|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija ali kaj....????
22.1.2011 20:15:57   
tweety83
Pozdrav,
naša punca (13 mesecev) je v nedeljo dobila neke rdeče pikice po celem telesu. Fino - mislili smo da so koze..... A pri kozah se razvijejo mehurčki,ti izpuščaji so pa bili vedno večji in že prav lisasti. V ponedeljek je tega bilo vedno več in gremo k dežurnemu. Predpiše tablete Medrol in sirup Flonidan. Reče če do srede ne bo boljše - kontrola pri pediatru. In jaz se vseeno - čeprav je bilo boljše - v sredo naročim pri pediatrinji,ki pravi da je to bolj podobno šesti bolezni. Nič strašnega - še naprej naj jemo Flonidan in to bo izginilo. Ok. Pa pride četrtek zjutraj in naša punca je spet cela pikasta. Pa greva nazaj k zdravniku,pošlje naju v laboratorij da dava kri. Skoraj izključi šesto bolezen,ker ta se naj ne bi pojavljala v vedno novih zagonih,čeprav je izpuščaj bil isti. Spet nama predpiše Medrol in še naprej Flonidan. In naj zapisujem kaj punca je. ok. Pridem domov in si preberem stranske učinke Medrola - med drugim zastoj rasti in zaostajanje vode v telesu.....!!!!????
V ponedelje imava kontrolo. In se pozanimam o zdravljenju z Medrolom-še pri odraslih se ga izogibajo. Groza. Ne vem več kaj naj nardim.Nikoli ni bila na nič alergična,kaj je zdaj to naenkrat.
Sumim alpsko mleko,ker ga je pila zvečer in potem zjutraj dobila pikice.
imate kakšne podobne izkušnje s takimi izpuščaji?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija ali kaj....????
22.1.2011 22:14:22   
bskrle
A jo kaj srbi?

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija ali kaj....????
22.1.2011 22:54:55   
DragonLady
Imamo ravnokar isto težavo s pikicami oz. izpuščaji. Naš mali je star dober mesec dni. Glede na to, da sva več al manj doma in ne hodima na neke obljudene kraje, kot so trgovine, itd, mislim, da imava oba alergijo. Jaz sem fasala nadležno srbežico po celem telesu, z rahlimi rdečimi pikicami, mali jih ima tudi. Sem pa (po bedariji) začela uporabljat drug mehčalec za perilo. Zdaj sem vse cote še enkrat preprala brez mehčalcev in je malo boljše. Če ne bo, pa greva jutri k dežurnemu...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija ali kaj....????
23.1.2011 8:02:23   
miapia
Moj nasvet, ki si ga prosim vzemi k srcu - NIKAR ji ne dajaj medrola, sploh pa ne za stanje, ki ni akutno. Jaz sem ga dobila na svojo lastno prošnjo pri osebni zdravnici pri svojih razumskih trideset_ih letih, ker vem vse stranske učinke in ker vem, kaj to zdravilo je. Jemala sem ga 5 dni in never again. Ampak bila sem v stanju, ko bi morala v bolnico (beri rane zaradi praskanja do krvi), ampak nisem želela iti, ker sem imela doma dojenčka.
Največji stranski učinek pa je, da je po prenehanju ponavadi izbruh stanja še hujši. Ne vem, kakšnega zdravnika imate, ampak jaz sem bila po bolnicah zaradi dermatitisa in nikoli nisem dobila medrola, ampak zgolj injekcije antihisaminikov in krem - kortikosteroidov. Sem dobila kar kurjo polt, ko sem brala tvoj post. Katastrofa od zdravnika, res.

< Sporočilo je popravil miapia -- 23.1.2011 8:04:04 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija ali kaj....????
23.1.2011 19:09:14   
tweety83
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

A jo kaj srbi?


Ne bi rekla da jo srbi - znakov o tem ni.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija ali kaj....????
23.1.2011 19:13:53   
tweety83
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Moj nasvet, ki si ga prosim vzemi k srcu - NIKAR ji ne dajaj medrola, sploh pa ne za stanje, ki ni akutno. Jaz sem ga dobila na svojo lastno prošnjo pri osebni zdravnici pri svojih razumskih trideset_ih letih, ker vem vse stranske učinke in ker vem, kaj to zdravilo je. Jemala sem ga 5 dni in never again. Ampak bila sem v stanju, ko bi morala v bolnico (beri rane zaradi praskanja do krvi), ampak nisem želela iti, ker sem imela doma dojenčka.
Največji stranski učinek pa je, da je po prenehanju ponavadi izbruh stanja še hujši. Ne vem, kakšnega zdravnika imate, ampak jaz sem bila po bolnicah zaradi dermatitisa in nikoli nisem dobila medrola, ampak zgolj injekcije antihisaminikov in krem - kortikosteroidov. Sem dobila kar kurjo polt, ko sem brala tvoj post. Katastrofa od zdravnika, res.


Mal prepozno sem tole pregledala za Medrol in zdaj je kar je - pojedli sva kot sva morali in konec. Ful me skrbi kako bo z njo in upam da ji ne pusti kakšnih resnejših posledic.user posted image POčutim se kot grozna mama da nisem že tam vprašala kaj je to,kar dajajo mojemu otroku. Sam trikrat na teden biti po dve uri v ZD je tudi cela katastrofa,ko ne moreš z ničemer zadovoljiti tako malega otroka.
Vglavnem odločila sem se da jutri vprašam kakšen je bil povod za zdravljenje z Medrolom in da se s takšnim zdravljenjem vnaprej ne strinjam. Raje sem 14 dni v bolnici na opazovanju in preiskavah,kot da jo filam s temi tabletami ali kakršnimi koli drugimi.
Sem naju pa že tudi naročila k dermatologu za alergoteste,tak da resno upam da ugotovijo kaj je mojemu otročku.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija ali kaj....????
24.1.2011 7:56:38   
Hope2
Jaz pa mislim, da ni take panike z medrolom. Tudi na lekadolu ali calpolu so napisani grozni stranski učinki. Če je bil uporabljen ob napačni diagnozi, potem bi tudi jaz zaropotala in to kar fajn. Pozanimaj se in vztrajaj ob svojem. Celo, če je bil dvom ob diagnozi. Tako malemu otroku ob dvomu kaj bi to lahko bilo, se pa res ne bi igrala z medrolom. Ob pravilni diagnozi in pravilnem jamanju, pa pač zaupaš zdravniku. Sicer ni nedolžen, saj tudi ni nobeno zdravilo, ampak tudi ni tak bav bav. Jaz sem ga jemala vse do 16 tedna nosečnosti, sicer prednsiolone, ampak je isto sranje samo drug proizvajalec. Jemljem ga tudi za vsak poskus zanositve, torej večkrat na leto, o stranskih učinkih ne duha ne sluha.
Bolj kot stranski učinki, mene bolj skrbijo napotki od zdravnikov, ker nekateri sploh ne opozorijo, da ga je treba nujno jemat do 8 ure zjutraj, po hrani. Če se ure na držiš, nima učinka, če ga ne vzameš po hrani, lahko čutiš posledice (tresenje rok...), potem pa še odvajanje. nikoli se ga ne sme prenehat kar anekrat , ampak moraš zniževat dozo postopoma. Če se tega ne držiš, lahko pride do večjih zapletov, kot pa stranski učinki.

Glede zastoja rasti se ne rabiš sekirat, to se pojavi ob daljšem jemanju večjih doz. To kar je jemala tvoj apunca, je zelo kratek časuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.1.2011 8:11:13 >

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
24.1.2011 11:43:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija ali kaj....????
25.1.2011 20:43:57   
tweety83
To je bilo prvič da se je pojavilo kaj takšnega. Na testiranje pa sem se sama odločila,da greva samoplačniško. Zdravnica nama niti ni predlagala nič takšnega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
25.1.2011 21:24:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tweety83)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija ali kaj....????
27.1.2011 11:33:15   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: tweety83

To je bilo prvič da se je pojavilo kaj takšnega. Na testiranje pa sem se sama odločila,da greva samoplačniško. Zdravnica nama niti ni predlagala nič takšnega.



Neverjetno, kaj človek vse tukaj prebere.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?