|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Adaptirano mleko
25.5.2010 7:11:18   
Aniiita
Živjo,

imam eno vprašanje in sicer ali se adaptirano mleko lahko pogreva, če npr. stoji kakšno uro, dve? Tiste, ki imate otročke, ki želijo jesti ponoči- kako to uredite? Pri nas je tak jok, preden jaz to mleko pripravim. Sem do sedaj dojila, sedaj sem pa malo zmedena z vsem tem.

Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 7:41:48   
zmajaz
Adapt. mleko se ne sme pogrevati. Sicer ga pa ja hitreje novega pripraviš kot pa pogreješ starega. Nabavi si kuhalnik vode - tam pol litra vode zavreje v 1 minuti, manj pa seveda še prej. Jaz sem vedno imela pripravljeno prekuhano hladno vodo, jo zmešala z ustrezno količino vroče, da sem takoj dobila pravo temperaturo (dajala sem 2/3 hladne in 1/3 vroče, pa je bilo ravno prav). Tako imaš mleko pripravljeno v dobri minuti.

Druga alt_ernativa je pa grelnik stekleničk, ki ves čas drži temperaturo na nastavljeni stopnji, tako da potem samo streseš notri mleko, zmešaš in je to to. Tako je pa seveda še hitreje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.5.2010 7:43:02 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 8:12:31   
vija vaja
Js mam tut vodo vedno v termoskah prpravleno, mleko pa si že tudi včasih namerim v tisto aventovo posodico s prekati!

Če pa user posted image  hoče še malo spit čez pol urce, mu tut pogrejem...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 8:46:26   
kristinaj
se ne pogreva, v roku ene ure postane neuporabno... nikoli nisem pogrevala, vedno sem jima sveže pripravila...

jaz sem delala takole, do 6m sem vodo prekuhavala in ko se je dovolj ohladila dala v termus, ko je bil čas lakote sem enostavno vodo prelila v flaško, pod mrzlo vodo primerno ohladila, če sem preveč, sem pod vrelo vodo malo segrela, dodala sem am, fajn premešala (s kazalcem sem zamašila cucelj in fajn pretresla) in je bilo narejeno...dela za minutko...

uporabljala sem steklene flaškice, ker imaš večji občutek koliko je voda topla ali mrzla in jo pod pipo prej ohladiš oz. segreješ...


_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 12:26:14   
Aniiita
Hvala lepa vsem.

Joj, jaz pa sem ji parkrat pogrela..zakaj pa naj bi bilo potem neuporabno? user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 12:28:43   
AnciM
se ne pogreva, v roku ene ure postane neuporabno...


Ni res! Mleko se ne pokvari in ga lahko pogrevaš. Kako pa mislite, da se dela v porodnišnicah? Za vsakega sproti komplicirajo?

Aniiita: Mleko si lahko pripraviš v naprej, le porabiti ga moraš v 24 urah. Ne puščaj ga na pultu ampak ga lepo pospravi v hladilnik, sicer se rado skisa. Skisa se hitreje kot kravje. Pogreješ ga pa lahko tudi v mikrovalovki, če nimaš grelca za stekleničke.

Mojemu nikoli ni bilo nič, ko sem tako delala in bom sedaj pri drugem isto delala. Enako naredim tudi z ostankom, saj pri dodajanju nikoli ne moreš vedet koliko otrok še potrebuje. Nikoli pa nisem dvakrat pogrevala. Ko pripravi svežega, ga enkrat pogrejem. Če še vedno ostane, mleko zlijem proč.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 13:44:36   
kalypso
točno tako. ko sem jaz bila z malim pri 3m v bolnišnici, nama je prvi dan prinesla pripravljeno allernovo in ker ni vsega naenkrat spil, je vmes zaspal, je rekla, da ga bo pospravila v hladilnik in ko je bil lačen mi je prinesla nazaj in sem dala v grelnik in mu ga dala. rekla pa je tudi, da mleko lahko pripraviš vnaprej vendar ga moraš porabiti v 24 urah, greješ pa ga lahko le 1x.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno lahko utišam to kozo s piškoti. (Neznana avtorica)

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 14:36:57   
legenda_m
kako pa ste naredile,če ste kam šle? recmo na izlet, kjer ni mikrovalovke in pipe? nasveti pls

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 15:13:02   
country
Za kam it smo mi vzeli termovko z vročo vodo, potem pa mešali sproti. Če se mudi lahko vzameš s seboj tudi prevreto in ohlajeno vodo in namešaš kot je napisala zmajaz.

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 16:37:33   
Anonimen
Do 6. meseca sem imela v termovki pripravljeno toplo prekuhano vodo potem sem pa samo z mlekom zmešala in gasa ... po 6. mesecu pa ni več potrebno vode prekuhavat, tako da sem samo iz pipe toplo vodo v flašo natočila in mleko notri stresla pa je bilo ... če nas pa ni bilo doma, sem pa imela toplo vodo v termovki s sboj in pač samo zmešala z mlekom ... punce ne komplicirat, tam kjer ni treba ...

(odgovor članu country)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 16:44:02   
*miska.mcc*
jaz ji zvecer pripravim polno ta velko flaso mleka, in ga spije 1x ponoči. ne me vprasat kdaj.

ni imela ne krcev, ne alergij....zdaj ima pri 9ih mesecih prvic drisko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 16:56:21   
legenda_m

hm.. če je pripravlejno mleko uporabno 24 ur, kaj pa če ga pripraviš in naliješ v termovko? pa če je vroča voda v termovki a ste jo prej ohladile na 40? mal razmišljam kaj bi mi blo najbl praktično in tole prpravljeno mleko v termovki mi je všeč. sam če je to ok. da se neb  kj pokvarlo....

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 17:02:21   
Gwendolen
Vedno sveže pripravljeno, če ne poje, zlijemo stran. Je imela krče in ga ne sračkamo s pogrevanjem, ker je očitno malo bolj občutljiva. Ja, prevreta voda v termoski. V eni manjši hladna, v večji vroča, ki se sčasoma tudi ohladi. Zato rabimo manj hladne. Pripravljeno vedno en-dva-tri, tisto minutko pa že počaka, tudi če malo pojoka.

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 17:16:27   
Taddy78
Vedno sem vlila vstran in nikoli pogrevala. Sicer mleko, ki smo ga mi imeli za refluks niti ni bilo možno pogrevat, je izgubilo gostoto, pa vseeno. Ponoči sem vrelo vodo dala v termovko. Zraven sem vedno imela posodo z mrzlo vodo, da se je flaška z mlekom ohladila do primerne temperature. S tem, da pri nas je bilo obvezno, da mleko stoji vsaj 7minut in nabreka user posted image



(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 17:23:57   
misamuk
Ko sem še prekuhavala vodo sem si doma naredila potrebno število stekleničk in dala v hladilnik. Ko je bilo treba jest,, sem pogrela v MV.
Ko nisem več prekuhavala, sem nalila polovico potrebne vode v stekleničko, fajn segrela v MV, vsula celo količino mleka, zmešala in nato dodala še tisto ta drugo polovico nesegrete vode.

Na poti sem pa imela v termoski vročo vodo. Naredila celo flaško toliko prej, da se je imelo čas ohladiti, ali pa hladila pod tekočo vodo.

Drugače sem probala tudi grelnik stekleničk, pa sem ugotovila, da je MV boljša.

Nisem pa nikoli pogrevala ostankov mleka (in posledično zlila stran precej € user posted image user posted image )

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 17:24:09   
*miska.mcc*
moja ima ocitno zelodec iz rostfreja....ko mamiuser posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 17:54:17   
Gwendolen
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk
(in posledično zlila stran precej € user posted image user posted image )


oooo, jaaaaaa....


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 18:53:55   
lananai
Vedno shranjevala v hladilniku in potem pogrela v mikrovalovki. Če smo kam šli, smo vzeli s sabo pripravljeno mleko v termovki.

Res je, da mleko v bolnici hranijo v hladilniku. Prinesejo ti ga, ko ga rabiš. Pogrejejo ga v grelcu stekleničk. Ko je enkrat naša tamala spala v času kosila, sem hotela hrano pogret v mikrovalovki. Sem predvidevala, da imajo kak grelec za ta namen. No, je sestra rekla, da do par let nazaj ni bilo problem, zdaj pa komplicirajo, ker se baje v mikrovalovki ne sme pogrevat. No, doma pogrevamo v mikrovalovki, tko da...

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 19:51:20   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

se ne pogreva, v roku ene ure postane neuporabno...


Ni res! Mleko se ne pokvari in ga lahko pogrevaš. Kako pa mislite, da se dela v porodnišnicah? Za vsakega sproti komplicirajo?



V porodnišnici naredijo zvečer mleko za 24 ur vnaprej. Do zdej so še vsi otroci preživeli, ko so ga pili. user posted image
Pogrevali smo ga pa v umivalniku pod vročo vodo.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 19:59:28   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

se ne pogreva, v roku ene ure postane neuporabno...


Ni res! Mleko se ne pokvari in ga lahko pogrevaš. Kako pa mislite, da se dela v porodnišnicah? Za vsakega sproti komplicirajo?



V porodnišnici naredijo zvečer mleko za 24 ur vnaprej. Do zdej so še vsi otroci preživeli, ko so ga pili. user posted image
Pogrevali smo ga pa v umivalniku pod vročo vodo.



Ja, je res. Ampak ko sem pa tisto mleko povohala, se mi je pa otrok tako smilil ker je moral piti to smrdeče mleko in sem bila vsa srečna, da je bil to vsega skupaj samo kakšne 3 obroke, nič več. Jaz sem mislila, da ima AM oz. Beba pač tak vonj. Ko sem mu potem doma začela na začetku dajati Bebo, ni bilo sledu o tistem čudnem vonju, tako da....

Jaz sem mu vedno pripravljala sveže. Za ponoči sem, preden sem šla spat, zavrela vodo in ko je bil na vrsti prvi obrok, je bila voda ponavadi ravno ta prave temperature, pozneje, ko ponoči ni več tako pogosto jedel, pa sem jo začela dajati v termovko. Ko sem kam šla, sem v stekleničko nalila ohlajeno prekuhano vodo s sabo pa sem imela še vročo prekuhano vodo v termovki, AM pa v dozirniku. Simpl. user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 20:10:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

se ne pogreva, v roku ene ure postane neuporabno...


Ni res! Mleko se ne pokvari in ga lahko pogrevaš. Kako pa mislite, da se dela v porodnišnicah? Za vsakega sproti komplicirajo?



V porodnišnici naredijo zvečer mleko za 24 ur vnaprej. Do zdej so še vsi otroci preživeli, ko so ga pili. user posted image
Pogrevali smo ga pa v umivalniku pod vročo vodo.



Ja, je res. Ampak ko sem pa tisto mleko povohala, se mi je pa otrok tako smilil ker je moral piti to smrdeče mleko in sem bila vsa srečna, da je bil to vsega skupaj samo kakšne 3 obroke, nič več. Jaz sem mislila, da ima AM oz. Beba pač tak vonj. Ko sem mu potem doma začela na začetku dajati Bebo, ni bilo sledu o tistem čudnem vonju, tako da....

Jaz sem mu vedno pripravljala sveže. Za ponoči sem, preden sem šla spat, zavrela vodo in ko je bil na vrsti prvi obrok, je bila voda ponavadi ravno ta prave temperature, pozneje, ko ponoči ni več tako pogosto jedel, pa sem jo začela dajati v termovko. Ko sem kam šla, sem v stekleničko nalila ohlajeno prekuhano vodo s sabo pa sem imela še vročo prekuhano vodo v termovki, AM pa v dozirniku. Simpl. user posted image

Naša je bila tut na Bebi pa mi je smrdela v porodnišnici in doma povsem sveže pripravljena ... meni še zdej ni jasno, kako otroci to pijejo user posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 20:26:15   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ampak ko sem pa tisto mleko povohala, se mi je pa otrok tako smilil ker je moral piti to smrdeče mleko


V porodnišnici povečini (no vsaj v KR) uporabljajo Aptamil, ki tudi sveže pripravljen smrdi.

Drugače pa sem za na sprehod in izlet jaz vzela vročo vodo v termovki. V flaški pa sem imela prah. Nekako mi ni bilo, da bi v termovki imela toplo mleko. Kot sem že napisala AM se hitreje pokvari kot kravje. In če se kravje pokvari v termovki, če je dolgo toplo. Potem AM tudi ni ravno "apetitlih".

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 20:27:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ampak ko sem pa tisto mleko povohala, se mi je pa otrok tako smilil ker je moral piti to smrdeče mleko


V porodnišnici povečini (no vsaj v KR) uporabljajo Aptamil, ki tudi sveže pripravljen smrdi.

No v LJ pa Bebo ...

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 20:28:02   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ampak ko sem pa tisto mleko povohala, se mi je pa otrok tako smilil ker je moral piti to smrdeče mleko


V porodnišnici povečini (no vsaj v KR) uporabljajo Aptamil, ki tudi sveže pripravljen smrdi.

Drugače pa sem za na sprehod in izlet jaz vzela vročo vodo v termovki. V flaški pa sem imela prah. Nekako mi ni bilo, da bi v termovki imela toplo mleko. Kot sem že napisala AM se hitreje pokvari kot kravje. In če se kravje pokvari v termovki, če je dolgo toplo. Potem AM tudi ni ravno "apetitlih".


Saj v termovki imaš prekuhano vodo in ne mleko. V termovki prekuhano vročo vodo, v flaški prekuhano ohlajeno vodo, v dozirniku pa AM (prah) in tako na poti je mleko pripravljeno v minuti.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Adaptirano mleko
25.5.2010 20:29:46   
Katy78
user posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ampak ko sem pa tisto mleko povohala, se mi je pa otrok tako smilil ker je moral piti to smrdeče mleko


V porodnišnici povečini (no vsaj v KR) uporabljajo Aptamil, ki tudi sveže pripravljen smrdi.

No v LJ pa Bebo ...


Ja, tudi sveže pripravljena Beba nima bajnega vonja, ampak ne smrdi pa toliko, kot tista v lj. P. Mi smo potem prešaltati na Novalac in tudi vonj mi je bil sprejemljiv. Itak je pa tamalemu bilo vseeno, je pil Bebo v P, pa jo je pil doma in je pil tudi Novalac. Mame pa kompliciramo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?