|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali se to sploh sme??
13.11.2007 8:56:34   
niksa
Hay. Sem čisto obupana zato prosim če je kdo bil v podobni situaciji da mi pomaga. Pred dnevi sem iz CSD dobila novo odločbo o Otroški dodatkih. Prejšnja je bila od Januarja. V novi piše, da sem navedla napačne podatke in da presegam cenzus za 0,47 %. Tako moram vrniti preveč izplačane OD za 8 mesecev. To je ca. 399 eur. Včeraj pa mi rečejo na CSD, da so mi znesek odtegnili naenkrat in da ta in naslednji mesec otroških ne dobim izplačanih??? Ker ti predstavljajo velik del družinskega prihodka sem na robu obupa, saj se bojim, da ne bo niti za hrano. Ali se to sploh sme?? Vem, da se osebni dohodek lahko rubi samo do določene višine a za otroške ki jih v bistvu prejmeš za pomoč pri skrbi za otroke pa to ne velja?? Prosim pomagajte, saj zaradi skrbi sploh ne funkcioniram več normalno. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:09:34   
*pepelka*
Ne vem sicer, ali se lahko rubi otroški v celoti, vendar so moji kolegici naredili isto. Tudi ona ni vpisala pravih podatkov, po preverjanju pa so na CSD ugotovili nepravilnosti in ji napodlagi tega izdali novo odločbo s pravilnim izračunom višine otroških. Vse kar je poprej dobila preveč plačano, pa so ji odtrgali takoj, tako je bila dva meseca brez nakazila, nato pa še mesec z nižjiom nakazilom, kot je bil novi izračun. Ko je CSD dobil povrnjena preveč plačana sredstva, je pričela prejemati dejansko izračunani otroški.

(odgovor članu niksa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:16:32   
piščanc
1. bodi vesela, da te zaradi laži ne obravnavajo še kazensko, drugič pa napiši pravilne podatke
2. otroški dodatek ne bi smel biti glavni vir denarja za preživetje, zamisli se malo nad sabo

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:23:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

1. bodi vesela, da te zaradi laži ne obravnavajo še kazensko, drugič pa napiši pravilne podatke
2. otroški dodatek ne bi smel biti glavni vir denarja za preživetje, zamisli se malo nad sabo


Se strinjam

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:29:27   
jasnika
mislim piščanec ej, kakšne bedarije pa ti pišeš, marsikomu je otroški dodatek še kako pomemben in potreben, tudi za preživetje.Le glej da ne bo enkrat tudi tebi tako.

Res nevem zakaj se ene ne vzdržite takšnih ponižujočih komentarjev.

Le zakaj bi se mogla zamnislit nad sabo ker nimajo veliko denarja ali kajuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:33:14   
niksa
Oba z možem sva zaposlena za polni delovni čas. Ampak pri nas na koroškem je tako, da kljub temu, da delaš izmensko in 8 ur, dobiš plače ca. 420 EUR.  Zato mi ne govoriti, naj se zamislim nad sabo, ker so otroški dodatki pomemben del družinskega proračuna. Verjamem da je vam v drugih občinah mogoče lažje saj so osebni dohodki povsod višji, kot pa tu pri nas. Zneski na položnicah pa so tudi pri nas na vaši ravni. Nisem ena tistih, ki bi živela od socialne podpore ali podobnega zato razumite da mi je v tej situaciji zelo težko.

(odgovor članu niksa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:38:46   
Anonimen
Zakaj pa si napisala napačne podatke?
Mislim a si se zmotila al ...?

Ker piščanc ma čist prav. To je goljufija, če napačne podatke pišeš. In bi te lahko tudi kazensko ovadili. V bistvu so ti šli na roke.

(odgovor članu niksa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:50:23   
akaj
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

1. bodi vesela, da te zaradi laži ne obravnavajo še kazensko, drugič pa napiši pravilne podatke
2. otroški dodatek ne bi smel biti glavni vir denarja za preživetje, zamisli se malo nad sabo


Mislim HALO!?? Dej mal pomisli preden kaj zineš user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:53:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: akaj

IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

1. bodi vesela, da te zaradi laži ne obravnavajo še kazensko, drugič pa napiši pravilne podatke
2. otroški dodatek ne bi smel biti glavni vir denarja za preživetje, zamisli se malo nad sabo


Mislim HALO!?? Dej mal pomisli preden kaj zineš user posted image


Pa kaj se pa vsi tako razburjateuser posted image
Kaj pa je narobe napisalauser posted image
Čist vse kar je napisala drži. Če napišeš napačne podatke te lahko kazensko ovadijo, tako k pr dohodnini in povsod drugje. To je goljufija.
In otroški dodatki so pomoč pri preživetju, ne morejo bit glavni vir preživetja.

(odgovor članu akaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 9:58:38   
BAMBINA_

Ali se to sploh sme??

Morda bi si tole vprašanje morala zastaviti raje takrat, ko si oddala vlogo z lažnimi podatki.

(odgovor članu niksa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:02:20   
niksa
ja, zmotla sem se, saj sem napisala podatke za leto 2006, namesto 2005, saj sem novo vlogo dala v Januarju 2007. Čeprav sem imela leta 2006 še nižji prihodek kot 2005, se pa pri izračunu upošteva povprečna slovenska plača za leto 2005 in tako smo presegli razred 15% za 0,47%.  Sigurno pa tega nisem naredila namerno ,da bi zato dobivala višje otroške. Menim pa, da bi na csd lahko podatke preverili preden izdajo odločbo ne pa da potem čez 8 mesecev ugotovijo, da sem se zmotila. Po tem takem odločbe podpišejo in poštemplajo ne da bi sploh preverjali kaj je napisano??

(odgovor članu niksa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:12:29   
Anonimen
Niksa, to se velikokrat zgodi. Veliko jih je že vračalo, ker so se zmotili, nisi edina. Če je bila napaka, je bila pač napaka, na žalost. Tudi dohodnino lahko npr, preverjajo za 5 let nazaj, ampak tam ne samo, da moraš vrnit, če si dobil, kar naj ne bi, ampak si še kazensko ovaden zraven.
Poskusi jih prepričat, da ti trgajo v več obrokih. Mogoče napiši pisno prošnjo.

(odgovor članu niksa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:12:46   
Anonimen
Pa si bila pri njih in jim pojasnila kaj se je zgodilo? Da si napačno leto pač pisala?

Sam ti itak nebi koristilo pomoje. Tud če si se zmotila, je bilo pač narobe spisano. Tako da pomoje nimaš kaj narest.

(odgovor članu niksa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:17:37   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

mislim piščanec ej, kakšne bedarije pa ti pišeš, marsikomu je otroški dodatek še kako pomemben in potreben, tudi za preživetje.Le glej da ne bo enkrat tudi tebi tako.

Res nevem zakaj se ene ne vzdržite takšnih ponižujočih komentarjev.

Le zakaj bi se mogla zamnislit nad sabo ker nimajo veliko denarja ali kajuser posted image user posted image user posted image

jaz bi se zamislila nad sabo, še posebej če bi mi primanjkovalo denarja in res se bom potrudila, da nikoli ne bo tako. ali preveč zapravljajo, ali mora zamenjati službo (občina ni izgovor) ali poiskati dodaten vir zaslužka.

drugače pa se strinjam s splišni

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:18:43   
lelaval
Pa si bila pri njih in jim pojasnila kaj se je zgodilo? Da si napačno leto pač pisala?

Sam ti itak nebi koristilo pomoje. Tud če si se zmotila, je bilo pač narobe spisano. Tako da pomoje nimaš kaj narest.


Točno tako, kot je napisala Karin. Nama so tudi enkrat ugotovili, da niso upoštevali pravih podatkov (da ne bo narobe napisano - NISVA HOTELA NIČ GOLJUFAT - se je njihova referentka zmotila), pa sva bila 6 mesecev brez otroških. Vem, da si ful jezna, a z nobeno pritožbo (katero sva midva dala) in ničemer ne boš nič dosegla, tako, da ti ne preostane nič dugega, kot, da sprejmeš to. Žal. Nama se je tudi ful poznalo, a smo preživeli - ker smo morali.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:22:58   
Una
IZVIRNO SPOROČILO: niksa

Hay. Sem čisto obupana zato prosim če je kdo bil v podobni situaciji da mi pomaga. Pred dnevi sem iz CSD dobila novo odločbo o Otroški dodatkih. Prejšnja je bila od Januarja. V novi piše, da sem navedla napačne podatke in da presegam cenzus za 0,47 %. Tako moram vrniti preveč izplačane OD za 8 mesecev. To je ca. 399 eur. Včeraj pa mi rečejo na CSD, da so mi znesek odtegnili naenkrat in da ta in naslednji mesec otroških ne dobim izplačanih??? Ker ti predstavljajo velik del družinskega prihodka sem na robu obupa, saj se bojim, da ne bo niti za hrano. Ali se to sploh sme?? Vem, da se osebni dohodek lahko rubi samo do določene višine a za otroške ki jih v bistvu prejmeš za pomoč pri skrbi za otroke pa to ne velja?? Prosim pomagajte, saj zaradi skrbi sploh ne funkcioniram več normalno. Hvala.


Kot jaz razumem, ni napisala, da so otroški dodatki GLAVNI vir "denarja za preživetje", kot je napisala piščanc, ampak VELIK del. In niksi popolnoma verjamem. Tudi meni kot študentki veliko pomeni otroški dodatek in ne vem, če bi prišla skoz v mescu... Ampak, kot rečeno, moja situacija je malo drugačna.

Po drugi strani pa ne razumem, kako to, da nekateri vse veste in takoj napadete. Moje mnenje je, da zmota ni enaka laži. Če se zmotiš, se lahko zavedno ali nezavedno, zlažeš pa se v vsakem primeru zavedno. Posledica pri takšnih birokratskih zadevah je sicer ista, vendar vsega ne moremo gledati tako ozko.

Malo strpnosti bi bilo lepo videti ob takih težkih in resnih vprašanjih.

Niksi pa svetujem, da pokliče na CSD in se pogovori s svetovalcem.



_____________________________

LP, Una

(odgovor članu niksa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:27:17   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Una
Po drugi strani pa ne razumem, kako to, da nekateri vse veste in takoj napadete. Moje mnenje je, da zmota ni enaka laži. Če se zmotiš, se lahko zavedno ali nezavedno, zlažeš pa se v vsakem primeru zavedno. Posledica pri takšnih birokratskih zadevah je sicer ista, vendar vsega ne moremo gledati tako ozko.

Je pa vsekakor zanimivo, da se redkokdo "zmoti" v svojo škodo.user posted image

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:33:02   
Naja30
Ah dajte no, vsaka druga sprašuje, kako naj čim več potegne od države in kako naj jo okoli prinese.  Njen problem je, če ji to predstavlja večino prihodka. Ene sam čakate, da napadete, kot da ne znate lepše napisat ali se vzdržat.

Moji prijateljici se je tudi to zgodilo, pa ni nič poskušala goljufat. Njen mož ima sp in je pač prišlo do neke napake, pa ne po njuni krivdi. No in so ji vzeli nazaj tako, da nekaj mesecev ni dobila otroškega.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 10:47:23   
natasaom
ah,ja piščanc..pojma nimaš kako se hitr lahko vse obrne!vseeno je,če mal paziš kaj govoriš-ker jutri si lahko tud ti na istem mestu-al pa še slabšem..ne se delat norca iz ljudi,ki imajo manj kot ti,ker te lahko useka po ustih pa po denarnici tud..

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 11:54:01   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: niksa

ja, zmotla sem se, saj sem napisala podatke za leto 2006, namesto 2005, saj sem novo vlogo dala v Januarju 2007. Čeprav sem imela leta 2006 še nižji prihodek kot 2005, se pa pri izračunu upošteva povprečna slovenska plača za leto 2005 in tako smo presegli razred 15% za 0,47%.  Sigurno pa tega nisem naredila namerno ,da bi zato dobivala višje otroške. Menim pa, da bi na csd lahko podatke preverili preden izdajo odločbo ne pa da potem čez 8 mesecev ugotovijo, da sem se zmotila. Po tem takem odločbe podpišejo in poštemplajo ne da bi sploh preverjali kaj je napisano??


Poglej, sama sem iz koroškega konca, pa sem ravnotako (po pomoti!) napisala podatke za l.2006 -> oddajala enako januarja 2007 - gospa na CSDju je takoj ugotovila moj kiks, ker je vse pregledala na LICU MESTA. In valjda, da VIDI, ali gor piše l.2005 ali l.2006. Sem pač še 1x napisala vlogo, napisala prave podatke in to je bilo to. Pa še vse otroške za nazaj (dec,jan, feb) sem dobila vrnjene, ker mi je ravno šlo vse skupaj navzkriž, da sem prve otroške začela dobivati šele marca.
Ne vem, koliko je kaj poanta v tem, da stvari ne pregledajo, ker če si iz SGja, jih definitivno zelo natančno.


(odgovor članu niksa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 13:38:44   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: natasaom

ah,ja piščanc..pojma nimaš kako se hitr lahko vse obrne!vseeno je,če mal paziš kaj govoriš-ker jutri si lahko tud ti na istem mestu-al pa še slabšem..ne se delat norca iz ljudi,ki imajo manj kot ti,ker te lahko useka po ustih pa po denarnici tud..



Se podpišem

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali se to sploh sme??
13.11.2007 13:57:06   
Kuba
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

1. bodi vesela, da te zaradi laži ne obravnavajo še kazensko, drugič pa napiši pravilne podatke
2. otroški dodatek ne bi smel biti glavni vir denarja za preživetje, zamisli se malo nad sabo.


1. kje piše oz. po čem sklepaš, da se je lagala? A če npr. zamenjaš dve številki pomotoma... se lažeš user posted image  Ljudje smo zmotljivi. In če je dala podatke prejšnjega leta imajo oni tam črno na belem.

2. Ona je napisala velik del družinskega prihodka ne pa glavni vir, kar ni isto.
Lepo je razložila zakaj je tako. Žal nimamo vsi direktorskih plač.

Zamisli se malo nad sabo ...
preden obsojaš ljudi.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali se to sploh sme??
14.11.2007 12:05:05   
Peteršilj
Piščanc,mislim, da se moraš ti zelo zamisliti nad sabo. Tudi tebi se lahko zgodi, da ti  bodo otroški velik del družinskega dohodka. Kdor visoko leta-nizko pade. Mislim, da je pri veliko družinah tako, moj mož j e redno zaposlen, jaz na žalost redne službe ne dobim, sprejmem razna priložnostna dela in so otroški velik del družinskega proračuna.
Pa me zdaj ni treba napadati, da sem si sama kriva za brezposelnost, ker te  bom tisto kar prek maila na g.... Ne dobim nobene socilne pomoči ( kot marsikatera ki je kao samohranilka .oz koruzničarka).
Piščanc, veš ni treba tolči po tistih, ki imamo manj kot ti. Srečna bodi, da imaš in drugič , preden kaj napišeš, vklopi  Možgane.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali se to sploh sme??
14.11.2007 12:27:28   
Taula
Sej se da lepo povedati mnenje, ni potrebe po nizkotnih besedah.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali se to sploh sme??
14.11.2007 12:32:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: haloze

Piščanc,mislim, da se moraš ti zelo zamisliti nad sabo. Tudi tebi se lahko zgodi, da ti  bodo otroški velik del družinskega dohodka. Kdor visoko leta-nizko pade. Mislim, da je pri veliko družinah tako, moj mož j e redno zaposlen, jaz na žalost redne službe ne dobim, sprejmem razna priložnostna dela in so otroški velik del družinskega proračuna.
Pa me zdaj ni treba napadati, da sem si sama kriva za brezposelnost, ker te  bom tisto kar prek maila na g.... Ne dobim nobene socilne pomoči ( kot marsikatera ki je kao samohranilka .oz koruzničarka).
Piščanc, veš ni treba tolči po tistih, ki imamo manj kot ti. Srečna bodi, da imaš in drugič , preden kaj napišeš, vklopi  Možgane.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Ponavadi je tako...............ko mački stopiš na rep, zacvili. Tvoja kultura je pa danenapišemkje.

In otroški dodatki niso bili še nikoli glavni vir dohodka....lahko so tebi, če imaš tako skopega moža, da ti ne da niti centa za skupno življenje.
Razen, če te rit boli za delat.

(odgovor članu Peteršilj)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?