|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Afriška imena??
24.11.2008 20:50:30   
mamica_3
Pozdravljeni!
Sem nova na forumu, sicer forum berem že nekaj časa, samo registrirala sem se šele danes :) jupi!!

Ne vem zakaj, ampak od nekdaj so mi bila všeč afriška imena, no sedaj ko sem zanosila :) (rok-marec) že malo premišljujem o imenih.

Nisem imela nikoli take izkušnje da bi poznala nekoga s "afriškim" imenom, tako da ne vem kakšno je sprejemanje takih imen pri nas...na to mislim predvsem otroci v šolah, pa mogoče še ko bodo starejši v službi,...kakšne so reakcije na taka imena, ker ne želim da je moj otrok tarča posmeha in da ma celo življenje težave pri izgovorjavi in zapisu :) (ne želim pa otroku dati ime npr.-pia,rok,žan,...tri črke-klasična današnja imena)


Ciljam na kaj podobnega kot Kiara, Maalik, Jumal...

Prosim komentarji :)
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Afriška imena??
24.11.2008 21:03:14   
ninachow
to so muslimanska imena, malo razmisli, predno se odločiš

(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Afriška imena??
24.11.2008 21:36:49   
hubi
Otrok naj ima ime iz okolja v katerem živi.

(odgovor članu ninachow)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Afriška imena??
24.11.2008 22:36:38   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: mamica_3


Kiara, Maalik,

Prosim komentarji :)
hvala



Pri nas v vrtci imamo Manika in Kiro pa moj mali si nikakor ne more zapomniti teh imen...... in jim reče ( kadar mi kaj razlaga) kar  un saj vešuser posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Afriška imena??
24.11.2008 23:08:50   
Andromeda
hmmm. afriška imena? Kunta kinte?

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Afriška imena??
24.11.2008 23:13:39   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: mamica_3

Pozdravljeni!
Sem nova na forumu, sicer forum berem že nekaj časa, samo registrirala sem se šele danes :) jupi!!

Ne vem zakaj, ampak od nekdaj so mi bila všeč afriška imena, no sedaj ko sem zanosila :) (rok-marec) že malo premišljujem o imenih.

Nisem imela nikoli take izkušnje da bi poznala nekoga s "afriškim" imenom, tako da ne vem kakšno je sprejemanje takih imen pri nas...na to mislim predvsem otroci v šolah, pa mogoče še ko bodo starejši v službi,...kakšne so reakcije na taka imena, ker ne želim da je moj otrok tarča posmeha in da ma celo življenje težave pri izgovorjavi in zapisu :) (ne želim pa otroku dati ime npr.-pia,rok,žan,...tri črke-klasična današnja imena)


Ciljam na kaj podobnega kot Kiara, Maalik, Jumal...

Prosim komentarji :)
hvala


Kiara...ajde se še da prebrat. Kaj pa Jumal? Kako se to sploh izgovori v slovenščini. Đamal?
Ne, ne meni ne sedejo.
Kaj pa partner pravi na izbiro?

(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Afriška imena??
24.11.2008 23:32:45   
Ribica **
Kiara = Jasna in meni zaradi tega ni vsec user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Afriška imena??
24.11.2008 23:42:53   
lelaval
Jaz bi dala otroku ime, ki je meni všeč (oz. obema), ne pa ime, ki bi odgovarjalo okolici. Kaj pa, če bi se npr. preselili iz Amerike ali Afrike - valjda, da bi obdržali svoja imena - vsaj jaz si ga ne bi spreminjala.
Moja najmlajša ima v vrtcu tudi par otrok, ki so meni prav težka imena, pa si jih ona zapomni, jaz pa ne - pa tudi napišejo se drugače, kot izgovorijo (sem gledala na predalčke, ker nisem bila prepričana, da slišim prav user posted image ).

In Kiara je meni ful lepo ime user posted image .


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 7:44:50   
nuala
Jaz sem razmišljala takole.
Ker je naše življenje take vrste, da se kar naprej selimo, sem dala otrokoma taka imena, da jih lahko večina tujcev ( Evropa, Amerika, Rusija ) izgovori in nekako razume, da je to ime. Ko otrok začne kontaktirati ( sosedi, prijatelji v šoli, na igrišču, učitelji,... ) postane ime pomembno.
Iz tega razloga otrokoma nisem dala imen kot je npr. Jošt ali Aljaž ( čeprav so mi imena sicer zelo všeč ).
Da bi pa otroku, ki bo živel v Slovenskem ( predvidoma ) okolju, ali Evropskem npr. dala kako afriško ali japonsko ali muslimansko ime, mi pa nebi prišlo na misel. Svetujem ti, da tudi ti razmisliš o tem. Odloči se pa seveda sama.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 9:42:33   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: ninachow

to so muslimanska imena, malo razmisli, predno se odločiš


Res ne vem zakaj bi bilo treba razmišljat o tem, ali je ime muslimanskouser posted image  A če je pa svetopisemski, hebrejski  Jakob, Ana, Eva, al pa grški Aleš, Peter, al pa latinska Metka, Tatjana, Urban ... pol je pa o.k.
Moje mnenje je, da so lahko afriška imena zelo lepa, čeprav precej "drugačna" za naše okolje. Jaz sicer mislim, da smo v zadnjih 20 letih sprejeli že marsikaj, kar bi bilo za naše babice nesprejemljivo in celo smešno. Kako bi bilo takšno ime sprejeto pri nas pa si verjetno že razbrala iz prejšnjih odgovorov. Otroci kar hitro sprejemajo vse kar je drugačno, večji problem so odrasli.
Sicer pa bi se jaz glede na imena, ki jih nosijo otroci danes, včasih prej obregnila ob kakšno sodobno spačenko kot pa afriško ime.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ninachow)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 10:11:59   
BIA79
Vsak ima pravico izbire imena za svojega otroka, ampak je potrebno imeti v mislih, da je ime pečat in da lahko vpliva na otrokovo življenje...tako da..meni moj teži, ker zbiram preveč slovenska imena, on bi raje kako istrsko...vsak ima svoje..ampak je potrebno misliti najprej na otroka in potem na to kaj je nam všeč, kjub temu da se standardi spreminjajo...

Chiara oziroma Kiara pa ni afriško imeuser posted image , ampak je ime latinskega izvora...slovenska različica bi bila Zarja...

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 10:27:01   
Mišni
A veste kaj je pa največja resnica: ko se starši odločamo za ime otroka, vsaj nekateri radi vidimo, da je ime nekaj posebnega. Ko pa otrok začne zares "živet", ko se mora vključit v družbo, bi pa tako radi videli, da bi bil vsaj približno tak kot so ostali, da bi se vlil oz. vklopil. Takrat pa ne bi več tako zelo radi videli, da bi bil "drugačen".
Otroka imam starega 6 let in pol, ima malo "drugačno" ime in govorim iz lastnih izkušenj in razmišljanj.

Tako da ne, nikamor mi ni vešč, če ima otroka kakšno čudno, težko razumljivo ime. Otrok se mi zdi bogi, starši pa v tem pogledu egoistični.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 10:27:53   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: BIA79
vsak ima svoje..ampak je potrebno misliti najprej na otroka in potem na to kaj je nam všeč, kjub temu da se standardi spreminjajo...


Evo, točno to sem imela v mislih.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 11:40:15   
babylove
Tvoji predlogi niso afriška imena. Afriško ime je recimo Mamadu. Ti pa ciljaš bolj na muslimanska imena. Meni je muslimansko ime vsekakor sprejemljivejše kot afriško. Je pa res, da je v zaplankanem slovenskem okolju lahko diskriminatorno.

_____________________________






(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 12:03:35   
mamica_3
Hvala na vseh teh odgovorih!! Nisem mislila da bo tako hitro :)

Mislim da z muslimanskimi imeni ni nič narobe. Jaz sem si vedno želela imeti "posebno" ime, in ljudje s malo drugačnimi imeni so se mi zdeli vedno zanimivi, vedno ko koga takega spoznaš si želiš vedeti več o njemu in je vedno "tema" za pogovarjanje :)

Jure, Luka, Miha, Tjaša, Maša, Nina...so vsa super imena, samo men nekak to ni to :)

Bom pa pazila seveda da ime res ni...čisto odbito(kuntakinte), ker to je potem "zločin" do otroka :)

Ali mogoče pozna kdo kakšno stran, kjer si lahko pogledam malo več "afriških", "muslimanskih"... imen?

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 12:07:40   
Lalica1
mamica_3: jaz ti pa povem, da mi je tvoj izbira zelo zelo všeč in naredi po svojih željah (in seveda očkovih). So mi tvoji predlogi veliko bolj všeč kot vsa ta prevlada ameriških imen: Nick, Vanessa, Melanie in podobno, za katera mislimo, da so ful moderna.
Pa sploh ni važno ali je muslimansko ali afriško. Glavno, da je tebi všeč!

< Sporočilo je popravil Lalica1 -- 25.11.2008 12:08:22 >

(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 12:10:36   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

mamica_3: jaz ti pa povem, da mi je tvoj izbira zelo zelo všeč in naredi po svojih željah (in seveda očkovih). So mi tvoji predlogi veliko bolj všeč kot vsa ta prevlada ameriških imen: Nick, Vanessa, Melanie in podobno, za katera mislimo, da so ful moderna.
Pa sploh ni važno ali je muslimansko ali afriško. Glavno, da je tebi všeč!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 12:47:23   
Shuka
Evo tle maš LINK med drugim tud afriških imen in njihov pomen.

_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 14:50:57   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
A veste kaj je pa največja resnica: ko se starši odločamo za ime otroka, vsaj nekateri radi vidimo, da je ime nekaj posebnega. Ko pa otrok začne zares "živet", ko se mora vključit v družbo, bi pa tako radi videli, da bi bil vsaj približno tak kot so ostali, da bi se vlil oz. vklopil. Takrat pa ne bi več tako zelo radi videli, da bi bil "drugačen".
Otroka imam starega 6 let in pol, ima malo "drugačno" ime in govorim iz lastnih izkušenj in razmišljanj.

Tako da ne, nikamor mi ni vešč, če ima otroka kakšno čudno, težko razumljivo ime. Otrok se mi zdi bogi, starši pa v tem pogledu egoistični.

You smart ass! Se strinjam. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 14:56:58   
Volga
Predlagam Olufunke, je pa lahko moško in žensko ime, tako da ne raiš pretirano izbirat.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 15:39:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

hmmm. afriška imena? Kunta kinte?


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 15:42:29   
*sanela*
IZVIRNO SPOROČILO: ninachow

to so muslimanska imena, malo razmisli, predno se odločiš


Zakaj?
Nerazumem zakaj je narobe če nekdo da otroku muslimansko ime? Pa sploh veste koliko imen, ki jih nosijo vaši otroci so muslimanska ( Sara, Alja, Hani, Lina, Hana, Din....)? Žal je tak komentar nekoga, ki ni lih razgledana oseba!
Vsako muslimansko ime ima nek pomen. Meni je to všeč in zato sem svojemu sinu dala muslimansko ime DŽAN kar pomeni duša, življenje.
mamica_3, svojemu otroku daj ime, ki ti bo všeč in neoziraj se na druge!
Srečno!

< Sporočilo je popravil *sanela* -- 25.11.2008 15:47:25 >

(odgovor članu ninachow)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 15:43:55   
African queen
Če bi ti bila Afričanka ali pa tvoj mož,potem bi razumela zakaj zbiraš afriško ime za otroka,tako pa...a se ti ne zdi,da bi samo kaznovala otročka???


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 15:53:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

IZVIRNO SPOROČILO: ninachow

to so muslimanska imena, malo razmisli, predno se odločiš


Zakaj?
Nerazumem zakaj je narobe če nekdo da otroku muslimansko ime? Pa sploh veste koliko imen, ki jih nosijo vaši otroci so muslimanska ( Sara, Alja, Hani, Lina, Hana, Din....)? Žal je tak komentar nekoga, ki ni lih razgledana oseba!
Vsako muslimansko ime ima nek pomen. Meni je to všeč in zato sem svojemu sinu dala muslimansko ime DŽAN kar pomeni duša, življenje.
mamica_3, svojemu otroku daj ime, ki ti bo všeč in neoziraj se na druge!
Srečno!


Tukaj si pa zgrešila na polno črto. Pa ne da zagovarjam ime svoje user posted image , preprosto zato, ker sem se prej pozanimala kaj pomeni to ime in kje izvira. Ker smo pravoslavci, valda ne bom dala muslimansko ime, je pa Sara internacionalno ime.user posted image

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 15:56:03   
*sanela*
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

IZVIRNO SPOROČILO: ninachow

to so muslimanska imena, malo razmisli, predno se odločiš


Zakaj?
Nerazumem zakaj je narobe če nekdo da otroku muslimansko ime? Pa sploh veste koliko imen, ki jih nosijo vaši otroci so muslimanska ( Sara, Alja, Hani, Lina, Hana, Din....)? Žal je tak komentar nekoga, ki ni lih razgledana oseba!
Vsako muslimansko ime ima nek pomen. Meni je to všeč in zato sem svojemu sinu dala muslimansko ime DŽAN kar pomeni duša, življenje.
mamica_3, svojemu otroku daj ime, ki ti bo všeč in neoziraj se na druge!
Srečno!


Tukaj si pa zgrešila na polno črto. Pa ne da zagovarjam ime svoje user posted image , preprosto zato, ker sem se prej pozanimala kaj pomeni to ime in kje izvira. Ker smo pravoslavci, valda ne bom dala muslimansko ime, je pa Sara internacionalno ime.user posted image


No super zdaj pa imaš internacionalnega user posted image !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?