|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Akupunktura - porod
21.11.2010 11:43:33   
pika555
Pozdravljene!

Mene pa zanima, ali je katera od vas, ki ste že rodile, bila na akupunkturi.
Ali vam je kaj pomagala?

LP,
Pika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Akupunktura - porod
21.11.2010 13:41:59   
MAŠKA
Če je pomagala, tega ti ne bo znala povedat nobena, ker ne vemo, kakšen bi bil porod brez nje. Jaz sem pred drugim porodom hodila, res je bil bistveno hitrejši kot prvi, ampak boleč pa nič manj. Moje osebno mnenje je, da kaj dosti ne pomaga. Prvi porod pri ženski navadno traja kar dlje, drugi in vsi naslednji pa so hitrejši z AP ali brez.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu pika555)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Akupunktura - porod
21.11.2010 16:41:48   
duhica
Kot je bilo rečeno, težko je rečt, kak je učinek. Jaz sem hodila zdaj pred 4. porodom in rodila izključno s svojimi popadki, v porodni odpiranje od 5cm do iztisa je trajalo dobre pol ure, nič rezana ali raztrgana, pa je bil dojenček kar velik in težek, okrevanje po porodu zelo hitro. Če primerjam s prvimi tremi porodi, ki so se vsi končali z umetnimi popadki, vsi trajali veliko dlje in sploh ni držalo, da je vsak naslednji porod bil lažji, potem je akupunktura zelo pomagala. Je pa spet res, da ne vem, kako bi bilo brez.  Pač moja izkušnja.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Akupunktura - porod
21.11.2010 20:35:35   
Lantea
Js sem obakrat bila in obakrat sem se od 3 pa do 10 cm kar hitro odprla in ne upam pomislit, kako bi se vleklo, če ne bi bila na akupunkturi. Če se slučajno naredi, da grem rodit še enkrat, bom spet šla na akupunkturo. Je pa res, da ne vem, kako bi bilo brez, pa niti ne bi ugotavljalauser posted image .

(odgovor članu duhica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Akupunktura - porod
22.11.2010 11:12:11   
pika555
Hvala za odgovore. Torej naj bi vplivala bolj ali manj le na hitrejše odpiranje. Najbolj me je namreč strah rezanja in bolečih šivov.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Akupunktura - porod
23.11.2010 11:46:08   
pinkulja
jaz sem tudi bila na a. porod je bil hiter in enostaven, dobila sem tudi epiduralno, potem sploh več nisem čutila popadkov, samo tiščalnike, smo se smejali ves čas... tik pred epiduralno so bili najhujši popadki primerljivi z menstrualnimi krči. sem bila rezana in šivana, pa če mi ne bi povedali, sploh vedela nebi. šivi so me boleli samo v porodnišnici, doma ne več. moja kolegica ima podobne izkušnje

(odgovor članu pika555)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Akupunktura - porod
23.11.2010 12:25:13   
pika555
O, super :)
Kolikokrat pa si bila? Je 5 obiskov dovolj?

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Akupunktura - porod
23.11.2010 17:17:21   
Lantea
Ja, men je rekla zdravnica, ki pač to izvaja, da so zdaj iz izkušenj videli, da če bo pomagalo, jih je dovolj 5, če pa ne bo pomagalo, jih pa tudi 10 ne zaleže.

(odgovor članu pika555)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Akupunktura - porod
23.11.2010 17:35:02   
Gina
Kje pa je kakšen dober apunkturist v Slo.? Pa ne za porod, kar tako me zanima, ker menda akupunktura še za kaj drugega pomaga.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Akupunktura - porod
23.11.2010 22:10:55   
Lantea
Jaz sem za porod hodila na Dobrno. Drugače pa ne vem.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Akupunktura - porod
24.11.2010 18:10:33   
Katalenca
Jaz sem hodila v porodnišnico Kranj in sem bila zadovoljna. Par dni pred rokom sem bila že odprta in ko so se začeli popadki že 4 cm. Prvi porod.
Priporočam!

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Akupunktura - porod
13.12.2010 14:22:54   
florita
kako pa to pteka? Koliko stane? Vsaka seansa je 60 eur v Kranj? kdo jo vodi?

_____________________________

Na svetu ni popolnih ljudi, popolni so samo nameni.

(odgovor članu Katalenca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Akupunktura - porod
29.12.2010 13:18:43   
Honey26
Jaz sem hodila v Dobrno. Zelo zadovoljna. Potrebnih je bilo 5 seans. Ena stane okoli 20 evrov. Ne vem imeli so paket za nosečnice . 5 obiskov 100 evrov.

Pomagalo naj bi za hitrejše odpiranje materničnega vratu. Jaz sem hodila tik pred porodom 2x na teden. Zadnja seansa je bila par dni pred porodom. Rodila sem v 3 urah. Prvi porod. Rezana sem bila. Ampak je bilo treba z istisom pohitieti (ovita popkovina), drugače pomoje ne bi bila. Ali je pomagala akupunktura? Ne vem. Škodila že ni. Če bom še kdaj noseča bom ponovno šla.

(odgovor članu florita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?