|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:03:48   
Anonimen
Bom kar tule, če bo kdo želel anonimno, morda.

Uvodoma naj povem, da sem tale sestavek že enkrat napisala, takrat, ko RR ni delala in ga nisem potem poslala, zato bo sedaj verjetno krajši in manj poglobljen, za vsak primer, če me spet ven vrže.

Skratka, ali bodo vaši otroci hodili k verouku, zakaj ja in zakaj ne?

Moj ne bo, sva se že določila, iz naslednjih vzrokov:
- verouk ni več tisto, kar je bil včasih (verouk, igra, zabava, petje) pač pa pressing na otroke. Delovni zvezek enako debel kot za šolo, knjiga prav tako, non stop neki oratoriji, molitve rožnega venca, litanije...
- obisk nedeljske maše je nujen, če nimaš listka, ki ga dobiš pri maši, "ne moreš k birmi, obhajilu"- ustrahovanje oz. grožnje otrokom brez vsake podlage
- starši pri vsem tem udeleženi tristo na uro, vsak mesec sestanku v faroužu, pobiranje denarja za obnovo cerkve, spremstvo otroka pri mšah, ...
- verouk ni več učenje o veri ampak pretiravnaje v sto smeri

Institucija je gnila, zato je moj otrok ne bo obiskoval, čeprav imam sama vse zakrametne, moj je krščen, otrok tudi, ampak k verouku pa ne bo hodil, ker je to ena sama obveznost in to orto obveznost več. Raje gre tisti uro ali dve na teden na karate, bo imel več od tega. Če bo kdaj začutil potrebo po veri, jo bo že poiskal.

Pa vi?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:07:13   
piščanc
se 100% strinjam s tabo.

s to razliko, da midva nisva krščena, niti otroci. o tem bi premišljevala samo, če bi redno hodili v cerkev in doma prakticirali vse obrede. pa jih ne in jaz jih nikoli ne bom.

če bo kdo o trok želel kasneje, pa ima prosto pot.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:07:39   
Aja32
Če bosta sama hotela... Drugače pa ne...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:09:38   
Anonimen
Ne, moj itak ne bo, ker nisem verna.

Bi pa rekla, da se mi zdi tvoje razmišljanje zelo zrelo, ker vsaj tule okoli mene se nekateri držijo tega verouka kot pijanec plota in vlačijo otroke tja ne glede na to, kaj si sami o cerkvi mislijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:10:19   
Anonimen
Bi pa rekla, da se mi zdi tvoje razmišljanje zelo zrelo,


Hvala. Vsaj enkrat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:14:04   
Anonimen
Materinski čut mi ne dopušča, da bi otroka zaupala otroka instituciji , ki si je svojo veličino pridobila na inkviziciji, križarskih vojnah, ustrahovanju. O tem , da iz te iste institucije prihajajo pedofili kot po tekočem traku pa ne bi.
Ne to-to bo v nedeljeh gledal živ-žav (ali kar bo pač želel).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:14:06   
Anonimen
Moji, ko bodo, verjetno ne. Iz istih razlogov kot si jih navedla. Če bodo pa sami hotl it jih pa seveda ne bom ovirala.

Vero jim bom pa znala sama predstavit. Brez delovnih zvezkov in ocenjevanj. Pomen vere ni v znanju ampak nekje drugje....no po mojem mišljenju.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:14:50   
cmokec
a

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:14:52   
natasaom
ne bo hodila k verouku!tud krščena ni.nisem verna,moj pa tud ne.jo raj na kakšen krožek več dam če bo potebno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:17:22   
PiaM
Midva sva prepustila odločitev najini hčeri in ko je v 3.razredu bila njena želja da gre, smo se pogovorili kaj to pomeni hoditi k verouku ( povedali smo ji tudi vse to kar si ti napisala proti verouku). Vseeno je hotela hoditi. Midva nisva hodila k maši itd, razen na rod.sestanek pred obhajilom, to je vse. Ne pustim se izsiljevat kot si ti napisala, pa je k obhajilu vseeno šla, čeprav je takrat hodila k verouku samo pol šol.leta. 
Se pa ima najina nečakinja, ki je stara 13 let, tam zelo lepo, saj imajo razna srečanja in druženja, praznovanja... Pa drugače tudi ne hodi pogosto k maši.  

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:18:15   
srki
Ja, bo, v upanju, da bo verouk postal to, kar je bil včasih, ko smo mi hodili k verouku.

Drugače pa mislim, da se pressing izvaja tudi drugje, ne samo pri verouku.


(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:18:50   
san
evo, jaz sem tudi tako razmišljala in glej ga zlomka, me je tamala konec prvega razreda začela prosit, da bi pa ona hodila. pa sem ji rekla, da če bo zač. drugega še želala, da ok. in je res še imela željo in sedaj hodi že v tretji razred. je zelo navdušena, tam se veliko igrajo, pa animatorje imajo, pojejo, gledajo risanke, ko je lepo vreme so zunaj. je pa res, da zbirajo nalepke pri maši, pa sem jaz njenmu patru kar lepo povedala, da nas pa vsako nedejo ne bo, ker nas včasih pač ni. no, pa tamala kar hod, pa še k pevskim se je letos vpisala. v glavnem pri njih ni nobenega pressinga in hodi k verouku z veseljem. bomo videl, če bo ves čas tako, ker če bi pa začeli pritiskat na otroke, jo pa prec izpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:18:52   
srki
Aja, kako pa otrok, star 6 let, ve, da je verouk dober ali ne, preden sploh gre k verouku?

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:19:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ja, bo, v upanju, da bo verouk postal to, kar je bil včasih, ko smo mi hodili k verouku.

Drugače pa mislim, da se pressing izvaja tudi drugje, ne samo pri verouku.




kako to misliš, drugje? A v šoli? Ja, samo s tem, da je šola obvezna, verouk pa ne.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:21:40   
Anonimen
V naši fari je dve leti pred birmo v letniku samo še 5 otrok od 20-tih, ki so začeli v prvem razredu. Verjetno tole veliko pove o župniku user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:21:43   
natasaom
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

Materinski čut mi ne dopušča, da bi otroka zaupala otroka instituciji , ki si je svojo veličino pridobila na inkviziciji, križarskih vojnah, ustrahovanju. O tem , da iz te iste institucije prihajajo pedofili kot po tekočem traku pa ne bi.
Ne to-to bo v nedeljeh gledal živ-žav (ali kar bo pač želel).


se strinjam s tabo!ko je bla tamala stara 6m mi je soseda rekla da nej u tork ob pol 6h pridem k njim k bo kaplan tam,ker ima rad otroke-vsakega v naročje vzameuser posted image user posted image .ma srečo da ji nisem v glavo skočila!!
sorry,ampak mene to razjezi!glih u tork ob 6h noo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:21:46   
cmokec
Sem mogla probat, če sploh lahko objavim, da ne bom prej napisala celga referata.

Al bina, nebi se mogla bolj strinjati s teboj. Samo pri nas je tako, da je Sara ful rada v cerkvi (do sedaj 3x/leto), ker je glasba, pa lepe slike, pa vse se blešči, ... Vse, kar ve od cerkve je nekaj pozitivnega. Tja pride Miklavž, pa Božiček, pa lepe jaslice imajo. Pa tam svojega angelčka dobiš ob krstu, da te varuje, pa kaj mu lahko naročiš in ga kaj prosiš v cerkvi. Pa še bi lahko naštevala. Zato je komaj čakala, da se začne verouk in ga letos prvič tudi obiskuje. Doma se samo gledamo, ker nihče ni bogvekaj veren, razen velikih praznikov, ki so bolj družinske narave, kot pa praznik po veri. In je nastal kar problem, kdo bo hodil v nedeljo z njo k maši. Dvakrat sem šla jaz, da malo dobi občutka. Sedaj pa hodi kar sama, ker imamo cerkev tako blizu, da ji ni potrebno prečkati glavne ceste.



_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:24:13   
Mešamdrek
Ne.Nismo verni.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:25:52   
kofetek2010
Ne.

Ker sem sama morala hodit k verouku, da sem dobila vse zakramente, da se bom lahko cerkveno poročila in da ne bom kot moj oče, ki jih je delal "na šnelkursu" preden sta se z mamo poročila.

In poročena sem, ampak ne cerkveno, ker je moj mož že bil cerkveno poročen. No v bistvu je še vedno. user posted image  

Pa tud mulc ni izrazil nobene želje po obiskovanju verouka. user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:25:59   
polona2
Če bo želela in to mislim že od začetka dalje, siliti je ne mislim, ker vem, da je bila meni muka, ker sem MORALA hoditi ob nedeljah k maši, pa nisem točno razumela, zakaj se gre. Malce so mi zato vse skupaj priskutili. Če pa bo želela, bo hodila.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:27:29   
lemavrica
Midva sva se odločila da se bo njain otrok glede tega odločal sam. Krstila ga bova, nadaljne odločitve so pa njegove.
Sama sem sicer čisti ateist in mi je cerkev kot institucija bolj kot ne odbijajoča vendar nočem otroku vsiljevat svojega mnenja.

Drugače se pa strinjam tudi z Al bino

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:33:32   
madela
Sama imam vse zakramente,res pa da ne hodim v cerkev. Moji trije otroci so vsi krščeni in najstrejša sedaj že tretje leto obiskuje verouk. Res,da je treba redno k maši,pa redno obiskovat verouk,ampak saj je enako tudi v šoli,obveznost je obveznost. Razlika je samo v tem,da šola je obvezna,za verouk se pa lahko sami odločimo.
Poznam punco,ki je starši niso vpisali k verouku in niti v cerkev niso hodili,ampak je takrat ko je bila dovolj stara na skrivaj hodila k maši....Temu lahko jaz samo rečem,da je žalostno.
Otroci se med sabo pogovarjajo,kaj so počeli in kaj so se igrali in normalno,da so takšni,ki jim je to na nek način odvzeto radovedni,zakaj pa jaz ne grem tja,zakaj jaz ne smem.
Seveda nikogar ne silim v nič,tudi hčeri sem povedala,da je to njena odločitev če bo hodila,ampak prej naj se malo spozna s tem okoljem,kaj se tam sploh dogaja. če je ne bi vpisala bi bila to potem moja odločitev,da ne bo hodila in ne otrokova.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:38:18   
PrimožL
No najini otroci bodo hodili k verouku.

Na razumem pa tistih, ki celo življenje niso bili verni oz. niso hodili k maši, želijo se pa cerkveno poročiti??? In potem delajo neke t.i. "šnelkurse" V čem je poanta??? Ali pa pridejo v cerkev samo k polnočnici ali pa za Veliko noč, pa obvezno je treba k žegnu nest jedila pred Veliko nočjo, pa še bi lahko našteval. Skratka pridejo samo takrat, ko imajo od tega kaj koristi. O takšnih ljudeh pa res nimam dobrega mnenja!

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:39:58   
kalbo
Jest nimam zakramentov, žena jih ima, moji otroci niso krščeni. Na verouk bo pa hodil, če bo tako sam hotel in bo tja hodil toliko časa kolikor bo hotel. Prav tako je z nedeljskimi mašami.

PS: Tako bi sprejel zanimanje za katero koli vero.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:40:06   
Magi*
ne, ker noben od nas ni niti krščen.

OK, se popravljam. seveda jim tega ne bomo branili, če bodo pokazali zanimanje.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?