|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 20:32:07   
štorkljica
No stvar je taka. Kot sem že pred nekaj dnevi pisala je moja mala šla v ponedeljek v vrtec (prvič) in sem bla prvi dan malo z njo potem pa več nič, ker smo z vzgojiteljicami ugotovili, da se ma mala super v vrtcu in da bomo probali da vzdrži brez mame. In je blo naslednje dni (baje) vse OK. Še v petek ko sem prišla po malo v vrtec sem vzgojiteljico vprašala, če je kaj jokala, pa je rekla da nič in DA ŠE ONA TEGA OTROKA NI SLIŠALA JOKAT. Zdela se mi je iskrena.
No danes pa moj pride iz službe in mi reče, da mu je sodelavec povedal, da je njegov sin (star je 5 let in je v isti skupini kot moja mala - mešana skupina, ker je majhen vaški vrtec), da je baje mali doma povedal, da naša mala tam jočeuser posted image
HALOuser posted image
Malo se šokirana, vem da si otroci radi tu pa tam kaj zmislijo, ali kaj povejo in sploh tako ne mislijo. Lahko pa da je res in se mi je zgojiteljica zlagala.
Je to možno?
Tiste, ki ste vzgojiteljice, ste se že kdaj zlagale, mogoče samo zato, da nebi hotele da se mame sekirajo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 20:37:24   
eya
Jaz bi bolj rekla, da se je mali zlagal ali kaj zamešal. Ne verjamem, da bi se punčka res fajn jokala, vzgojiteljica bi ti pa rekla, da je še niti ni slišala jokat.

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 20:39:01   
Anonimen
Kaj pa če je samo zajokala, za trenutek? To lahko interpretiraš na oba načina.

In tudi "jokati" dojemamo različno. Za ene je to pol minute, za druge deset minut.

(odgovor članu štorkljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 20:40:26   
štorkljica
IZVIRNO SPOROČILO: eya

Ne verjamem, da bi se punčka res fajn jokala, vzgojiteljica bi ti pa rekla, da je še niti ni slišala jokat.


To si tudi jaz mislim.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 20:43:50   
štorkljica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Kaj pa če je samo zajokala, za trenutek?


Ja sej veš mala je taka, da če slučajno je ni nihče upošteval 2-3 minute, je mogoče hotela pozornost in je tako bolj zaječala, mogoče narahlo zajokala. Otroci pa seveda..takoj dojamejo kot jok...verjetno bo to.  Bom pa jutri itak vprašala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 20:44:38   
Anonimen
Ja, najbolje, da vprašaš.

(odgovor članu štorkljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 22:52:21   
piščanc
jaz bi rekla, da malo 'priredijo' realnost. ker, če se ti bolje počutiš, se bo tudi mala. če je kakor toliko OK, ko jo predaš, se sploh ne vznemirjaj.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
21.10.2007 23:21:57   
lelaval
jaz bi rekla, da malo 'priredijo' realnost. ker, če se ti bolje počutiš, se bo tudi mala. če je kakor toliko OK, ko jo predaš, se sploh ne vznemirjaj.

Sem sama isto pomislila. Lahko, pa, da ji je kdo np. vzel kakšno igračo, pa se je zaradi tega zajokala. To pa v bistvu ni jok, ko te pogreša.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
22.10.2007 8:16:25   
barakuda
Mogoče se je le malo pojokcala, pa je mali to narobe razumel.
Vzgojiteljice pa za vsako malenkost nočejo obremenjevati staršev. Mislim, da če bi se res fejst jokala, bi ti vzgojiteljica to povedala.

Pri nas tudi v vrtcu recimo nima dude, tudi zaspi brez nje. Takoj ko pridem ponj in ko greva domov, pa zahteva dudo user posted image  Sem bila tudi že v dilemi in sem jo potem še ene parkrat vprašala, če ona to resno....

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
22.10.2007 8:59:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

jaz bi rekla, da malo 'priredijo' realnost. ker, če se ti bolje počutiš, se bo tudi mala. če je kakor toliko OK, ko jo predaš, se sploh ne vznemirjaj.


Po moje je tudi tako nekako. čeprav da prav reče, da še ni slišala tega otroka jokat ... ma jaz bi vprašala, povedala, kaj je rekel ta otroček.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
22.10.2007 10:27:25   
štorkljica
Sem mislila danes vprašat, pa je mala čez noč tak zbolela da sve ostale doma. Bom pol enkrat ko bove šle.
Sem pa vzgojiteljico danes klicala da naju ne bo in se mi je zdela malo žalostna ko sem rekla da je ne bo.
Mislim da res ne joče tam, vsak otrok ma pa izpade slabe volje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
22.10.2007 20:01:58   
incabinca
Joče v vrtcu itak vsak otrok, še nisem nobenega videla da ne bi kdaj pa kdaj malo zajokal. Mislim, da je vzgojiteljica s tem pa mislila, da nima nobenih posebnih izpadov ali kakih hudih problemov s tem, da je v vrtcu.



(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
23.10.2007 10:58:01   
marelicaa
Povedala bom  samo kakšne odgovore dobim vsak dan, ko prideva iz vrtca. Ko našega fanta (2 leti in 9 mes.) vprašam, kaj so v vrtcu delali je vedno odgovor: "Tepali otroke". Sem se pozanimala že večkrat pri vzgojiteljici in mi je vedno odgovorila, da se nič takega ne dogaja. Kaj so imeli za zajtrk in kosilo: "Hmmm, jupo, karončke." Pa imamo izobešen jedilnik in vem, da imajo zelo pestro prehrano. Tako da otroci,... 

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
23.10.2007 11:55:53   
štorkljica
IZVIRNO SPOROČILO: marelicaa

"Tepali otroke".
"Hmmm, jupo, karončke."


user posted image user posted image user posted image   Simpatično!

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
24.10.2007 12:59:31   
Nika v službi
Ponavadi mamice svoje otroke tako dobro poznamo, da že takoj vidimo, če ima objokan obrazek. Vsaj pri naši se takoj vidi, če je jokala, pa čeprav je od konca joka minilo nekaj časa....

Sicer pa bi tudi jaz vprašala vzgojiteljico in ji pač povedala, kaj je rekel sovrtičkar.

Se pa strinjam z ostalimi - je razlika med jokom in tistim hudim jokanjem, ko otrok pogreša mamico.

Glede na to, da je zbolela, je najbrž tudi kaj pojokcala ali bila malce bolj sitna, ker se je očitno nekaj kuhalo v njej....

Tudi naša 2-letnica vedno odgovori na vprašanje, kaj ste delali v vrtcu: Nič. In kaj ste jedli: ičet.
Pa sigurno ne jedo vsak dan ričet.user posted image

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
24.10.2007 15:14:24   
livia
Jaz bi bila v takem primeru tako rada muha, da bi šla malo v čeking kontrolo.
Škoda, da tamali sami ne znajo še povedat. Jaz mislim, da se ti vzgojiteljica ni zlagala, če se ti pa je, je pa neprofesionalna.

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
31.10.2007 19:44:35   
mojca345
Nisi povedala, koliko je stara tvoja hčerka. Treba je pa vedet, da otroci v starosti od 1 leta naprej, skoraj vse izražajo z jokom. Ko so jezni jočejo, ko so žalostni jočejo, ko so trmasti jočejo, ko izsiljujejo jočejo.

So pa razlike tudi  med joki. Če mu spodrne naprimer, bodo solzice. Če pa je trmast bo slišati samo jok, pa nobenih solzic.

Trmarit znajo otroci zelo in čeprav prevladuje miselnost, da otroci pri 1 letu, ne razumejo, razumejo veliko.


(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
31.10.2007 19:52:10   
mojca345
Kar se pa tiče uvjanja je pa takole = Lahko,d a so otroci na začetku dobri. se smejijo in privajajo brez večjih problemov, jih pa lahko zagrabi jok šele 14 dni kasneje.

Potem pa so otroci, ko že od prvega dne naprej jokajo, pa so potem po 14 dnevih dobri in se prilagodijo.

Ta ritem je odvisen od vsakega otroka posamezno in seveda tudi od starša. Je res, da tako kot starš sprejema vrtec, bo tudi otrok prevzemal podobna občutja. Je pa tudi res, da če otroka puščate od zgodnjega jutra do poznega popoldneva v vrtcu, da mu bo hudo. Ravno v torek sem imela punčko staro 14 mesecev, ki je nikakor nisem mogla potolažit, samo mamico in očka je želela. Men se tako smilijo otroci, ki jih nekatrei starši puščajo tako dolgo v vrtcu. Jaz bi jo kar domov vzela. Pol sem jo skušala spravit v smeh, pa kremco sva si namazale na roke, da bova lepe, pa eno bobi palčko sva vzele v pedagoški sobi za vzgojtieljice. pol ko sva prišle pa do garderobe, da zamenjava majico, pol je pa tak nasmeh. pa je kr vzela svoj škorenj in hodila z njim po garderobi. je vedla, da je to njena omarica in je mislila, da gre domov.

če je otrok pre dolgo časa v vrtcu, je to za njega STRES ! Že tako in tako je stres za otroka, ko je 12 mesecev pri mamici po 24 ur na dan, potem pa je ne vidi 8 do 10 ur na dan od ponedeljka do petka.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
1.11.2007 11:59:01   
borovnička
Če se vzogjiteljice kdaj zlažejo? Kakšna se sigurno kdaj. Tud vzgojiteljice so med seboj različne. Ene delajo ker so pač naredile to šolo, ene pa so tam res s srcem.

Bom povedala kako je pri nas, v našem vrtcu. Midve z vzgojiteljico vedno gledava, da bi se otroci dobro počutili in da bi radi hodili v vrtec. Ni lepšega kot to, da ko otročka zjutraj pripeljejo starši v vrtec, se ti nasmeji in stegne rokice proti tebi, pomaha mamici in greva v sobico.

Pri nam smo se zmenili s starši, da so nam dali svoje telefonske številke, za vsak slučaj, če bi otrok imel krizo, da ga pokličemo. "Imeti krizo" pri nam pomeni, da otrok neutolažljivo joče in se ga ne da potolažit in umirit na noben način. Torej, če otrok neprestano joka, smo starše ali pa stare starše poklicali, pa je prišla po njih. Da se razumemo, to je bilo samo v obdobju uvajanja. Zdaj so se pa otročki že tako lepo navadili, da brez problema pridejo v vrtec.

Jaz bi vzgojiteljici omenila, kar si slišala enega otroka in ji pač samo razložiš, da če bi fejst jokala, da bi rada, da ji po pravici pove. Sigurno ne bo zamerila.

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
7.11.2007 20:06:47   
Moyca_
ja valda da se

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
7.11.2007 20:07:39   
Moyca_
v večini primerov dobronamerno

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
7.11.2007 21:07:07   
sašaš
user posted image  Zakaj naj bi se vzgojiteljice lagale (tudi dobronamerno) ali "prirejale realnost"? Saj smo vendar odrasli in se lahko pogovarjamo čisto konkretno, tako kot je, a ne!? Jaz kot vzg. nikoli staršem ne "prirejam" in ne prikrivam ničesar - če nekaj konkretno vprašajo, dobijo tudi konkreten odgovor (pa naj bo dober ali malo manj dober). user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
7.11.2007 21:10:30   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

Kar se pa tiče uvjanja je pa takole = Lahko,d a so otroci na začetku dobri. se smejijo in privajajo brez večjih problemov, jih pa lahko zagrabi jok šele 14 dni kasneje.

Potem pa so otroci, ko že od prvega dne naprej jokajo, pa so potem po 14 dnevih dobri in se prilagodijo.

Ta ritem je odvisen od vsakega otroka posamezno in seveda tudi od starša. Je res, da tako kot starš sprejema vrtec, bo tudi otrok prevzemal podobna občutja. Je pa tudi res, da če otroka puščate od zgodnjega jutra do poznega popoldneva v vrtcu, da mu bo hudo. Ravno v torek sem imela punčko staro 14 mesecev, ki je nikakor nisem mogla potolažit, samo mamico in očka je želela. Men se tako smilijo otroci, ki jih nekatrei starši puščajo tako dolgo v vrtcu. Jaz bi jo kar domov vzela. Pol sem jo skušala spravit v smeh, pa kremco sva si namazale na roke, da bova lepe, pa eno bobi palčko sva vzele v pedagoški sobi za vzgojtieljice. pol ko sva prišle pa do garderobe, da zamenjava majico, pol je pa tak nasmeh. pa je kr vzela svoj škorenj in hodila z njim po garderobi. je vedla, da je to njena omarica in je mislila, da gre domov.

če je otrok pre dolgo časa v vrtcu, je to za njega STRES ! Že tako in tako je stres za otroka, ko je 12 mesecev pri mamici po 24 ur na dan, potem pa je ne vidi 8 do 10 ur na dan od ponedeljka do petka.



Ja super si to napisala. In kaj naj naredimo? Naj se ubijemo. Moji otroci so vsak dan do 16.30 v vrtcu. Če bi imela kakšno magično palčko bi stvari spremenila. user posted image

In tako je že od 11 mesecev, ko sta šla v vrtec. Na srečo ni bilo panike.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
9.11.2007 21:37:52   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Ja super si to napisala. In kaj naj naredimo? Naj se ubijemo. Moji otroci so vsak dan do 16.30 v vrtcu. Če bi imela kakšno magično palčko bi stvari spremenila. user posted image

In tako je že od 11 mesecev, ko sta šla v vrtec. Na srečo ni bilo panike.


ne se sekirat sevenuser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali se vzgojiteljice zlažejo?
9.11.2007 22:43:25   
pinki3
Ja super si to napisala. In kaj naj naredimo? Naj se ubijemo. Moji otroci so vsak dan do 16.30 v vrtcu. Če bi imela kakšno magično palčko bi stvari spremenila. user posted image

In tako je že od 11 mesecev, ko sta šla v vrtec. Na srečo ni bilo panike.
[/quote]

Don't kill the messanger. Samo povedala ti je resnico, kako otrok občuti dolgotrajno odsotnost staršev. Če te to prizadene, ne krivi nje, ki resnico pove.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?