|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 8:31:15   
naja17
Večinoma vas samo berem, danes pa bi vas prosila za mnenje. Torej situacija je takale... Našla sva idealno stanovanje, na idealni lokaciji. Cena je seveda temu primerna, kljub temu, da je stanovanje staro in bi ga bilo potrebno v celoti obnoviti. Brez pomoči ne bo šlo v nobenem primeru (tudi, če bi bilo stanovanje manjše in novejše(beri nimava tistih 20%, ki ti jih banka ne da pri kreditu)). Če kupiva stanovanje (20.let kredita), nama na mesec ostane cca. 700 €. Počasi bi ga obnavljala, se potrudila narediti čim več sama.
No, pa povejte... Ali bi si upale oziroma ali vam znese (tiste, ki ste že v tem)?

Hvala za odgovore...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 8:33:23   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Večinoma vas samo berem, danes pa bi vas prosila za mnenje. Torej situacija je takale... Našla sva idealno stanovanje, na idealni lokaciji. Cena je seveda temu primerna, kljub temu, da je stanovanje staro in bi ga bilo potrebno v celoti obnoviti. Brez pomoči ne bo šlo v nobenem primeru (tudi, če bi bilo stanovanje manjše in novejše(beri nimava tistih 20%, ki ti jih banka ne da pri kreditu)). Če kupiva stanovanje (20.let kredita), nama na mesec ostane cca. 700 €. Počasi bi ga obnavljala, se potrudila narediti čim več sama.
No, pa povejte... Ali bi si upale oziroma ali vam znese (tiste, ki ste že v tem)?

Hvala za odgovore...


Katerih 20% ti banka ne da? Sej dobiš kolikor rabiš... (če imaš primerne dohodke seveda...)

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:04:51   
Anonimen
Če je res idealno stanovanje bi šla v to.

Preračunajta si koliko pridejo mesečni stroški.

Midva sva tudi našla idealno stanovanje, ampak sva imela denar. Bi pa šla vsekakor tudi v to s kreditom.

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:07:35   
Anonimen
Ne nebi si upala živeti s 700€ na mesec. Ker tukaj so še položnice, ki znajo bit kar visoke pozimi, vzdrževanje avtov, zavarovanje stanovanja, življenjsko zavarovanje ki ga morta met če mata kredit, hrana, obleke, počitnice, slej ko prej vrtec....
Če vesta da bosta čez leto, dve, imela višje dohodke bi si še mogoč upala, drgač pa ni šans.
To je le 20 let in če sta tukaj všteti obe vajini plači....kaj pa če eden izgubi službo?

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:10:53   
janca
Uf. To ostane premalo. Mal si zračunaj mesečne stroške, pa strošek avtomobila, pa dopusta in še kakšnega nepričakovanega (lahko se ti kaj pokvari). Tko da jst si ne bi upala. Kaj pa če zboliš in si v bolniški, to je spet malo manj dohodka na mesec. Ja bi si upala za dobo petih ali sedmih let, na dvajset definitivno ne.

Tudi midva sva kupila lani aprila stanovanje (staro). Vendar sva imela toliko prišparanega. Za obnovo pa sva si vzela gotovinski kredit. Ta pa je itak odvisen od plače. Hipotekarnega nisva hotela, ker so bili preveliki stroški (rabila sva samo 5 milj. še v tolarjih) in se mi ni splačalo glede  na znesek kredita.

Tko da dobro premisli, dvajset let je dolga doba, glede kredita.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:14:05   
Anonimen
Sama si morata zračunat ali vama to znese ali ne. Razlika je ali imata za 200€ položnic, na kosilo hodita k staršem, zapravita pa še kakšno malenkost ali pa če imata položnic za 300€, hrana pride spet 300€.... Potem je pa že malo težje..

Piši si en mesec vse stroške (tud kavice in razne drobnarije).. Pa boš videla koliko bosta zapravila za kaj in kje se da še kaj prišparati.

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:25:19   
naja17
Katerih 20% ti banka ne da? Sej dobiš kolikor rabiš... (če imaš primerne dohodke seveda...)


Banka odobri 80% od vrednosti nepremičnine.

Hja, sva si preveč zadala, a ne? Žal imava res samo eno malenkost našparanega, ampak, če bi šparala med študentskim delom, pa tudi ne vem kaj ne bi mela, pa še nikamor ne bi šla, tako da drugače kot na 20. let nimava druge variante, pa še to z delno pomočjo. Ampak danes žal ne gre drugače. Najini starši nama ne morejo nuditi ne vem kaj, službe imava kar fletne, le plače niso tako (sploh njegova bi bila lahko precej višja).
Stroškov se jaz zavedam, na počitnice pa ne bom več mislila...si bom kar v dnevno mal peska prnesla, pa kako umetno palmo... sej tko nam mela za opremo, pa si lahk tko dnevno poštimam user posted image ...

No, dej nej se najde kaka optimistka user posted image


(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:35:00   
Anonimen
Mene recimo teh dvajset let ne moti. Tud midva bova vzela kredit na 20 let ko tega poplačava, za hišo. Moti me pa tistih 700€, ker vem kakšne stroške s stanovanjem imava midva in ni šans da nama znese s 700€. Sva pa tudi midva kupila staro stanovanje s kreditom, sam je kredit znašal tretino njegove plače, moja je čista. S tem da sva vedela da bodo slej ko prej najine plače boljše. Sej sedaj vama bi verjetno zneslo, sam kaj pa ko bodo otroci?
Sej pravim, če vesta da se vama bodo prihodki povečali, al pa če sta res super skromna.....

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:36:52   
2 Sraki
Tole se mi zdi kar hud zalogaj, pa sem optimistka. Vendar najbolje bosta sama naštudirala koliko vama ostane od teh 700€, pri nama če res zelo paziva ostane 50-100 € pri takem znesku, vendar je to res samo hrana in položnice. Verjetno nameravata imeti tudi otroke, tukaj pa se stroški zvišajo tam za cca. vsaj 100€ na mesec.

Kaj pa kredit za več let kot 20? In si to interpretirata kot najemnino. Ali pa resnično sta optimista in upata, da bo plača partnerja zrasla na nivo, ki bi bil primeren.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:39:28   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Katerih 20% ti banka ne da? Sej dobiš kolikor rabiš... (če imaš primerne dohodke seveda...)


Banka odobri 80% od vrednosti nepremičnine.

Hja, sva si preveč zadala, a ne? Žal imava res samo eno malenkost našparanega, ampak, če bi šparala med študentskim delom, pa tudi ne vem kaj ne bi mela, pa še nikamor ne bi šla, tako da drugače kot na 20. let nimava druge variante, pa še to z delno pomočjo. Ampak danes žal ne gre drugače. Najini starši nama ne morejo nuditi ne vem kaj, službe imava kar fletne, le plače niso tako (sploh njegova bi bila lahko precej višja).
Stroškov se jaz zavedam, na počitnice pa ne bom več mislila...si bom kar v dnevno mal peska prnesla, pa kako umetno palmo... sej tko nam mela za opremo, pa si lahk tko dnevno poštimam user posted image ...

No, dej nej se najde kaka optimistka user posted image



Nama je banka odobrila 90% vrednosti nepremičnine oziroma so nama ponujali še več, če bi slučajno kaj potrebovala za opremo.

Res pa je, da kredita nisva zavarovala s hipoteko.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:45:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: naja17
Stroškov se jaz zavedam, na počitnice pa ne bom več mislila...si bom kar v dnevno mal peska prnesla, pa kako umetno palmo... sej tko nam mela za opremo, pa si lahk tko dnevno poštimam user posted image ...


Kaj pa, ko bodo otroci? Kako boste plačevali vrtec, šolo, razne dejavnosti, ki pašejo zraven? A na počitnice otroci torej tudi ne bodo nikoli šli?
Uf ne, jaz bi na to gledala takole: če bi bila sama, potem ni problema živeti skromno, če pa so zato prikrajšani otroci, pa ni šans.

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 9:49:50   
jolly123
Kaj pa vem, midva sva tudi vzela kredit na 20 let s hipoteko ker drugače pač enostavno ni šlo. Plačujeva cirka 500 € na mesec, ostane nama od plače cirka 750 €. Ampak se da, pač si ne kupuješ ne vem kakšnih dragih stvari malo stisneš pa je, pa tudi na dopust greva, pa če bo vse po sreči bova kupila še avto letos. Vse je odvisno od tega kakšne navade imata, če sta skromna ni panike.
Sicer pa itak pričakujeva napredovanje, tako da se bo plača malo dvignila pa bo lažje user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 10:00:04   
Rosi*
IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

Kaj pa vem, midva sva tudi vzela kredit na 20 let s hipoteko ker drugače pač enostavno ni šlo. Plačujeva cirka 500 € na mesec, ostane nama od plače cirka 750 €. Ampak se da, pač si ne kupuješ ne vem kakšnih dragih stvari malo stisneš pa je, pa tudi na dopust greva, pa če bo vse po sreči bova kupila še avto letos. Vse je odvisno od tega kakšne navade imata, če sta skromna ni panike.
Sicer pa itak pričakujeva napredovanje, tako da se bo plača malo dvignila pa bo lažje user posted image



zelo dobro napisano. user posted image

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 10:20:34   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

Kaj pa vem, midva sva tudi vzela kredit na 20 let s hipoteko ker drugače pač enostavno ni šlo. Plačujeva cirka 500 € na mesec, ostane nama od plače cirka 750 €. Ampak se da, pač si ne kupuješ ne vem kakšnih dragih stvari malo stisneš pa je, pa tudi na dopust greva, pa če bo vse po sreči bova kupila še avto letos. Vse je odvisno od tega kakšne navade imata, če sta skromna ni panike.
Sicer pa itak pričakujeva napredovanje, tako da se bo plača malo dvignila pa bo lažje user posted image



No, eno takole sem čakala... Se mi je zdelo, da nisem edina, ki se podajam v to... Pa sej, če se spustiš v to, ti je pa ja jasno, da boš moral biti skromen... No, pa kako napredovanje tudi midva pričakujeva...

Nekak sem se sprijaznila, da bom cel življenje v kreditih in v minusu... Sej drugače ne gre... Drugače sva si pa kar precej izračunov naredila...v primeru bolniške, pa vrtec itd.

No, si me zej malo potolažla...

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 10:26:05   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: naja17
Stroškov se jaz zavedam, na počitnice pa ne bom več mislila...si bom kar v dnevno mal peska prnesla, pa kako umetno palmo... sej tko nam mela za opremo, pa si lahk tko dnevno poštimam user posted image ...


Kaj pa, ko bodo otroci? Kako boste plačevali vrtec, šolo, razne dejavnosti, ki pašejo zraven? A na počitnice otroci torej tudi ne bodo nikoli šli?
Uf ne, jaz bi na to gledala takole: če bi bila sama, potem ni problema živeti skromno, če pa so zato prikrajšani otroci, pa ni šans.


Jaz upam, da bova do takrat kaj napredovala, da bojo plače kaj višje in da bova iz začetne krize ven... Ker tu se strinjam s tabo, da ni problem biti skromen, ampak otrok pa nočem prikrajšati za karkoli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 10:39:05   
Naja31
No, eno takole sem čakala... Se mi je zdelo, da nisem edina, ki se podajam v to...


Očitno potrebuješ potrditev in ne naša mnenja.

Jaz se ne bi upala. Midva sva prejšnji mesec kupila stanovanje, res staro, ampak prenovljeno, pa se je vseeno potem pokazalo še kar nekaj nepričakovanih stroškov, ki so nama izpraznili proračun. Za to, da smo se lahko vselili, sva potem porabila še enkrat toliko kot sva računala (priznam, da nisva bila dobro seznanjena s cenami). ampak midva nimava nobenega kredita, user posted image , ker sva kupila stanovanje skladno z najinimi trenutnimi finančnimi možnostmi. Meni je misel na kredit za naslednjih 20 let grozna, saj nikoli ne veš kaj ti bo prihodsnot prinesla. Nič ti ne pomaga, da si optimist, če lahko ti ali partner ostaneta brez službe, eden hudo zboli in ne more delati. Obadva sva v takih poklicih, da sva zaposlena za določen čas, oz. mož dela po pogodbi in če dela, je denarja več kot dovolj, če ne dela, ga pa ni.

Ampak jaz sem ziheraš po naravi. Če ne vem kako bom nekaj odplačala, potem tega ne kupim. Nikoli ne razmišljam v smislu "bomo že".

Evo, ravno sem plačala vse položnice za prejšnji mesec, 700 eurov. NA rit me je vrglo. Še enkrat toliko kot ponavadi, ker sem plačala poračune računov za staro stanovanje, stroški v novem stanovanju so 3x večji, ker je tudi stanovanje 3x večje, vrtec se nam je podražil,.....




(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 10:45:30   
BAMBINA_
Se strinjam z Najo31. Pri takšnih dolgoročnih investicijah je potrebno računati na različne nepredvidljive situacije, kot so bolezen ipd. Vedeti moraš tudi, da si bosta v dvajsetih letih morala kupiti tudi kakšen nov pralni stroj, avto idr. Ma, če bi šlo za krajši čas, ok, ampak 20 let... Ne, ne bi se upala.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 10:52:28   
nuala
Ne, definitivno nebi šla v tako stanovanje.
Vzela bi enega majhnega, starejšega, na slabši lokaciji. In v njem živela naslednjih nekaj let, ga morda sproti obnavljala, ali pa tudi ne in šparala denar.
Delala bi na tem, da nekaj prišparam in morda dobim bolje plačano službo.
Potem bi, morda v 3 do 5 letih zamenjala malo stanovanje za boljše.

Nisem pristaš tega, da daš vse za stanovanje, oz. si še sposodiš, ter se potem tvoje življenje naslednjih nekaj let vrti samo okoli stanovanja, nič si ne moreš privoščiti. Sem bolj pristaš tega, da se pač korak po koraku vzpenjaš.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 14:26:11   
Taula
Jaz osebno ne bi upala. Ker v 20 letih ti crkne avto, pa kaki stroj..to ni poceni. Da je tako finančno stanje nekaj časa, še gre..ampak 20 let.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 14:41:21   
pin
Niti slučajno si nebi upala.

Krediti tudi "RASTEJO". Tega pa ti nihče ni povedal, tega tudi nisi računala. Meni se je kredit v 2,5 letih dvignil za 60 Eur na mesec. Superca. Od plače nama ostane 1600 eurov (ko plačam kredit) pa smo komaj kupili letne pnevmatike (beri: 2 avta). Komaj čakam regres, ker drugače sploh na morje ne bi šla. Otrok še ni (beri: ni plačila vrtca).

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 17:06:06   
gojska
Ne, definitivno nebi šla v tako stanovanje.
Vzela bi enega majhnega, starejšega, na slabši lokaciji. In v njem živela naslednjih nekaj let, ga morda sproti obnavljala, ali pa tudi ne in šparala denar.
Delala bi na tem, da nekaj prišparam in morda dobim bolje plačano službo.
Potem bi, morda v 3 do 5 letih zamenjala malo stanovanje za boljše.

Nisem pristaš tega, da daš vse za stanovanje, oz. si še sposodiš, ter se potem tvoje življenje naslednjih nekaj let vrti samo okoli stanovanja, nič si ne moreš privoščiti. Sem bolj pristaš tega, da se pač korak po koraku vzpenjaš.
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Ne, definitivno nebi šla v tako stanovanje.
Vzela bi enega majhnega, starejšega, na slabši lokaciji. In v njem živela naslednjih nekaj let, ga morda sproti obnavljala, ali pa tudi ne in šparala denar.
Delala bi na tem, da nekaj prišparam in morda dobim bolje plačano službo.
Potem bi, morda v 3 do 5 letih zamenjala malo stanovanje za boljše.

Nisem pristaš tega, da daš vse za stanovanje, oz. si še sposodiš, ter se potem tvoje življenje naslednjih nekaj let vrti samo okoli stanovanja, nič si ne moreš privoščiti. Sem bolj pristaš tega, da se pač korak po koraku vzpenjaš.


pod to se tudi jaz podpišem

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 19:55:17   
Mandek
Midva sedaj preživljava s toliko na mesec, no, to nama ostane za sproti brez položnic. Sva rekla,da morava imeti čistega denarja vsaj jurja, da greva v nakup, kar pa bo kmalu:)
Vse se da, če se hoče. jaz vem, da dam raje toliko na mesec za nekaj, kar bo potem moje in v čemer lahko delam, kar jaz želim, kot pa, da do konca življenja plačujem 200 evrov nižjo najmenino samo zato, ker mam raje 200 evrov več za luksuz...

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 20:07:07   
Anonimen
Našla sva idealno stanovanje, na idealni lokaciji. Cena je seveda temu primerna


Idealna lokacija pomeni kaj? Ce to s seboj nosi tudi dobro pozicijo pri morebitni bodoci prodaji, jaz ne bi pomisljala in bi sla v nakup.

V najslabsem moznem scenariju, to je manjsih dohodkih v prihodnosti je idealna lokacija se vedno trzno blago, ki ga lahko in (obicajno) hitro prodas za vsaj solidno ceno, do takrat pa uzvas v idealnem stanovanju na idealni lokaciji.
Ne zdi se mi potrebno, da bi sklepala kompromise med slabso lokacijo in krajso rocnostjo kredita; le-ta bo tezko bistveno krajsa (ok, morda bi slo na deset let, kar je tudi dolga doba), ce nimata financnega zaledja.

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 20:31:49   
sazi
V najslabsem moznem scenariju, to je manjsih dohodkih v prihodnosti je idealna lokacija se vedno trzno blago, ki ga lahko in (obicajno) hitro prodas za vsaj solidno ceno, do takrat pa uzvas v idealnem stanovanju na idealni lokaciji.


Tako nekako razmišljam tudi jaz.
Z možem sva vzela precej velik kredit in še "domač" kredit, ki ga imava namen vrniti, ampak ga bova začela vračat šele, ko hišo končamo in se višina stalnih stroškov normalizira. Izračunala sva si, koliko sva zaslužila in porabila v enem letu (vštela vse, od sprotnih stroškov, stroškov z avtomobili, nakupovanje daril in še kaj) in ugotovila, koliko nama mora na mesec minimalno ostati. Ker sva oba menjala službe in šla na boljši plači, sva ostala pri prej izračunanem nujnem znesku, s tem, da sva z boljšimi plačami dobila nekaj rezerve.
Ob komentiranju, da kaj pa če... Ko bo hiša končana bo vredna precej več, kot bova midva vanjo vložila. Če gre kaj narobe, lahko hišo še vedno prodamo in gremo kam, kjer je ceneje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 20:33:33   
frutka_
Bi si upala ja. Ampak za kredo, položnice in hrano je 700/mesec premalo.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?