|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.10.2004 9:40:49   
miki-1
Punce, rabim pomoč! Prosim, da se mi javite tiste, ki ste imele ta problem. Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.10.2004 10:37:10   
Janeja
Živjo Miki, tudi moj sonček je imel alergijo na mleko in mlečne izdelke, pa še na jajca, arašide in moko.:((
Danes je že zdrav.:bravo::bravo::bravo:

Kaj te pa zanima?

LP

(odgovor članu miki-1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.10.2004 11:40:00   
dix
Tudi mene zanima par stvari v zvezi s tem.

Kdaj in kako ste to odkrili, kako se je začelo, znaki, simptomi... in predvsem kdaj je izzvenelo, če praviš da jezdaj ok?

pozdravček

(odgovor članu miki-1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.10.2004 12:00:56   
Ivi33
Živjo
Moja je stara 4 leta, pa so ji šele zdaj "pogruntali" alergijo na mleko in ml. izdelke in jajca, izogibat pa se mora še arašidom, kakavu, morskim ribam, svinjini, vsem izdelkom z aditivi i konzervansi...:((
Alergija pa se je že dalj časa kazala z lišaji po pregibih (pod koleni, na rokah), ki so jo močno srbeli. Pri alergologu smo dobili kremo Elidel, ki je res zakon. Uporabljaš jo lahko neomejeno, pa še zelo hitro se pokažejo rezultati.:bravo::bravo::bravo:

Mi smo kravje mleko nadomestili s sojinim in riževim, pa tudi ostale "vege" izdelke uporabljamo.

Se je pa nekaj časa res težko prilagoditi na tako dieto. Pa seveda babicam dopovedat, da teh stvari ne sme.

Kako ste pa uredile v vrtcih? Jaz bi jo naslednje leto dala v vrtec, pa ne vem kje začet?

LP

(odgovor članu miki-1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.10.2004 13:48:03   
miki-1
V bolnišnici so nam pri enem letu odkrili alergijo. Izpuščaji so se začeli pojavljati po okončinah ( najbolj na kolenih in komolcih), tu pa tam na ličkih in po ušesih. Hčerko ni nič srbelo.Izpuščaji zgledajo tako kot bi nas popikali komarji.
Ko smo bili v bolnišnici je to lepo izginilo. Doma je bilo nekaj časa dobro. Strogo se držim navodil. Nič mlečnega, barvil konz...
3 dni nazaj so izpuščaji prišli nazaj.Med drugim pa nam je včeraj pokukal prvi zobek.
Že 3 dni jemo samo pregomin in rižolino pa ni nič bolje. Danes sem ji za kosilo dala kuhan krompir in kuhanega piščanca.
Verjetno bi morala jutri k pediatru, da gremo nazaj v bolnico????:((
Ne vem kaj naj ji dam za piti. Šipkov čaj ima rada, toda si ga ne upam več dajati, ker ga pije že preveč časa.Po kuhani govedini je tudi dobila izpuščaje, pa tudi po špinači, hruškah, jabolkih...
Kakšen je vaš jedilnik?

(odgovor članu miki-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.10.2004 16:56:39   
Janeja
Ja Svetka in vse ostale, verjamem da je za zjokat. Dieta je grozna, sploh pri malo starejših otrocih (2,5 let in naprej), ko že gledajo kaj jejo drugi oni pa ne smejo.:((

Jan je bil že od rojstva ves čas pikast - sploh v pregibih. Nekaj časa so me hotli prepričat da se mu čisti kožica, pol sem pa le vztrajala za napotnico. Na Alergološki kliniki v LJ so nam tako diagnozo postavli že pri 4 mesecih in sem bla že jaz na dieti ker sem Jana dojila do 8 meseca. Pol pa smo mu že od začetka dajal samo "dovoljeno" hrano, kar pa je pri toliko alergenih res bolj enolično.

Namesto kravjega mleka je Jan pil Pregomin, pol smo začel kupovat pa riževo mleko. Za zajtrk je jedel marmelado, dovoljena margarina je GEA, od paštet lahko jejo Argeto, ki je brez konzervansov, probal smo tudi posebno klobaso (Poli) pa ni blo nobene reakcije.
Za kosilo ni takega problema: od mesa ne smejo jest sam svinjskega tako, da smo jedli piščanca in purana na sto načinov, pa krompir in testenine,... Barilla so brez jajc!:bravo:
Glede arašidov morte bit pa zelo pozorne, ker se nahajajo u mnogo živilih, ko si niti mislil nebi: hrenovke, kečap,...

Svetka, na srečo so bile naše babice še bolj panične kot mi sami in mu res niso dajale nič "prepovedanega" za jest. Sploh ko so vidle kako je reagiral - takoj pikice po celem telesu...

Za zaključek te more z alergijo pa smo poskrbeli kar sami. Hodli smo na bioresonančno terapijo, ki je seveda medicina ne priznava:zmeden: in se alergije znebili v treh tednih. Danes je od terapij minilo 8 mesecev, pa Jan brez posledic uživa pečena jajca, pa pije kakav in je jogurte, skute,...:bravo: Punce stvar res deluje in se definitivno splača probat!

Aja, pa še to: pred enim mesecem sva imela ponovno kontrolo in teste v LJ in kaj so pametni zdravniki ugotovili? Da se mu alergija sicer malo popravlja vendar mormo bit pa še vedno na strogi dieti :zmeden: - saj ne vem ali bi se človek smejal al jokal?

LP


(odgovor članu miki-1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.10.2004 17:34:35   
Lunca1
Moja sestra je dokazano alergična na mleko. Obe sva že zelo zgodaj zavrnili dojenje. so ji pa to odkrili, ko so jo v OŠ testirali zaradi bronhitisa. Kakšnih hujših problemov nima, je pa vseeno sire in spije malo mleka.

Lp Lunca

(odgovor članu miki-1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Alergija na mleko in mlečne izdelke
4.10.2004 12:12:41   
Eva*
miki: čestitke za prvi zobek :bravo:.

Jaz imam alergijo na mleko, sadje, zelenjavo....Če bi se hotela izogibat vseh teh stvari bi lahko pila samo vodo, jedla pa bel kruh, krompir in zaseko ;).

Lahko ti povem da vse te "stvari" lahko je samo ne v kombinacijah...Na izvidih je pisalo koliko % je alergična na določeno stvar? V skupni kombinaciji ne sme presegat mislim da 70% (nisem čisto prepričana), drugače se pojavi alergija - recimo: mleko in hruške skupaj ne sme, samo mleko v zmernih količinah pa, pa same hruške.

Jedilnika nisem kaj dosti spremenila, pazim samo na to da več takih stvari ne jem skupaj!

Zaradi alergije na mleko in mlečne izdelke pa imam probleme s kalcijem, predvsem videne na nohtih, ki se dobesedno luščijo...

Lep pozdrav!

(odgovor članu miki-1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.11.2011 12:19:12   
sumer
pozdravljene!

malo sem brala vaš forum. zelo smešna mi je beseda izzvenele.

alergije nikoli ne izzvenijo. gredo samo iz akutnega v kronično stanje..  alergiku se reakcije pač ne kažejo več na koži , ampak nekje v telesu. in sploh ni nujno , da se to pokaže v enem letu, dveh... pokaže se lahko po desetih letih ali več...

seveda kot čisto drug simptom.. vzroka se pa nikoli ne ugotovi.. alergološki testi so namreč samo 50% zanesljivi.

lp



(odgovor članu Ivi33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na mleko in mlečne izdelke
3.1.2012 13:30:33   
eddie
Pozdravljne!
Prosim vas za pomoč, kje se kupi dobre izdelke iz riža (če ima malo otoroček alergijo na KML) ... npr, riževo mleko, rižev puding, ... (rižev sladoled) ... in pa ime izdelka, proizvajalec, morda slikica. Zdi se mi, da imajo nekaj stvari v DM, vendar ne vem, če imajo rižev puding....

Zelenjavne paštete se vam zdijo priemerne? Kje se kupi najboljše? DM?
Kaj menite o ovsenem mleku, mandljevem?

Hvala stokrat!!!! :)

LP Eddie

(odgovor članu sumer)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na mleko in mlečne izdelke
5.1.2012 8:51:44   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: eddie

Pozdravljne!
Prosim vas za pomoč, kje se kupi dobre izdelke iz riža (če ima malo otoroček alergijo na KML) ... npr, riževo mleko, rižev puding, ... (rižev sladoled) ... in pa ime izdelka, proizvajalec, morda slikica. Zdi se mi, da imajo nekaj stvari v DM, vendar ne vem, če imajo rižev puding....

Zelenjavne paštete se vam zdijo priemerne? Kje se kupi najboljše? DM?
Kaj menite o ovsenem mleku, mandljevem?

Hvala stokrat!!!! :)

LP Eddie


Kupiš lahko že v vseh trgovinah. Špar, Mercator, DM, Muller...
Rižev puding, mleko, smetano, sladoled paštete imajo vse v Šparu. Ovseno smetano, ki je še najbolj podobna okusu navadne, sem kupila v Sončnici ali Kalčku.

(odgovor članu eddie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija na mleko in mlečne izdelke
6.1.2012 12:42:29   
.tojeto.
Pozdravček.
Se oglašam samo zato, da omenin, da se alergija lahko kaže tudi drugače, kot na koži.
Naš malček ima čisto lepo kožo, ima pa rane na želodcu - ga zvija, se mu dviguje, ponoči joka, ker ga muči kislina, dobi smrdeč zadah... Alergijo so mu potrdili že pri štirih mesecih, ker sva imela grozne težave pri dojenju (se mu je tako zaletavalo, da je kar nehal dihati...) Ko sem prešla na dieto brez KML se mu je stanje izboljšalo.
Kupijem pa večinoma veganske in BIO izdelke v vseh večjih trgovskih centrih, dosti najdeš tudi v spletni trgovini Moja alergija.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija na mleko in mlečne izdelke
27.2.2012 14:54:18   
Tinka Boninka
Ja, tudi mi kupujemo v Moji alergiji. Priporočam!

< Sporočilo je popravil Ajra RR -- 27.2.2012 14:59:06 >

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alergija na mleko in mlečne izdelke
27.2.2012 15:02:46   
Ajra RR
O zdravem načinu prehranjevanja za otroke, o primernih živilih za alergike vam bo z veseljem svetovala strokovnjakinja za prehrano Mojca Kurent. Napišite ji vprašanje, hitro odgovori. Najdete jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mojca-kurent_50

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Tinka Boninka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?