|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Amniocinteza
11.5.2007 20:51:29   
ašun
Pozdravljene.
Odpiram temo,ki ni najbolj prijazna. Veliko nas je šlo na AC in veliko mamic to še čaka. Vzroki so različni. Ko sem bila pred časom na tem, sem zelo veliko presedela pred računalnikom in kar požirala vse napisano o AC. Postavljala sem si različna vprašanja, na katera sem iskala odgovore. Zato sem se odločila, da odprem novo temo, kjer bi našli odgovore na vprašanja. Mogoče pa bodo podatki, mnenja in izkušnje različnih ljudi marsikatero potolažili in jim skrajšali čakanje na izvide.

Vprašanja, ki sem si jih postavljala:
1. Kako AC poteka?
2. Zakaj na ac (slaba ns, starost, anomalije,....)?
3. Kdaj dobimo izvid?
4. Posledice..... (kako zgleda splav recimo v 22t, kakšne bolezni so odkrili, ...)?


Naj še povem, da sem šla na ac v 19t, ker so otročku odkrili ciste po glavi in so sumili da ima trisomijo 18. Še vedno čakam izvide.


Mamice prosim napišite čim več in s tem pomagajte!

Hvala

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 11.5.2007 21:10:48 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 9:11:54   
Anonimen
1. Kako AC poteka?
Z dolgo iglo ti prebodejo trebušno/maternično steno in odvzamejo 20ml plodovnice. Boli ne, je bolj neprijetno. Ves čas posega lahko gledaš user posted image  na monitorju - UZ nadzor poteka odvzema. Po posegu odležiš v porodnišnici nekaj ur, dobiš kosilo - nikakor ne morem pozabit božanske kumaričine omake in pire krompirjauser posted image  - okoli 14h sestre povejo "navodila" za naslednji teden - počivat, počivat in še enkrat počivat. Pripadajo nam 4 dnevi bolniške - 1 dan za poseg in 3 dnevi za počivat. Jaz sem doma ostala ves teden - za "ziher".

2. Zakaj na ac (slaba ns, starost, anomalije,....)?
Jaz sem šla zaradi starosti. NS je bila super. Anomalij nobenih.

3. Kdaj dobimo izvid?
V Ljubljani se čaka 1 mesec. Rekli so 3 tedne, ampak temu ni tako. Jaz sem šla točno 1 mesec po posegu v porodnišnico vprašat kaj se dogaja in so me poslali na podstreho porodnišnice, na inštitut, kjer delajo preiskave. Tam mi je gospa dala izvide - ki bi jih čakala še par dni, ker je bilo ravno pred prvomajskimi prazniki. To dolgo čakanje je bila edina stvar, ki me je res nervirala.

4. Posledice..... (kako zgleda splav recimo v 22t, kakšne bolezni so odkrili, ...)?
Pri meni je bilo vse OKuser posted image


(odgovor članu ašun)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 10:27:57   
tinaaja
Vprašanja, ki sem si jih postavljala:
1. Kako AC poteka? odgovorjeno zgoraj
2. Zakaj na ac (slaba ns, starost, anomalije,....)?
prevsem zato, da v kolikor odkrijejo neko nepravilnost, da imas moznost prekinit nosecnost. vzvod za AC so ko si napisala starost, slaba nuhalna, razni indikatorji pri UZ. npr trisomija 18 je nezdruzljiva z zivljenjem, torej ni vprasanja ali prekiniti ali donositi, ker plod nima moznosti za prezivetje. drugo pa je pri DS, kjer otrocek lahko zivi in tukaj se je treba odlocit, kaj bi naredil v primeru pozitivnega rezultata..
3. Kdaj dobimo izvid? 3-4t
4. Posledice..... (kako zgleda splav recimo v 22t, kakšne bolezni so odkrili, ...)? v maternico ti z injekcijo vbrizgajo prostaglandin, ki sprozi popadke in posldeicno porod. Plod pa "uspavajo"..  rojevas v porodni sobi. zal druge alternative ni, ker je to za maternico optimalno - ti ne morejo narediti splava pod narkozo ali CR. psihicno je seveda se tezje. Kromosomske napake odkrijejo ze z AC.

Zelim ti, da bo vse OK in da ti ne bo treba izkusit tocke 4.

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 11:54:59   
ašun
Hvala punce za odgovore. Ko čakaš na izvide, čas nikamor ne mine. Vse to se je začelo na petek 13.4. in bo v nedeljo že en mesec. Ampak se tolažim, da če bi bilo karkoli narobe, bi me že klicali, upam! Potem pa vedno pride ampak.....bili so prazniki, kaj pa če se bo zavleklo še za kakšen teden?
Hecno, vedno ko pomislim, da je lahko kaj narobe, začne user posted image  brcati, kot da bi hotel reči: "mami strici zdravniki se motijo!"

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 12:41:28   
quelle
In mali ima pravuser posted image .
lp

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 15:16:03   
nemrak
user posted image user posted image ,
pri meni je DHT pokazal tveganje 1:256 in pripadala mi je AC. Na žalost so me 19 dan poklicali in mi povedali da ima naša user posted image  Turnerjev sindrom (ima samo en x, namesto xx)
Po težki odločitvi sva se odločila za UPN. 
Pod št.4 pa ti lahko povem svojo zgodbo, ki jo ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.
Ob 8h sem morala biti v sprejemni pisarni. Nato papirovje in čakanje v sobi kdaj se me bodo le usmilili. Ob 14.30 me pokličejo v ambulanto in vbrizgajo injekcijo za sprožitev poroda. Vprašam kdaj se bo približno začelo. Odvisno, lahko traja tudi do 2-3 dni.
OB 19h se začnejo rahli krči (podobni menstrualnim) in se stopnjujejo.
Ker nisem bila sama v sobi mojega user posted image  pošljejo domov, čeprav mi je bilo obljubljeno drugače. Ko se bo porod začel, lahko pride nazaj. Halo, iz Celja!!!
Celo noč ni bilo v sobo niti enega zdravnika, kaj šele sestre. Nič nisem smela ne jesti, ne piti...  OB polnoči grem iskati sestro, če lahko dobim protibolečinsko injekcijo. Jo zmotim pri spanju in me nadere, da je še prezgodaj, da se bo vse še bolj zavleklo. Celo noč nisem spala, zvijala v popadkih, bruhala...
ob 4.30 zopet poiščem sestro in zahtevam injekcijo, saj so mi jo obljubili. S težavo mi jo zapikne v rit in me zopet spomni, da sedaj se bo pa to zavleklo.
KO pa ji čez eno uro pozvonim na vratih WC-ja ( bil je v sobi) in ji povem , da je moj user posted image  padel v stranišče, JO JE PA KAP!!!!
Potem pa je postala najprijaznejša sestra. Seveda ji nisem ostala dolžna in sem se verjetno v šoku začela dreti na njo. Je rekla, da ponavadi ne gre tako hitro in da jih je presenetilo. (15 ur od injekcije za sprožitev)
Me pa niti eden ni pogledal, da bi videl kaj se dogaja spodaj.
Jaz sem nad porodnišnico LJ izredno razočarana.
Naj povem še to. UPN sem hotela narediti v Celju pri svojem G, pa mi niso dovolili  v LJ, saj bi morala user posted image  sama pripeljti tja v roku parih ur. Zaradi genetike.

Nisem te hotela prestrašiti, vendar (srčno upam, da ne) če boš na istem udari po mizi in zahtevaj svoje.
Napisala si, da bo že mesec kar si bila na ac. Če so rezultati slabi, te obvestijo prej!!! držim pesti in javi se!!!

Jaz grem na AC 25.5 in tudi upam, da bo sedaj vse v redu!!!

(odgovor članu quelle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 15:34:58   
valči
Nemrak,izredno mi je žal,da se ti je to zgodilo,boga revica,kar samo so te pustili.Verjetno si se mogla fejst namučitiuser posted image .Kako kruto je življenje.Pa je takšen otroček že precej velik,ne?

Jezi me,da se nekateri zdravstveni delavci obnašajo do pacientk,kot da so cifre...
Verjetno te tam več ne vidijo.

Drži se,vso srečo ti želim.

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 15:53:33   
nemrak
user posted image user posted image
upam, da me res ne bodo več videli tam.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 16:01:41   
Anonimen
Ašun, v ponedeljek pokliči v porodnišnico na tisto številko, ki si jo dobila na kuverti z odpustnico. Sestra ti bo dala številko na inštitutu, kjer ti bodo povedali kakšen je rezultat oz. kdaj bodo rezultati. Jaz sem začela kmalu po pretečenih 3 tednih kar težit.
Nemrak - katastrofauser posted image . Tokrat bo vse OKuser posted image

(odgovor članu nemrak)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 18:02:32   
Anonimen
nemrak,res mi je žal zate.Temu osebju bi pa vrat lahk zavila,namesto tebe.Groza.

user posted image user posted image user posted image

Upam,da bos edaj z vsemi amniocintezami vse dobro...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 19:39:00   
ašun
Joj grozno user posted image . Kaj vse moramo dati skozi....
Želim ti vso srečo na AC in predvsem dober rezultat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 19:51:44   
ašun
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

Ašun, v ponedeljek pokliči v porodnišnico na tisto številko, ki si jo dobila na kuverti z odpustnico. Sestra ti bo dala številko na inštitutu, kjer ti bodo povedali kakšen je rezultat oz. kdaj bodo rezultati. Jaz sem začela kmalu po pretečenih 3 tednih kar težit.
Nemrak - katastrofauser posted image . Tokrat bo vse OKuser posted image


sej se ne upam poklicat.......
bom še naslednji teden počakalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 21:03:45   
natasarobi
na prve tri točke je bilo odgovorjeno; jaz sem šla na ac zaradi tega, ker so bile v prvi nosečnosti ugotovljene kromosomska napaka (trisomija 13). no pa do samega postopka ac ni prišlo, ker so že takoj na uz videli, da ni nič tako kot bi moralo biti.

Imam pa izkušnje z točko 4 - dvakrat v enem letu, pa še videla sem marsikaj, ker obakrat smo bile v sobi 4, ki smo prestajale isto. Začetek je pri vseh isti, ODZIVI/REAKCIJE SO PA PRI VSAKI DRUGAČNI IN TUDI PRI MENI JE BILO MED PRVIČ IN DRUGIČ DRUGAČNE. JAZ SEM POLEG ZAČETNEGA POSTOPKA PREJEMALA ŠE DODATNE INEKCIJE, KER SE NI NIČ DOGAJALO.

KAR SE TIČE PROTIBOLEČINSKIH INEKCIJ - KO SE ODLOČIŠ, DA JE BOLEČINA PREHUDA ZAHTEVAJ INEKCIJO, KER ČE JO DOBIŠ PREPOZNO NE POMAGA NIČ IN NASLEDNJO NE SMEJO DATI ŠE NASLEDNJE 4 URE. RES JE, DA SE LAHKO ZADEVA ZA NEKAJ ČASA USTAVI (PAR UR). KO INEKCIJA SPUSTI ČUTIŠ BOLEČINE NAPREJ. MENI SO V PORODNI SOBI PROTIBOLEČINSKO PONUDILI ZELO KMALU IN KO SEM REKLA, A BOM MALO POTRBELA, DA SE NE BI VSE ZAUSTAVILO SO MI REKLI, DA SE NE SPLAČA TRPETI VERJEMITE, SE NE SPLAČA TRPETI!!! FINO PA JE, DA JE PARTNER ČIM VEČ PRI VAS - SESTRE SO POTEM BOLJ PRIJAZNE - MIDVA SVA ŠLA KAR V SOBO ZA OBISKE. PRVIČ, KO SEM BILA V PORODNIŠNICI JE BIL EN MOŽ PRI ŽENI DO 22:00 BREZ TEŽAV.
 
ODVISNO JE OD SESTER - NOČNE SO MALO BOLJ TAKO TAKO!!!

p.s. za občutek: jaz sem bila prvič v bolnici 5 dni, ker se je vse odvilo šele 4 dan, drugič sem pa šla že naslednjo jutro v porodno in naslednji dan domov - bolečine niso bile prehude (prviš sem dobila dve protibolečinski na svojo željo, drugič pa so mi jo dali ker je tako rekel zdravnik). če dajo protibolečinsko  pravi čas, lahko zadevo tudi pospeši - tako je bilo pri meni.


(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Amniocinteza
12.5.2007 21:53:36   
mojamoja
drage mamice, zelo težko mi je, ko sem brala vaše zgodbe,
iz vsega srca vam želim, da bo z otročkom v prihodnosti vse v redu,

lani sem dala skozi amniocentezo, mučno čakanje na izvid je prineslo neznansko olajšanje,
naša deklica je sedaj stara tri mesece,

en velik objem in vse dobro vam želim!


_____________________________

Dež naj pada, sam da ti maš mene rad!

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Amniocinteza
13.5.2007 8:35:20   
lana38
Skoraj bi se lahko podpisala pod izkušnjo od nemrak. Tudi jaz sem bila tako zelo razočarana nad porodnišnico LJ. Spoloh te nihče ne pried podlegat. Moj user posted image  je rekel, tu te sploh nihče ne najde, če okrog padeš. Samo pri meni se je dogajalo zjutraj, tako da so me še pravočasno spravili v porodni blok. Vse slabo pa ne velja za babico v porodnem bloku. Ta je bila zlata vredna. Ostale sestre na E oddelku so pa pravi zmaji. Moj user posted image  pa je lahko bil z mano v sobi 3 dni, ker ni bilo gužve. Ko je nastala gužva, pa so ga poslali domov. En dan sem potem bila na intenzivni negi, ker sem imela kar 2 x abrazijo. V bolnici sem bila 5 dni. Tudi jaz sem hotela UPN opraviti v Ptuju, pa mi v LJ tega niso dovolili, oz. bi morala še neke dodatne vloge napisati, pa sem že tako morala na pisati 2 prošni za odobritev UPN. Takšna birokracija, da to sploh ne moreš verjeti.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu mojamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Amniocinteza
13.5.2007 9:10:02   
Anonimen
Ašun, po mojih informacijah te kar hitro pokličejo, če izvidi niso OK. Glede na to, da ti čakaš na izvide že en mesec, sem prepričana, da so izvidi OK in user posted image  tudi. Nič se bat, ti kar pokliči.
Srečnouser posted image

(odgovor članu lana38)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Amniocinteza
13.5.2007 9:29:27   
ašun
Joj ne čakam 1 mesec na izvid. Nisem razuljivo napisala. Danes je 1 mesec, od uz pri svoji g., ki je ugotovila neke ciste in potem sem šla naprej v Lj.

V sredo 16.5. pa bodo 3 tedni, od kar sem bila na AC. Tako da na izvid čakam že cca 19 dni.

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Amniocinteza
13.5.2007 11:09:23   
andreja2000
Na AC sem šla zaradi starosti.
Mene so poklicali po 14 dneh in povedali,da je z mojim otročkom nekaj narobe,več pa po telefonu niso povedali in sva se z mojim morala oglasiti v LJ.Potem sem želela roditi v MB,ker mi je bistveno bližji,pa so rekli,da naj kar v LJ pridem,ker so pač oni delali AC.Tako sem šla v LJ.Tega res ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.Ob pol 10,30 so mi vbrizgali inekcijo za krčenje maternice in nekje okoli 17,so bolečine bile že zelo močne.Ko sem prosila za protibolečinsko inekcijo,so rekli,da je pa to še prehitro.Končno mi jo je uspelo dobiti ob 2 ponoči,držalo pa je približno pol ure in potem spet grozne bolečine.Ob 3,30 zjutraj mi je odtekla voda in pozvonila sem sestri,saj ves čas ni bilo nobene na spregled.Preoblekla me je,saj sem bila vsa mokra in me odpeljala v porodno,kjer sem ob 4,30 rodila punčko.Okoli pet minut so me pustili samo z njo in popkovina še tudi ni bila prerezana,jaz pa sem gledala to drobno bitjece in bila tako zelo nesrečna in žalostna,da tega ni moč opisat.Potem so prerezali popkovino ,jo umili in stehtali in se mi ob enem opravičevali,ker to počnejo pred mojimi očmi,vendar ,da ni nikjer drugje prostora.Nato so jo zavili v zeleno rjuhici in jo položili na polico zraven vage.
Prihitela je še neka ženska in morala sem podpisati neke papirje in rekli so,da bo pokopana na žalah,kjer ji tudi hodimo prižigat svečke.Zdaj ,19 maja bo od tega hudega in žalostnega dogotka dve leti.user posted image
Danes sem user posted image  10 tednov in ponovno me čaka AC in upam,da mi bo tokrat vso to trpljenje prihranjeno,a nekje v meni,je vendarle nekoliko straha......

ašun želim ti,da kmalu izveš lepe novice,vem kako mučno je to čakanje in koliko živcev ti pobere,zato bodi močna in želim ti vse dobro.

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Amniocinteza
14.5.2007 8:27:21   
Pikica pokica
Andreja2000, sem prebrala tvojo zgodbo in se prav razjokala. Tudi sama sem dala čez AC, ampak na srečo je bilo vse ok in zdaj sem 24 tednov noseča.
Želim ti in upam, da bo tokrat vse ok,  verjamem pa, da boš veliko težje  čakala na rezultate kot me ostale.
Držim pesti in srečno.

Ašun, tudi zate držim pesti, da bo vse ok; verjetno bi te že poklicali, če bi bilo kaj narobe. Sicer pa sem imela tudi sama praznike vmes ( velikonočne) in dobila izvide točno 21. dan.

PA PA

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Amniocinteza
14.5.2007 9:27:43   
ašun
andreja za v bodoče držim pesti, da bo vse ok.

(odgovor članu Pikica pokica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Amniocinteza
14.5.2007 9:38:47   
madela
Ašun in Andreja in vse ostale,močno stiskam pesti,da bo vse v redu. Kar solze mi pritečejo ko berem take stvariuser posted image .
Pa še velikouser posted image za veliko sreče.

< Sporočilo je popravil madela -- 14.5.2007 9:39:59 >

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Amniocinteza
14.5.2007 10:39:38   
andreja2000
Punce,hvala,tudi vam želim vse dobro!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Amniocinteza
15.5.2007 12:18:58   
ašun
Ja bejbe hvala za vse lepe in dobre želje.

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Amniocinteza
15.5.2007 12:38:35   
Anonimen
Andreja2000 in Ašun, S R E Č N O!user posted image

(odgovor članu ašun)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Amniocinteza
16.5.2007 13:51:19   
ašun
Danes je točno 3 tedne od posega, pošte pa od nikoder. Sem klicala, pa so mi rekli, da zdaj komaj pošiljajo pošte od punc, ki so bile na ac teden dni pred mano. Se pa vsaj tolažim, da je verjetno vse ok, ampak dokler ne bom imela papirja v rokah ne bom mirna!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?