|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko jih pr...
5.10.2010 7:10:54   
irenav
So popoldnevi ko je pokakan vsaj eden ali pa kar oba. Saj mi ju ni problem previjat, ampak ali ni to delo vzgojiteljice, če sta v njenem varstvu (in je več kot očitno, da se otrok ni pokakal ravnokar od samega veselja ker je zagledal starša; saj cel prostor pošteno zaudarja in vzgojiteljica bolj kot ne čaka, da bo otroka prišel nekdo iskat). 

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 7:14:57   
Čebel@
pri nas jih previjejo ko se zbudijo(okoli 14.00) in jaz sem jo vedno dobila v frišni pleničkiuser posted image

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 7:19:35   
irenav
Ob 15:30 imajo malico in to naša dva vedno 'požene'. Iskat ju hodiva okoli 4. In včeraj je padel očitek, da sta pokakana ker sta dolgo v vrtcuuser posted image ; to je osem ur (čeprav je maksimum 9).

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 7:26:10   
josephine27
zdaj smo sicer že brez plenice toda prej sem ga vedno dobila v čisti.user posted image

_____________________________



(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 7:26:19   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: irenav

Ob 15:30 imajo malico in to naša dva vedno 'požene'. Iskat ju hodiva okoli 4. In včeraj je padel očitek, da sta pokakana ker sta dolgo v vrtcuuser posted image ; to je osem ur (čeprav je maksimum 9).


Kot, da ima to kaj veze, kolk casa je otrok v vrtcu in kdaj kaka. Omg kaj si vse ne zmislijo user posted image

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 7:41:29   
petruska
Načeloma bi ga morale vzgojiteljice previti, razen če se res ni pokakal zadnjih deset, pet minut pred vašim prihodom in tega niso opozile. Mi smo našo vedno dobili čisto in previto, če pa se je pokakala v času našega prihoda, so jo vedno revili brez kakršnihkoli komplikacij.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:28:04   
vesna_b
naša običajno čaka previta, če se slučajno pokaka ravno preden pridem po njo, jo previjejo one in jaz počakam, razen zadnjič je prišla domov pokakana, sam res se ni vohalo... tud moj ni ugotovil, ko jo je šel iskat, in jaz ne bi, če se ne bi šle doma preoblečt. ne vem, kako da ni povedala??? plenička pa ni bila mokra, torej je bila po spanju preoblečena...

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:34:19   
koala
Meni se je zdaj od septembra 09 2x zgodilo da je bil pokakan ko sem prišla po njega, se je pa videlo da ni bil dolgo pokakan ker bi drugače imel rdečo rito.


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:34:54   
mišk
Jaz nisem še nikoli nobene dobila pokakane domov.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:41:28   
kristinaj
naše previjejo preden gredo spat in ko vstanejo.... se pa zgodi da se pokaka tudi kasneje, enkrat se mi je to zgodilo pa sem rekla, da rita diši in mi ga je lepo previla......

pri masi otrok, ne morejo biti vsi istočasno previti in če ga prideš ravno takrat iskat ... ups..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:43:30   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Jaz nisem še nikoli nobene dobila pokakane domov.


enako

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:50:17   
zmajaz
Pri nas jih tudi previjejo, ko se zbudijo in tudi preden ti otroka oddajo, ga preverijo, če bi ga bilo treba slučajno še previti. Mi še v glavnem nismo dobili pokakanega, ampak vedno v sveži plenički. Tudi če se je ravno zbudil, ko si prišel ponj, so ga najprej previle in smo morali tačas počakati v garderobi - šele nato so nam ga oddale.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.10.2010 8:51:17 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:52:01   
irenav
Saj kot sem napisala, me previjanje sploh tako zelo ne moti. Ampak, da pa vzgojiteljica izjavi, da naj za take primere nosim plenice s seboj v vrtec je pa mal čudno, glede na to, da tiste v igralnici kupujemo starši (za svoje otroke).

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 8:55:07   
Najaa
Joj bogi otroci, ki morajo to trpet. Pokakana plenica je eno živo trpljenje. user posted image Ne vem, ali se delajo norca s tem, da je bil pokakan, ker je predolgo v vrtcu? Ma kako...? Ne razumem?
V glavnem, moji dve sta bili in tamala je še vedno ko pridem, sveže previta. Če pa je pokakana (mogoče se je zgodilo enkrat) ali res že ful polulana, pa sama rečem, če jo lahko še previjejo. Pa ni s tem nikoli bilo problemov.

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 9:03:56   
krokar
Saj ne morem verjet,da se to dogaja!! Te vaše vzgojiteljice ne opravljajo svojega dela kot je treba. Sram jih bilo! Ma kaj to- bogi otroci!! Mi imamo sicer skrajšan program, ampak je vedno sveže previta, kar je tudi prav!! Saj se zgodi, ne rečem. Ampak da se ponavlja....jaz bi zaropotala!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 11:00:49   
Grizo
Če ju prideš iskat ravno po obroku (takrat večina kaka user posted image ) potem razumem, da sta kdaj ravno še pokakana. Saj se jih praktično 10 naenkrat previja. In če morata kakih 5-10 min počakati pokakana, da prideta na vrsto - taka je pač realnost vrtca.
Tudi pri nas je bilo parkrat tako.

Če pa je to kar običaj in da ni vzgojiteljica ravno sredi previjanja nekega drugega malčka (tako, da tvoja še čakata, da prideta na vrsto) je pa to čudno. Ker da pa ostajata pokakana dalj časa, je pa to mučenje in SEVEDA JE naloga vzgojiteljice, da jih previja tolikokrat kolikor je pač treba. Tudi 10X, če se tolikokrat pokakata.

< Sporočilo je popravil Grizo -- 5.10.2010 11:01:39 >


_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu krokar)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 11:47:56   
irenav
Vrtec je majhen in po tretji ni več otrok v vrtcu, ki imajo še pleničko...razen naših dveh:).

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 11:52:08   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: irenav

So popoldnevi ko je pokakan vsaj eden ali pa kar oba. Saj mi ju ni problem previjat, ampak ali ni to delo vzgojiteljice, če sta v njenem varstvu (in je več kot očitno, da se otrok ni pokakal ravnokar od samega veselja ker je zagledal starša; saj cel prostor pošteno zaudarja in vzgojiteljica bolj kot ne čaka, da bo otroka prišel nekdo iskat). 


Se mi še ni zgodilo, da bi prevzela pokakanega otroka. Smo tudi dogovorjeni, da če sami opazimo, da je pokakan, da naj povemo in ga previjejo preden gremo ven iz vrtca. Pogovori se z vzgojiteljico, lepa beseda lepo mesto najde. Lahko se zgodi, da se otrok pokaka ravno kakih 10 minut prej in verjamem, da vzgojiteljica ne opazi takoj.

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 13:33:38   
ROmama
Se je že zgodilo, da je bil pokakan, pa ga je moj mož vedno "reklamiral", so ga potem previle. Včasih otroci ne povedo, da so pokakani, pa tudi iz plenic ni včasih vohat.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 15:48:03   
botrca
Se je že zgodilo, da je bil pokakan ampak ni bil "stari" kakec ampak mogoče malo preden sem prišla ponj. In zato tudi nisem nič komplicirala. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 15:51:53   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: krokar
Saj ne morem verjet,da se to dogaja!! Te vaše vzgojiteljice ne opravljajo svojega dela kot je treba. Sram jih bilo! Ma kaj to- bogi otroci!! Mi imamo sicer skrajšan program, ampak je vedno sveže previta, kar je tudi prav!! Saj se zgodi, ne rečem. Ampak da se ponavlja....jaz bi zaropotala!!

Ojoj, kar štalirat pa tudi ni treba takoj. Najprej se potipa in lepo vpraša, kako in kaj se je zgodilo, no. Kar pizdit res ni treba vsepovprek. Čist našpičen post.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu krokar)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 18:58:25   
pelin
Se je že zgodilo, da je bil pokakan, pa ga je moj mož vedno "reklamiral", so ga potem previle.
IZVIRNO SPOROČILO: ROmama

user posted image user posted image user posted image tale izraz mi je pa tako hecen...No, ne dolgo nazaj je bla podobna debata, samo v obratni smeri (kakšne otroke nekateri starši oddajajo v vrtec)in že takrat so se kresale iskre. No, jaz osebno mislim, da bi moral starš oddati urejenega in previtega otroka  in v enakem stanju naj bi ga dobil nazaj...Irenav... po moje imaš vso pravico otroka "reklamirat"user posted image in tudi malo povprašat zakaj se to ponavlja...definitivno tu nima nihče za iskat izgovorov v tem, ker sta otroka kao dolgo v vrtcu...


< Sporočilo je popravil pelin -- 5.10.2010 18:59:34 >

(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 19:15:56   
mamamajča
Redko se zgodi, da otroka ne bi previli, zato ker ne bi nihče opazil, da je pokakan.
Ko si dolgo časa v tem, v trenutku zavohaš. Sama sem včasih prav zadela, kdo je bil pokakan, ker sem se čisto navadila teh vonjavuser posted image Res, posebej en fant je mel tak specifičen vonj kakca, ki ga nisem mogla zgrešituser posted image

Kakorkoli, otroka se da domov previtega. Včasih celo starš, ko pride, še počaka, da ga ne oddamo pokakanega.
Ne rečem- se zgodi. Ponavljat se pa ne sme.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
5.10.2010 19:23:12   
tasa_m
tudi pr nas jo stalno previjejo. Se je zgodilo, da se je pokakala, ko sva obuvali čevlje. Sem jo sezula in prosla vzgojiteljico, če mi jo lahko previje. Pa ni bil nikdar problema, glede tega.
Kaj če bi to omenila vzgojiteljici??

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali so vaši otroci vedno nepokakani ko ji...
6.10.2010 10:49:19   
agataema
Meni je bilo zanimivo poleti, ko je bila en mesec namesto pomočnice vzgojiteljice študentka vzgojiteljstva je bil mali vsak drug dan oddan domov pokakan. Prej se to v celem letu ni zgodilo niti enkrat. Nisem nič težila, ker mi je bilo za en mesec pač brezveze sem si pa mislila, če se ti že zdaj ne da, kaj boš šele naslednji 30 let ko boš delalal v vrtcu.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?