žal ob porodu vendarle fasal ostanke tiste bakterije, tako da je revež takoj dobil infuzijo v roko in bil do konca (4 dni) ves prešpikan in pregledan. Ampak nič zato, pediatrinja mi je razložila, kakšne hude komplikacije bi lahko imel, če ga ne bi zdravili. Na primer težave z uravnavanjem telesne temeperature in lahko celo smrt. No zdaj je vse v redu.

Par zanimivosti:

1.) Ena, ki sva ob istem času dobili umetne popadke, je rodila v 1 uri 10 minut

2.) Tudi v KR lahko dobiš EA. Meni so jo ponujali, moraš pa biti vsaj 3 prste odprta in v pol ure potem naredijo preiskave, in če je vse OK, jo lahko dobiš. Tako iz prve roke to vem.

3.) Porodne sobe so zelo preuredili. Ni več tistih konjušnic in boksov, v bistvu so zdaj 4 ali 5 sob, tako da je veliko bolje.

4.) V KR porodnišnici vestno berejo RR, sploh poglavje Porodnišnica. Mi je bilo nakazano.

5.) Ko sem 4. dan prosila za 6. paket Vir 80, ga niso več hoteli dati, češ da sem že prekoračila limit. Tako da se še vedno špara na vseh področjih.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
27.12.2006 23:23:44   
Seven*
Meta. Cestitke!! Bi bila pa zelo vesela, ce mi napises kaksna bakterija je to bila, firbec pac, pa malo poklicne deformacije.. user posted image user posted image


Porodna zgodba je pa super napisana!! Cist po kmecko! user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
27.12.2006 23:26:12   
Marogica
Najprej še enkrat čestitke ob rojstvuuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.


1.) Ena, ki sva ob istem času dobili umetne popadke, je rodila v 1 uri 10 minut



Za mojega moža so vse "primitivke"user posted image , ki tako hitro rodijo z umetnimi, saj sem se jaz matrala pri prvem 13 pri drugem 12 ur. On pa seveda tudi-ko pa je moral vse popadke z menoj predihavati. user posted image Saj ne vem, kdo je imel bolj suha usta, on ali jaz. Mislim pa, da kar on, saj je po vsakem popadku letel k pipi in se nacejal, dokler se ni zopet začelo z dihanjemuser posted image ...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
27.12.2006 23:27:36   
Anonimen
Ej Seven, nimam pojma. Sem vprašala G, pa se je obrnil k sestri in rekel: Gospa bi rada vse vedela. No potem pa ni nič rekel. Bom pogledala ko dobim odpustnico, v mat. piše samo infec. prenatals user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
27.12.2006 23:33:10   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

porodnišnice naj pa kar berejo RR, bodo vsaj vedele, kaj se lepega piše o njih.seveda so tu tudi slabe stvari...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
27.12.2006 23:35:44   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
Vmes sem na radiu poslušala bebave čestitke vseh možnih gorenjskih občinskih svetov in županov svojim občanom user posted image  


Povej po pravici, da je bil to najhujši del porodauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 0:02:40   
artista7
Meti, faci kot vedno, prav prisrčno čestitam. Bravo! Take reči je prav luštno bratiuser posted image

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 5:22:54   
cmokec
še enkrat čestitke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 7:43:55   
Špacka
 
Meta, čestitke.user posted image user posted image user posted image user posted image


Lepo, da si napisala svojo porodno zgodbo, ker tebe je tako fajn bratuser posted image



(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 7:55:27   
Anonimen
Meta, še enkrat čestitke! Super te je brat!

(odgovor članu Špacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 9:01:48   
srki
Ah, kako fajn je vse to brat, ko je v zgodbi še vedno prisoten humor.

Aja, glede zarošenih oči mi je pa znano, naš jih je imel pa kar tako. Jaz se tudi ves čas vedela, da bo fant, zato je bilo za ateka presenečenje in veselje nepopisno.

Zelo lepo, da sta oba z malčkom OK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 9:08:54   
Anonimen
4.) V KR porodnišnici vestno berejo RR, sploh poglavje Porodnišnica. Mi je bilo nakazano.


Daj tole malo pojasni, prosim, na kakšen način ti ne bilo nakazano. Sem pa zadnjič gledala v časopisu glavno sestro in je bila to tista koza, ki je mene spravila v največji obup in ponižanje ob nemoči, kar sem jih kdaj doživela. Brrr, raje ne premišljujem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 9:36:48   
Anonimen
user posted image user posted image Meta mim je,zdej pa se pripravi na druge popadkeuser posted image Kere?Ja na
popadke odraščanja otročkauser posted image Zdravja polno otroštvo malemu korenjaku,tebi pa čim majn kompliciranih noči.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 10:34:02   
bskrle
Čestitke, sicer pa ni vsak porod romantičen ...
Meni je po drugem porodu strežnica prižgala Belvi, prej sem poslušala pa Mozarta, jao jao
in pri prven porodu se dobro spomnim, da so peli Ti si moje sonce ... tako da te razumem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 11:15:01   
muki1
Meta user posted image  user posted image  user posted image  user posted image . No, spomnim se, da si se križala, ko sem jaz dobila datum poroda...zdaj se ti je pa isto zgodilo.


Za Seven; najverjetneje je bil streptokok agalakcija, ali kak se reče. Jaz sem ga tudi imela. Pri prvi niso vedeli user posted image , pa se je mala okužila in sva kar fajn dozo antibiotikov dobili, pri drugi pa so preprečili ravno na ta način, da so mi dali antibiotik pred in med porodom.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 14:01:21   
Strawberrie Cherrie
Meta. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 15:03:37   
r1ta
Meta. super zgodbauser posted image user posted image user posted image ! Me je kar manj strah iti roditi! Hvala!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 15:41:38   
petraz
Kako lepo je to prebrati..... Še enkrat čestitam.... user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
28.12.2006 23:17:27   
viv_
To, Meta.user posted image   A si vidla, kašno lepo slikco sem ti pripopala med čestitke, a, a?user posted image

Mogoče so pa zato tako lepo z mano delali, ker jih hvalim tule na RR. user posted image

Pa še moja muzika - enkrat proti koncu mojega drugega poroda se je na radiu (pomoje da je bil res Belvi) zaslišal od Queenou "We are the champions". To mi je bilo pa kar mal smešno, čeprav so me popadki boleli ko user posted image .

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
29.12.2006 13:41:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Bi bila pa zelo vesela, ce mi napises kaksna bakterija je to bila,


Evo Seven, especially for you - streptokok agalactiae (kot je rekla mukica).

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
30.12.2006 20:53:51   
pikicaa
user posted image user posted image user posted image  Meta

_____________________________

4.6.2006 je prišla na svet najina največja sreča z imenom Maja
18.1.2008 smo dobili še sončico Klaro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A se tukaj berejo porodne zgodbe?
30.12.2006 21:04:38   
Maxica
O Meta, super si to napisala. user posted image user posted image user posted image
Še enkrat čestitke za še enega moškega pri bajti.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu pikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?