|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Akvaristka
17.5.2009 18:16:46   
Splišni
Radi bi imeli ribice. Enih par ribic, nič večjega.

Ali zna kdo svetovat, kakšen akvarij naj kupimo in kje?

Naj bi pa bil mahjen, največ 30 l, pa raje manj. 20 bi bil ravo pravšnji.

Kje se jih dobi (v Zootiku sem že gledala, pa ni sile, ravno teh manjših ni)? Na kaj je treba biti pozoren?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Akvaristka
17.5.2009 19:05:33   
Čebel@
v ljubljani v btc-ju nasproti BC je ena trgovina za živali in tam imajo zgornji štuk posvečen samo ribam-no tam vem da imajo full akvarijev in rib

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Akvaristka
17.5.2009 20:12:28   
Splišni
Hvala. Samo ne vem, če ni to kar Zootik, ker v Kr imajo tudi 1. nadstropje trgovine za akvarije.

Ali pa je Mr. Pet?user posted image Vem katero trgovino misliš.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 17.5.2009 20:13:13 >

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Akvaristka
17.5.2009 20:20:15   
Felicita
mislm da Mr. Pet... pa tam majo res dobre prodajalce, ti povejo kako in kaj...

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Akvaristka
17.5.2009 20:22:21   
Splišni
Saj v Kr v Zootiku je tudi bila ful dobra pa tudi so vse res fletne in strokovne, ful vejo in vse imajo živali doma, jih moram res pohvalit.

Bom šla še v mr. Pet pogledat. Najprej v Kr, potem pa še v Lj. Hvala.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Akvaristka
17.5.2009 23:53:29   
sanja nk.
v city parku, v Tukanu v Lesnini lj...tam imajo veliko izbiro.., pa btc hala a , sem videla je velika izbira rib,
samo mislim, da če si iz kranja, imaš tut gor isto kot drugje..user posted image
samo že imaš idejo kakšnega , sladkovodnega, morskega user posted image ...
ker si vprašala na kaj treba biti pozorn...no obvezno , skupaj ne dajej velik pa malih rib...., ker saj veš kaj slediuser posted image ..
potem kupite kakšnega čistilca, kar ene dva za 20 litrskega ,,,ti vsaj malo pomagajo spucati akvarij user posted image ...
aja pa zavedaj se , da je to kr delo, ker če redno ne čistiš , je steklo takoj algasto...
pa noter daj samo kako sadiko zelenja, ker se takoj razraste, pa veliko peska, pa kupite kakšne lušne predmete, imaš vsesorte, moja mulca sta izbrala..neke avione potopljene, pa ladje....ma imaš veliko izbiro...
aja in za konec, naj ne bo akvarij v spalnicah user posted image , ker ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da ga boš kmalu najraje vrgla čez oken user posted image ...
lp

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Akvaristka
18.5.2009 10:38:15   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

aja pa zavedaj se , da je to kr delo, ker če redno ne čistiš , je steklo takoj algasto...


pa noter daj samo kako sadiko zelenja, ker se takoj razraste, pa veliko peska, pa kupite kakšne lušne predmete, imaš vsesorte, moja mulca sta izbrala..neke avione potopljene, pa ladje....ma imaš veliko izbiro...


aja in za konec, naj ne bo akvarij v spalnicah user posted image , ker ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da ga boš kmalu najraje vrgla čez oken user posted image ...
lp



Kar se čiščenja tiče, je meni rekla, da če je dober filter (no, saj tega je tudi treba člistit, mogoče si to mislila), da se odstrani smao 10 cm vode in novo nalije, pa je. In to 1-krat na mesec. No, to je bilo za 30-litrskega rečeno, se mi zdi. Če je res dober filter.

Zelenje bi jaz dala kar umetno. Otroku je seveda všeč tisto, ki se  sveti v temi, ampak to se meni nekako ne zdi humano do rib, ne vem.

Bi pa akvarij imeli v dnevni sobi. Samo da na pislani mizi, to me malo skrbi, ker 40 kil je le 40 kil. Ampak mislim, da bi to ašlo ali kako?

Koliko litrskega pa imate vi?

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Akvaristka
18.5.2009 11:34:06   
Čebel@
mr.pet sem mislila jauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sem pa videla da bo ubistvu nekateri na omari....da se ti ne bo kakna miza polomilauser posted image user posted image user posted image user posted image moj mož ima udi full veselje za ribe in ko se bova preselila,bova kupila malo večji akvarijuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Akvaristka
18.5.2009 13:52:52   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Radi bi imeli ribice. Enih par ribic, nič večjega.

Ali zna kdo svetovat, kakšen akvarij naj kupimo in kje?

Naj bi pa bil mahjen, največ 30 l, pa raje manj. 20 bi bil ravo pravšnji.

Kje se jih dobi (v Zootiku sem že gledala, pa ni sile, ravno teh manjših ni)? Na kaj je treba biti pozoren?




jaz sem si pred enim mesecem omislila akvarij. dobila sem ga za darilo, v hoferju, 54 litrski z filtrom in grelcem. ampak kot si rekla, želiš manjšega.
jaz imam v njem 7 ribic, od tega enega čistilca, tri rastline in korenino. sam akvarij je bil poceni (65 eur). ko pa sem kupovala še dodatke (pesek, korenino, rastline, pumpico za vodo, dodatke za vodo), sem pa zapravila še dodatnih 100 eur.

jaz sem mislila, da je stvar enostavna, kupiš akvarij, naliješ vodo, in daš ribice notri. pa žal ni tako enostavno. priprava na življenje ribic v akvariju je kar zahtevna naloga, tako da ti svetujem, da si malo pogledaš tukaj:

http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=35

< Sporočilo je popravil ursa30 -- 18.5.2009 14:04:32 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Akvaristka
18.5.2009 20:38:23   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

aja pa zavedaj se , da je to kr delo, ker če redno ne čistiš , je steklo takoj algasto...


pa noter daj samo kako sadiko zelenja, ker se takoj razraste, pa veliko peska, pa kupite kakšne lušne predmete, imaš vsesorte, moja mulca sta izbrala..neke avione potopljene, pa ladje....ma imaš veliko izbiro...


aja in za konec, naj ne bo akvarij v spalnicah user posted image , ker ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da ga boš kmalu najraje vrgla čez oken user posted image ...
lp



Kar se čiščenja tiče, je meni rekla, da če je dober filter (no, saj tega je tudi treba člistit, mogoče si to mislila), da se odstrani smao 10 cm vode in novo nalije, pa je. In to 1-krat na mesec. No, to je bilo za 30-litrskega rečeno, se mi zdi. Če je res dober filter.

Zelenje bi jaz dala kar umetno. Otroku je seveda všeč tisto, ki se  sveti v temi, ampak to se meni nekako ne zdi humano do rib, ne vem.

Bi pa akvarij imeli v dnevni sobi. Samo da na pislani mizi, to me malo skrbi, ker 40 kil je le 40 kil. Ampak mislim, da bi to ašlo ali kako?

Koliko litrskega pa imate vi?



khm no prodajalka ti je že rekla, samo resnica je malo drugačna, vse eno je potrebno čiščenje stekla...user posted image ..samo sej ni tako hudo..je pa res da mogoče filter kakšen zdej novi ...da je kaj moćnejši..
khm no zelenje imamo mi naravno , pa se je hitro razraslo, tako da je potrebno skozi malo fucanja user posted image ,
Da se sveti v temi user posted image , tega pa še nisem videla, samo res dajte ribam malo...miruuser posted image ..vsaj ponoči
mi imamo 70 litrskega....sicer ga imamo že khm tm 3 leta..je vgrajen med dnevno in jedilnico...
prej je imel eden od mulcev..v sobi 20 litrskega, ti morem reči, da skozi nekaj žuboriuser posted image pa filter ropota, no mulc ga je hotel vreči vnuser posted image , zato smo potem ga vgradili na mojo željo v dnevnouser posted image , pa dokopili ribe...pa seveda večji akvarij..khm na pisalni mizi, no 40 kil ni problem za pisalno mizo, samo da ni kaka polica.
Aja pa upam da ga ne daješ' na željo Tiborjauser posted image , ker ti lahko rečem, da na začetku sta si ga želela tudi mojadva..pa ju danes niti ne gane več.user posted image ..imata vsak svoje živalce., tako da akvarij bo nazadje predvsem tvoje veselje..., pa tudi neke zabave v njem ni, samo takrat ko hraniš ribeuser posted image ..drugače pa te bolj pomiri..
no če te še kaj zanima pa vprašaj
fsm

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Akvaristka
18.5.2009 20:45:40   
Splišni
Ursa, hvala. Saj zdaj sem ob obisku trgovin že sama prišla do tega, da tole ni tako zelo enostavno in tudi ne poceni.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Akvaristka
18.5.2009 21:01:30   
eva1
Hej!

Kot prvo, 20 literski akvarij je zelo zelo majhen, ne vem kakšne ribice bi naselila notri,ker skoraj vse potrebujejo večji prostor, drugače bodo slej ko prej pomrle...bolezen, alge....enostavno ni tako lepo, da prineseš akvarij dam, naliješ vodo in naseliš ribe...recimo zlate ribice ki so dost trdožive ribe ne sodijo v akvarije, sploh ne v nekaj literske, ker imajo življensko dobo 20 let in zrastejo do 25 cm(tako da naj ne prodajalcio ne nasankajo, da so to male ribe in ne rabijo prostora....potem akvarij je treba sciklati predno naseliš ribice notr(kar traja tja od 3-5 tednov)..kar pomeni da se morajo razviti koristne bakterije da bo lahko filetr sploh opravljal svojo funkijo, ker drugače bo hitro bolezen v akvariju! Evo link,. pa si preberi malo predno nakupiš vse:
http://www.aquanubis.com/forum/

Treba ga je redno vzdrževati, menjati vodo, ribicam privoščiti kako vitaminsko kuro, redni čistiti dno in stekla, odstranjevati propadlo listje...ni tako malo dela..tudi tak veliko ne, samo moraš pač met rad ribice, z vsem kar skupaj paše...da pa o denarju ne govorim..itak nitrivc, pa hrana, pred akvarij sploh naseliš, pol pa itak pride bolezen v njega, kljub redni negi, pa je treba zdravila kupit, pa sesalec za dno, čistilec stekel, vitamini,.....

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Akvaristka
18.5.2009 22:36:04   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Hej!

Kot prvo, 20 literski akvarij je zelo zelo majhen, ne vem kakšne ribice bi naselila notri,ker skoraj vse potrebujejo večji prostor, drugače bodo slej ko prej pomrle...bolezen, alge....enostavno ni tako lepo, da prineseš akvarij dam, naliješ vodo in naseliš ribe...recimo zlate ribice ki so dost trdožive ribe ne sodijo v akvarije, sploh ne v nekaj literske, ker imajo življensko dobo 20 let in zrastejo do 25 cm(tako da naj ne prodajalcio ne nasankajo, da so to male ribe in ne rabijo prostora....potem akvarij je treba sciklati predno naseliš ribice notr(kar traja tja od 3-5 tednov)..kar pomeni da se morajo razviti koristne bakterije da bo lahko filetr sploh opravljal svojo funkijo, ker drugače bo hitro bolezen v akvariju! Evo link,. pa si preberi malo predno nakupiš vse:
http://www.aquanubis.com/forum/


Hvala, eva1, tudi tebi. Ja, zdaj sem že brala to o zlatih ribicah, tako da te ne pridejo v poštev. Tudi to, da je 20-litrski akvarij zelo majhen kot življenjski prostor tudi za tropske ribe, sem že ugotovila. Tako da zdaj sem zvišala mere na 30 do 40-litrskega.
Sem videla enega 30-litrskega, samo je bil tako nekam čudno visok. A je to v redu? Mislim, ali ribe tudi gor in dol plavajo?user posted image
Pa videla sem enega iz pleksi stekla, ki mi je bil sicer všeč, ker ni težak, samo ne vem, prodajalka je rekla, da se ob čiščenju lahko naredijo raze, pa ne vem, ali bi ji verjela ali ne.user posted image

Tudi to o sciklanju sem brala, samo sem tudi prebrala, da če daš neko zadevo notri, se te mikroorganizmi naredijo veliko prej.

Drugače pa ne mislim nagonit poln akvarij rib, kakšne 3 ali 4 bi bile čisto dovolj.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Akvaristka
19.5.2009 12:57:41   
Splišni
Jaz sme čisto not padla.

Gledals em zdaj tale akvarij, a kdo ve, če je v redu:

http://www.tukano.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0202&KatK=0102050102&ProdID=28036&MC=015,62,72D

user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Akvaristka
19.5.2009 14:31:27   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sme čisto not padla.

Gledals em zdaj tale akvarij, a kdo ve, če je v redu:

http://www.tukano.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0202&KatK=0102050102&ProdID=28036&MC=015,62,72D

user posted image



mislim, da je zelo podoben tistemu, ki so ga prodajali v hoferju

http://www.hofer-slovenia.si/si/html/offers/2827_10551.htm

vidim, da ima zraven grelec, filter,  luč..mislim, da bo ok.

< Sporočilo je popravil ursa30 -- 19.5.2009 14:41:46 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Akvaristka
19.5.2009 14:36:40   
ursa30
user posted image

tkole pa zgleda moj akvarij user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Akvaristka
19.5.2009 19:37:08   
eva1
Hoj!

Splišni-ja tisti akvartij visoki so meni ful čudni-ne vem, kaj dejansko potem ribe gor in dol plavajo?? Sej obstajajo tudi bolj pravokotni, k so ful luštni! Ja nitrivec dodajaš 10 dni v vodo-lahko tudi dalj in čakaš da je akvarij pripravljen za vnos rib(ko sta amonjak in nitrit 0, nitrat pa je lahko tja do 50(najbolj je sicer okoli 20))! Lahko se tudi prej naseli ribe, vendar bo prej al slej pogin ali bolezen...

Ja ti sestavljeni akvariji so za začetnike čist ok..sicer potem ugotoviš, da filter ni najboljši, da rastline(sploh malo bolj zahtevne) ne rastejo, ker žarnica ni dovolj močna, ampak ok...so prilagodiš temu!

Jaz imam sedaj v mislih nekje 100-200 literskega, ampak sedaj najprej flet do končno zrihtamo, potem pa grem v nakup še enega akvarija, kjer bom imela bolj velike ribe, sicer bolj občutljive, pa vendar so meni ful lepe...ekola še par slikic akvarij ki ga imam že doma:

user posted image

user posted image



(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Akvaristka
19.5.2009 19:38:47   
eva1
sicer so sliek stare, k je bil akvarijk komaj naseljen..sedaj so se rastline ful razrastle...pa en kup mladih ribic imam notri-če jih kdo potrebuje naj napiše(mladički gupijev)...jutri jim bom menjala pesek..bom dala črnega, pa rastline bom mal poštimala...pa kako novo dodala!!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Akvaristka
19.5.2009 20:46:50   
Šarki
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

sicer so sliek stare, k je bil akvarijk komaj naseljen..sedaj so se rastline ful razrastle...pa en kup mladih ribic imam notri-če jih kdo potrebuje naj napiše(mladički gupijev)...jutri jim bom menjala pesek..bom dala črnega, pa rastline bom mal poštimala...pa kako novo dodala!!

čau
a gupiji in zlate ribice grejo skupaj??  če grejo, bi z veseljem vzela kakšnegauser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Akvaristka
19.5.2009 21:53:31   
Splišni
Punci, vidim da imata vodo do vrha akvarija. A ni tako, da mora bit do 2/3?

No, jaz imam zdaj akvarij že postavljen, urejen z umetno šaro (sin ni hotel naravnih rastlin, ne vem, zakaj ne, pa sva potem kar plastične kupila), samo vodo imam pa nalito do enih 7 cm pod vrhom in mi sploh ne izgleda lepo.
A se res lahko da kar do vrha vode?

Notri sem dala neko sredstvo pač za urejanje  vode, še enega moram dodajati na 3 dni. Tako da naslednji teden enkrat bom naselila ribice.
Aja, sem pa dodala tudi 3 žlice soli. Tako mi je prodajalka rekla, naj naredim, da oni to delajo. Da mi sicer lahko proda nekaj, kar se daje namesto soli, samo da tisto je v bistvu sol. A vidve tudi dajeta sol notri? Menda ob čiščenju (oz. delni menjavi vode) in pač zdaj, na začetku?

Na koliko časa menjata vodo?

Aja, pa še po stenah je polno majcenih mehurčkov in to v vodoravnih progah ... upam, da bo to izginilo, ker tole me moti.user posted image Upam,d aje v redu, ker sem najprej akvarij oprala z vodo in kisom, z močnejšimi čistili ga nisme upala, da bi pa kar neopranega naselila pa tudi ne.

Drugače pa, eva1, iz kje pa si ti, zaradi gupijev mislim? Sicer je danes prodajalka enim drugim govorila, da gupiji definitivno niso za začetnike, kaj pa ti misliš? Če nisi od prav daleč in če se ti izide počakati še kakšen teden, potem bi se jaz res za kakšnega priporočila.

Tanchi, kolikor jaz vem zlate ribice ne gredo z gupiji, ker so gupiji tropske ribice, zlatke pa ne. Če imaš zlate ribice, imaš pač zlate ribice in nič drugega. Tako sem jaz razumela, ko sem brala razne debate po forumih.

Aja, drugače imata pa fletne akvarije, ja. Saj jaz bi tudi imela večjega, sigurno, samo kaj, ko ga res nimam kam dat. Smo pa včasih doma imeli 200-litrskega, samo se ga bolj malo spomnim. Tudi meni so bolj všeč večje ribe, npr. skalarke sem danes gledala, samo menda so prevelike in potem požrejo tamale. Škoda.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 19.5.2009 22:02:49 >

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Akvaristka
20.5.2009 7:54:00   
ursa30
splišni, v navodilih, ki sem ga dobila zraven akvarija piše takole: višina dovoljene gladine vode je najmanj 1,5 cm od zgornjega roba. Manjša razdalja lahko povzroči težave s kondenzom. Na sliki res zgleda, da imam vodo do vrha, ampak jo imam tam nekje okoli 1,5 cm do roba.

če boš slučajno kupovala korenino, ti priporočam, da jo razkuhavaš vsaj en teden, ker drugače bo voda čisto rjava. za ribe to sicer ni škodljivo, ampak rjava voda res ne zgleda lepo.

jaz imam akvarij zdaj en mesec, vodo bom menjavala na 3 tedne. priporočljivo je kupiti pumpico. z njo posesaš po pesku iztrebke in odvečno hrano. je pa priporočljivo menjati 30 % vode.

mehurčki bodo v parih dneh zginili, če te pa ful moti, jih pa lahko z roko malo odstraniš user posted image

jaz sem si kupila tudi testerje za vodo, z njimi testiram, če je voda ok, da ni v njej preveč klora,.....

tanchi, gupiji so tropske ribice, potrebujejo vodo, ki ima 24 - 26 stopinj. zlate ribice pa živijo v vodi, ki ima 18-22 stopinj, tako da ne bi pasale skupaj.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Akvaristka
20.5.2009 8:39:06   
Šarki
tnxuser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Akvaristka
20.5.2009 10:33:46   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

splišni, v navodilih, ki sem ga dobila zraven akvarija piše takole: višina dovoljene gladine vode je najmanj 1,5 cm od zgornjega roba. Manjša razdalja lahko povzroči težave s kondenzom. Na sliki res zgleda, da imam vodo do vrha, ampak jo imam tam nekje okoli 1,5 cm do roba.

če boš slučajno kupovala korenino, ti priporočam, da jo razkuhavaš vsaj en teden, ker drugače bo voda čisto rjava. za ribe to sicer ni škodljivo, ampak rjava voda res ne zgleda lepo.

jaz imam akvarij zdaj en mesec, vodo bom menjavala na 3 tedne. priporočljivo je kupiti pumpico. z njo posesaš po pesku iztrebke in odvečno hrano. je pa priporočljivo menjati 30 % vode.

mehurčki bodo v parih dneh zginili, če te pa ful moti, jih pa lahko z roko malo odstraniš user posted image

jaz sem si kupila tudi testerje za vodo, z njimi testiram, če je voda ok, da ni v njej preveč klora,.....

tanchi, gupiji so tropske ribice, potrebujejo vodo, ki ima 24 - 26 stopinj. zlate ribice pa živijo v vodi, ki ima 18-22 stopinj, tako da ne bi pasale skupaj.



Aha, no, saj 1,5 cm je skoraj polno, saj tako sem mislila. Saj potem pride še pokrov in je skoraj videti do vrha. Super, bom dodala še vode.

Korenino sem kupila plastično.

Ja, pumpico za sesanje moram še nabavit, to sva včeraj s prodajalko potem pozabili. A je tvoja električna oz. na baterije? Ker tukaj so imeli samo mehansko, da pač najprej potegneš z usti, da začne tečt, menda se une na el. ali bat. sploh niso prodajale, da so vsi te kupovali, tako da imajo zdaj samo te.

No, če bodo mehurčki izginili, potem raje ne bom z roko not šarila.

Testerje moram pa še nabavit, ja. Kakšne pa imaš ti? Nekaj sem brala v enem forumu, da so neki pakljični boljši od lističev. A kaj veš o tem?

Aja, še to. Koliko imaš peska spodaj? Jaz sem zdaj naštimala eno 4-kilsko vrečo peska, tako da ga je na pogled kar dovolj, samo ni pa 5 cm. Ne vem, ali naj ga še dodam ali ne. Zdaj ga je kakšna 2 cm, bi rekla. Rastlin ne rabim sadit, samo ena plastična se mi je ven staknila, po moje ker je premalo peska in se zdaj šeta po akvariju.user posted image  Imam še eno vrečo peska, pa ne cvem, ali naj ga dodam ali ne. A je bolje, da ga je več ali manj? Menda manj, če se prav spomnim.

Aja, še to. Na koliko imaš temperaturo naštimano? Mi smo včeraj grelec naštimali na 25, pa kaže zdaj termometer 27. Bolkje da malo znžamo, a ne? Ali pa če vprašam v trgovini, koliko imajo tam, to je najbrž najbolje, da potem ni razlike, ko ribo daš v svoj akvarij.

Pa na kakšen način daš ribo v akvarij? Nekaj sem brala, da jo je treba z vrečko vred dat najprej notri, pa potem v vrečko počasi dilivat vodo iz akvarija, kar traha kakšnih 5 ur. No, po 5 urah, jo potem ujameš z mrežico in preložič v avkarij, vodo iz vrečke seveda zavržeš. A ti tako delaš?


Drugače pa res super, da imam koga kaj za vprašat. Hvala vam.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Akvaristka
20.5.2009 14:20:18   
takotako
Mehanski sesalnik ni treba z usti vakum naredit. Cevko celo potopiš v vodo da gre zrak ven in zamašiš z prstom un del cevke ki ga daš ven in teče.  upam da veš kaj mislim

Eva 1 a mi lahko poveš katera rastlina ti raste tako  gor. Ker jaz sem emla gupije-mam še enga. no pa so mladičke požrli ker nisem mela kam za skrit. Una valilnica mi je pa taka mučilnica da je groza.
Jaz bom tudi menjala-dala črni pesek notri pol pa bi na novo kupila platije. Ker se sami razmnužujejo-sam še ne vem ali bi rajš kaj druzga.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Akvaristka
20.5.2009 14:22:54   
Splišni
Ja, razumem, kaj misliš s to črpalko, samo je kar velika za celo not potopit.

Zakaj boste pa dale temen pesek? A kar tako ali s kakšnim namenom?

Pa koliko daste peska? Koliko cm?

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?