|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 16:12:05   
kasso
Zanima me, pri kateri starosti naj bi otrok vedel kaj pomeni vikanje oseb in da začne to uporabljat tudi v praksi.

Tiste, ki imate prvošolčke, ali že znajo in uporabljajo v vsakdanjem življenju?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 16:15:05   
ribica.
Valda prvošolec to zna. Moj 3letnik to zna, ker pri nas mojo babico vikamo. Ne rečem da mu včasih uide, amapk prvošolec pa to sigurno zna.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 16:24:29   
kasso
user posted image moj prvošolec pa tega ne zna.
Kriva sva z mojim, ker nam je to res pri vzgoji ušlo oz. mali je bolj tih in nikoli ne koga ogovori, da bi vidno opazila to njegovo tikanje ali vikanje. V sorodstvu se tikamo, tako da moji otroci niti nimajo priložnosti, da bi doma koga vikali. V vrtcu vzgojiteljice tikajo....
Šele pred parimi tedni mi je prešinilo, da se nisva nikoli pogovarjala o tej temi in da sigurno učiteljico v šoli tika, saj niti ne ve, kako vikat.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 16:41:57   
melanija

Moja hči bo kmalu dopolnila 6 let in opažam da včasih vika prababico - to dela približno 3 mesece, ker jo tudi jaz vikam. Babice pa ne, ker sestrične je ne vikajo (so starejše od nje več kot 4 leta) in posledično tega tudi ona ne počne. Sem pa razmišljala da bi ji morala povedat in naročit da mora tudi babico vikat. Samo jaz imam občutek da to naredi nezavedno - ker pač tako sliši.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 16:50:47   
ajsek
Zakaj pa misliš, da bi morala babico vikat, če jo vse ostale vnukinje tikajo?

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 16:56:27   
ribica.
Pa saj otroci učiteljico v 1.razredu tudi tikajo. Vsaj pri moji prvošolki.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 16:56:44   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Valda prvošolec to zna. Moj 3letnik to zna, ker pri nas mojo babico vikamo. Ne rečem da mu včasih uide, amapk prvošolec pa to sigurno zna.


Prvošolci tega niti pod razno ne znajo, ker jih tega seveda nihče ne nauči. Kot še veliko drugih stvari ne. Na primer zehanja z roko pred usti.
Morda eden, dva od dvajsetih učencev znata razumeta in znata uporabljati vikanje vendar se prilagodita množici. V drugem razredu vika spontano nekje polovica učencev, v tretjem pa večina (kar ne pomeni vsi).

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 17:04:00   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Valda prvošolec to zna. Moj 3letnik to zna, ker pri nas mojo babico vikamo. Ne rečem da mu včasih uide, amapk prvošolec pa to sigurno zna.


Prvošolci tega niti pod razno ne znajo, ker jih tega seveda nihče ne nauči. Kot še veliko drugih stvari ne. Na primer zehanja z roko pred usti.
Morda eden, dva od dvajsetih učencev znata razumeta in znata uporabljati vikanje vendar se prilagodita množici. V drugem razredu vika spontano nekje polovica učencev, v tretjem pa večina (kar ne pomeni vsi).

Ali mogoče veš, če se vikanja učijo tudi v šoli?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 17:13:30   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Valda prvošolec to zna. Moj 3letnik to zna, ker pri nas mojo babico vikamo. Ne rečem da mu včasih uide, amapk prvošolec pa to sigurno zna.


Prvošolci tega niti pod razno ne znajo, ker jih tega seveda nihče ne nauči. Kot še veliko drugih stvari ne. Na primer zehanja z roko pred usti.
Morda eden, dva od dvajsetih učencev znata razumeta in znata uporabljati vikanje vendar se prilagodita množici. V drugem razredu vika spontano nekje polovica učencev, v tretjem pa večina (kar ne pomeni vsi).

Ali mogoče veš, če se vikanja učijo tudi v šoli?

Ja, v drugem razredu so se pri naši ta večji intenzivno učili vikanja user posted image

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 17:13:45   
Spark
Moja petletnica ne zna vikati. Sem kak mesec nazaj razmišljala o vikanju, ampak ne vem kako bi ji to predstavila.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 17:17:02   
zinkazi
začnite v igri. igrajte se trgovino, zdravnika itd. tako, kot v življenju vikamo trgovko, zdravnika, se vi igrajte. tudi otroci bodo sprejeli takšen način komunikacije.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 17:18:53   
CatJa
Moj že vsaj kakšno leto, letos bo 6. Ampak brez zgleda, sam od sebe, vsekakor nihče ne bo. Pri nas je tole šolo imela babica čez user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 17:34:09   
diva 4

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Pa saj otroci učiteljico v 1.razredu tudi tikajo. Vsaj pri moji prvošolki.

Pri moji hčeri pa ne. Je tudi prvošolka.Sicer je učiteljica rekla , da je ne moti , če bi jo tikali, vendar so jo že prvi dan otroci vikali, pa jih je kar pustila.Drugače pa sta oba "osvojila" vikanje med četrtim in petim letom.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 17:48:18   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

začnite v igri. igrajte se trgovino, zdravnika itd. tako, kot v življenju vikamo trgovko, zdravnika, se vi igrajte. tudi otroci bodo sprejeli takšen način komunikacije.


glede na to, da je naš v trgovini gor zrasel....odlično obvlada vikanje, gospa, gospod....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 18:31:40   
bskrle
Pri nas jih naučijo v prvem razredu v pol leta.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali zna otrok vikat?
22.2.2010 21:20:23   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

Ali mogoče veš, če se vikanja učijo tudi v šoli?


Seveda, to od njih pričakuje vsaj en standard znanja.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 7:30:50   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

začnite v igri. igrajte se trgovino, zdravnika itd. tako, kot v življenju vikamo trgovko, zdravnika, se vi igrajte. tudi otroci bodo sprejeli takšen način komunikacije.


glede na to, da je naš v trgovini gor zrasel....odlično obvlada vikanje, gospa, gospod....user posted image


Ja, točno tako. Mi se tudi doma ogromno igramo trgovino, zdravnike, ipd. in skozi igro je ta mala nekako osvojila vikanje.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 7:39:45   
2ursae
tudi moj 4,5 letnik spoznava vikanje preko igre, vidim pa, da se še malo lovi, ker se včasih kar "mika" user posted image v smislu ko ga vprašam: "gospod, tole boste kupili?", mi odvrne "ja, tole kar imamo v vozičku". 

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 17:06:51   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

tudi moj 4,5 letnik spoznava vikanje preko igre, vidim pa, da se še malo lovi, ker se včasih kar "mika" user posted image v smislu ko ga vprašam: "gospod, tole boste kupili?", mi odvrne "ja, tole kar imamo v vozičku". 


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 17:43:13   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Valda prvošolec to zna. Moj 3letnik to zna, ker pri nas mojo babico vikamo. Ne rečem da mu včasih uide, amapk prvošolec pa to sigurno zna.


Prvošolci tega niti pod razno ne znajo, ker jih tega seveda nihče ne nauči. Kot še veliko drugih stvari ne. Na primer zehanja z roko pred usti.
Morda eden, dva od dvajsetih učencev znata razumeta in znata uporabljati vikanje vendar se prilagodita množici. V drugem razredu vika spontano nekje polovica učencev, v tretjem pa večina (kar ne pomeni vsi).


POdpis. Na vseh koncih slovenije je to tako, ker prvo kot prvo kar je napisala bumerang, starši otrok tega ne učijo, se jim ne zdi pomembno, pa kot drugo v našem okolju je mnogo priseljencev, ki niti v svojem jeziku ne uporabljajo vikanja do nikogar, ap kot tretje, se jim zdijo še premajhni. 

Ena je spraševala kako učit. Ko je otrok star 4 leta ali najkasneje ko je star 5 in nekoga v trgovini ali na ulici tika, mu moraš isti hip razložit, da se tako ne govori z neznancem, ter mu povedat, kako se nekoga naslavlja. Hkrati ga moraš opozorit, ko ti govoriš z nekom, da si ga vikal, ali da ga boš vikal, da posluša.

Meni je tudi popolnoma nerazumljiv še en pojav, namreč da otroci ne znajo pozdraviti ko nekdo pride ali odhaja (ignorirajo), pa še bolj, da se do vsakega, četudi je recimo ravnatelj (ali pa smetar, saj je vseeno), vedejo kot da so krave skup pasli, pa na kakšnega se celo tudi fizično obešajo ko pride, če je pač preveč prijazen so njih. Ali pa recimo dogodek nedavno nazaj, ko je en otrok Jankoviču, ki bi moral prvo lopato zemlje vreči za novo posajeno drevo, pritekel predenj, mu spulil lopato praktično iz rok in kar on začel metati zemljo!!! In zanimivo, učitelji nismo bili enotni, meni se je zdelo nezaslišano,  pa še polovici drugih, enim se je zdelo pa "ljubko" in nič takega, saj je še otrok. Pa ta otrok je bil star 10 let!, bi moral vedeti, kaj je bonton.

Skratka, otroci nimajo osnovnega spoštovanja do soljudi, ker ga tudi starši nimajo in te vrednote ne cenijo, ali pa iz drugega razloga, ker se jim otroci zdijo še tako zelo majhni, da se jim ni treba obrnit in reči dober dan, če nekdo pride, ali nekoga vikat, če nisi z njim krave pasel, ker so še tako "ljubki", ker so mali in zaviti v vato in naj še malo bodo....tja do kakega svojega 95. leta najbolje....

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 20:29:26   
ZmajTolovaj
gina ti si men taka carica user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 20:38:26   
nejcko
Moj 8-letnik (je drugošolec) je zdaj v fazi pol-pol, torej v ogovarjanju tujih ljudi uporablja vikanje in tikanje, no,  je še kar veliko na ti. Ga opozarjam že dalj časa, ampak ker je ful komunikativen in čveka z vsakim, ki ima 5 min časa, so mu kar vsi domači. Je pa res, da je precej odvisno od starosti ljudi; bolj so stari, prej jih vika (ljudi mojih let načeloma ne vika).

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 20:43:21   
Anonimen
Jaz se tule tut z Gino strinjam user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 21:09:49   
valči
Naš prvošolček malo vika,večina tika.Res ga vedno opozarjam,kako se vika,sploh,ko bo letos poleti s strankami v stiku,to bo moral obvladat,ni kaj.Sicer ve,samo pozabi.
Zobarja imamo ful mladega,starega,kot jaz in on ga tako lepo tika,da joj...Pa ga vedno opozarjam,pa mu ni nič jasno.Saj njega ne moti,pravi,pa naj me tika,ja zobarja ful moti,ko ga starejše tetke in gospodi lepo tikajouser posted image Ker je mlad.Mi je to povedal,je bil res malo užaljen,ker večina srtank starejšega izvora ga tika.Ne vem,kje jim je kulturauser posted image

Zašla sem malo.Rada bi napisala,da na sestanku sem učiteljico vprašala,kako je z vikanjem.Ker v vrtcu lepo tikajo,šola pa...Rekla je,da vsi otroci v prvi polovici leta jo tikajo,v drugi polovici pa počasi začnejo vikat.Na koncu šol.leta pa se med sabo opozarjajo,če kdo pozabi vikat.In to vse generacije že 25 letuser posted image Zanimivo,ne.Kličejo jo pa gospa...ime,od 1. dne naprej.

Tako da,našega mulčka bomo že izpilili v vikanju.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.2.2010 21:32:27   
SaaS
Moj 5letnik pozna vikanje. Sicer je tudi bolj tih in ga zato redko slišim, da bi prišlo do situacije, ko bi koga vikal.
Mi je pa postalo jasno, da nekako kapira vikanje, ko je mlajšemu bratcu razložil. Mali je nekaj za nekom ponavljal in mene vikal (ta še ne razume poante vikanja), starejši pa se je začel smejat in mu razložil, da jaz pa res nisem gospa user posted image  in meni se reče "a boš ti jedla."

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?