|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na jajca in lecitin
12.2.2009 15:10:15   
sanelaa
Pozdravljene,

evo, še en otrok več v skupini alergikov.
Naš Luka je star 3 mesece in nam je danes zdravnica povedala, da so krvni testi pokazali alergijo na jajca in lecitin. Se pa alergija pri nas kaže samo na obrazu, v obliki rdeče, suhe kože.

Ker je polno dojen, no, izjemoma včasih zvečer dodamo cca. 30 ml aptamila, me zanima, čemu se izogibati?

Seveda vsemu kar vsebuje jajca user posted image , ampak malo sem pobrskala po netu in sem videla, da baje Bariline testenine nekateri prebavljajo brez težav. Torej, če imate kakšen pameten nasvet, čemu se še posebej izogibati ali kaj jesti, vam bom zelo hvaležna. Mogoče mi lahko svetujete kakšne dobre kekse ali čokolado, ki ne vsebujejo jajc.

Vsem že vnaprej hvala......

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na jajca in lecitin
12.2.2009 17:30:04   
ksenci
tudi naš ima alergijo na jajca. star bo 7 mesecev in smo že začeli z gosto hrano-je ne je preveč rad, se moramo kr pomatrat, da kaj spravmo v njega. njemu dajem izdelke za katere sem 100% da ne vsebujejo jajc in tudi jaz sem bila 1 mesec na dieti brez jajc, ko sem ga še dojila. sama sem tudi pazila, da sem izbirala med izdelki, ki so popolnoma brez jajc. dokler ne bereš dekleracije na izdelku si ne moreš mislit, kje vse so prisotne jajčne beljakovineuser posted image , še v pašteti. piškote brez jajc imamo mi od hippa, ponavadi jih najdeš v trgovini na polici z otroškimi izdelki. sama sem jedla kekse Barilla Grancereale. čokolade, pa mislim, da so v večini brez jajčnih beljakovin. upam, da se boste kmalu privadili. Lp

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na jajca in lecitin
12.2.2009 19:51:35   
sanelaa
jap, sem danes našla hippove piškote ki so brez jajc.
Za bariline kekse sem vidla da vsebujejo jajca ali pa lecitin, ki je pri nas tudi prepovedan. Ta je pa skoraj povsod, tudi v čokoladi. user posted image

Zanima me samo za Piknik kekse, sem danes gledala, pa nisem vidla da bi vsebovali jajca ali lecitin. Pa nisem sigurna če to drži. A katera mogoče ve?

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na jajca in lecitin
12.2.2009 21:02:28   
lili3
V vseh bio trgovinah imaš ful veliko izbiro keksov in ostalega, ki so brez jajc in ostalih alergenih stvari. Jaz tam dosti najdem, je malo dražje, ampak so ful dobri keksi.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na jajca in lecitin
12.2.2009 21:22:49   
sanelaa
Joj, danes sem v intersparu samo gledala kaj lahko in kaj ne smem vzeti.

Sem vzela ovsene kekse z lešniki od medexa.  Katastrofa. Sploh mi niso dobri. user posted image
Zdaj sem čisto adijo, ko moram samo gledati, saj ko se bom navadila bo boljše.
Sem pa videla da je lecitin tudi v margarini. user posted image

še vedno čakam če mi bo katera povedala za te navadne Piknik kekse ala. albert keksi, če so res brez jajc?

(odgovor članu lili3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na jajca in lecitin
12.2.2009 21:37:34   
biser
Pozdravljene!

Moja hčerka Sara je stara 9 mesecev in pol in ima hudo alergijo na jajca(na beljak in rumenjak). Ko smo to izvedeli smo bili kar malo presenečeni, ker prej ji nismo nikoli devali jajčk za jest in ne jaz niti fant nisva na to alergičena. Zgleda da je že prej postala alergična,ko sem jo še dojila. 

Poglejte v teh večjih šparih po policah,kjer je oddelek za ljudi s celikalio. Tam je dosti živil brez jajc (jušne testenine,keksi...). Drugače pa se dobijo keksi, testenine...celo dobi se ena snov, ki je nadomestek za jajca. Je pa res potrebno vsako stvar pregledati. Jaz sem imela kar nekaj časa težave kaj kuhati, da bo lahko Sara lahko jedla in da mi ne bo potrebno posebej kuhati za njo. Zdaj že ni več težava. Če rabite recepte v katerih ni jajc, vam jih lahko pošljem. Nekaj jih sicer še urejam,ampak če rabite ni problema.

LP

P.S.: Albert keksi ne vsebujejo jajc,vsebujejo pa gluten in mleko(sem šla gledat na embalažo).

< Sporočilo je popravil biser -- 12.2.2009 21:42:47 >

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 10:12:06   
sanelaa
Biser, najlepša hvala za odgovor.

No, hvalabogu da lahko vsaj te Piknik kekse jem, čokoladi sem se tako že na začetku dojenja bolj kot ne odpovedala, tako da je ne pogrešam nekaj ful.
No, ker je pri nas alergija samo na jajčni beljak in lecitin, se mi zaenkrat vsaj mlečnim stvarem ne bo treba odpovedati.

za nadomestek za jajca sem slišala, testenine tudi najdem, bomo pa pač zdaj samo testenine od Barile kupovali. Keksi bio oz. brez jajc mi niso nič kaj dobri.

Se pa včasih vprašam, glede na to da dojim, če ne bi bilo za malega boljše da bi ga nehala dojit in da bi bil na aptamilu? A bi se mu na ta način alergija na jaca zmanjšala oz. mogoče celo izginila?

(odgovor članu biser)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 10:14:56   
sanelaa
Biser, seveda se priporočam za kakšen recept.

Mail: sanela.a@gmail.com


Hvala

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 11:27:59   
sanelaa
Še nekaj me zanima;

ker je alergičen tudi na lecitin, ki je ponavadi v čokoladi, me zanima, če zaradi tega ne smem jesti npr. topfencremo od danone z okusom stračatele, ker vsebuje koščke čokolade?

Pa kako je npr. s čokolinotom, ki vsebujej kakav v prahu?

Zanimivo mi je tudi pri pudingu od Vindija; čokoladnega ne smem, zaradi lecitina, vanilijevega pa lahko ker lecitina ne vsebuje.

Res bom vesela vsakega nasveta od tistih, ki se borite z istim kot mi. Zdaj imam namreč tisoč vprašanj.



< Sporočilo je popravil sanelaa -- 13.2.2009 11:29:05 >

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 11:42:18   
biser
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Biser, najlepša hvala za odgovor.

No, hvalabogu da lahko vsaj te Piknik kekse jem, čokoladi sem se tako že na začetku dojenja bolj kot ne odpovedala, tako da je ne pogrešam nekaj ful.
No, ker je pri nas alergija samo na jajčni beljak in lecitin, se mi zaenkrat vsaj mlečnim stvarem ne bo treba odpovedati.

za nadomestek za jajca sem slišala, testenine tudi najdem, bomo pa pač zdaj samo testenine od Barile kupovali. Keksi bio oz. brez jajc mi niso nič kaj dobri.

Se pa včasih vprašam, glede na to da dojim, če ne bi bilo za malega boljše da bi ga nehala dojit in da bi bil na aptamilu? A bi se mu na ta način alergija na jaca zmanjšala oz. mogoče celo izginila?



3 mesece nazaj je tavečji prinesel vodene koze iz vrtca(Sara je bila takrat stara 6 mesec, jaz pa jih tudi še nisem imela). Tako so me zdelale, da niti iz postelje nisem mogla vstat, kaj da bi lahko dojila. Seveda mi je pa posledično tudi mleka zmanjkalo. Od takrat naprej, ko nisem več dojila, so samo še težave. Prej je bila zdrava kot dren, zdaj pa je skos nekaj prehlajena,kašlja,smrka,vročino ima... in se ne moremo in ne moremo rešit tega prehlada. Jaz pa tudi ne vem več kaj naj še naredim, da bi ji pomagala.
Pa glih zdej ko bi mogla bit zdrava, ker čakama,kdaj naju bojo poklicali za operacijo PV v Ljubljanouser posted image
Jaz ti svetujem, da dojiš kolko časa boš imela mleko in to čimdlje. Sej tisti dieti se potem prilagodiš in ni tako hudo. Tudi jaz sem imela en mesec diete ko sem bila noseča s Saro, pa nisem smela jest ne jajc in ne pit mleka(pa ga imam zelo rada). Sej je bilo težko, ampak sem potem pila sojino mleko katerega drugače ne bi nikoli v življenju pila, pa mi je postal prav dober. Še sojin sladoled sem jedla, ker sem imela dieto glih poleti,ko je bilo najbolj vroče. VZDRŽI, jaz pa ti pišiljam eno   user posted image Alergije pa ne verjamem, da bi kar tako zginale. Nekateri pravijo, da se potem potuhnejo pri enem letu, ampak ne vedno.

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Biser, seveda se priporočam za kakšen recept.

Mail: sanela.a@gmail.com


Hvala



Poslano!

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 12:27:38   
J.L.
biser poslala ZS.

(odgovor članu biser)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 12:29:33   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: ksenci

tudi naš ima alergijo na jajca. star bo 7 mesecev in smo že začeli z gosto hrano-je ne je preveč rad, se moramo kr pomatrat, da kaj spravmo v njega. njemu dajem izdelke za katere sem 100% da ne vsebujejo jajc in tudi jaz sem bila 1 mesec na dieti brez jajc, ko sem ga še dojila. sama sem tudi pazila, da sem izbirala med izdelki, ki so popolnoma brez jajc. dokler ne bereš dekleracije na izdelku si ne moreš mislit, kje vse so prisotne jajčne beljakovineuser posted image , še v pašteti. piškote brez jajc imamo mi od hippa, ponavadi jih najdeš v trgovini na polici z otroškimi izdelki. sama sem jedla kekse Barilla Grancereale. čokolade, pa mislim, da so v večini brez jajčnih beljakovin. upam, da se boste kmalu privadili. Lp


jaz mam hippove doma, res poiše da ne sebujejo jajc, poleg pa da, se pečejo v pekarni, pa da so možni sledovi.
hmmm
verjetno, da se zasigurajo, nevem pa če naj ji vseeno ponudim ali ne. ti svojemu daješ?

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 16:47:39   
sanelaa
Itak bom vztrajala pri dojenju, saj hvalabogu da je alergija res samo na jaca. Se bom že prilagodila.

Zanima me samo, če lahko jem npr. čokolado, ki vsebuje sojin lecitin?

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 17:44:41   
biser
Zdej je čisto odvisno na kir lecitin je alergičen - ali na sojin ali na mlečni. Jaz na tvojem mestu ne bi tvegala, ker lahko ima reakcijo. Jaz vem, da če bi dala Sari jajco za jest oz. izdelke iz jajce bi imela zelo hudo reakcijo(smo ugotovili predno smo imeli testiranje) - driska,bruhanje in srbeči izpuščaji po vsem telesu sploh po pregibih rok,nog,vrat,podpazduha... 

Poglej po trgovini(špar),ker mislim, da obstaja tudi čokolada brez lecitina. Če ne boš najdla, pa vprašaj prodajalko. Meni so ful pomagale pri iskanju izdelkov brez jajc (keksov).

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 19:18:21   
sanelaa
ja vidiš, to sem a zdarvnico pozabila vprašati na kater lecitin je alergičen. Oziroma nisem vedela da obstaja jajčni in sojin. To se pa res moram pozanimat, ker sem ravno danes kupila margarino, ki vsebuje sojin lecitin. 

(odgovor članu biser)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 19:20:48   
sanelaa
Za kekse sem vesela da lahko vsaj te piknik kekse jem, ker ostali so mikatastrofa. Sem včeraj vzela tiste od medexa, iz ovsenih kosmičev in mi spoh ne teknejo. user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 20:13:25   
biser
Sej sem ti poslala recepte, pa mislim, da je noter tudi recept za kekse.Potem ti pa ne bo treba kupovat:))

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 20:14:41   
Janeja
Poskusi kekse od firme Glutano. Jih imajo v vseh Intersparih, pa kje drugje verjetno tudi. So pa na polici z izdelki za alergike.
Jaz sem bila zaradi dojenja na dieti 5 mesecev - brez jajc in brez mleka, kasneje pa še sin. Se kar navadiš, pa tile keksi so mi bili tudi kar okusni.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 21:18:07   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: biser

Sej sem ti poslala recepte, pa mislim, da je noter tudi recept za kekse.Potem ti pa ne bo treba kupovat:))


Jah, nisem ravno pekarica user posted image , ampak če bo treba, jih bom pa začela pečt.

(odgovor članu biser)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Alergija na jajca in lecitin
13.2.2009 21:21:24   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Poskusi kekse od firme Glutano. Jih imajo v vseh Intersparih, pa kje drugje verjetno tudi. So pa na polici z izdelki za alergike.
Jaz sem bila zaradi dojenja na dieti 5 mesecev - brez jajc in brez mleka, kasneje pa še sin. Se kar navadiš, pa tile keksi so mi bili tudi kar okusni.



ja, saj če je naš mali star 3 mesece, potem verjetno mene tudi čaka ena lepa doba diete brez jajc.

Mogoče kakšen poseben nasvet glede hrane, česa se pazit, kaj ja ali kaj ne? Karkoli?

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Alergija na jajca in lecitin
14.2.2009 13:54:04   
Janeja
Malo sem že pozabila, ker je od teh naših diet minilo že 6 let. user posted image
Vem pa, da je bila dovoljena margarina Gea, Argeta paštete, pa tele kekse sem si zapomnila, ker jih je tudi Jan potem rad jedel. A ti nisi bila na posvetu pri strokovnjakinji za diete na PK? Meni vem, da je takrat vse razložila in dala tudi spisek vseh dovoljenih in prepovedanih živil.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Alergija na jajca in lecitin
14.2.2009 18:26:12   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Malo sem že pozabila, ker je od teh naših diet minilo že 6 let. user posted image
Vem pa, da je bila dovoljena margarina Gea, Argeta paštete, pa tele kekse sem si zapomnila, ker jih je tudi Jan potem rad jedel. A ti nisi bila na posvetu pri strokovnjakinji za diete na PK? Meni vem, da je takrat vse razložila in dala tudi spisek vseh dovoljenih in prepovedanih živil.



ne, naša zdravnica v velenju je samo povedala da je test pokazal alergijo na jajčni beljak in lecitin. Mislim halo, lahko bi mi vsaj povedala kater lecitin. No, potem je rekla da naj iz jedilnika popolnoma črtam to dvoje, čez 14 dni se morava prit pokazat, da vidi če bo koža na obrazu kaj boljša. Ko bo star 6 mesecev ga bodo pa še enkrat dali na test. In to je vse kar mi je rekla. user posted image

V ponedeljek bom poklicala da vidim kater lecitin je sploh tukaj, jajčni ali sojin.

ne vem no, sem kar malo razočarana da mi ni kaj več povedala.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Alergija na jajca in lecitin
14.2.2009 18:41:06   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Malo sem že pozabila, ker je od teh naših diet minilo že 6 let. user posted image
Vem pa, da je bila dovoljena margarina Gea, Argeta paštete, pa tele kekse sem si zapomnila, ker jih je tudi Jan potem rad jedel. A ti nisi bila na posvetu pri strokovnjakinji za diete na PK? Meni vem, da je takrat vse razložila in dala tudi spisek vseh dovoljenih in prepovedanih živil.



ne, naša zdravnica v velenju je samo povedala da je test pokazal alergijo na jajčni beljak in lecitin. Mislim halo, lahko bi mi vsaj povedala kater lecitin. No, potem je rekla da naj iz jedilnika popolnoma črtam to dvoje, čez 14 dni se morava prit pokazat, da vidi če bo koža na obrazu kaj boljša. Ko bo star 6 mesecev ga bodo pa še enkrat dali na test. In to je vse kar mi je rekla. user posted image

V ponedeljek bom poklicala da vidim kater lecitin je sploh tukaj, jajčni ali sojin.

če je alergična na jajčni beljak, potem je zagotovo na jajčni lecitin. da pa se prepričaš sama, pa daj poklicat v ambulanto.

ne vem no, sem kar malo razočarana da mi ni kaj več povedala.


(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Alergija na jajca in lecitin
16.2.2009 22:11:22   
sanelaa
Punce, spet jaz;

spodaj prilagam link, kjer lahko vidite mojega sinčka oz. njegovo kožo.

Me zanima, tiste ki imate izkušnje, če je to mogoče podobno dermatitisu?

http://www.moj-album.com/uredi/cupko/14102374/?os=14934858

http://www.moj-album.com/uredi/cupko/14102374/?os=14934852

http://www.moj-album.com/uredi/cupko/14102374/?os=14934849


Bom vesela nasveta oz. če ima katera podobne izkušnje.....

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Alergija na jajca in lecitin
17.2.2009 21:21:15   
freha
sanelaa

tud naša je alergična na jajca in na sojo, tak da se pridružujem temi. 
ima pa tud nekaj takega po ličkah, čeprav ne tako hudo in nam je pediatrinja rekla da gre za AD,
smo pa napoteni še dermatologu. 

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?