|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 10:35:12   
kepa*
Kje, kako, koliko...?Kaj se najbolj splača?
Sama se zanimam za fondpolico pri Slovenici.
Pozna katera?


Lep dan.user posted image



_____________________________

Letos pa bo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 10:39:33   
mammy26
jaz varčujem za oba otroka do njihovega dopolnjenega 18. leta in sicer preko Abanke - Vzajemni sklad Uravnoteženi Polžek. Tudi Tii bom varčevala na enak način.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 11:22:55   
mia-2
Hoj jest sm dobila pa eno dobro ponudbo od Grawe-pa se še odločam.

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 11:24:22   
CUKRČEK
Midva sva ji tudi račun odprla pri Bondu(vzajemni sklad). Tako ves denar, ki ga nabere v šparovčku ali dobi za roj. dan dava v sklad in tam se lepo nalaga.
In ima že lepo vsotico denarja goruser posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 11:35:05   
viv_
Mi imamo štipendijsko varčevanje pri zavarovalnici Triglav - dajemo 75 Eur na mesec.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 12:39:31   
nita
Mi varčujemo v Modri kombinaciji (vzajemni sklad Ilirike) in sicer ves otroški dodatek, ki ga dobim (cca. 11000 sit mesečno) in ves denar, ki ga dobi Ela od babic, tet itd. Euri so pa v šparovčku user posted image .

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 12:45:07   
nita
Aja še to. Jaz za te varjante ala fond police itd. nisem najbolj navdušena, saj se obvežeš, da boš mesečno vplačeval tolko in tolko in sicer tolko in tolko let. Sicer je res, da lahko prekineš  pogodbo, ampak to potem ni to. Dandanes pa jez težko vem, če bom res lahko otroški dodatek vsak mesec nakazala do ne vem 18. leta, al mi bo kak mesec sfalilo. V vzajemni sklad pa nalagam kdaj hočem, koliko hočem in dvignem kdaj hočem.

Upam, da si ujela bistvo.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 12:53:11   
KIRA
v bistvu ja. ampak na hranilno knjičico pri NKBM. pa štipendijsko polico imava za punči - pri 19 dobi izplačano, pa če bo šla študirat, alpa kaj druzga - da ne bo tako z 0 zaštartala, kot midva..
LP

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 12:56:49   
mehurčica
Za štipendijo varčujemo za Davida pri zavarovalnici Merkur. Zavarovan je ati, tako da dobi David zavarovalno vsoto tudi, če se atiju med temi 18 leti kaj hudega zgodi. Zraven tega življenjskega zavarovanja sva tudi naredila eno vrsto nezgodnega in zdravstvenega zavarovanja-če gre v bolnico(bolezen ali poškodba) dobi na dan 20€(torej lahko pravzaprav jaz tam z njim prespim in nekaj doplačam, če je več), za nezg. inval. dobi 20.000€, za smrt pa 4.000€.
user posted image

Pri skladih je pač ponavadi tako, da če se zavarovalcu kaj zgodi, dobi otrok tisto, kar je našparano do takrat in ne zavarovalna vsota.
Če vprašaš mene, priporočam kot prvo- VARNOST-to je življenjsko zavarovanje(v tem primeru za štipendijo), potem se pa še vedno lahko vlaga v sklade, če imate več denarja.user posted image

Lp

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 13:03:55   
Annny
Avstrijski, francoski, ameriški, luxemburški in še nekaj drugih vzajemnih skladov. Pa špekulirava z delnicami, kupujeva tudi obveznice ipd..

Banke in zavarovalnice ne dobijo od nas tolarja, ker se enostavno ne splača, domala vsi njihovi varčevalni načrti so nekvalitetni in zavajajoči.
Fondpolica pa je po mnenju revije Kapital ena najslabših možnosti investiranja pri nas.

Lp

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 13:17:34   
Annny
Če vprašaš mene, priporočam kot prvo- VARNOST-to je življenjsko zavarovanje(v tem primeru za štipendijo), potem se pa še vedno lahko vlaga v sklade, če imate več denarja.
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

Za štipendijo varčujemo za Davida pri zavarovalnici Merkur. Zavarovan je ati, tako da dobi David zavarovalno vsoto tudi, če se atiju med temi 18 leti kaj hudega zgodi. Zraven tega življenjskega zavarovanja sva tudi naredila eno vrsto nezgodnega in zdravstvenega zavarovanja-če gre v bolnico(bolezen ali poškodba) dobi na dan 20€(torej lahko pravzaprav jaz tam z njim prespim in nekaj doplačam, če je več), za nezg. inval. dobi 20.000€, za smrt pa 4.000€.
user posted image

Pri skladih je pač ponavadi tako, da če se zavarovalcu kaj zgodi, dobi otrok tisto, kar je našparano do takrat in ne zavarovalna vsota.
Če vprašaš mene, priporočam kot prvo- VARNOST-to je življenjsko zavarovanje(v tem primeru za štipendijo), potem se pa še vedno lahko vlaga v sklade, če imate več denarja.user posted image

Lp



ZADNJI ODSTAVEK, ki ga je napisala Mehurčica, je rezultat finančne nerazgledanosti, brez zamere.
Torej trdi, da naj ljudje varčujejo preko zavarovalnice, ČE IMAJO PA VEČ DENARJA, pa še malo v skladih- to ni res.

Življenjskega zavarovanja otrok NE POTREBUJE, pač pa ga njegovi starši.
Zavarovalniški donosi so primerljivi z bančnimi, torej človek zaradi stopnje inflacije realno izgublja vložen denar.
Poleg tega gre denar prvih nekaj let (v primeru varčevanja pri zavarovalnici) izključno za stroške zavarovalnice, v sklade pa nič.
Denar je v tem primeru tudi dolgoročno nelikviden, obstajajo davčne omejitve...predvsem pa je vsa ta varčevanja (v Sloveniji) treba navesti pri vseh socialnih transferjih kot so otroški dodatek, starševki dodatek itd. itd.- to z drugimi besedami pomeni, da si KAZNOVAN in prikrajšan zaradi tega, ker varčuješ.
Da ne pozabim izgube vrednosti zaradi varčevanja v domači valuti itd.

Lahko bi pisala v nedogled.

Lp

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 14:32:26   
polona2
Midva sva za Hano odprla hranilno knjižico, do plemenitenja nama niti niuser posted image .

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 16:11:23   
BibaJ
Jaz sem Jaši odprla varčevalno knjižico HYPOP, ki ima malo višje obresti in mu vsak mesec nakažem 5.000 (toliko pač lahko) in pa vse, kar dobi od babic gre na to knjižico. Nekaj se bo najbrž nabralouser posted image . Sklenili pa smo tudi Fondpolico pri Slovenici (ne vem še točno zakajuser posted image ).
Sicer se pa 100% strinjam z Annny glede vzajemnih skladov in ti te tudi predlagam.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 16:43:08   
Primoza
Ali niso zdaj nekatera življenska zavarovanja način kako se fizikalci izogibajo kapitalskim dobičkom, ki bi jih pridelali če bi imeli denar v vzajemnih skladih?

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 17:41:13   
Annny
IZVIRNO SPOROČILO: polona2

Midva sva za Hano odprla hranilno knjižico, do plemenitenja nama niti niuser posted image .


Polona2, jaz razmišljam tako: DONOS pomeni, da željeno vsoto denarja za otroka privarčuješ v manj časa z manj trudauser posted image
Penzije bo že naša generacija morala delno sama privarčevati, kaj pa bo z našimi otroci..najbolje bo, da jim pri tem pomagamo..pa ne samo pri bodoči penziji, tudi pri stanovanju, avtu ipd. In tukaj vedno vsak tolar prav pride, drži?

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 18:58:25   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: Annny
ZADNJI ODSTAVEK, ki ga je napisala Mehurčica, je rezultat finančne nerazgledanosti, brez zamere.
Torej trdi, da naj ljudje varčujejo preko zavarovalnice, ČE IMAJO PA VEČ DENARJA, pa še malo v skladih- to ni res.

Življenjskega zavarovanja otrok NE POTREBUJE, pač pa ga njegovi starši.
Zavarovalniški donosi so primerljivi z bančnimi, torej človek zaradi stopnje inflacije realno izgublja vložen denar.
Poleg tega gre denar prvih nekaj let (v primeru varčevanja pri zavarovalnici) izključno za stroške zavarovalnice, v sklade pa nič.
Denar je v tem primeru tudi dolgoročno nelikviden, obstajajo davčne omejitve...predvsem pa je vsa ta varčevanja (v Sloveniji) treba navesti pri vseh socialnih transferjih kot so otroški dodatek, starševki dodatek itd. itd.- to z drugimi besedami pomeni, da si KAZNOVAN in prikrajšan zaradi tega, ker varčuješ.
Da ne pozabim izgube vrednosti zaradi varčevanja v domači valuti.


Annny, pa kaj ti te je? Finančna nerazgledanost? user posted image Kje si to pobrala?user posted image

Te lahko vprašam, kaj boš dobila ti od skladov, če vlagaš 3 leta, če recimo zboliš za kronično odpovedjo ledvic? Ali če zboliš za rakom? Boš dobila to kar si našparala ali to kar bi dobila, če nebi zbolela?
Ja, dobila bi tisto kar si našparala.
In kaj dobijo tvoji, če se ti kaj zgodi(tragično konča)? Pri skladih dobijo le tisto, kar je bilo našparano DO takrat. Pa še po sodiščih bi se vleklo kdo bo kaj dobil. No, pri zavarovalnici dobi upravičenec zavarovalno vsoto v slabih dveh tednih, tako da lahko recimo takoj pokrije stroške, ki so nastali ali odplačajo kredite, ki so jih imeli s svojimi partnerji.

Nikjer nisem napisala, da otrok potrebuje življenjsko zavarovanje. Napisala sem, da je ati zavarovan. In če on umre dobi otrok v vsakem primeru tisto končno vsoto, ki bi jo drugače moral vplačevato do 19 leta. Ja in temu se pač reče življenjsko zavarovanje. Kapiš?


Annny: "Zavarovalniški donosi so primerljivi z bančnimi, torej človek zaradi stopnje inflacije realno izgublja vložen denar."
Si že slišala za indeksacijo?

Annny: " Da ne pozabim izgube vrednosti zaradi varčevanja v domači valuti."
Zato pa(vsaj pri Merkur-u)varčujemo v € !


Temelj naše socialne in finančne varnosti SO življenjska zavarovanja. Potem so varčevanja v nepremičninah, bankah, šele nato v skladih. Predstavljaj si hišo, v katero ti nekdo tja, kjer so temelji, vrže televizijo, kavč, rože...

Jaz se pač raje mirno peljem z avtom, vedoč, da bosta moja najdražja preskrbljena, če se meni kaj zgodi.

Seveda bi pa tudi jaz kdaj rada vlagala v kakšne sklade(verjemi, da poznam najboljšo naložbo), če bom le imela denar, s katerim bom lahko brez skrbi razpolagala na tak način.

Lp

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A varčujete za svojega otroka?
10.10.2005 23:21:29   
koruzica
Annny, daj preveri, kaj se dogaja na področju zakonodaje o obveščanju držav EU, o naložbah SLO državljanov v Avstriji...Če še ne veš, pred podpisom je sporazum o obveščanju držav članic EU-ja, o stanju kapitala v državah EU-ja, za vse SLO državljane...Nizozemska in ostale članice BENELUXA, majo to že podpisano...Vprašanje časa je samo, kdaj bodo ' jodlarji' to podpisali...Bodo pa sigurno in to v zelo doglednem kratkem času...Toliko okoli davkarije...Strinjam se z Primoza...

So pa še opcije, ki pa jih navadni državljani ne vedo, so pa legalne in zelo donosne...

Pa nikar grdo govorit čez Fond polico, in drugih naložbenih produktov, ker ne pozanš pogojev, ne poznaš produkt, nekdo in nekje te je nahujskal, da je dober samo 'ta in ta'... in ne veš kaj nudi!!Ma večjo izbiro kot E&S polica...A je prou?

Še kaj...Na privat...Ne zavajajte ljudi...Bodte neodvisni...


(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 1:47:41   
m_m
primoza to bi ti moj znal povedat, sam ga zdaj ni user posted image   je neki tuhtal tale zavarovanja. Sam a niso vsa ž.zavarovanja pol obravnavana na enak način al kuko? Od kje tebi to, da majo ena državne privilegije user posted image

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 16:11:56   
Annny
Temelj naše socialne in finančne varnosti SO življenjska zavarovanja. Potem so varčevanja v nepremičninah, bankah, šele nato v skladih. Predstavljaj si hišo, v katero ti nekdo tja, kjer so temelji, vrže televizijo, kavč, rože...
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

IZVIRNO SPOROČILO: Annny
ZADNJI ODSTAVEK, ki ga je napisala Mehurčica, je rezultat finančne nerazgledanosti, brez zamere.
Torej trdi, da naj ljudje varčujejo preko zavarovalnice, ČE IMAJO PA VEČ DENARJA, pa še malo v skladih- to ni res.

Življenjskega zavarovanja otrok NE POTREBUJE, pač pa ga njegovi starši.
Zavarovalniški donosi so primerljivi z bančnimi, torej človek zaradi stopnje inflacije realno izgublja vložen denar.
Poleg tega gre denar prvih nekaj let (v primeru varčevanja pri zavarovalnici) izključno za stroške zavarovalnice, v sklade pa nič.
Denar je v tem primeru tudi dolgoročno nelikviden, obstajajo davčne omejitve...predvsem pa je vsa ta varčevanja (v Sloveniji) treba navesti pri vseh socialnih transferjih kot so otroški dodatek, starševki dodatek itd. itd.- to z drugimi besedami pomeni, da si KAZNOVAN in prikrajšan zaradi tega, ker varčuješ.
Da ne pozabim izgube vrednosti zaradi varčevanja v domači valuti.


Annny, pa kaj ti te je? Finančna nerazgledanost? user posted image Kje si to pobrala?user posted image

Te lahko vprašam, kaj boš dobila ti od skladov, če vlagaš 3 leta, če recimo zboliš za kronično odpovedjo ledvic? Ali če zboliš za rakom? Boš dobila to kar si našparala ali to kar bi dobila, če nebi zbolela?
Ja, dobila bi tisto kar si našparala.
In kaj dobijo tvoji, če se ti kaj zgodi(tragično konča)? Pri skladih dobijo le tisto, kar je bilo našparano DO takrat. Pa še po sodiščih bi se vleklo kdo bo kaj dobil. No, pri zavarovalnici dobi upravičenec zavarovalno vsoto v slabih dveh tednih, tako da lahko recimo takoj pokrije stroške, ki so nastali ali odplačajo kredite, ki so jih imeli s svojimi partnerji.

Nikjer nisem napisala, da otrok potrebuje življenjsko zavarovanje. Napisala sem, da je ati zavarovan. In če on umre dobi otrok v vsakem primeru tisto končno vsoto, ki bi jo drugače moral vplačevato do 19 leta. Ja in temu se pač reče življenjsko zavarovanje. Kapiš?


Annny: "Zavarovalniški donosi so primerljivi z bančnimi, torej človek zaradi stopnje inflacije realno izgublja vložen denar."
Si že slišala za indeksacijo?

Annny: " Da ne pozabim izgube vrednosti zaradi varčevanja v domači valuti."
Zato pa(vsaj pri Merkur-u)varčujemo v € !


Temelj naše socialne in finančne varnosti SO življenjska zavarovanja. Potem so varčevanja v nepremičninah, bankah, šele nato v skladih. Predstavljaj si hišo, v katero ti nekdo tja, kjer so temelji, vrže televizijo, kavč, rože...

Jaz se pač raje mirno peljem z avtom, vedoč, da bosta moja najdražja preskrbljena, če se meni kaj zgodi.

Seveda bi pa tudi jaz kdaj rada vlagala v kakšne sklade(verjemi, da poznam najboljšo naložbo), če bom le imela denar, s katerim bom lahko brez skrbi razpolagala na tak način.

Lp



Kako pa boš kupila nepremičnino, če ne boš prej nekje varčevala? (če izključiš kredit, dediščino ali bogato poroko)
V banki boš varčevala- pri teh obrestih?
OK, lepo, ampak meni je to naravnost smešno.

Koruzica, to niso moje besede glede Fondpolice, temveč besede strokovnjakov revije Kapital- Fondpolica JE slab produkt.
ČE bi bral omenjeno revijo (ali katero drugo, saj jih je malo morje), bi videl, da Avstrija vsaj še desetletje ne bo podpisala nikakršnega sporazuma o vpogledu tujih držav v njihove bančne račune- zakaj, pa sam razišči.
Saj ne, da se nasplošno držim ko pijanec plota njihovih mnenj, jih pa spoštujem, ko so dobro argumentirana.

Zdaj pa dovolj od mene.

Lp



(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 16:55:31   
dory
Sama se popolnoma strinjam z annny in delam priblizno tako kot ona user posted image

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 17:19:35   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: Annny
Kako pa boš kupila nepremičnino, če ne boš prej nekje varčevala? (če izključiš kredit, dediščino ali bogato poroko)
V banki boš varčevala- pri teh obrestih?
OK, lepo, ampak meni je to naravnost smešno.

Annny, daj lepo prosim preberi še enkrat, kaj sem napisala. Nikjer ne vidim, da bi se kdorkoli kaj pogovarjal o nepremičninah. Jaz osebno niti slučajno nimam financ, da bi si lahko šparala za nepremičnine. Al misliš, da naj dam tisti prdec od socialne kar v sklade?

Jaz sem samo rekla, da bi se ljudje morali zavedati pomena življenjskega zavarovanja. Recimo da se da osnova za ŽZ, ostalo kar si kdo lahko več da na stran pa da v razne druge oblike varčevanja-zarad mene tudi sklade, sej ni važno.

A si vedela, da ponekod v tujini ne moreš vzet kredita, če nimaš življenjskega zavarovanja? Glede na to, da smo tudi mi v Evropi, verjetno tudi nas to čaka.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 18:13:18   
koruzica

Kako pa boš kupila nepremičnino, če ne boš prej nekje varčevala? (če izključiš kredit, dediščino ali bogato poroko)
V banki boš varčevala- pri teh obrestih?
OK, lepo, ampak meni je to naravnost smešno.

Koruzica, to niso moje besede glede Fondpolice, temveč besede strokovnjakov revije Kapital- Fondpolica JE slab produkt.
ČE bi bral omenjeno revijo (ali katero drugo, saj jih je malo morje), bi videl, da Avstrija vsaj še desetletje ne bo podpisala nikakršnega sporazuma o vpogledu tujih držav v njihove bančne račune- zakaj, pa sam razišči.
Saj ne, da se nasplošno držim ko pijanec plota njihovih mnenj, jih pa spoštujem, ko so dobro argumentirana.

Zdaj pa dovolj od mene.



Živijo

Obstaja veliko boljših časopisov kot je kapital...če se že gremo kaj je boljše in kaj ni...Revijo Kapital sem bral opazil članek,

Boljših ali slabih zavarovanj NI; so pravilno ali pa nepravilno narejena; slednjih je ogromnno po zaslugi agentov, ki delajo zase...in ne za stranke

Avstrija je v EU-ju in to je dejstvo; če hoče bit, bo treba plesat, tko kot igrajo drugi...Strinjam pa se s tabo, da bo še prehitro priselčas, mogoče bi res  ta čas obrnili še kaj sredstev...

S tabo se strinjam tudi okoli bank, torej kar se ne strinjava in kar se, se mi zdi da sva tam kot sva bila, na pozitivni nuli...

No, lepo pozdravljeni...

k.








(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 18:19:17   
koruzica
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

IZVIRNO SPOROČILO: Annny
Kako pa boš kupila nepremičnino, če ne boš prej nekje varčevala? (če izključiš kredit, dediščino ali bogato poroko)
V banki boš varčevala- pri teh obrestih?
OK, lepo, ampak meni je to naravnost smešno.

Annny, daj lepo prosim preberi še enkrat, kaj sem napisala. Nikjer ne vidim, da bi se kdorkoli kaj pogovarjal o nepremičninah. Jaz osebno niti slučajno nimam financ, da bi si lahko šparala za nepremičnine. Al misliš, da naj dam tisti prdec od socialne kar v sklade?

Jaz sem samo rekla, da bi se ljudje morali zavedati pomena življenjskega zavarovanja. Recimo da se da osnova za ŽZ, ostalo kar si kdo lahko več da na stran pa da v razne druge oblike varčevanja-zarad mene tudi sklade, sej ni važno.

A si vedela, da ponekod v tujini ne moreš vzet kredita, če nimaš življenjskega zavarovanja? Glede na to, da smo tudi mi v Evropi, verjetno tudi nas to čaka.




o Mehurčica,

Kar si napisala o Žz in kreditu je res...

Kar nekaj bank že trži kredite na podlagi ŽZ, naložbenih ali pa klasičnih, pa še nekolko ugodnejša ob.mera je...

Sem pa mnenja, da kredit v skrajni sili...

lpk.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 19:54:41   
Abby
Sklenjeno imam FOndpolico pri Slovenici, upravičenca sta oba otroka, za obdobje 18 let (torej do njenega 21. in njegovega 18. leta), po 30 € na mesec.
Pri Novi KBM ima fantek rentno varčevanje za dobo 15 let po 7000 sit na mesec.
Mož ima pri Generalih sklenjeno naložbeno življenjsko zav., upravičenka je hčerka, za 15 let, po 7000 sit na mesec. 

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A varčujete za svojega otroka?
11.10.2005 20:06:35   
sazi
Uh, kako različna mnenja... Midva trenutno vlagava v sklade, saj nama je prvi namen kupiti stanovanje (pa smo spet pri nepremičninah). Vem, da so življenjska zavarovanja pomembna, ampak v mojih mislih pridejo na vrsto šele po rešenem stanovanjskem problemu, ki se mi zdi prav tako pomemben. In če se mi slučajno kaj zgodi (pa res ne gledam v prihodnost tako črnogledo) pa tu ne bo ravno na cesti brez vsega, če bo podedoval stanovanje vredno kar veliko milijonov. Pa tudi stari starši vsi dokaj lepo živijo (se ne borijo za preživetje) in se za življenje otrok, če naju "zmanjka" s finančne plati ne bojim - bo imel travmo hujšo od pomanjkanja nekaj borik 1000 EUR od zavarovalnic...
Razne Fondpolice in podobno zavajajo v takšni meri, da njihovi izračuni temeljijo na neki donosnosti skladov in podobnem, nihče pa ne garantira, da taki donosi dejansko bodo. S tveganjem in donosi se lahko igram sama. Trenutno mi nekaj denarja propada v slovenskih skladih in jih počasi že zamenjujem za tuje.
Ko mi je pa ena prijateljica, zastopnica ene te veliiiko zavarovalnice, ki oglašujejo življenjska zavarovanja razložila, da si zavarovan za 10 hudih bolezni, da pa sem npr. ne sodi rak na dojki, ker se ga lahko odstrani, me je pa vse minilo. Taka lepa razlaga, da mi na kraj pameti ni prošlo, da bi denar dakla tja. Pa še to, resnično ne želim biti omejena z mesečnimi obroko (bom takrat, ko se bom zapufala za stanovanje). Zdaj pa vlagam toliko, kolikor mi pač kak mesec ostane.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?