|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na mleko in jajca - ali lahko Rižolino
10.11.2010 6:53:13   
.tojeto.
Pozdravljeni,

mojemu sinku (4 mesece) so potrdili alergojo na mleko in jajca. Pred potrditvijo sem mu moje mleko zgoščevala v Milupo Riž, ki pa vsebuje mleko.
Kupila pa sem tudi Rižolino na katerem piše da vsebuje 99% riževe moke in vitamine B, C, E, folno kislino in niacin. Tiste, ki se na to bolj spoznate - ali mislite, da bi lahko s tem zgostila svoje mleko, da je večerni obrok malo bolj nasiten.
Najlepša hvala za vsako mnenje.

Pozdravček od zaskrbljene mame.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
10.11.2010 7:10:03   
Hope2
Če te to tako skrbi, pa kupi riževe kosmiče brez vsega, brez vseh dodatkov. Tako imaš tudi prosene kosmiče. Ko bo lahko gluten jedel, pa še kosmiče 7 žit, 3 žit. Firma Holle, kupiš v babycentru, mogoče DM, za ziher kalček, lahko naročiš tudi po netu.

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=194462

http://www.holle.si/holle.pdf

Drugače pa, če na rižolinu nič ne piše, če ne piše, da lahko vsebuje sledi mleka, bi mogli biti okuser posted image

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
10.11.2010 7:15:44   
.tojeto.
Hope2: super odgovor, res najlepša hvala. Se bom morala prav na hitro precej stvari naučiti. Se moram danes spraviti v trgovino, ker moram še zase najti primerne proizvode. Ampak bom ful vesela, če bo z mojim sončkom zato bolje (zaradi alergije ful poliva, kašlja, kolca...).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
10.11.2010 10:33:31   
Hope2
POzbala sem prej napisat, da potem lahko te holle kosmiče mešaš z različno zelenjavo ali sadjem, da jim daš mal okusa. Če Bo zaprt pa lahko skuhaš suhe slive, zmiksaš in vodi ter slivam dodaš kašico. Tele riževe zadeva znajo zapirat

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
10.11.2010 12:15:10   
MATEJKA_
čisto enostavno. naš je tud alergik. (9m) ne kupuj kašic, kupuj kosmiče (so samo kosmiči, brez mleka) - teh pa je precej: jaz uporabljam milupa bio kosmiči - riž, ovseni, koruzni, 7-korn kupujem v mullerju, so precej cenejši -2,39 €. dm ima tudi svoje dm bio kosmiče - ampak samo 2 sorti - 1,80 €. ima jih tudi holle, ampak so precej dražji. ima jih tudi hipp bio, cena tud ok, malo cenejši od milupinih. 

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
10.11.2010 12:15:23   
.tojeto.
Odlično Hope2 user posted image . Pa še vse skupaj je bio, če sem prav razumela.
Če imaš kaj več izkušenj bi te prosila samo še za en nasvet - če med sestavinami ni navedeno, da vsebuje jajca (tudi lecitin) ali mleko v kakršnikoli obliki (v sledovih in podobno), potem jih verjetno ne sme vsebovati - ali se motim?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
10.11.2010 12:21:53   
.tojeto.
matejka: tudi tebi hvala. Nisem vedela, da obstaja toliko možnosti - sem šele včeraj pričela razmišljati in se zanimati za to user posted image . Res je fino imeti tele forume, ker lahko tako hitro izveš najnujnejše. user posted image  Bom šla danes veliko lažje spat. user posted image

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
10.11.2010 12:56:55   
m_o_i
ce se kasica mesa z vodo, potem najverjetneje vsebuje mleko v prahu (ker kak cokolesnik jaz lih ne bi jedla z vodo zmesan) user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
11.11.2010 13:24:22   
.tojeto.
Pozdravček.

Prišla sem do še enega problema - določene vrste kruha so v trgovinah označene, kot brezjajčne in brezmlečne. No in potem grem pogledat na spletno stran proizvajalca in piše, da vsebuje mlečno kislinske bakterije (npr.: Malnar in Sosed). user posted image  - ali je to enako mleku?
Pa še ena neznanka - ali je sojin lecitin tudi prepovedan?
Uff, tole bo bolj zapleteno kot sem mislila.
Ampak naša hiška pa že prav lepo diši po domačem kruhu user posted image  - si nisem upala nobenega drugega pojesti.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
16.11.2010 19:51:55   
pinkulja
v rižolinu je mleko. v DM imaš cel kup tebi primernih kašic, predvsem od firme Alnatura: riževo, proseno, 3 al 4 žita, te nimajo gutena oz. minimalni dovoljen delež. Včasih so obstajali tudi produkti od firme Lino, ki so brez mleka, tud od 6. meseca in s sadjem, pa jih je še redkokkje za dobit.
lp

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
18.11.2010 20:40:55   
.tojeto.
Ojoj Pinkulja, me je tvoj odgovor kar malo pretresel. Sem jedla rižolino, ker med sestavinami ni navedeno, da vsebuje mlekoali karkoli mlečnega . To mi je ful grozno, da so navedene sestavine in potem izveš da niso navedene vse. Kako naj potem sploh vem kaj kupovati? Preberem vse deklaracije in se izogibam tudi stvarem kjer so sestavine sumljive ali pa samo piše, da v obratu uporabljajo tudi mleko... in potem takole, enostavno ni navedeno... kako potem biti siguren pri nakupih?

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
18.11.2010 20:45:36   
m_o_i
.tojeto VSE kasice, ki se zmesajo z vodo imajo mleko (v prahu) not. sem ti ze napisala to(no, o rizolinu samo), pa si ocitno spregledala user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
19.11.2010 7:13:54   
Pupa83
rižolino od lino-ta ne vsebuje mleka... ta kašica se meša z mlekom... pa tud npr. frutolino, grisolino od lino-ta...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
19.11.2010 14:15:54   
.tojeto.
Hmmmm, sedaj ste me pa čisto zmedle.

Pinkulja in M_o_i : kako lahko veš, da je nekje mleko, če ga ali pa vseh tistih besed, ki označujejo mleko) med sestavinami ni navedenega?

Pozdravček.

(odgovor članu Pupa83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
19.11.2010 14:29:31   
zaspancek1
Poglej ta link. Nekateri linoti imajo mleko (in to tudi piše), drugi pa ne. Rižolino ga po deklaraciji sodeč ne vsebuje:
http://www.lino.eu/si/solids/4/

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Alergija na mleko in jajca - ali lahko Ri...
19.11.2010 18:42:24   
m_o_i
rižolino od lino-ta ne vsebuje mleka... ta kašica se meša z mlekom... pa tud npr. frutolino, grisolino od lino-ta...


luba dusa, se pa sem to napsiala user posted image  
vse kasice, ki se mesajo z vodo, vsebujejo mleko v prahu; tiste, ki pa se z mlekom, se pa itak z mlekom....
ce bi npr. cokolino vseboval mleko v prahu, bi ga laho mesali z vodo, ker pa ga ne, ga moras namocit v mlekuuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?