|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali varčujete?
7.9.2008 10:30:42   
*žaži*
....na sploh za boljšo prihodnost, za otroka, za kakšno stvar, ki jo želite kupiti.....a si to lahko privoščite, da daste nekaj kovančkov na stran? Ali občutite to kot odrekanje, al niti ne? In kakšn znesek (večji al manjši) odštejete od plače za hranilni račun? In še, ali komu sploh ne znese, da bi poleg mesečnih stroškov dal kaj na stran?
Pa še to.. user posted image ....pa si kljub varčevanju lahko privoščite počitnice in solidno življenje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 10:56:23   
želva
Za "čez mesec# imam namenjeno določeno vsoto. Tisto dvignem in razporejam čez cel mesec. Otroški dodatek, gre direkno na user posted image račun(ena malenkost, ki jo zares šparam samo zanjo). Če si kaj večjega želim ali potrebujem, za to namensko dajem na stran. Drugače pa še vsak mesec pustim na računu 100 eur, če kaj pride vmes. Zadnjič so se mi zlomila očala in mi je prav prišlo. Je pa res, da včasih tistih par 100 eur, zapravim ko nama kaj zagusti in pol vem da imam rezervo.

Solidno življenjeuser posted image Manjka nam nič,, vsega pač ne moreš imeti, so pa želje itak vedno prevelike glede na zmožnostiuser posted image ,Pa tud če bi imela še enkrat toliko prihodkov. Bi pa kaj drugega najdla za dinarje stran metat.
Dopust, sicer samo enkrat letno, vendar takrat ne šparamo(preveč).


< Sporočilo je popravil želva -- 7.9.2008 10:59:52 >


_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 10:56:56   
Rožica I
Da, varčujem že od rojstva otroka. Trenutno nimamo ravno najboljše finančne situacije, ampak tistih 60€ na mesec bi tako in tako porabili mimogrede, tako pa ostanejo in se nalagajo in ko bo otrok star 18 let, se bo nabral kar zajeten kupček.
Drugače si privoščimo en poleten 12-14 dnevni dopust (kjer sicer živimo tako, kot doma- torej brez nekega odvečnega luksuza) in če znese 2x krajše 4- dnevne zimske počitnice (toplice...).
Po moje živimo solidno, je pa res, da šparamo pri drugih stvareh kot so recimo oblačila, ki jih večinoma kupujemo na razprodajah, imamo star avto, gledamo na porabo vode in eklektrike, skratka trudimo se bit ekološki, šparovni in hkrati zadovoljevati lastne želje skozi vse leto user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 11:58:39   
frutka_
Nič ne šparamo. Zidamo. To je konkretna naložba.user posted image

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 12:28:31   
janjja
Smo varčevali, zdaj pa delamo stanovanje in tako vse gre tja. Imamo pa sklenjeno naložbeno zavarovanje Junior za tamalo na 15 let tako da bo tam tamala dobila kar lepo vsoto.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 12:37:43   
Dadi
Ne ne varčujemo. bomo pa enkrat verjetno, ko bo kakšna redna služba, kajti ob eni plači težko kej prišparaš.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 12:44:12   
Mijavček
Preden sem zanosila ni blo nič šparanja, zdaj sem pa mal začela razmišljat, da ne bi blo slabo... zarada otrok... in sem prejšnji teden sklenila naložbeno zavarovanje. Upam, da bo kdaj kaj iz tega user posted image

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 13:11:10   
jakaracman
Seveda šparamo, živimo od moževe plače, moja je cela nedotaknjena.Oba si plačujeva tudi različne sklade in nekaj za malo.Skratka imava srečo, da imava dobre dohodke.Sva pa oba precej let študirala in oba fino delala, da sva sedaj kjer sva.

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 13:38:30   
Naja30
Od rojstva otroka ima svojo varčevalno polico, poleg tega vsak mesec dajeva še nekaj malega na stran.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 15:38:22   
Kerensa*
Ne, ne varčujem... prej nisem imela od česa, zdaj mi pa ni treba... kar se tiče varčevanja za stara leta, sem mišljenja, da penzije tako ali tako ne bom dočakala, s sabo an oni svet pa tudi ne bom nič odnesla, tako, da ni smisla... otrokoma se daje na TRR 20€/mesečno vsakemu in bo tako do polnoletnosti... kaj bosta naredila s tem denarjem, me ne zanima... dobita ga za darilo za 18. rojstni dan... težko bom kupila vsakemu eno stanovanje, hiše pa nimamo namena zidati, tako, da se bosta morala znajti po svoje, kakor jaz... sem pa proti temu, da se otrokom zapušča kakšno konkretno premoženje, saj to prinese v prvi vrsti probleme, v drugi pa razvajenost... tako, da - kar imamo, sproti porabimo... uživamo v TEM življenju.

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 16:08:27   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne, ne varčujem... prej nisem imela od česa, zdaj mi pa ni treba...

-----------------------------
Ko boš stara 30 (in več), boš čist drugače razmišljala user posted image !
In sicer v smislu, da se špara takrat, ko imaš denar...
Namesto, da položiš otrokom po 20€ na banko ( kar je v 18-letih manj kot 4500), vama z možem raje odpri kakšno zavarovanje z varčevanjem (denar pa dobita otroka recimo), pa boš za recimo 35€ na mesec/osebo imela čez 18 let vsaj kakšnih 10000€. Če pa se slučajno vama z možem kaj pripeti in izpustita dušico, pa otroci dobijo vsaj nekaj denarja.

P.S.: Pa nočem preveč pametovat ali kaj tazga, samo če malo preračunaš, vidiš, da itak denar gre prehitro, na prej opisan način, pa se ga da vsaj nekaj prišparat, ne user posted image ?

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 7.9.2008 16:11:13 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 16:26:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Ko boš stara 30 (in več), boš čist drugače razmišljala user posted image

OK... torej se oglasim naslednji mesec. user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 16:27:13   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Ko boš stara 30 (in več), boš čist drugače razmišljala user posted image

OK... torej se oglasim naslednji mesec. user posted image

------------------------
user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 17:06:49   
rija
nekaj že.
vsaj za tamalega user posted image

vse kar dobi od koga, vse kar namečemo v šparovček in je po moje tam okrog 150 eur mesečno, vse, kar prodam njegove cotke, opremo....vse to gre na njegov račun.

in ne kerensa, ne morem se strinjati, da če nekaj zapustiš otroku, da je to zanj slaba popotnica in razlog za razvajenostuser posted image  
to kar mu bom zapustila, če bom seveda imela kaj, mu bom zapustila enkrat....vzgajam in razvajam ga pa zdaj. torej je samo lepo, če otrok nekaj dobi.

sicer je pa edinec in bo itak vse njegovo.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 17:09:01   
Kerensa*
Ne tako natančno, Rija user posted image ... s tem sem hotela povedati, da po mojem mnenju ni dobro, da je otroku preveč "položeno v zibko"... določene stvari si mora v življenju prislužiti sam... s svojim delom in svojim denarjem... prihranki so eni, vzgoja je drugo, dejansko materialno stanje (otroka) pa tretje... in za slednjega bo moral poskrbeti predvsem sam... edino tako bo znal zares ceniti, kar bo imel... dobljeno oz. podarjeno je drugače.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 18:57:14   
s.
Šparam, kolkr lahko.

Neki dam na mesec na knjigo, neki zaprem v predal in preštevam. user posted image  Pa je.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 19:54:52   
Aja1
Midva prišparava cca vsak pol plače na mesec. Ostanek gre na račun (vezano vlogo). Šparava pa zato, da bi nekoč (upam da kmalu) imela hiško. Za tamalo pa tudi razmišljava, da bi bilo fajn nekaj narest user posted image . Sicer ji občasno dajeva kaj na račun (kovanci iz šparovca, denar, ki ga dobi od dedkov in babic,...), ampak vem, da bi bilo pametno še kaj drugega...kakšno naložbeno zavarovanje.
Dopust si privoščimo poleti (morje) in pozimi (smučanje).

< Sporočilo je popravil Aja1 -- 7.9.2008 19:55:29 >


_____________________________




(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali varčujete?
7.9.2008 20:03:05   
Anonimen
Trenutno varčujeva sam za najine večje želje, pa za starost(če je ne dočakam pač dobijo otroci). Ko bodo otroci bova itak šparala.

Mava pa na strani vsak tri plače in nekaj delnic, tega dnarja se nikoli ne tikava, to je za primer da ostaneva brez službe al pa kaj podobnega, če se kaj nepredvidenega zgodi.

Špara se k se ma dnar. Ne pa zagont vse kar maš k maš preveč, pol se pa po tleh metat pa fehtat k se kaj zgodi.

Midva se počutiva dosti boljše ker veva da sva finančno varna trenutno. In vesela da si to lahko privoščiva. Ker nekateri bi radi varčevali pa ne morjo.

(odgovor članu Aja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 8:43:12   
lea23
za tamalo vsak mesec varčujeva 30€, in tako bo do njene polnoletnosti. mi pa ni čist vseeno kaj bo ona potem naredila s tem denarjem.. rada bi da bi si kupila kakšen kakor toliko soliden avto ( no prvi avto ji bova verjetno kupila midva in bo slabši da se bo "naučila" delat z avtom. pol pri dvajsetih pa naj si kupi kaj boljšega, ali pa plača šolo če bo želela.. ). ne bom ji pa dala potem vsega denarja na račun in naj ga zapravlja brezveze za oblačila, kozmetiko in ostale traparije..
drugač pa imava prihodka oba skupaj 1.600€, in od tega si dava vsak mesec na stran 300€. ostalih 1.400€ za porabimo za tekoče stroške, oba imava še avto na lizing, dopust poleti 14 dni, trikrat toplice za vikend, hrana, oblačila.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 8:54:58   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne, ne varčujem... prej nisem imela od česa, zdaj mi pa ni treba... kar se tiče varčevanja za stara leta, sem mišljenja, da penzije tako ali tako ne bom dočakala, s sabo an oni svet pa tudi ne bom nič odnesla, tako, da ni smisla... otrokoma se daje na TRR 20€/mesečno vsakemu in bo tako do polnoletnosti... kaj bosta naredila s tem denarjem, me ne zanima... dobita ga za darilo za 18. rojstni dan... težko bom kupila vsakemu eno stanovanje, hiše pa nimamo namena zidati, tako, da se bosta morala znajti po svoje, kakor jaz... sem pa proti temu, da se otrokom zapušča kakšno konkretno premoženje, saj to prinese v prvi vrsti probleme, v drugi pa razvajenost... tako, da - kar imamo, sproti porabimo... uživamo v TEM življenju.


Na eni temi sem te brala, kako delaš dve službi pa mož cele dneve, da preživite v najemniškem stanovanje, ter, da najeniki ne nameravate biti več kot 3 leta. Spet drugje o služnosti stanovanjske pravice.....
Tu pa praviš, da ne varčuješ.
Torej po tem takem delaš vsaj zame grozen tempo (same nočne in še dodatno) samo zato, da uživaš v tem življenju. Ja zaboga kdaj pa uživaš????

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 9:08:04   
lea23
aja pa še to.. popolnoma se strinjam s Kerenso.
midva ji ne bova mogla kupit stanovanja ko si bo to želela. enostavno ne bova imela od kje ( razen  če zadanemo loto, ki ga pa itak ne igrava user posted image  ).
pri najinih povprečnih plačah si ne predstavljam čez 20 let kupit spet eno stanovanja, pa čeprav garsonjero..
dokler bo želela bo itak lahko pri nama ker imamo dvoinpol sobno stanovanje in ima dovolj veliko svojo sobo. če bo pa želela it stran in bo mogla it v podnajem, ji bova za pa pač nekaj let plačevala najemnino. pa bova od takrat naprej tistih 300€ namesto da varčujeva sebi, raje njej nekaj let dajala za najemnino. stanovanja ji pa žal ne bova mogla kupit.

so pa naši znanci drugačni.. šele zdaj sta začela gradit veliko hišo, dvonadstropno.. da bosta otroka imela vsak svoje stanovanje notri. no to mi je pa totalno neumno. razmišljat toliko vnaprej. pa tudi vem da različne generacije ne gredo skupaj, in ko imaš družino je bolje iti stran od staršev. jst sem imela tudi možnost ostat doma, pa sem iz ljubega miru raje šla stran.





(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 11:14:51   
tajtaja
Ja, mi našim petim tudi ne bomo mogli kupit vsakemu svojo stanovanje, ali pa sezidat hiše. Kreditvo pa jim tudi ne bova pustila, saj v ta namen varčujeva v skladih-naložbeno zavarovanje. Za to gre mesečno cca 130€.
Zdaj pa, kako si bodo na koncu razdelili premoženje, bog si ga vedi.
No, sicer pa, če poslovni prostor preuredimo v stanovanja, je za tri že poskrbljeno, hiša pa je tudi taka, da sta dva ali pa trije komot vsak na svojem...user posted image
Jooooj, pa saj sploh nimamo toliko otrok-bo treba delatuser posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 11:15:38   
tajtaja
Aja, pa še neka nezgodna zavarovanja mava.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 15:31:45   
Ursa vzajemci.com
V eni knjigi (mislim da je bil Bogati očka, revni očka, nisem pa sigurna) sem brala, da varčuje lahko vsak, samo si more stvar drugače zastavit. Ponavadi delamo mi na način: dobimo plačo-plačamo položnice-preživimo mesec-ostane 0. Zato naj si vsak (seveda glede na svoje zmožnosti) priredi plan na dobimo plačo-damo nekaj na stran za varčevanje-plačamo položnice- preživimo mesec-ostane ponovno nič, privarčevali pa smo vseeno nekaj...

No, tako delam tudi sama. Trajnik takoj po plači 100 eur na stran za "penzijo", ostalo gre trenutno na kupček iz katerega še kupujeva opremo za stanovanje, ko bo za to poskrbljeno, se bo spremenil v kupček za potovanja, ko bodo pa kakšni otroci v igri pa seveda še kupček za njih. Seveda takoj po plači...

< Sporočilo je popravil Ursa vzajemci.com -- 8.9.2008 15:32:24 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 16:35:07   
15.7.
mi smo lih prejsen teden se odlocili da gremo iz nlb na kd!"

_____________________________

...18.12.2007 sva postala presrečna starša najinemu čupavemu Klemnu..

(odgovor članu Ursa vzajemci.com)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?