|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali vam uspe kaj privarčevat?
18.7.2011 22:01:05   
Sanija13
Zanima me tako na splošno... če imate dve delavski plači  (ni glih minimalc, malenkost več) in dva mala otroka, ali vam uspe dat kaj npr. na varčevalni račun? Nama skoraj nikol ne, pa se lahko še kako trudim in "stiskam", ne ostane nič, še zmanjka nam (imamo tudi kredit).
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
18.7.2011 22:18:36   
kasso
Če si narediš obročno varčevanje, ti tržejo vsak mesec, potem se pa znajdi z manj evrčkov. Še malo bolj stisneš pa gre...

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 7:42:11   
Anonimen
Uh teško ... na tamalin varčevalni račun dam sem in tja kakih 10-20€, pa na svojega, če je dober mesec ... to je pa že to, kar se dolgoročnega varčevanja tiče. Kar je pa ostalega pa kvečjemu varčujem čisto namensko (za počitnice, za registracijo, za omare itd.). Se zavedam, da bi morala na dolgoročnem in dodatnem pokojninskem varčevanju kaj naredit, pa se v vsej tej ponudbi sploh ne znajdem, ker nebi rada po toliko in toliko letih varčevanja brez vsega ostala (poznam par primerov).
V bistvu bi rabil anekega strokovnjaka, ki ni vezan na nobeno banko/zavarovalnico, da bi mi svetoval kaj, kje, kako, zakaj  itd.

< Sporočilo je popravil Otika -- 19.7.2011 7:43:50 >

(odgovor članu kasso)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 8:02:33   
november2010
Midva zaenkrat nič :( Imam za tamaladava odprta varčevalna računa, ampak to so neke male vsote..... delava na tem, da bova lahk tud kej varčevala :)


_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 8:13:08   
Tutan
Sicer nimava minimalnih plač, ampak skoraj vsak mesec nekaj privarčujeva. Trenutno se steka denar na varčevalni račun za fasado, pa avto bo potrebno v bližnji prihodnosti menjat, tako, da poizkušava vsak evro viška dat na stran in se na tak način izognit kreditom. Za najbolj črn scenarij, se pravi, da v primeru, če oba ostaneva brez službe, pa imava backup v znesku, ki sva ga preračunala za 6 mesecev preživetja (stroški, hrana, položnice). Prej, ko pa sem jaz dobivala minimalca, pa sem privarčevala cca 50€ na mesec. Takoj ob plači oziroma porodniški, je šel denar na stran in ga nikoli nisem vkalkulirala v moj razpoložljiv znesek.

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 8:31:06   
Kerensa*
Ne varčujem (čeprav bi lahko).

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 8:40:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Za najbolj črn scenarij, se pravi, da v primeru, če oba ostaneva brez službe, pa imava backup v znesku, ki sva ga preračunala za 6 mesecev preživetja (stroški, hrana, položnice).

Kako vama je to uspelo? Meni ne rata pa da je bog, pa nisem razsipna.

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 8:46:18   
Balerina
Jaz sem tudi ugotovila da je najbolje da takoj ob plače oz. midva imava kar trajnike narejene za različna varčevanja, dolgoročni, za hišo in pa tudi nekaj kratkoročnega, za počitnice. Ko je šel mlajši v vrtec smo dobili odločbo koliko bi morali plačevati, če seveda nebi tega poravnala država, drugi otrok, pa sem rak takoj naredila trajnik in rekla mojemu to pa je za počitnice ker pa bo letno viška pa za hiško, saj bi ta denar tako ali tako morala plačevati. OK dokler država plačuje pa mi lahko vrčujemo bolje kot da ga mesečno zapravimo. Ni veliko nekaj pa se nabere.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 9:07:58   
PinaNina
Nekateri uporabljajo metodo zibranja računov in potem preračunavanja koliko dajo za kaj in kje gre največ denarja stran in se tam lahko kaj privarčuje.

Pri nama je tako, da sicer imava zaposlitve, a dolga zgodba, rabiva trenutno rezervo. Imava tudi nekaj varčevanj. Sama imam preračunano koliko rabimo, da plačamo vse in dokaj normalno funkcijoniramo. Kakšen luksuz (ki to ni dobesedno : npr. obisk Kitajske restavracije, dopust in itd. , pa še to mal pogledamo kako in kaj) vzemo iz preostanka plače (plača- redni stroški - hrana) ostalo na stran.
Prišparaš lahko : zavestni nakup hrane, sušenje perila samo pozimi, ko ne gre drugače v stroju, nočno pranje strojev, bojler se greje le ponoči, zamenjava dobavitelja elektrike, internetnih ponudb itd., odrekanje določenim dobrinam, ki niso nuja za preživetje (cigareti, coca-cola, itd.).

Sama gledam na marsikaj, vem pa da imam še kar nekaj možnosti, da zmanjšam stroške, a trenutno ni potrebe.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 9:18:05   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: PinaNina

Nekateri uporabljajo metodo zibranja računov in potem preračunavanja koliko dajo za kaj in kje gre največ denarja stran in se tam lahko kaj privarčuje.

Pri nama je tako, da sicer imava zaposlitve, a dolga zgodba, rabiva trenutno rezervo. Imava tudi nekaj varčevanj. Sama imam preračunano koliko rabimo, da plačamo vse in dokaj normalno funkcijoniramo. Kakšen luksuz (ki to ni dobesedno : npr. obisk Kitajske restavracije, dopust in itd. , pa še to mal pogledamo kako in kaj) vzemo iz preostanka plače (plača- redni stroški - hrana) ostalo na stran.
Prišparaš lahko : zavestni nakup hrane, sušenje perila samo pozimi, ko ne gre drugače v stroju, nočno pranje strojev, bojler se greje le ponoči, zamenjava dobavitelja elektrike, internetnih ponudb itd., odrekanje določenim dobrinam, ki niso nuja za preživetje (cigareti, coca-cola, itd.).

Sama gledam na marsikaj, vem pa da imam še kar nekaj možnosti, da zmanjšam stroške, a trenutno ni potrebe.


Ali se to nanaša na uporabo sušilnega stroja??


mi2 tudi nič ne privarčujeva, ampak po moji matematiki je itak nemogoče (jaz sem študentka, imava enega otroka v vrtcu in enega v osnovni šoli). znam zelo stisnt, ampak nikakor ne gre, če nebi moj dobil vsako leto od dohodnine nazaj tudi morja nebi videli.

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 9:43:40   
PinaNina
Ja malce čudno sem se izrazila, pozimi se perilo slabše suši in traja dlje, tako nekaj rund posušimo v sušilcu. Ker imamo kar nekaj bobonov na teden in tudi, če redno perem ne morem tako hitro sušiti.
Letos po dopustu sem v soboto zvečer in nedeljo vse žehte oprala in posušila na sončku. Likanje je nekaj dni počakalo.user posted image Še katera ne mara likat ???

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 9:44:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: PinaNina
Še katera ne mara likat ???

Jaz. In zato ne likam.

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 9:47:07   
Anonimen
To varčevanje s pranjem in sušenjem ponoči pri nas odpade, ker imajo sosedi zraven naše kopalnice spalnico, pa mi potem ni do tega, da bi jih naša centrifuga pokonci metala user posted image

Je pa res da poleti vse razen brisač in posteljnine sušim zunaj.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 9:56:28   
Miška2006
Jaz privarčujem vsak mesec 70€ tako, da dam na varčevalni račun z odpovedjo 6 mesecev, tako da se je na njem zbralo kar nekaj € in ga ne tikam!!!! To je za izredno nujne primere....na srečo še nisem imela potrebe dvigovati iz njega.

Drgač pa sem par mesecev nazaj zamenjala:
- banko (ker je bila oderuška) in sedaj plačujem letno za vse storitve (s povdarkom na VSE) 70€ letno ... (prej 220€....najmanj)
- električnega dobavitelja
- internetnega ponudnika

Vse kar bom s tem privarčevala gre mesečno še poleg tistih 70€ na varčevalni račun.

Tako, da se da marsikaj pršparat, samo če se hoče. Je pa res, da je spet odvisno od okoliščin, v katerih živimo. Mi na srečo ne plačujemo najemnine za stanovanje in nimamo kreditov.

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:04:37   
ksenija12
Ne varčujemo.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:07:18   
josephine27
nekaj nama uspe vsak mesec dat na varčevalni račun. imam pa tudi za otroka odptega. kako po pravici povedano ne vem. si ne delam kakih velikih kalkulacij. se pa držim načela da kupim samo tisto kar rabim. no včasih tud kaj neplaniranega ( za svojo dušo) ampak bolj redko. nimava pa nobenga kredita.


_____________________________



(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:16:34   
ThinkPink
Nekaj posebej ne varčujemo, ker kar ostane viška (če ostane), itak takoj porabimo - npr. rabimo nov dvd player, ker tastar crkne, rabim še kos kopalnišega pohištva, rabim kak kos pohištva še za hodnik in pač vsak mesec nekaj od tega kupim. Za počitnice, zavarovanje avta ipd pa financiramo iz pogodbenega dela (torej dodatnega zaslužka).

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:26:27   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

V bistvu bi rabil anekega strokovnjaka, ki ni vezan na nobeno banko/zavarovalnico, da bi mi svetoval kaj, kje, kako, zakaj  itd.


Jaz sem imela zelo slab odnos do financ, dokler nisem spoznala Mitje Glavnika. Bil je edini, ki sem ga hotla poslušat in predvsem zato, ker mi ni prodajal, kot to počnejo drugi kvazi svetovalci ampak me je učil teorije. Od takrat nimam nobene kreditne kartice, nimam limita na računu, nekaj drobiža mesečno naložim za daljno prihodnost, da bom lahko po upokojitvi tudi vnukom privoščila kako liziko, ves čas pa na veliko varčujemo za večje stvari. In ni ga lepšega občutka ko greš kupit avto s šopom bankovcev. Ni stroškov odobritve kredita ali leasinga, ni čakanja na odobritev, ni obresti, ni slabega občutka, ko ti mesečno trgajo obrok ... ampak še celo dobiš popust za gotovino. Je pa potrebnih kar nekaj trikov. Naprimer eden je ta, da otroka upoštevaš v davčno olajšavo enkrat letno in ne mesečno. Kako zelo se prileže, ko davčna nakaže nekaj 100 EUR na račun.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:34:58   
Anonimen
mateOja, če se ti da, bi te prosila, da mi zaupaš še kak tak trik (tega že upoštevamo) ... lahko tudi na ZS.
Kdo pa je ta gospod? Je zaposlen v kaki bančni/zavarocvalniški hiši? Tala nasvete za cekine?

(odgovor članu mate0ja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:41:33   
Miška2006
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

mateOja, če se ti da, bi te prosila, da mi zaupaš še kak tak trik (tega že upoštevamo) ... lahko tudi na ZS.
Kdo pa je ta gospod? Je zaposlen v kaki bančni/zavarocvalniški hiši? Tala nasvete za cekine?

Tudi mene zanima kaj več glede tega.... lahko tudi na ZS. Hvala

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:50:41   
cimi
IZVIRNO SPOROČILO: Miška2006

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

mateOja, če se ti da, bi te prosila, da mi zaupaš še kak tak trik (tega že upoštevamo) ... lahko tudi na ZS.
Kdo pa je ta gospod? Je zaposlen v kaki bančni/zavarocvalniški hiši? Tala nasvete za cekine?

Tudi mene zanima kaj več glede tega.... lahko tudi na ZS. Hvala


finančni svetovalec http://fondglobal.com/author/mitja-glavnik/

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:50:46   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Miška2006

Drgač pa sem par mesecev nazaj zamenjala:
- banko (ker je bila oderuška) in sedaj plačujem letno za vse storitve (s povdarkom na VSE) 70€ letno ... (prej 220€....najmanj)



Smem prašat katera banka je bila prej in katera sedaj? Jaz imam NLB pa nisem prevel zadovoljna. Stroški so ful visoki

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:50:51   
Eva19
no se bom pa še jaz pridužla, tud meni bi prav prišel kak nasvet...lahko na zs, če se ti seveda da. drugače pa ni panike.

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 10:56:08   
Miška2006
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Miška2006

Drgač pa sem par mesecev nazaj zamenjala:
- banko (ker je bila oderuška) in sedaj plačujem letno za vse storitve (s povdarkom na VSE) 70€ letno ... (prej 220€....najmanj)



Smem prašat katera banka je bila prej in katera sedaj? Jaz imam NLB pa nisem prevel zadovoljna. Stroški so ful visoki

NKBM (skoraj isto kot NLB) vs. Sparkasse....

Tukaj lahko narediš izračun....
http://www.zps.si/osebnefinance-3.html

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 13:43:36   
mate0ja
Nama je najbolj pomagalo to, da sva združila prihodke in stroške. Prej ko sva vsak s svojim računom razpolagala in vsak s svojo kartico okrog hodila in vsak del stroškov plačevala, nikakor nisva mogla nič prišparat. Vidim da zaradi tega, ker nisem do nikogar čutila nobene odgovornosti, če sem si za svoj denar, čisto nenačrtovano privoščila npr. obleko ali kozmetiko. zdej ko dava pa vsak mesec denar na skupen kup pa čutim odgovornost do družine, če kupujem nekaj za kar se nismo dogovorili.
Midva tako vsakič ko dobiva plačo plačava stroške in dava vsak 30 eur za dolgoročno varčevanje za pokojnino, ves preostali denar pa nakaževa na osebni račun (to je podračun transakcijskega računa, ki ga lahko dobiš na vsaki banki in je popolnoma brezplačen. Potem se vsak teden dogovoriva kaj bomo v prihodnjem tednu kupovali in si približno toliko nakaževa na transakcijski račun iz katerega lahko dvigneva gotovino. Tako te ne more zanest, da npr. pri nakupu hrane kupiš še nekaj dodatnih stvari zraven, ki bi bile popolnoma nepotrebne, kupil si jih samo zato ker so ti padle v oči in hitro potrošil 20, 30, 50 EUR. S tem si denar prerazporediva čez cel mesec in ni stresa, da bi ga prehitro zapravila. Ker denarja nimaš pri sebi, do takrat ko ga lahko dvigneš pa te že marsikateri nakup mine. In neverjetno je na ta način nama vsak mesec ostajal denar, ki ga potem dava na bonus račun, da se še malenkost obrestuje zraven. Ko se pa konkreten kupček nabere in verjemite da je veselje konec meseca večje kot takrat ko imaš par novih kosov oblačil v omari.
Z dohodninsko olajšavo za vzdrževane družinske člane je enako. Če uveljavljaš sproti vsak mesec je sicer plača za nekaj deset eur mesečno višja ampak jih pač zapraviš, če pa uveljavljaš enkrat letno ob napovedi dohodnine se pa sploh pri družinah z več vzdrževanimi člani zelo pozna, saj že pri dveh otrocih dobiš enkratno izplačilo tudi do 1000 EUR, to je pa že ena konkretna registracija za avto.
Eden od trikov, ki sicer od družine zahteva nekaj dodatnega časa je tudi ta, da kupuješ osnovna in ne predelana živila. Najbolj se pozna na kruhu, velika razlika je med ceno sestavnin za kruh, če ga sam spečeš ali pa ceno pečenega kruha, da o drobnem pecivu ne govorim. Pa da greš seveda v nakupe pripravljen, s seznamom.
Tudi tisto že veste, da je bencin najdražji, če avto uporabljamo za kratke relacije. Zato je za te bolje uporabiti bicikel ali pešferari, z avtom pa se odpraviš od doma takrat, ko je res nujno.

Na žalost ni magične palčke s katero bi zamahnil in konec meseca bi ostal privarčevan denar, ampak ga je treba privarčevat, večina pa ga lahko privarčjuje z malimi koraki.Čist konkretno nama pred štirimi leti ni ostalo popolnoma nič. Danes ob enaki kupni moči mesečno privarčujeva od 150 do 200 EUR + dohodnina in regresi, lačen ni nihče, oblečeni smo prav tako solidno, ne naslonimo pa več riti za mizo v vsakem lokalu, kupujemo zelo malo predelane hrane, ne vozimo se z avtom za vsako malenkost...



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?